رییس سازمان انرژی اتمی گفت: ما بعد از چهل سال توانستیم نظام سیاسی مان را تثبیت کنیم و حتی به اذعان کسانی که علاقمند به اقتدار جمهوری اسلامی نیستند، به قدرت بلامنازع در منطقه تبدیل شده‌ایم.

به گزارش ایرنا، «علی اکبر صالحی» روز سه شنبه در نشست 40 سال سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران که با حضور وزیران امور خارجه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و سفرا و نمایندگی های مقیم ایران برگزار شد، سلب شدن اصل خودباوری را بزرگترین نقطه ضعف رژیم های قبل از انقلاب ذکر کرد و افزود: در رژیم های گذشته حداقل از قاجاریه به بعد اصل خودباوری و خود اتکایی از ما سلب شده بود.

وی گفت: عنصر دیگری که بخصوص در دهه های اخیر بعنوان یک نقطه ضعف نمود پیدا کرد، این بود که اسلام و یا دین به طور کلی نمی توانست یک محرک در مقابل ایسم های جاری و ساری دهه های قبل باشد.

وزیر امورخارجه پیشین کشورمان ادامه داد: انقلاب در خلاء ایجاد نشد و این طور نبود که یک شب تصمیم بگیریم، انقلاب کنیم و فردای آن انقلاب کنیم. از مشروطه به بعد نحله تغییر و احساس تغییر در جامعه دیده شد و جامعه متوجه شد که بایست تغییر بکند اما تحقق این خواسته جامعه با رهبری امام عزیز راحل و همت عالی این ملت بزرگ رخ داد. حضرت امام (ره) با احیای دین اولین نقطه ضعف را برطرف کرد و این انقلاب بر اساس خواسته مردم محقق شد.

رییس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: با این انقلاب به خودباوری رسیدیم که یک عنصر مفقوده بود و «ما می‌توانیم» را در وجود خودمان حس کردیم. دیدیم که چگونه ملتی که خودباوری نداشت با هدایت امام راحل به خودباوری دست یافت و کارهای عظیمی کرد.

معاون رییس جمهوری اظهارداشت: اکنون بعد از 40 سالگی باید ببینیم می‌خواهیم چه کار بکنیم، ما آنچه را که اراده شده بود و آنچه را که می توانستیم در 40 سال انجام دهیم در ابعاد مختلف تا حدودی محقق کردیم و از«ما می‌توانیم » عبور کردیم. ما الان در محور خودباوری و امید به آینده حرکت می کنیم.

صالحی خاطرنشان کرد: ما بعد از چهل سال توانستیم نظام سیاسی مان را تثبیت کنیم و این خیلی مهم است، نظامی که ابتدای انقلاب می‌گفتند دو هفته، دو ماه و دو سال دیگر و یا دو دهه دیگر نخواهد بود، از چهلمین سالگرد هم عبور کرد. بنابراین نظام سیاسی خود را تثبیت کرده است و نشان داد که این شیوه حکمرانی کارآمد است.

وی در بخش دیگر از سخنانش گفت: دیگران و کسانی که خیلی علاقمند به اقتدار جمهوری اسلامی نیستند آنها می گویند که ما در منطقه به قدرت بلامنازع تبدیل شده‌ایم و چه بخواهند و چه نخواهند کلید طلایی منطقه در دست جمهوری اسلامی ایران است.

معاون رییس جمهوری یادآورشد: ما امروز در سطح جهانی از احترام لازم برخورداریم، احترام آن چیزی نیست که در روزنامه ها می گویند احترام چیزی است که حس می شود، ما در مذاکرات برجام دیدیم که چگونه مذاکره کنندگان عزیز ما استوار و رشید مذاکره می‌کردند.

وی اظهارداشت: همین آقای ترامپ چقدر مطالبه مذاکره می‌کند. کشورهایی که در مدار سیاسی آقای ترامپ هستند هم پولشان را می دهند و هم عزت شان را و هم همه چیزشان را می دهند و هیچ چیز نمی گیرند.

