به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی، در این محفل معنوی پس از اجرای سرود، پخش نماهنگ، قرائت وصیت‌نامه شهدا، فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) با تجلیل از مقام شامخ شهدا و قدردانی از شرکت حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی گفت: شرکت تماشایی با شور و شعور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امید دشمن را ناامید کرد و آرزو نیامدن مردم درصحنه‌های سرافرازی و هم‌افزایی انقلاب اسلامی ایران را به گور خواهند برد.سردار علی فضلی با اشاره به این‌که مردم به نصرت الهی که در قرآن وعده داده اعتماد و اعتقاد قلبی دارند افزود: این ملت با همه مشکلات عدیده اقتصادی که مواجه هستند همه را کنار گذاشتند در روز ۲۲ بهمن برای حمایت از دین خدا، اسلام، انقلاب و رهبری و آرمان‌های مقدس شهدا به خیابان آمدند و حماسه آفریدند که در تاریخ ثبت و ماندگار شد.

وی بابیان این مطلب که دشمن در فتنه‌ها به دنبال براندازی نظام اسلامی است یاد آور شد: گروهی از مردم در فتنه ۸۸ از جان و مال خود مایه گذشتند و دچار خسارت شدند و نظام پس از ماه‌ها برای جبران خسارت به سراغ آنان رفت، ولی برای این‌که انقلاب زنده بماند حاضر نشدند چیزی قبول کنند و فقط به دنبال اجر معنوی بودند.

وی اضافه داد: مردم در را هپیمایی ۲۲ بهمن برای حفظ و حراست از دستاورد‌های انقلاب همه سرمایه و داشته‌های خود را به میدان آوردند و تقدیم انقلاب کردند که واقعاً این وفاداری ارزشمند و ماندگار است.

جانباز و یادگار دفاع مقدس و جانشین اسبق نیروی مقاومت بسیج تصریح کرد: دفاع مقدس و شهدا متعلق به همگان است و اختلافی بین هیچ گروه، حزب و سلایق سیاسی وجود ندارد، اما باید مراقب باشیم که می‌خواهند به این دستاورد عظیم انقلاب آسیب برسانند.

فضلی با روایتگری عملیات کربلای ۴ خاطرنشان کرد: اگرچه در این عملیات تلاش ۶‌ماهه رزمندگان از بین رفت و شکست خوردیم، اما امام راحل در آن مقطع فرمان دادند که شکست و پیروزی در جنگ مهم نیست، مهم‌تر از آن ادای دین و تکلیف و حسن انجام کار است و رزمندگان با این نیت و تبعیت توانستند با فاصله ۱۸ روز عملیات کربلای ۵ را با موفقیت انجام دهند.

وی تأکید کرد: در دفاع مقدس خون شهدای شیعه و اهل سنت در هم آمیخت و امروز چراغ راه ما شدند و همه باید بدانند امنیت، اقتدار، قدرت و عظمت ایران اسلامی مدیون خون مطهر شهدا است و شهدا میثاق نامه خود را با امام امضا کرده بودند.

وی ادامه داد: جبهه‌های ما جبهه عشق، ایمان و داوطلبی بود و شهدا برای عهدشان با امام راحل تا آخر ایستادند و جانشان را تقدیم کردند.

گفتنی است: یادواره ۲۳ شهید والامقام روستای رباط سمنگان تربت‌جام با حضور سردار علی فضلی، امامان جمعه و جماعات، مسئولان اجرایی، نظامی، انتظامی، خانواده شهدا و ایثارگران، بسیجیان و قشر‌های مختلف مردم در محل مسجد جامع روستای رباط سمنگان باشکوه خاصی برگزار شد.

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

ضرورت ورود دانشگاه ها، مؤسسات و مردم به نهضت ترجمه کتب دفاع مقدس

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بین‌المللی کردن فرهنگ دفاع مقدس و نهضت ترجمه کتب این حوزه را خواست رهبری دانست و گفت: جا دارد تمام دانشگاه‌ها در این عرصه وارد شوند و از الگوهای دفاع مقدس و از خود مردم و مؤسسات استفاده شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، سردار محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عصر امروز(۳ اسفند) در آئین اختتامیه نهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت و سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت استان فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس را زیر ساخت همه پیشرفت‌های کشور دانست و در این باره اظهار کرد: در همه عرصه‌ها هر جا پیشرفتی شاهد بودیم اگر کنکاش کنید، در می‌یابید افرادی که تلاش و از خود گذشتگی برای تحقق آن پیشرفت داشته‌اند آن فرد از شهدا الهام گرفته‌ است.

 

 


وی با بیان اینکه بسط تفکر شهدا سبب ساز پیشرفت های کشور و فرهنگ  شهدا داروی شفا بخش همه مشکلات است؛ گفت: نتیجه دور شدن از این فرهنگ باعث مشکلات موجود شده و اگر فرهنگ شهدا و دفاع مقدس در عرصه اقتصاد جاری شود همانطور که آن فرهنگ نیروهای مسلح ما را از زیر صفر به قدرتمندترین نیروی مسلح و دفاعی منطقه تبدیل کرد و ظرف دو دهه ایران را یکی از نیروهای دفاعی دفاعی و مقتدر جهان شده است؛ اگر این فرهنگ به عرصه اقتصادی کشور بیاید ایران ظرف یک دهه یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان و منطقه خواهد شد.

