در جریان اکران ویژه فیلم «۲۳ نفر» برای خانواده شهدا، عکسی از حضور خانواده شهید قاضی‌خانی بر روی فرش قرمز، سوژه عکاسان شد که متفاوت‌ترین تصویر ثبت شده در جشنواره فیلم فجر محسوب می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ چندی پیش و در جریان اکران ویژه فیلم «۲۳ نفر» که برای خانواده شهدا برگزار شد، عکسی از حضور خانواده شهید قاضی‌خانی بر روی فرش قرمز، سوژه عکاسان شد و از آن به عنوان یکی از متفاوت‌ترین تصاویر ثبت شده در سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر یاد شد.

 

در این عکس، علاوه بر همسر شهید مدافع حرم مهدی قاضی‌خانی، سه فرزند او -محمدمتین، نهال و محمدیاسین- هم حضور داشتند.

شهید قاضی‌خانی متولد آبان ۱۳۶۴ در شهرستان بهار استان همدان بود که در تاریخ ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۴ در شهر حلب سوریه به فیض شهادت ئایل شده است.

صبح امروز خانواده جمعی از شهدای مدافع حرم از جمله شهید مهدی قاضی‌خانی به دیدار رهبرانقلاب رفتند و مورد دلجویی ایشان قرار گرفتند. در این دیدار رهبرانقلاب برای نهال قاضی‌زاده دست‌نوشته‌ای تقریر کردند:

«بسمه‌تعالی.

نهال عزیز. امید است برای انقلاب و کشور ذخیره‌ای ارزشمند باشی. ان‌شالله.

سیدعلی خامنه‌ای ۹۷/۱۱/۲۳»

روایت همسر شهید از دیدار با رهبرانقلاب

همسر شهید قاضی‌خانی در گفتگو با خبرنگار مهر، روایت‌اش از دیدار را اینگونه شرح داد: «این اولین دیدار خصوصی خانواده ما با آقا بود. مهمان ها اکثرا از خانواده های شهدای شهرستانی بودند. نهال با لباس مدرسه آمده بود.  آقا وارد راهرو که شدند اولین بچه‌ای که دیدند نهال بود. ما را کاملا می‌شناختند چون از همه همسران شهدا سوالاتی پرسیدند اما فقط از من نپرسیدند.  

نماز که تمام شد نهال را با عنوان کلاه‌صورتی صدا کردند! محافظ‌ها می‌گفتند آقا از آن‌دیدار قبلی نهال را می‌شناسد.»

وی افزود: «رهبرانقلاب کارنامه و نمره‌های نهال را هم با دقت دیدند و گفتند همه نمره‌هایت خوب، خود نهال هم خیلی خوب و پشت دفتر املا یادداشتی هم برایش نوشتند. یک چفیه به ایشان هدیه دادیم که عکس نهال و آقا روی آن بود. و نهال شعری برای ایشان خواند که: درد یتیم بودن درد نیست، آقا برام دواست. یک تابلو یا زینب کبری(س) هم که خودمان از سوریه آورده بودیم به نیابت از همه خانواده ها شهدای مدافع حرم به ایشان هدیه کردیم.»

داستان نهال و کلاه صورتی چه بود؟

شاید داستان درخواست نهال قاضی خانی برای دریافت کلاه صورتی از رهبرانقلاب را نشنیده باشید! او زمانیکه که ۴ سال داشت در حاشیه یکی از دیدارهای خانواده شهدا با رهبرانقلاب، درخواست کودکانه‌ای را مطرح کرد و از ایشان خواسته بود تا برایش کلاه صورتی بخرد.

چند روز بعد نیز خبرگزاری مهر با دعوت از همسر و فرزندان شهید مهدی قاضی‌خانی، یک کلاه صورتی‌رنگ را به عنوان هدیه به نهال قاضی‌خانی اهدا کرد.