صالحی با بیان اینکه ما در سطح جهان از احترام برخوردار هستیم، افزود:این واقعیتی است که بعد از انقلاب نصیب این ملت شده است، البته مشکلات معیشتی اقتصادی داریم و هنوز به آرمان هایی که انقلاب برای ما ترسیم کرده نرسیده‌ایم، اما در بستر و در جهت درستی حرکت می‌کنیم و وجود ولایت فقیه جهت را مشخص می کند.

رییس سازمان انرژ ی اتمی گفت: ما در این مسیر گاهی تند و گاهی کند حرکت کرده‌ایم، این کندی کار به خود ما بعنوان مسئولان و مدیران کشور برمی گردد، در بعضی جاها نواقصی هست که بایستی آن را برطرف‌کنیم.
معاون رییس جمهوری خاطرنشان کرد: زیبایی انقلاب ما این است که اصلاح پذیر است و اگر مشکلی داشته باشد خود را اصلاح می کند. این طور نیست که بخواهد روی یک مشکلی ایستادگی بی‌معنا بکند و این بسیار مهم است.

وی در تبیین چگونگی ادامه راه انقلاب بعد از چهل سالگی، گفت: ما باید در حوزه های مهم و پایدار توازن ایجاد کنیم، مثلا در حوزه سیاست به سمت تثبیت گفتمان‌های داخلی پیش برویم. متاسفانه گفتمان داخلی ما مقداری آشفته است، باید به این نظم بدهیم و در یک بستر درستی از گفتمان سیاسی حرکت کنیم.

صالحی اضافه کرد: برخی معتقدند که ایجاد احزاب می‌تواند برای ایجاد بستر گفتمان موثر باشد. ما بایست سعی کنیم بخصوص در ابعاد مختلف سیاسی تولید نظریه کنیم. اکنون مشکل منطقه ما بحث امنیتی است. از سوی دیگر وزارت خارجه مملو از افراد باتجربه، متشخص است که می توانند به اعتبار عناصر قدرتی که ما بعد از انقلاب پیدا کرده ایم، نظریه پردازی کنند.

رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه باید الگوی حیات طیبه را ارائه کنیم، اظهارداشت: حداقل کشورهای اسلامی از ما انتظار دارند که الگوی حیات طیبه انقلاب اسلامی چیست. بیداری اسلامی در خلاء ایجاد نمی شود که ملتی بخواهد قیام بکند.قطعاً رایحه انقلاب اسلامی به مشام شان رسیده بود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصادی باید از نفت فروشی دوری کنیم و به صادرات و تولید توجه کنیم و اقتصاد مقاومتی را می شود در این دو مسئله خلاصه کرد. علاوه بر این و در بعد فرهنگی ما بایستی اتکای همزمان هم به مذهب و هم به ملیت داشته باشیم؛ نمی‌توانیم یکی را در مقابل دیگری فدا کنیم و باید الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی را محقق کنیم، البته بعد از اینکه اصلاحاتی در آن ایجاد شود.

معاون رییس جمهوری اظهارداشت: ملت ما ملت صبور و خویشتنداری هستند، اما در ابعاد سیاسی مقداری باید خویشتن دار باشیم و به تحولات پیرامون خودمان واکنش مناسب و حساب شده نشان دهیم. البته تاکنون واکنش های ما احساسی و عاطفی نبوده اما از حالا به بعد باید توجه ویژه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: آستانه تحریک پذیری خودمان را باید ارتقا دهیم و به این راحتی تحریک نشویم، بعضی وقت ها تا حرف و حدیثی گفته می شود همه آتشین می شوند، اما بایستی مقداری با آرامش بیشتر نسبت به مسائل توجه کنیم و با تعمیق بیشتر اصل خویشتنداری بازیگری خود را ارتقا دهیم.

صالخی با اشاره به حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن، اظهارداشت:ملت ما بصیر، هوشیار و هوشمند است و ما باید از این شرایط استفاده کنیم.

وی در بخش دیگر از سخنانش بر لزوم استفاده از ظرفیت های بلوک بندی ها همچون شانگهای و بریکس در نظام بین الملل تاکید کرد و گفت: این بلوک بندی های بین المللی الزاماً چیز بدی نیست، ما باید بتوانیم از این فرصت‌ها استفاده کنیم و نقش آفرینی خود را ارتقا ببخشیم.