 

 

سردار نقدی کار برای برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی را جهاد بزرگی برای پیشبرد کشور در همه عرصه‌ها دانست و با بیان اینکه همه کسانی که تلاش می‌کنند برای فرهنگ، اقتصاد، علم و امنیت و تمام عرصه‌ها تا یک پدیده مبارک را گسترش دهند از سرچشمه مکتب شهدا می‌توانند بهره بگیرند.

 

 

وی با تصریح به اینکه کار فرهنگی خواسته رهبری است که می‌فرمایند: کار ادبیات و هنر دفاع مقدس را نه به اغراق بلکه به تعداد و عدد، صد برابر کنید؛ تأکید کرد: دهه پنجم انقلاب که تمام شود تقریباً دسترسی به منبع خاطرات دفاع مقدس نخواهیم داشت و باید برای آن فکر کنیم و آثار را به صورت حداقلی با امکانات محدود کنونی منتشر کنیم تا در آینده مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دومین خواسته مقام معظم رهبری را مسئله بین‌المللی کردن فرهنگ دفاع مقدس و نهضت ترجمه کتب این حوزه عنوان و بیان کرد: جا دارد تمام دانشگاه‌ها در این عرصه وارد شوند و از الگوهای دفاع مقدس و از خود مردم و مؤسسه‌ها استفاده شود.

 

 

وی با اشاره به اینکه امسال تولید کتاب دفاع مقدس نسبت به سال گذشته کمتر است و این به دلیل مشکلات نشر و کاغذ بوده است و باید برای آن تدبیری اندیشیده شود؛ تصریح کرد: باید کارگروهی برای رفع این مشکل تشکیل دهیم و از امکانات محلی برای نشر کتاب دفاع مقدس استفاده کرد.

 

 

سردار نقدی، خاطره گویان دفاع مقدس را سرمایه های بزرگی دانست و بر بین المللی کردن دفاع مقدس و همچنین نهضت ترجمه کتب این حوزه و استفاده از الگوهای دفاع مقدس برای این کار و کمک های مردمی تاکید و ابراز امیدواری کرد: در سال 98 جبران خوبی در نشر و تدوین کتب دفاع مقدس داشته باشیم و اگردولتمردان، رویکرد دفاع مقدس و شهدا را نشر دهند، بسیاری از مشکلات حل می شود.

 


این مراسم با حضور سردار حق طلب، رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور، سردار ناظری، جانشین نهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت و مسئولین استانی برگزار شد.

 

 

 

 

پایان پیام/80

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۳۹۳۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سیزدهمین دوره مسابقات استانی قرآنی مدهامتان در حرم مطهر امام راحل
 • فرهنگ دفاع مقدس و شهدا داروی شفابخش تمام مشکلات کشور است
 • آیت‌الله مومن یار و یاور حضرت امام راحل (ره) بودند
 • کارنامه اولیه داوطلبان دکتری هفته آخر فروردین منتشر می‌شود/کاهش متقاضیان دکتری
 • شهادت در اسلام هوشمندانه و مقدس است/ کشته شدن؛ جشن فارغ‌التحصیلی شهدا
 • امام راحل روحیه ما می توانیم را در جوانان زنده کرد
 • این 3 مرد خشن کرجی را شناسایی کنید / آنها بلای وحشتناکی بر سر یک خانم آوردند+ عکس بدون پوشش
 • سردار سلیمانی:جمهوری اسلامی حتما انتقام خون شهدای خود را از مزدوران خواهد گرفت/ این گروه خبیث را در هر نقطه ای که باشد مورد حمله قرار خواهد داد/ سوال از دولت پاکستان این است که به کجا می روید؟/ برجام اصلی در داخل است
 • پیشنهاد آشپزی برای آخر هفته با منوی غذایی رژیمی
 • سردار سلیمانی با هشدار به مسئولان پاکستان: انتقام عاملان ترور در زاهدان را در هر نقطه‌ای از کره خاکی که باشند، خواهیم گرفت
 • نفوذ پول سعودی در پاکستان
 • انتقام خون شهدای سیستان و بلوچستان را می‌گیریم/ هدف آل سعود نابودی پاکستان است
 • سرلشکر سلیمانی: انتقام خون شهدای سیستان و بلوچستان را می‌گیریم
 • در داخل پاکستان نفوذ پول سعودی صورت گرفته و هدف آن از بین بردن پاکستان است/ آیا پاکستان که سلاح هسته‌ای دارد نمی‌تواند یک گروه ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفره تروریستی را منهدم کند؟ / در هر نقطه‌ای این گروه تروریستی خبیث را بیابیم، انتقام می‌گیریم/هدف از برجام ها بی هویت
 • در داخل پاکستان نفوذ پول صعودی صورت گرفته و هدف آن از بین بردن پاکستان است/ آیا پاکستان که سلاح هسته‌ای دارد نمی‌تواند یک گروه ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفره تروریستی را منهدم کند؟ / در هر نقطه‌ای این گروه تروریستی خبیث را بیابیم، انتقام می‌گیریم
 • قم| روحانیت معتقد به مبانی امام راحل اجازه نمی‌دهد گردی بر پیکر انقلاب بنشیند
 • کیک بوکسینگ کاران شهرستان قزوین بر سکوی نخست ایستادند
 • رزمندگان دفاع مقدس؛ سفیران گفتمان ایثار و مقاومت
 • انگلیسی‌ها رضاخان را به عنوان یک عامل دست‌نشانده بر سرِ کار آوردند تا کار مورد نظر آنها را انجام دهد