انتهای پیام/

منبع: دانا

خبر بعدی:

آثار هنری نقاشی مرتبط با ایدز در جشنواره روبان قرمز به نمایش در آمد

به گزارش ایلنا،  جشنواره روبان قرمز به همت آموزشگاه هنری پویندگان و با دعوت از هنرمندان و دفتر برنامه  مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز در جمهوری اسلامی ایران و سازمانهای مرتبط این رویداد هنری را رقم زد .

 مراسم افتتاحیه  جشنواره «روبان قرمز» با حضور مسئولان برگزار یاین مراسم و مدیر کشوری برنامه مشترک سازمان ملل در زمینه ایدز، سفیر بلغارستان در ایران، رایزن فرهنگی نیجریه و رایزن فرهنگی پاکستان، حسین محجوبی، بهزاد شیشه گران، حبیب درخشانی، رضا بابک و جمعی از علاقمندان فرهنگ و هنر در برج میلاد تهران برگزار شد.

جشنواره ملی نقاشی «روبان قرمز» با شعار «جهانی عاری از ایدز؛ مادر سالم، کودک سالم» روزهای ۳ تا ۷ اسفند با نمایشی از آثار هنری با موضوع ایدز در برج میلاد برپاست.

در این مراسم بهناز پورنگ (دبیر جشنواره روبان قرمز) گفت:  هر برنامهای که قرار است اتفاق بیفتد گروههای زیادی در آن مشارکت میکنند؛ این جشنواره با همت آموزشگاه هنری پویندگان  با همکاری  دفتر برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز در جمهوری اسلامی ایران (UNAIDS) واداره سلامت  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  و برج میلاد تهران رقم خورد.

دبیر جشنواره ملی نقاشی «روبان قرمز» اظهار کرد: ظاهر قضیه به نظر پیچیده میآید، ما میتوانیم در کنار هم با عشق و محبت زندگی کنیم مهم نیست که که چه بیماری داریم مهم این است انگیزه داشته باشیم انگیزه باعث ادامه دادن میشود و این در کنار دیگران میسر میشود؛ هنر در این میان نقش اساسی دارد و هنرمند میتواند افکار و احساساتش را بر روی بوم بریزد؛ آثار به نمایش در آمده در جشنواره ملی نقاشی «روبان قرمز»  با رنگ عشق کشیده شده و به نمایش درآمده است.

 در این مراسم فرداد درودی (مدیر دفتر برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز در جمهوری اسلامی ایران) گفت:HIV  چالش بزرگ بشریت در سالهای اخیر است، پیشگیری از HIV  پیشگیری از قضاوتها و تصورات غلط است این تصورات غلط مانع از پیشگیری HIV   است؛ هنر در زمینههای گونانگون میتواند موثر باشد، هنرمندان  مرجع هستند و کارهای هنری در کاهش انگ و تبعیض و در کنترل این بیماری موثر است و باعث افزایش آگاهی جامعه میشود. در راستای همین تاثیر هنر گروهی از هنرمندان در جشنواره روبان قرمز مشارکت کردند و آثارشان در این نمایشگاه به نمایش درآمده است .

وی افزود: چشم انداز سازمان ملل به پایان رساندن این بیماری تا یک دهه دیگراست، در حال حاضر برنامه ما «حذف انتقال ایدز از مادر به فرزند»است ، هدف نهایی ما نسل عاری از HIV   در دهه بعد است در همین زمینه UN با کمک یونیسف و صندوق کودکان ملل در ایران به برنامه حذف انتقالHIV   از مادر  به کودک در جمهوری اسلامی ایران کمک می کند این برنامه آغاز پویشی در کشور در کنترل ایدز در سال ۲۰۱۹ است.

در این مراسم حبیب درخشانی (هنرمند نقاش و از داوران جشنواره روبان قرمز) گفت:  هنر ما فی الضمیر یک هنرمند است که شهود میکند و هنرمند دریافت میکند و دریافتاش را به صورت یک اثر هنری ارایه میکند و دیگران از آن بهره میبرند؛ هنر در زندگی انسانها و  افرادی که مشکلات دارند یک نقطه رهایی است، هنر انسان را به خیال پردازی میبرد و برایشان راهگشاست.