رییس سازمان انرژی اتمی زبان فارسی، دین اسلام، مذهب شیعه و جایگاه ژئواستراتژیک و جغرافیایی را از عناصر قدرت ایران عنوان کرد و افزود: ما باید از این عناصر قدرت به درستی استفاده کنیم و برنامه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: ما باید بین المللی شویم، ممکن است بار سلبی داشته باشد، اما باید ضمن حفظ اصل نه شرقی نه غربی ناگزیر از بین المللی شدن هم هستیم. رشد اقتصادی، علمی و صنعتی نمی‌تواند بدون تعامل با جامعه بین المللی محقق شود و این یک واقعیت است.

رییس سامان انرژی اتمی گفت: اگر همه چیز را در درون خودمان تولید کنیم این سقف کوتاه است و اگر بخواهیم اوج بیشتری بگیریم باید سقف مان را بلندتر کنیم و این جا نیاز به تعامل بین المللی داریم.

منبع: عصر ایران

خبر بعدی:

پروژه «تهران؛ پایتخت تغییر دیابت» کلید خورد/ انتخاب چهره‌های مشهور هنری و ورزشی به عنوان سفیران فرهنگی دیابت

خبرگزاری میزان- پروژه «تهران؛ پایتخت تغییر دیابت» به همت اداره کل سلامت شهرداری تهران و بنیاد امور بیماری‌های خاص با حضور جمعی از مدیران شهری و ورزشکاران و هنرمندانی، چون علی پروین و سروش صحت به عنوان سفیران دیابت در سالن همایش‌های برج میلاد کلید خورد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، در مراسم افتتاحیه، باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و رییس پژوهشگاه غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران، شهربانو امانی و محمود میرلوحی از اعضای شورای اسلامی شهرتهران، فاطمه هاشمی رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص، قباد شهبازی رییس هیئت مدیره شرکت نووونورو دیسک پارس، میهمانان بین المللی، چون فردریکو مدیر تغییر دیابت شهر رم و جمعی از مسئولان خانه‌های سلامت محلات، دبیران کانون‌های دیابت و پزشکان سرای محلات، مراقبین سلامت آموزش و پرورش و نمایندگان انجمن‌های فعال در حوزه دیابت حضور داشتند.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران:

چاقی، کم‌تحرکی و استرس مردم تهران را گرفتار کرده است

زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران در این همایش کم‌تحرکی، چاقی و استرس را سه عامل تهدیدکننده سلامت شهروندان تهرانی دانست و افزود: برنامه‌هایی جهت پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر از جمله دیابت در پایتخت در حال انجام است.

وی اظهار داشت: مردم تهران به دلیل تغییر سبک زندگی درگیر مسائلی همچون کم‌تحرکی و افزایش وزن شده‌اند که انجام تغییرات جدی در این زمینه امری ضروری به شمار می‌رود.

نصیری با اشاره به اجرای طرح سنجش عدالت در سطح تهران، گفت: کم‌تحرکی، چاقی و استرس ناشی از زندگی در کلان‌شهر از جمله مشکلاتی است که پایتخت‌نشینان گرفتار آن هستند و باید به صورت جدی به این مسئله پرداخته شود.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران مقوله بیماری‌های غیرواگیر را جدی خواند و گفت: نرخ شیوع دیابت در تهران بالاتر از سایر شهر‌ها و میانگین کشوری است که باید تلاش کنیم با هم افزایی از ظرفیت‌های بخش‌های مختلف تهران در کنترل این بیماری استفاده کنیم.

