ساعت24-رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری مجرم سابقه دار در زمینه فروش سؤالات کنکور این‌بار به اتهام کلاهبرداری خبر داد.

 سرهنگ کارآگاه کامیار چهری رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ پرونده ای با موضوع کلاهبرداری از شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۶ تهران به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در آن گروهی از شکات و مالباختگان در اظهاراتی مشابه عنوان کردند توسط مدیر یک مؤسسه به نام «منشور ادبیان» مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

شکات و مالباختگان در اظهاراتی مشابه به کارآگاهان عنوان داشتند: از طریق فضای مجازی به ویژه در سایت دیوار و همچنین آگهی تبلیغاتی یکی از روزنامه های کثیرالانتشار، به مؤسسه ای به نام منشور ادبیان در خیابان جمال زاده مراجعه کردیم که مدعی جذب مدرس جهت تدریس در آموزشگاه های مختلف بود. در زمان تنظیم قرارداد مبالغ مختلفی از ۴۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان از ما دریافت شد اما با گذشت زمان مشخص شد هیچگونه فعالیتی در زمینه تدریس و معرفی ما به آموزشگاه ها یا سایر مؤسسات علمی به عنوان مدرس از سوی این مؤسسه صورت نگرفته است.

کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران در بررسی سوابق و اسناد به دست آمده از مؤسسه منشور ادبیان اطلاع پیدا کردند که این مؤسسه صرفا یک مؤسسه کاغذی و فاقد هرگونه مجوز قانونی در زمینه جذب مدرس و ... است و دفتر مؤسسه نیز صرفا یک مکان استیجاری با کاربری اداری است.

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان موفق به شناسایی مدیر مؤسسه منشور ادبیان به نام «سعید. م» ۵۲ ساله به عنوان یکی از مجرمین سابقه داری شدند که پیش از این چندین بار به اتهام کلاهبرداری در پوشش فروش سؤالات کنکور و جعل مدارک دولتی دستگیر و روانه زندان شده است. با شناسایی تصویر سعید. م بهعنوان مدیر متواری مؤسسه منشور ادبیان، اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه و دستگیری این شخص آغاز شد و سرانجام در مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ وی در مخفیگاهش در محدوده خیابان کارگر شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهم در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جرم و تأسیس مؤسسه منشور ادبیان به منظور کلاهبرداری شد اما پس از مواجهه حضوری با تعدادی از مالباختگان و ارائه مستندات از سوی کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی به ناچار لب به اعتراف گشود و به کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق اعتراف کرد. ‌

در حال حاضر متهم با قرار صادره از سوی مقام محترم قضایی، جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین دیگر مالباختگان پرونده در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد. لذا از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.

مهر

منبع: ساعت24

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اجرای مصوبه جلسه شورای فنی استان

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛ رضا مدرس عنوان کرد: عملیات اجرایی پروژه احداث ورزشگاه ۲۰ هزار نفری بندرعباس با کارفرمایی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور در سال ۱۳۸۲ در زمینی به مساحت حدود ۱۱ هکتار با سطح اشغال ورزشگاه در حدود ۶۲ هزار مترمربع آغاز و درنهایت در تاریخ ۱۷ آبان سال ۱۳۸۹ پس از ۱۴ سال از تاریخ تصویب با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی افتتاح شد.

 وی، اضافه کرد: ساخت این پروژه تا پایان سال ۱۳۹۶ با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال به طول انجامید اما با توجه به گذشت هشت سال از تاریخ افتتاح  مجموعه ورزشی خلیج فارس دارای نواقصی در  حین ساخت و بعد از بهره برداری بوده به نحوی که هنوز به پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصدی نرسیده است.

مدرس با اشاره به بخش های مختلف ورزشگاه ۲۰ هزار نفره بندرعباس، گفت: این ورزشگاه به تفکیک، دارای زمین چمن فوتبال با آبیاری اتوماتیک به مساحت هشت هزار و ۲۰۰ مترمربع، اسکوربرد تمام رنگی به ابعاد ۴۵ مترمربع، جایگاه تماشاگران عادی و ویژه به ترتیب به مساحت ۹ هزار و ۸۸۰ و ۳۸۵ مترمربع، جایگاه خبرنگاران و مهمانان به مساحت ۶۴۴ مترمربع، دکل های روشنایی با برخورداری از یک هزار و ۲۰۰ لوکس روشنایی، فضای بازیکنان و مربیان به مساحت یک هزار و ۵۷۴ مترمربع، فضای داوران به مساحت ۱۰۲ مترمربع، پارکینگ با گنجایش ۲۹۶ دستگاه سواری و ۲۰ دستگاه اتوبوس به مساحت ۱۳ هزار و ۶۰۰ مترمربع، راههای دسترسی به مساحت یک هزار و ۶۴۰ مترمربع، درمانگاه و نمازخانه هر کدام به مساحت ۵۰ مترمربع و پیست دو و میدانی تارتان به مساحت شش هزار  مترمربع است.