این هنرمند افزود: در نمایشگاه نقاشی «روبان قرمز» آثاری با نازک بینی بسیار وجود دارد، خالقان این آثار چیزهایی را دریافت کردهاند که کسانی که ذهنشان معطوف به هنر نیست کمتر میتوانند آن را درک کنند .

در نمایشگاه روبان قرمز ۱۳۰ اثر نقاشی با موضوع ایدز از هنرمندان سراسر کشور به نمایش درآمده است، در این نمایشگاه ۳ اثر نقاشی از رضا بابک هنرمند سینما و تلویزیون، و اثری از بهزاد شیشه گران و حسین محجوبی نیز دیده میشود.

جشنواره ملی نقاشی «روبان قرمز»  با هدف استفاده کاربردی از زبان هنر به‌ منظور ارتقای آگاهی عمومی و تغییر نگرش جامعه نسبت به بیماری ایدز، جلب‌ توجه هنرمندان به شعار نمایشگاه، معرفی مراکز مختلف فعال در رابطه با ایدز و ایجاد فضایی مناسب جهت ارایه آثار هنرمندان و کشف استعدادهای جدید هنری برگزار میشود.

ظریف: ماندن یا نماندن در برجام به نظر مردم بستگی دارد| ترامپ غافلگیری دوست دارد و ما برهمین مبنا رفتار می‎کنیم| مردم در حال آسیب دیدن از تحریم‌ها هستند| بخشی از جمعیت ایران با سیاست خارجه ما موافق نیست

واکنش‌‌ فعالان اجتماعی به‌ تبلیغ کتک‌ زدن "زن" در رسانه‌ ملی| صدا‌ و‌ سیما به‌ دنبال عادی‌ جلوه ‎دادن خشونت علیه زنان؟!+فیلم

عکس/ پرچم ژاپن در دست هواداران نفت مسجدسلیمان

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۳۹۲۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آغاز توزیع و غرس نهال در حیاط منازل شهروندان منطقه ۱۵
 • نمایشگاه فرش دستبافت و گلیم تبریز در قزوین گشایش یافت
 • ترویج سنت حسنه درختکاری با توزیع نهال بین شهروندان اصفهانی
 • نقاشی‌هایی درباره ایدز در جشنواره روبان قرمز
 • 250 هزار نهال مقاوم به خشکی توسط منابع طبیعی قزوین تولید شد
 • دست نوشته سردار سلیمانی برای دختر شهید حسن رجایی‌فر +عکس
 • سردرگمی تماشاگران جشنواره بخاطر مهمانان ویژه مدیران شهرداری
 • توزیع ۷۵۰۰ اصله نهال پسته بین باغداران نهاوندی
 • ۴۵۰ هزار اصله نهال در خراسان جنوبی توزیع می‌شود
 • آمادگی ۱۶۶ مدرسه و مرکز رفاهی همدان برای میزبانی از مهمانان فرهنگی
 • این فرمول وارونه نشود! / از این دیوانه نترسید! / مهلت ۴ ماهه را دریابیم، هزینه معیشت و کرامت انسانی. زاهدی پارسا و مردمی/ آیا خودروسازان مظلوم واقع شده اند؟! / فرش قرمز واقعی زیر پای مردم
 • حیف و میل بیت المال با واردات ۲۸ تن کلاه‌گیس با ارز ارزان
 • پُست کنایه آمیز «مهراب قاسم‌خانی» پس از مرخص شدن از بیمارستان/ عکس
 • عراق خواهان فرش ایران/تقاضای ۶۰۰ میلیون دلاری تا پایان سال ۲۰۲۰
 • تعجب مهراب قاسم‌خانی بعد از ۱۰ روز بستری بودن در بیمارستان+ عکس
 • کلاه‎هایی از جنس پوست خرگوش! +تصاویر
 • ناگفته‌هایی از قاتل اعدامی ستایش از زبان قاضی اسلامی
 • ظرفیت 600 میلیون دلاری فرش ایران در بازار عراق
 • ناگفته‌های قاضی پرونده ستایش از علت رفتار قاتل با دختر بچه افغان