به گزارش خبرنگار مهر، آخرین سری مسابقات کانوپولوی قهرمانی کشور، شامگاه سه شنبه در استخر لاله یزد برگزار شد که در پایان این رقابت‌ها، تیم مازندران به مقام قهرمانی کشور دست یافت.

این رقابت‌ها به مدت دو روز به میزبانی هیئت قایقرانی یزد برگزار شد و تیم‌های شرکت‌کننده رقابتی نفس‌گیر داشتند.

در پایان این مسابقات، تیم‌های مازندران، مرکزی و یزد به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

تیم‌های یزد، مازندران، مرکزی، البرز، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان در این دوره از رقابت‌ها حضور داشتند.

کد خبر 4540647

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مسابقات سراسری جوشکاری دانشجویی به میزبانی دانشگاه اراک برگزار می‌شود

دبیر شورای فرهنگی دانشگاه اراک گفت: مسابقات جوشکاری دانشجویی به میزبانی دانشگاه اراک برگزار می‌شود. ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴ استانها مرکزی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علیرضا بهرامی پیش از ظهر امروز در نشست با مطبوعات با اشاره به نخستین دوره مسابقات جوشکاری دانشجویان سراسر کشور اظهار داشت: نخستین دوره مسابقات جوشکاری دانشجویان سراسر کشور یکم و دوم مردادماه امسال به میزبانی دانشگاه اراک برگزار می‌شود، باتوجه به این که جوشکاری یک مسئله کاربردی در صنعت است، این مهم می‌تواند اعتباری برای دانشگاه و استان صنعتی مرکزی باشد.

وی افزود: پیشنهاد برگزاری این مسابقات را انجمن علمی مواد و متالوژی دانشگاه اراک به اتحادیه کشور ارائه و مصوب شد این مسابقات در دانشگاه اراک برگزار شود.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اراک تصریح کرد: شرکت ماشین سازی اراک، آوین الکترونیک، واگن پارس، انجمن جوشکاری آزمایشات غیر مخرب، معاونت علمی و پژوهشی سپاه روح‌الله استان مرکزی و انجمن علمی مواد از جمله حامیان این مسابقات بوده‌اند.

بهرامی بیان کرد: استارت این مسابقات از بهمن زده شد و پس از فراخوان انجمن مواد و متالوژی دانشگاه اراک برای برگزاری این مسابقات 56 تیم از استان‌های مختلف به دبیرخانه اعلام آمادگی کردند که براساس مرحله نخست ارزیابی علمی، 20 تیم در قالب تیم‌های دو نفره برای حضور در این مسابقات انتخاب شدند.

وی عنوان کرد: این مسابقات زیر نظر افراد متخصص علمی و عملی، مجموعه انجمن علمی و در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی برگزار می‌شود، به همین سبب یک دبیر اجرایی دانشجویی( محمد‌مهدی تقوایی) نیز در این مسابقات حضور دارد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اراک خاطرنشان کرد: دبیر علمی این مسابقات حسین مستعان و دبیر اجرایی آن نیز فریدون نعمت‌زاده است.

بهرامی ادامه داد: در این مسابقات 3 نماینده استان مرکزی و دانشگاه اراک تحت عنوان تیم شرکت کننده و یک نفر دبیر اجرایی دانشجویی حضور دارند.

وی افزود: در حاشیه این مسابقات برنامه‌های فرهنگی مثل بازدید از موزه مفاخر، موزه چهارفصل، بازار سرپوشیده و یادمان شهید گمنام دانشگاه اراک و نمایشگاهی از دستاوردهای صنعتی نیز برگزار می‌شود.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اراک تصریح کرد: تمایل بالایی برای حضور صنعت در این مسابقات وجود دارد، همچنین انتظار داریم تیم نخست مورد حمایت صنعت استان و کشور قرار گیرد، قطعا این مهم می‌تواند برای کشور دستاوردهای خوبی را به همراه داشته باشد.

بهرامی بیان کرد: این مسابقات یک گام مثبت برای استان صنعتی مرکزی بوده و می‌تواند ارتباط خوبی بین بدنه علمی دانشگاه و صنعت و جامعه برقرار کند.

دبیر اجرایی این مسابقات نیز در این نشست گفت: تیم‌های شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات از استان‌های تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی، زنجان، قم، همدان، خوزستان، سمنان، مرکزی و البرز است.

فریدون نعمت زاد افزود: با توجه به تجربه موفق دانشگاه اراک در برگزاری هجدهمین کنفرانس ملی جوشکاری در سال 96، پیشنهاد برگزاری این مسابقات از سوی اتحادیه انجمن مهندسی مواد و متالوژی کشور و دانشجویان دانشگاه اراک، مورد استقبال وزارت علوم و اتحادیه انجمن های مواد و متالوژی کشور قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ماشین سازی اراک، آروین الکتریک، دانشگاه صنعتی، شرکت صنعتی آما، انجمن جوشکاری و آزمون‌های غیر مخرب کشور، معاونت علمی سپاه روح‌الله استان مرکزی بوده و احتمال حمایت پارک علم و فناوری استان مرکزی، پتروشیمی و بانک تجارت نیز از این مسابقات وجود دارد.

