خرداد:بسیاری از کارشناسان و منتقدان فناوری هوش مصنوعی در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود.
به گزارش ایسنا، به تازگی اخبار و گزارش‌های جدیدی از سوی اندیشکده سازمان امنیت ملی آمریکا منتشر شده که نشان می‌دهد بسیاری از سیاست مداران و کارشناسان فعال در حوزه هوش مصنوعی در خصوص پیشرفت روز افزون این فناوری ابراز نگرانی کرده‌اند.


در این گزارش آنها عنوان کرده‌اند که برخی از مقامات سیاسی، منتقدان و همچنین کارشناسان فعال در حوزه‌های فناوری، معتقدند که توسعه روزافزون و پیشرفت هوش مصنوعی بخصوص در صنایع و تسلیحات جنگی، نظامی و دفاعی خطر و تهدید بزرگی برای آینده بشریت و جهان ایجاد خواهد کرد چرا که منجر به ساخت و توسعه تسلیحات جدید و پیشرفته‌ای می‌شود که بدون نیاز به کنترل و نظارت انسان قادر است عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد و وظایف و مسئولیت‌های خود را انجام دهد.
بر اساس گزارش وب سایت fortune، این بدان معناست که تسلیحات جنگی و نظامی مبتنی بر فناوری‌های نوین نظیر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بدون درگیر شدن احساسات و عواطف انسانی می‌توانند کارهای موردنظر فرماندهان جنگی و سیاست مداران را انجام دهند و کاملاً طبق برنامه نویسی‌های انجام شده عمل کند.
در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی بود که خبری مبتنی بر تلاش و نگرانی جامعه جهانی در خصوص توسعه هوش مصنوعی و تهدیدات آن منتشر شد. در آن زمان بسیاری از کارشناسان، متخصصان، دانشمندان و همچنین شرکت‌های بزرگ تکنولوژی در جریان یک اجلاس جهانی که در سوئیس برگزار شد، از لزوم مقابله با توسعه بی رویه و جایگزینی کامل و بدون برنامه هوش مصنوعی با انسان سخن گفتند.
از آنجا که فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در سال‌های اخیر با پیشرفت قابل ملاحظه‌ای مواجه شده است، غول‌های تکنولوژی متعددی همچون گوگل، مایکروسافت، آمازون، اپل، سامسونگ و غیره به طراحی و ساخت ابزارهای هوشمند مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی (Artificial intelligence) بسیاری روی آورده‌اند. همانطور که در اخبار گذشته نیز اشاره شده بود، یکی از جدیدترین نمونه‌هایی که سرو صدا و جنجال‌های بسیاری را در جهان به پا کرد، دستیار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل دوپلکس بود که صدای آن شباهت بسیار بی‌نظیری به صدای انسان دارد به گونه‌ای که توسط کاربران قابل تشخیص نیست و مخاطب یک روبات است نه یک انسان!
جالب است بدانید که استفن هاوکینگ، الون ماسک، استیو ووزنیاک، بیل گیتس و بسیاری دیگر از نام‌های بزرگ در زمینه علم و فناوری، مدتهاست که در رسانه‌ها و نامه‌های سرگشاده‌ی خود، درباره خطرات ناشی از هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده و به خیل محققان برجسته‌ی هوش مصنوعی پیوسته‌اند. خطراتی که می‌تواند به مجرمان این امکان را بدهد تا با سرعت و دقت بیشتری و با کمترین زحمت و احتمال ردیابی، به انجام سرقت، قتل‌های زنجیره‌ای، فریب افراد و کلاهبرداری‌های تلفنی و اینترنتی بپردازند.
حالا به نظر می‌رسد که چالش‌های اخلاقی پیش روی هوش مصنوعی به سایر کشورهای جهان نیز سرایت کرده است چرا که بسیاری از مقامات چین نیز در این خصوص ابراز نگرانی کرده‌اند و خواستار جلوگیری از توسعه بدون برنامه‌ریزی فناوری هوش مصنوعی شده‌اند تا از تهدیدات جدی آنکه به عقیده آنها ممکن است به وقوع جنگ جهانی سوم منجر شود، جلوگیری به عمل بیاورند. برچسب ها: چین ، هوش مصنوعی ، فن آوری