نصیری گفت: اجرای طرح «تهران؛ پایتخت تغییر دیابت» می‌تواند نتایج مؤثری را داشته باشد و ترویج آن در سایر استان‌ها نیز تکرار شود. در شهرداری تهران طی چند ماه گذشته تیم‌های ویژه و حرفه‌ای در این زمینه شکل گرفته تا بتوانیم با همکاری بخش‌هایی همچون وزارت بهداشت، بنیاد بیماری‌های خاص و سایر سازمان‌های مردمی حوزه دیابت در کنترل دیابت موفق عمل کنیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم طی سه سال آینده با اجرای این پروژه وضعیت بهتری در کنترل دیابت شهروندان داشته باشیم، گفت: مدیریت چاقی و دیابت در پایتخت، اجرای نقشه دیابت، ارائه آموزش‌های منسجم و افزایش آگاهی شهروندان، همچنین ارائه خدمات بهینه در کنترل عوارض دیابت از اهداف اصلی برنامه تهران پایتخت، تغییر دیابت به شمار می‌رود.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران خاطرنشان کرد: مشخصات اماکن و مراکز ارائه دهنده خدمات تخصصی حوزه دیابت، بوستان‌های مناسب سازی شده برای پیاده روی در سامانه تهران پایتخت تغییر دیابت به ثبت خواهد رسید و من امیدوارم سایر سازمان‌های ذیربط نیز ما در راستای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان کمک کنند تا ظرف سه سال آینده شاهد تغییرات اساسی در اصلاح سبک زندگی شهروندان، افزایش پیاده روی و توجه به سبک زندگی سالم و ارتقای دسترس پذیری به خدمات حوزه سلامت در شهر تهران باشیم.

معاون وزیر بهداشت:

بیش از یک چهارم جمعیت ایران چاقند/ فوت سالانه ۳۰۰ هزار ایرانی به دلیل بیماری‌های غیرواگیر

باقر لاریجانی معاون وزیر بهداشت نیز با اشاره به اینکه سالانه حدود ۳۰۰ هزار نفر در کشور به دلیل بیماری‌های غیرواگیر جان خود را از دست می‌دهند، گفت: یک چهارم جمعیت ایران چاقند و ۵۷ درصد مردم فعالیت فیزیکی ندارند و این مسائل سبب بروز بیماری‌های غیرواگیر می‌شود.

وی اظهار داشت: بسیای از بیماری‌های غیرواگیر از جمله دیابت علل مرگ و میر در کشور است و در واقع ۳۰۰ هزار مرگ در سال به دلیل این بیماری‌ها به وقوع می‌پیوندند.

رییس پژوهشگاه غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: کشور ما براساس تعهد جهانی برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر اقداماتی انجام داده است و در سطح وزارت بهداشت هماهنگی‌های خوبی صورت گرفته، ولی تنها وزارتخانه نمی‌تواند نتایج مؤثری را به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه سند ملی در این زمینه در شورای عالی سلامت تصویب شد و رئیس‌جمهور نیز متعهد برای ادامه مسیر در این زمینه شده است، گفت: مهار افزایش دیابت و چاقی از هدف‌های سند ملی پیشگیری و کنترل بیمارِ‌های غیرواگیر به شمار می‌رود.

لاریجانی با اشاره به اینکه ۴۰۰ میلیون نفر در دنیا مبتلا به دیابت هستند، گفت: نگرانی‌های زیادی در جهان در مورد افزایش چشمگیر دیابت وجود دارد و در واقع شیوع دیابت در حال افزایش است و یک تهدید جدی برای سلامت مردم به شمار می‌رود.

معاون وزیر بهداشت گفت: دیابت پنجمین علل مرگ و میر در ایران است و با شیوع دیابت در کشور ما بیش از ۱۰ درصد مردم ما مبتلا به این بیماری هستند.

وی با بیان اینکه ۲۹۰ بیماری و ۶۰ عامل خطر بیماری‌زا در تمام استان‌ها مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: شرایط به لحاظ این بیماری‌ها در همه کشور خوب نیست و برخی از استان‌ها وضعیت نامطلوب‌تری دارند. دیابت در افراد بالای پنجاه سال بالا است و ۵۰ درصد این افراد یا دیابت دارند و یا زمینه ابتلا به این بیماری در آن‌ها وجود دارد، همچنین دیابت در نقاط مرکزی کشور شیوع بالاتری دارد.