داوران بخش مسابقه دانشجویی ایران جشنواره پویانمایی معرفی شدندمعرفی برندگان مسابقه دانشجویی ایده ملتبرگزاری مسابقه دانشجویی «تریبون» در دانشگاه تهران

دبیر اجرایی نخستین دوره مسابقات جوشکاری دانشجویان سراسر کشور با اشاره به اهداف برگزاری مسابقات گفت: ارتقای کیفیت سطح علمی دانشجویان، کسب تجربه برای گام برداشتن در راستای مسیر اشتغال دانشجویان از اهداف برگزاری این مسابقات است.

نعمت زاده بیان کرد: سعی شده پایه‌های علمی و مهارتی اجرای این مسابقات را سریع و دقیق چیده شود تا در صورت میزبانی دیگر دانشگاه‌ها، بتوانند از این استانداردها و کیفیت‌ها استفاده کنند.

وی عنوان کرد: در این مسابقات دو تیم از بانوان از استان‌های قم و اصفهان نیز شرکت دارند.

اعطای گواهی صلاحیت و جایزه نقدی 40 میلیون ریالی به تیم برگزیده مسابقات

دبیر علمی مسابقات نیز در این نشست گفت: گروم مهندسی و متالوژی دانشگاه اراک قدمت کمتر از 8 سال داشته اما در همین زمان گام‌های بسیار بلند و موفقیت‌آمیزی مثل برگزاری هجدهمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی در بهمن ماه سال 96 را برداشته است.

حسین مستعان افزود: این تجربه موفق باور توانایی برداشتن گام‌های بزرگتر را در دانشجویان دانشگاه به وجود آورد، سال گذشته این پیشنهاد برگزاری این مسابقات مطرح شد با موافقت و استقبال گسترده وزارت علوم مواجه شد.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین رویدادی در راستای تحقق سیاست های کلان بالادستی و سیاست‌های جامع مهارت افزایی، ارتقا آن و اشتغال دانشجویان که در مهرماه سال گذشته توسط وزیر علوم به روسای دانشگاه‌ها ابلاغ شد، بوده است، همچنین ایجاد شور و نشاط دانشجویی در بین دانشجویان و رسیدن به اهداف دانشگاه‌ها نسل سوم و کارآفرین و مرتبط با جامعه برای نیاز محور بودن در جامعه از دیگر اهداف این مسابقات است.

دبیر علمی نخستین دوره مسابقات جوشکاری دانشجویان سراسر کشور بیان کرد: در این مسابقات به تیم نخست 4 میلیون تومان، تیم دوم 3 میلیون تومان و تیم سوم 2 میلیون تومان جایزه نقدی اهدا می‌شود و تیم برتر زیر نظر شرکت ماشین‌سازی گواهی صلاحیت اعطا می‌شود.

انتهای پیام/ز

R41371/P/S6,73/CT11

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

تخریب شدن رستوران غیر مجاز گردنه قوچک / کلیه ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و ارتفاعات تهران، مصداق تجاوز به حقوق شهر

کلیدواژه: اداره کل ورزش و جوانان استان یزد کانوپولو یزد

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۳۳۹۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دانشجویان خوزستانی مقام دوم مسابقات تنیس روی میز دانشگاه آزاد را کسب کردند
 • قهرمانی تیم کردستان در مسابقات تنیس روی میز دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی
 • نفرات برتر رقابت‌های قایقرانی ماراتن قهرمانی کشور مشخص شدند
 • حسینی نسب قهرمان مسابقات انتخابی تنیس روی میز استعداد‌های برتر مازندران
 • پایان رقابت‌های قایقرانی ماراتن کشور با قهرمانی گیلان
 • نمی‌توانید چرا میزبانی می‌گیرد؛خوش رقصی یا خودنمایی؟
 • قهرمانی بانوی شیرازی در مسابقات اسکواش کشور
 • مسابقات ۱۲ گانه پهلوانی کشور به میزبانی استان مرکزی برگزار می شود
 • توسعه رشته بسکتبال و شکوفایی استعدادها با برگزاری مسابقات بین‌المللی در استان‌ها/ میزبانی زنجانی‌ها همواره زبانزد بوده است
 • قراری‌زاده: قسمت نبود در بخش انفرادی در خدمت تیم ملی کاراته باشم/ حضور در تیم قهرمان جهان افتخاری بزرگی است
 • رویکرد اصلی فدراسیون بسکتبال، اعطای میزبانی به استان‌ها است
 • حساس ترین بازی هفته در ساوه/ نایب قهرمان فصل گذشته به دنبال کسب نخستین پیروزی
 • ضرورت برگزاری رقابت‌های بین‌المللی بسکتبال در استان‌ها
 • قایقرانان گیلانی قهرمان رقابت‌های ماراتن کشور شدند
 • تیم گیلان قهرمان مسابقات شنای آب‌های آزاد کشور شد
 • تبدیل دانش به اشغالزایی با حمایت از دانشجویان صورت می‌پذیرد / ۶ مقام برتر تیم MRL دانشگاه آزاد قزوین در مسابقات ربوکاپ
 • از برگزاری رقابت‌های استعداد‌های برتر والیبال تا دعوت دختران استان به اردوی تیم ملی بسکتبال
 • کردستان نایب قهرمان رقابت‌های پاور لفتینگ پیشکسوتان کشور
 • مازندران قهرمان مسابقات وزنه‌برداری دانشگاه آزاد شد