منبع: خرداد

خبر بعدی:

لزوم برخورداری از نگاه جامع در استفاده از راهکارهای هوش مصنوعی

ایتنا - اگر در پایبند بودن به چشم‌انداز، وسواس زیادی به خرج دهید، در اینصورت بازار مصرف و همینطور فرصت پیاده‌سازی ایده‌تان را از دست خواهید داد. بسیاری از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران می‌توانند تصدیق کنند که برقراری تعادل میان مصمم بودن به رسیدن به چشم‌انداز شرکت از یک سو و درنظر گرفتن نیازهای مشتریان، یک نکته ظریف است.
 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از inc یک شرکت نوپا با نام کرشندو، یاد گرفت که چطور بهره‌گیری از افراد کارآزموده می‌تواند چشم‌انداز آن را فراتر از راهبرد رهنمون شده و به مرحله اجرا درآورد. کرشندو در تلاش است تا با کمک کردن به کارمندان، محیط‌های کاری جامعی و متنوعی برای افراد گوناگون پدید بیاورد. فناوری این شرکت، به‌صورت هفتگی و با استفاده از یادگیری ماشین، به کارمندان محتوایی ارائه می‌دهد و برای هر فرد مسیر یادگیری منحصربفردی ایجاد می‌نماید.
 
کرشندو در آغاز درنظر داشت با تحلیل محیط کاری، مسأله محیط‌های کاری نامناسب را با ایجاد سامانه‌ای حل و فصل کند؛ بدین‌ترتیب که برای هر کارمند، یک پروفیل یادگیری ایجاد می‌نمود و سپس توصیه می‌کرد که چطور باید رفتارشان را تطابق دهند.

استادان در جلسات مختلف این پرسش را مطرح کردند که آیا شرکت‌های مختلف در قالب مشتری کرشندو، این راهکار را قبول دارند یا نه. با اینکه چنین راهکاری با چشم‌انداز بنیانگذاران کرشندو جور در می‌آمد، اما آیا یک مدیر اجرایی منابع انسانی، راهکاری را می‌پذیرفت که باعث پولاریزه شدن محیط کاری شود به‌طوری که کارمندان احساس کنند کسی آنها را می‌پاید؟
 
این گروه تلاش کرد تا با صحبت با مشتریان بالقوه بیشتر و بیشتر، فرضیات خود را به چالش بکشد. در ابتدا، بازخوردی که دریافت کردند این بود که مشتریان دوست دارند محیط کار تنوع داشته باشند. ولی با مصاحبه‌های بیشتر، کرشندو متوجه شد محصولی که در حال خلق آن است، جذابیت چندانی برای مشتریان ندارد. مشتریان، چشم‌انداز کرشندو را درک می‌کردند؛ ولی احساس می‌کردند که تنها بخش کوچکی از کارمندان‌شان با آن احساس راحتی خواهند داشت.
 
کرشندو به بازنگری و ارزیابی چشم‌انداز خود پرداخت تا ببیند چه راهکاری می‌تواند برای بازار مناسب باشد. بنیانگذاران این شرکت معتقد بودند که چشم‌انداز آنها، بر هدفشان متمرکز است، در حالی که محصول آنها توجه چندانی به نیازهای مشتری ندارد. آنها جلساتی برگزار کردند تا به حل و فصل این مسأله بپردازند. آنها می‌خواستند متوجه شوند که راهکاری آنها برای تغییر رفتارهای محیط کاری، چه نتیجه‌ای می‌تواند داشته باشد.
 
