الهلال عربستان در نخستین بازی و گلزنی ستاره ایتالیایی خود به پیروزی پُر گل مقابل القادیسه رسید.

به گزارش "ورزش سه"، تیم الهلال که یکی از حریفان استقلال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا است، از ساعت ۱۸:۵۵ امشب در نخستین مسابقه هفته بیستم سوپر لیگ حرفه‌ای عربستان، در استادیوم ملک سعود به مصاف تیم رده دهمی القادسیه رفت.

 

پاس در عمق عالی بافتیمبی گومیس از بین مدافعان القادسیه و گلزنی نواف العابد در دقیقه ۳۴ ، برتری یک نیمه‌ای الهلال عربستان برابر القادیسه را رقم زد.

 

تنها ۱۶ ثانیه از آغاز نیمه دوم گذشته بود که پاس در عرض آندره کاریو را بافتیمبی گومیس با شوت بغل پای تماشایی تبدیل به گل دوم الهلال کرد، اما القادسیه توانست در دقیقه ۶۷ یکی از گل‌های خورده را توسط بیسمارک جبران کند.

 

سباستین جووینکو، ستاره سابق یوونتوس که در نقل و انتقالات زمستانی به الهلال عربستان پیوسته و در دقیقه ۶۲ دیدار مقابل القادسیه، به‌عنوان نخستین تعویضی تیمش جانشین کاریو شده بود، در دقیقه ۸۰ بعد از یک- دو با گومیس، با ضربه بغل پای زمینی توانست گلزنی کند تا در شروع کارش با الهلال بدرخشد.

 

در حالی که بازی رو به اتمام بود، علی آل بلیهی، مدافع ملی پوش الهلال در دقیقه ۸۸ گل چهارم تیمش را به ثمر رساند و در دومین وقت‌های تلف شده نیز ناصر الدوسری، هافبک میانی این تیم با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد، اما در نهایت الهلال توانست به برتری ۴ بر یک مقابل القادسیه دست یابد تا ۴۹ امتیازی شده و همچنان صدر جدول را حفظ کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

الهلال عربستان عربستان

منبع: ورزش 3

خبر بعدی:

رشد یک هزار و ۸۹۷ واحدی شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت

طی هفته‌ای که گذشت، بازار سهام کشور فراز و فرودهای متفاوتی را تجربه کرد. در این هفته شاخص بورس تهران با ثبت بازدهی ۱.۲ درصدی، هزار و ۸۹۷ واحد رشد کرد و توانست در آخرین روز معاملاتی هفته خود را در سطح ۱۵۹ هزار ۴۸۹ واحدی تثبیت کند.

معاملات هفته جاری در حالی آغاز شد که ضعف معاملات در هفته گذشته و ریزش‌های پی در پی و بعضا قدرتمند شاخص‌های بورس و فرابورس جوی منفی را در میان سرمایه گذاران ایجاد کرده بود. با این حال فضای شکل گرفته که تا حدود زیادی به دلیل نبود انگیزه از سوی سرمایه گذاران و متاثر شدن تصمیمات آنها از ریسک‎‌های سیاسی به وجود آمده بود، در روزهای اخیر به دلیل افزایش قیمت جهانی کامادیتی‌ها بالاخص فلزات اساسی تعدیل شد و در نهایت با بهبود قیمت‌ها در بورس کالا و افزایش خوشبینی‌ها به وضعیت سود سازی سهم‌های دلاری مسیر رشد را در پیش گرفت. همین روال باعث شد تا در روزهای اخیر از حجم معاملاتی که به دلایل سفته بازانه مورد توجه معامله گران قرار گرفته بودند کاسته شود و بازار با سرازیر شدن نقدینگی شاهد صف خرید شدن بسیاری از نمادهای فلزات اساسی و سایر نمادهای دلاری در بورس و فرابورس باشد.