وی با اشاره به بازدید صورت گرفته از این ورزشگاه به منظور بررسی آخرین وضعیت آن و ضمن تشکر از همکاری مدیر کل ورزش و جوانان در همکاری بسیارعالی با تیم بازرسی شورای فنی، افزود: پیرو جلسه شورای فنی استان در تاریخ ۱۹ تیر ماه سال جاری مبنی بر تهیه و ارائه گزارش از وضعیت ورزشگاه 20 هزار نفری خلیج فارس،  بازدیدی در تاریخ ۲۴ تیر ماه توسط کارشناسان دفتر فنی استانداری هرمزگان از مجموعه مذکور  انجام شد.

وی با اشاره به وجود نواقص پروژه قبل از بهره برداری، اظهار کرد: با توجه به بازدید انجام شده نواقصاتی از جمله عدم تکمیل دیوار آجری و بتنی ضلع شرقی و شمال شرقی ورزشگاه، عدم تکمیل اجرای درز ژوئن ساختمان و سکوها مشاهده و اعلام گردیده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان تصریح کرد: همچنین عدم ساخت آبخوری مناسب تماشاگران، عدم مناسب بودن سیستم های گرمایشی قسمت رختکن با اقلیم منطقه (استفاده از دیگ های بخار گازوئیلی و نیاز به استفاده از سوخت)، عدم طراحی مناسب سیستم های سرمایشی مناسب با فضای ورزشی (استفاده از سیستم های اسپیلت مرکزی که نیاز به متخصص خاص جهت تعمیرات آن در استان می باشد و نیز استفاده از پنل های سقفی اسپیلت در راهرو ها که باعث آبریزش در فضا ها شده است) از جمله نواقص مشاهده شده در این بازدید بوده است.

وی اضافه کرد: از دیگر نواقص مشاهده شده در بازدید آخرین وضعیت این ورزشگاه، عدم ساماندهی و تکمیل محوطه حد فاصل فنس زمین فوتبال و دیوار خارجی کل مجموعه، عدم اجرای مناسب نمای خارجی بخش های ورودی و اداری  ورزشگاه (اجرا با کنیتکس) بوده است.

مدرس با اشاره به نواقص پس از بهره برداری، بیان کرد: همچنین در این بازدید نواقصاتی مربوط به زمان بعد از بهره برداری که عمدتاً بدلیل عدم حفظ و نگهداری مناسب است گزارش شده است.

وی افزود: از جمله نواقص پس از بهره برداری می توان به وضعیت نامناسب سرویس های بهداشتی، خرابی و عدم سرویس عمده سیستم های سرمایشی و خرابی اسکوربرد، خرابی روشنایی راهروهای ورودی ورزشگاه اشاره کرد.

مدرس تصریح کرد: آسیب به نمای کامپوزیت جهت رفع نواقص زیر کار و عدم اصلاح نمای کامپوزیت، آسیب به سقف های کاذب و عدم رفع موارد جهت رفع نواقص زیر سقف کاذب، خرابی پیاده رو سازی ها در برخی نقاط، طبله و کثیفی وضعیت رنگ نما شکستگی و خرابی صندلی های تماشاگران از دیگر نواقص پس از بهره برداری این ورزشگاه بوده که در گزارش بازدید به آن اشاره شده است.

وی با اشاره به نتیجه بازدید و کارشناسی از مجموعه ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس، افزود: در خصوص نواقص قبل از بهره برداری با توجه به عدم دسترسی به مفاد قرارداد و همچنین صورتجلسه تحویل موقت پروژه فی ما بین کارفرما ( شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی) و پیمانکار مجموعه، اظهار نظر در خصوص تعهدات پیمانکار نسبت به رفع نواقص مذکور و علت عدم تکمیل موارد به صورت قطعی میسر نمی باشد و لذا نیاز به ارائه و مشاهده صورتجلسه مذکور  است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان افزود: در خصوص نواقص و کمبود های موجود در مجموعه پس از زمان بهره برداری عدم تامین اعتبار و نیز عدم حفظ و نگهداری مناسب توسط دستگاه بهره بردار از عوامل موثر در ایجاد مشکلات مذکور  می باشد.