مدیران کرشندو به سراغ استادان و همینطور مشتریان رفتند و بازخوردهای کاملاً متفاوتی دریافت کردند. برخی از این بازخوردها به آنان کمک کرد تا محصول خود را دوباره شکل دهند. یک استاد کهنه‌کار در صنعت، به مدیران کرشندو توصیه کرد که تنها بر فناوری تمرکز داشته باشند و یک ابزار ارزیابی نیز ایجاد نمایند. این ایده در کرشندو با استقبال فراوانی روبرو شد.
   
دانیل توبا (یکی از بنیانگذاران کرشندو) می‌گوید: «بهترین توصیه‌ای که از سوی یکی از کهنه‌کاران دریافت کردیم، این بود: تا وقتی که قرار نیست چیزی را بفروشید، آن را تولید نکنید.» در واقع این استادان به مدیران کرشندو کمک کردند تا به چیزهایی فراتر از چشم‌اندازشان نگاه کنند؛ مواردی همچون کامیابی تجاری و نیازهای مشتریان.
 
سرانجام، این گروه با اصلاح خود، راهکاری را پیاده‌سازی کرد که میان چشم‌انداز و نیازهای مشتری، یک تعادل برقرار می‌ساخت. کرشندو راهکاری اندیشید که به یکپارچه‌سازی تنوع و گونه گونی در میان کارکنان شرکت می‌پرداخت و تغییرات رفتاری مناسب را پیشنهاد کرد که برای شرکت‌ها و کارمندان‌شان مطلوبیت داشت.
 
کرشندو یاد گرفت ایجاد تعادل میان ماندن در مسیر درست و گوش فرا دادن به نیازهای مشتریان، یک نکته بسیار ظریف است. در واقع آنها به این نتیجه رسیدند که برای اجرایی کردن چشم‌انداز، لازم است استادانی شناسایی کنند که آنها را به چالش می‌کشند، بینش‌ها‌یشان را با آنان در میان می‌گذارند و برای کمک به شناسایی مسأله درست، پرسش‌های مناسبی مطرح می‌کنند.

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

کلیدواژه: چین هوش مصنوعی فن آوری

منبع این خبر، وبسایت khordadnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۳۳۹۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دفاع در برابر حملات سایبری با هوش مصنوعی
 • پیش‌بینی سرطان تخمدان با کمک هوش مصنوعی
 • رشد و پیشرفت همیشگی تیم فروش با استفاده از هوش مصنوعی
 • چهره افرادی که هرگز وجود خارجی نداشته‌اند، در دنیای هوش مصنوعی به نمایش گذاشته می‌شود
 • هوش مصنوعی نویسنده ابداع شد
 • نجات کودکان از بیماری های مرگبار با لیزر و هوش مصنوعی
 • گوگل هوش مصنوعی PlaNET را به‌صورت متن باز عرضه کرد
 • هوش مصنوعی متون ادبی را نگارش می کند
 • هوش مصنوعی به کمک ارتقای علوم سامانه‌های زمین می‌آید
 • نقش کلیدی هوش مصنوعی در جنگ های نظامی آتی جهان
 • آیا پنتاگون روبات های قاتل می سازد؟
 • هوش مصنوعی که شاهکارهای ادبی می نویسد
 • تجهیز نرم افزار Lightroom CC به هوش مصنوعی
 • استارتاپ صوتی جدید اپل، دستیار گوگل و الکسا را با هم تلفیق می‌کند
 • نرم افزار Lightroom CC به هوش مصنوعی مجهز می‌شود
 • تولید چهره قلابی با هوش مصنوعی امکانپذیر شد
 • بهترین غذاهای کمکی برای هوش نوزاد
 • هوش مصنوعی در خدمت بهبود تجربه مشتری
 • برگ‌های مصنوعی فتوسنتز را تقلید می‌کنند/ بهره‌گیری از فناوری جدید برای کاهش گاز‌های گلخانه‌ای