لاریجانی با اشاره به اینکه حدود ۱۰ درصد هزینه بهداشتی و درمانی کشور صرف دیابت و هزینه‌های ناشی از آن می‌شود، گفت: در تهران به دلیل افزایش آگاهی، بهبود رتبه در کاهش مرگ و میر ناشی از این بیماری داشته‌ایم. البته در برخی مناطق تهران همچون منطقه ۱۲، ۱۶ و ۲۰ بیشترین مرگ و میر ناشی از قلبی و عروقی که دیابت می‌تواند زمینه آن باشد وجود دارد.

رییس پژوهشگاه غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران تأکید کرد: باید برای تهران استراتژی روشنی در مقابله با این بیماری داشته باشیم. بیش از یک چهارم جمعیت ایران چاق هستند و ۵۷ درصد از مردم فعالیت فیزیکی ندارند، حدود ۳۰ درصد فشار خون دارند و ۲۵ درصد گرفتار چربی خون هستند.

وی گفت: شیوع دیابت در کشور بیش از ۱۰ درصد است و این بیماری در زنان بیشتر از مردان است. همچنین پوشش درمان دیابت در تهران در گروه‌های سنی پایین کمتر است و تلاش جهت توسعه مراکز درمان دیابت در حال انجام است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: خوشبختانه کشور ما رتبه نخست منطقه و رتبه دوم جهان را برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر کسب کرده است و تلاش می‌کنیم موفقیت‌های بیشتری در این زمینه حاصل شود.

فاطمه هاشمی رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص:

۶۰ درصد دیالیزی‌ها مبتلا به دیابت بوده‌اند/ آمار دیابت در شهر‌ها بیش از روستا‌هاست

فاطمه هاشمی رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص نیز در این همایش گفت: ۶۰ درصد از مردمی که دیالیز می‌کنند مبتلا به بیماری دیابت بوده‌اند، در این راستا و برای کنترل دیابت ۵۰ مرکز کلینیک دیابت راه‌اندازی شده است.

وی اظهار کرد: دیابت یکی از موضوعات مهم دنیا است و هر روز شاهد افزایش آمار دیابت در جهان هستیم.

هاشمی افزود: کلینیک‌های تخصصی خوبی راه‌اندازی شده است، اما نتایج خوبی در زمینه کاهش آمار دیابت به دست نیاورده‌ایم؛ بسیاری از مردم مبتلا به دیابت هستند و در شهر‌ها آمار دیابت بیشتر از روستا‌ها است.

رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص افزود: ۶۰ درصد از مردمی که دیالیز می‌کنند مبتلا به بیماری دیابت بودند، در این راستا و برای کنترل دیابت ۵۰ مرکز کلینیک دیابت راه‌اندازی شده، ولی نتایج خوبی بدست نیامده است؛ متاسفانه با افزایش تکنولوژی شیوع بیماری‌ها بیشتر شده که به نظرم ساختار آن باید تغییر کند.

هاشمی گفت: شهرداری برای تغییر دیابت در تهران باید فرهنگ سازی کند و ساختار‌هایی را فراهم کند؛ به نظرم آموزش و پرورش و صدا و سیما در زمینه افزایش آگاهی و فرهنگ می‌توانند ما را در تغییر دیابت کمک کنند.

وی بیان کرد: ما نیازمند مکان‌های عمومی برای انجام فعالیت‌های فیزیکی مناسب هستیم، باید جلسات متعددی با سازمان‌های ذیربط داشته باشیم تا برنامه‌ریزی خوبی در زمینه تغییر دیابت در شهر تهران انجام شود و من امیدوارم تهران به الگویی برای سایر شهر‌های کشور تبدیل شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران:

تغییر چهره پایتخت در زمینه دیابت با آموزش به شهروندان امکان پذیر است

شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در این همایش اعلام کرد: شورای شهر تهران برای تغییر چهره پایتخت به ویژه در زمینه کاهش شیوع دیابت و پیشگیری از آن در کنار شهروندان است. از این رو در برنامه سوم توسعه به موضوع آموزش‌های شهروندی به طور جدی پرداخته ایم و همه باید برای تغییر رویکرد پارلمان شهری در خصوص توسعه شهری تلاش کنیم.

وی همچنین پیام محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران را قرائت کرد که بر اساس آن بر اقدامات اطلاع رسانی و تغییر سبک زندگی و بازنگری در روند گذشته و انتخاب یک رویکرد عملی برای توسعه شهر تاکید شد.