وی به پیشنهادات هیئت بازدید کننده از ورزشگاه ۲۰هزار نفری بندرعباس اشاره کرد و گفت: ارائه نواقص  مندرج در صورتجلسه، تحویل موقت جهت کنترل مواردی که جز تعهدات پیمانکار مربوطه بوده که رفع نشده و بررسی علت عدم رفع موارد از طریق اداره کل ورزش و جوانان استان و شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور و تامین اعتبار لازم جهت رفع نواقص باقی مانده از زمان قبل از بهره برداری(خارج از قصور پیمانکار) و بعد از زمان بهره برداری از جمله این پیشنهادات بوده است.

مدرس تصریح کرد: از دیگر پیشنهادات این هیئت می توان به نیاز مبرم به وجود پیمانکار حفظ و نگهداری متمرکز و مختص به مجموعه، نیاز به بازنگری اساسی در سیستم های سرمایشی مجموعه و یا تعمیرات اساسی سیستم ها از طریق پیمانکار متخصص و مسلط به سیستم های نصب شده فعلی و با توجه به اینکه در صورت رفع کلیه نواقص فوق الذکر با عدم استفاده مستمر از مجموعه علی الخصوص در بخش فوتبال امکان بازگشت معایب محتمل می باشد لذا ایجاد بستر مناسب و تمهیدات لازم جهت استفاده مستمر توسط تیم های ورزشی استان و خارج از استان و همچنین  استفاده از امکانات و سرمایه گذاری  بخش  خصوصی در جهت رونق بخشی و  تامین منابع مالی لازم در راستای حفظ و نگهداری مناسب ضروری می باشد اشاره کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر بخشی از درآمد زایی مجموعه در قالب ماده ۸۸ ( از قبیل سالن بیلیارد، سالن بدنسازی ، تنیس ) تامین می شود و مجموعه از درآمد حاصله کاملا منتفع نمی گردد اتخاد ترتیبی جهت استفاده حداکثری از عواید حاصله مذکور از دیگر  پیشنهاد طی این بازدید بوده است.

 

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از حیات یا مرگ "برجام" است

واکنش فائزه هاشمی به ولنگار خطاب‌کردن زنان توسط علم‌الهدی و کمپین «چهارشنبه‌های طلایی»: اگر صاحبان قدرت به دنبال وزن‌کشی هستند، اجازه دهند کسانی که مانند آنها فکر نمی‌کنند هم تجمع برگزار کنند| سیاست‌های چکشی دیگر جوابگو نیست

بقایی سکته مغزی کرد

کلیدواژه: كلاهبرداري

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۲۹۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • وداع با پیکر سرلشکر شهید حسین ادبیان بعد از ۳۸ سال+عکس و فیلم
 • مراسم وداع با پیکر مطهر شهید سرلشکر ادبیان برگزار شد
 • علت وحشت منافقین از سرلشکر شهید حسین ادبیان چه بود؟
 • پایگاه برخط بیمه شدگان درمانی و حذف تعدد دفترچه ها / 30 درصد شهرهای کشور تحت پوشش نسخه الکترونیکی
 • از آخرین وضعیت مجموعه ورزشی خلیج فارس چه خبر؟
 • هشدار پلیس فتا به شهروندان در خصوص کلاهبرداری پیامکی
 • آیا دستگاه قضایی با رئیس دانشگاه تربیت مدرس برخورد می‌کند؟
 • توسعه کمی و کیفی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای راهکاری برای مقابله با تورم
 • 125میلیون تومان کلاهبرداری در یک روز!
 • آموزش ۸۰ قرآن‌آموز در مؤسسه قرآنی امام علی(ع) سیس شبستر
 • پایداری واکسن بروسلوز مؤسسه رازی از چهار به ۱۲ ماه ارتقا یافت
 • ثبت‌نام اینترنتی آزمون جذب مدرس کانون زبان ایران (تابستان1398)
 • پیکر مطهر سرلشکر شهید حسین ادبیان بعد از ۳۸ سال شناسایی شد
 • کشف ۲۱ فقره سرقت توسط پلیس آگاهی کرمانشاه
 • پیکر شهید حسین ادبیان پس از ۳۸ سال شناسایی شد
 • بازگشت فرمانده شجاع گردان تکاوران مالک اشتر / پیکر شهید حسین ادبیان پس از ۳۸ سال شناسایی شد
 • شناسایی پیکر مطهر امیرسرلشکر شهید حسین ادبیان
 • شیوه جدید کلاهبرداری پیامکی با ادعای واهی
 • شیوه جدید کلاهبرداری با ادعای واهی این بار به‌شکل ارسال پیامک/ مستند «بابازی» رونمایی می‌شود