در نخستین روز از هفته جاری نماگر اصلی بازار سهام که توانسته بود در ساعات میانی معاملات رشدی ۵۲۰ واحدی را شاهد باشد کم کم از راه رفته بازگشت و در نهایت با افتی ۱۹۶ واحدی به کار خود در روزجاری پایان داد. این عقب نشینی که بیش از هر چیز تحت تاثیر کاهش قیمت در دو نماد معدنی «کچاد» و «کگل» رخ داد با همراهی و کاهش قیمت نمادهای بانکی به وقوع پیوست. در این روز نماد معاملاتی فروشگاه‌های زنجیره ای افق کوروش (افق) در قیمت هزار و 695 تومان عرضه اولیه شد و توانست تمامی روزهای بعد را در صف خرید و با تقاضای بالای خریداران ادامه دهد و تا پایان هفته رشدی 20 درصدی را عاید سهامداران خود کند.

در دومین روز هفته که از ابتدا با عقب نشینی نماگر اصلی بازار آغاز شد، شاخص بورس تهران کاهشی ۹۵۸ واحدی را تجربه کرد و با نزدیک شدن به کانال ۱۵۴ هزار واحدی در سطح ۱۵۶ هزار و ۱۵۵ واحد، به انتظار ادامه معاملات در روز آتی نشست. این افت که ناشی از کاهش متعادل در نمادهای شاخص ساز بازار بود اگرچه توانست شاخص را به قعر کانال 156 هزار واحد برساند با این حال آنقدری قوی نبود که نمادهای سنگین وزن بازار را تا صف فروش بدرقه کند. با این حال در این روز چند نماد نیز صف فروش‌های قابل توجهی را تجربه کردند. بر این اساس در روز یکشنبه نمادهای بعضا کوچکتر بازار همچون «فاراک» و «شکربن» صف فروش شدند و توانستند توجه بازار را به خود جلب کنند. البته این صف‌های فروش تنها محدود به این دو نماد نبود و در بسیاری از نمادهای دیگر همچون سیمانی‌ها و تک سهم‌های ساکن در سایر گروه‌ها نیز دیده شد.

دوشنبه اما روزی متفاوت برای بازار سهام بود. طی این روز معاملات بازار سهام در حالی پایان یافت که نیمی از افت روز گذشته شاخص بورس تهران با رشد ۵۵۰ واحدی این شاخص، جبران شد. طی این رشد ۰.۳۵ درصدی که با همراهی ۱۷۷ واحدی شاخص هموزن همراه بود، نماگر اصلی بازار سرمایه خود را به سطح ۱۵۶ هزار و ۷۰۵ واحد رساند و توانست هرچند اندک از پیوستگی افت شاخص بکاهد. بر این اساس سومین روز از هفته با افزایش تقاضا در نمادهای بانکی و رشد قیمت در نماد «فملی» توانست روز به نسبت بهنری برای فعالان بازار باشد. رشد اندک شاخص به معنای وضعیت مناسب در تمامی نمادهای بازار نبود دست کم توانست تمامی نمادهای قندی و برخی از سیمانی ها را به صف خرید بکشاند. این اتفاق در شرایطی افتاد که افزایش تقاضا و رونق نسبی در معاملات نمادهای بانکی نیز دیده می‌شد.

در چهارمین روز از هفته بازار باز هم توانست در مسیر صعود گام بردارد، این رشد که بیشتر آن در پی صف خرید در نمادهای فلزی معدنی به خصوص «فخوز» و «فملی» روی داده بود سبب شد تا شاخص بورس در نهایت با رشدی 682 واحدی مواجه شود و به سطح 157 هزار و 387 واحد برسد. در این روز تقاضای شکل گرفته در نمادهای قندی و سیمانی که در روز قبل ایجاد شده بود، در نمادهای سیمانی معکوس شد با این وجود در نمادهای قندی با قدر قبلی ادامه یافت و موجب شد تا نمادهای این صنعت در بورس تهران همگی به جز «قشکر» با رشدی پنج درصدی مواجه شوند.