اسطوره پرسپولیس سفیر سلامت دیابت شد

در جریان این مراسم علی پروین پیشکسوت فوتبال ایران و تیم پرسپولیس نیز حضور داشت که به عنوان سفیر سلامت دیابت انتخاب شد.

همچنین هنرمندانی، چون سام درخشانی، مهدی پاکدل و سروش صحت به عنوان سفیران فرهنگی دیابت معرفی شدند تا برای فرهنگ سازی در زمینه کاهش شیوع دیابت در بین شهروندان تلاش کنند.

رونمایی از نرم افزار تلفن همراه دیابتو

در این مراسم از نرم افزار تخصصی تلفن همراه با عنوان «دیابتو» دارای بخش هایی، چون ورزش، آموزش، پارکها، پزشک معالج، غربالگری، بروشور‌های آموزشی و... برای مبتلایان دیابت و سایر شهروندان رونمایی شد.

ورزشکاران، هنرمندان و مدیران شهری و فعالان حوزه سلامت با رونمایی از این نرم افزار مردم را به حرکت در راستای انجام فعالیت‌های ورزشی و تحرک، تغییر سبک زندگی، جلوگیری از پرخوری و اصلاح تغذیه روزانه جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت تشویق کردند.

انتهای پیام/

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

جزئیات تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه اول اسفندماه ۹۷

کلیدواژه: علی اکبر صالحی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.asriran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۲۸۹۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مولاوردی: تندروها می‌خواهند مردم احساس «بی‌دولتی» کنند
 • اعلام نامزدهای راه‌یافته به جایزه «مهرگان طلایی»
 • مجید صالحی زیر نظر رامبد جوان!
 • رقابت ۴۲ رمان در جایزه مهرگان طلایی
 • وردی‌نژاد: قدرت را طوری توزیع کرده‌ایم که هیچ‌کس جوابگو نیست
 • وردی‌نژاد: قدرت را طوری توزیع کرده‌ایم که هیچ‌کس جوابگو نیست/ در این 40 سال ممکن‌ترین بودیم نه بهترین
 • ظرفیّتهای مهم کشور برای گام دوم انقلاب؛ نیروی انسانی مستعد و کارآمد+ عکس
 • از «دراگون» تا «رامبوتان»/ حکمرانی میوه‌های لاکچری بر فروشگاه‌های آنلاین!
 • سطحی‌اندیشی متفکران مسلمان و نبود نظام سیاسی کارآمد
 • شیوه محاسبه بدهی های شهرداری مبنای علمی ندارد/ اعلام می کنم نسبت ها و اعدادی که به عنوان سرفصل بدهی ها اعلام شده یک دروغ بزرگ است/ شورای پنجم تبدیل به باشگاه سیاسی شده است
 • در جست ‌وجوی امیدواری
 • سازمان پویا نیازمند نیروی انسانی کارآمد است
 • برقراري ارتباط بين شرکت‌هاي کوچک و متوسط ايران و پرتغال کليد خورد
 • پروژه «تهران؛ پایتخت تغییر دیابت» کلید خورد/ علی پروین سفیر سلامت دیابت شد
 • نیازمند تربیت دانش آموزانی کارآمد و متعهد برای آینده کشور هستیم
 • صالحی‌امیری: برنامه‌ای برای تغییر دبیرکل کمیته ملی المپیک نداریم/ تلاش می‌کنیم کرسی‌های مهمی را در شورای المپیک آسیا در اختیار بگیریم
 • آشنایی با اصول حکمرانی خوب در سایه مطاله محقق می‌شود
 • پیروزی خوشه طلایی ثنای ساوه مقابل استقلال اهواز/ تداوم صدرنشینی خوشه طلایی ساوه
 • اروپا و آمریکا دو روی یک سکه! / سر رسید این بدهی نزدیک است! / تشدید فشار، تقریب پیروزی/ ملاحظات نرمِ «پاسخ سخت» به سستی پاکستان/ رهبر کارآمد/ ایران و فرصت‌های بازار خرده‌فروشی بنزین