واپسین روز هفته بهترین روز برای معاملات در بازار سهام بود. بر این اساس روز چهارشنبه در حالی آغاز شد که از همان ابتدا تاثیر افزایش قیمت محصولات نمادهای فلزی معدنی در بازارهای داخلی و خارجی به قدرت مشهود بود. همین امر باعث شد تا چهارشنبه روز رشد دو هزار و 102 واحدی شاخص باشد باشد. طی این روز نمادهای یاد شده توانستند به تنهایی حدود هزار ۳۰۰ واحد، شاخص بورس را بالا بکشند. رشدخوب شاخص در این روز را می‌توان تا حدود زیادی مدیون بازگشایی «فولاد» دانست. نماد شرکت فولاد مبارکه اصفهان که پس از تصویب افزایش سرمایه 73 درصدی به تابلوی معاملات بورس بازگشته بود در این روز به تنهایی توانست تاثیری 700 واحدی بر روی نماگر اصلی بازار بگذارد. این نماد که در روز گذشته 13 برابر میانگین حجم معاملات ماهانه، معامله شد، افزایش 10 درصدی را در قیمت خود تجربه کرد توانست بیشترین ارزش معاملات را به خوداختصاص دهد. با این حال «فولاد» تنها فلزی شگفتی ساز در روز گذشته نبود. طی این روز «ذوب» نیز توانست پس بازگشایی به تا سقف قیمت روزانه پیشروی کند. این نماد که در روز گذشته بیشتر معاملات خود را با صف خرید پی گرفته بود در نهایت با حجمی 237 میلیون سهمی روز خود را به پایان برد که تقریبا دو برابر از میانگین ماهانه برای این نماد بیشتر است. به نظر می‌رسد که فضای مثبت ایجاد شده و آغاز سبز رنگ اسفند ماه هم اکنون با اعث ایجاد امیدواری در میان سهامداران شده باشد؛ عاملی که باید تا هفته آتی به انتظار تاثیر آن بر روند معاملات نشست.

لینک کوتاه خبر: bzna.ir/000CZj برچسب ها: بورس ، شاخص بورس ، سهام

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

پرسپولیسی‌ها میهمان مسابقه شوتبال شبکه نسیم

کلیدواژه: الهلال عربستان عربستان

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۳۸۶۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • همینطور بمان پسر
 • چماق و هویج؛ استراتژی امری برای مدیریت اوزیل
 • یکه‌تازی حریف استقلال با گومیس و جووینکو
 • بودجه می‌توانست بهتر از این باشد/ هرگونه وابستگی به نفت باید در بودجه حذف می‌شد
 • اوضاع بورس در هفته‌ای که گذشت
 • سرگذشت ورزش آذربایجان غربی در ماه مزین به فجر انقلاب
 • پیروزی العربی درشب گلزنی پورعلی گنجی
 • در آرزوی برکناری روحانی| طرح تازه مخالفان تندروی دولت علیه رئیس‎جمهور، نیامده متوقف شد
 • بازگشت آرسنال / پیروزی ناپولی و دیناموزاگرب / سریال چهارتایی سالزبورگ
 • الهلال فاتح دربی عربستان
 • پیروزی العربی با گلزنی پورعلی گنجی
 • علوم پزشکی ایران دوباره در دنیا درخشید
 • شیرر: دوست داشتم کنار آنری بازی کنم؛ او نه تنها گلزنی قهار، بلکه یک ماشین ارسال پاس گل بود
 • هدیه عجیبی که آقای گل الهلال دریافت کرد! +عکس
 • پاتوسی درخشید، استقلال برد
 • (تصویر) توله‌شیر‌ها در اردوی حریف استقلال پیش از دربی عربستان
 • پاتوسی نیامده به ترکیب اصلی استقلال رسید
 • توله شیرها در اردوی حریف استقلال پیش از دربی عربستان + عکس
 • محل برگزاری دیدارهای استقلال و الهلال مشخص شد + عکس