به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، هادی شه دوست شهردار منطقه تاریخی فرهنگی شهرداری شیراز گفت: مرمت و بهسازی سرای مشیر در فاز نخست شامل کفسازی، نورپردازی و رفع زوائد ظاهری بصری است و در فاز دوم تعمیر و بازسازی سرویس‌های بهداشتی در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در این پروژه آبنما و حوض میانی حیاط سرای مشیر نیز بهسازی و مرمت خواهد شد، افزود: این مهم به فعالیت شبانه‌روزی تا پیش از ایام نوروز و ورود مسافران به اتمام می‌رسد.

شه دوست، مرمت جداره‌های سرای مشیر را یکی از دغدغه‌های شهرداری منطقه تاریخی فرهنگی دانست و گفت: کاشی‌های هفت رنگ و معرق‌های کار شده در جداره‌ها در حال ریزش بود و احتیاج به مرمت داشت، از این رو با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی فارس و زیر نظر ناظرینی که از سوی میراث فرهنگی معرفی شده اند، مرمت جداره‌ها در حال انجام است.

شهردار منطقه تاریخی فرهنگی شهرداری شیراز با اشاره به جمع آوری بنر‌ها و حذف زوائد بصری سرای مشیر اظهار کرد: سایبان‌ها و بنر‌هایی که توسط کسبه نصب شده اند، جمع آوری می‌شود تا جداره‌های بسیار زیبای این بنای تاریخی همراه با نورآرایی مناسب در معرض دید شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی قرار بگیرد.

شه دوست اضافه کرد: تاسیساتی که در گذشته‌های دور در سرای مشیر کار شده بود و به علت فرسودگی به سازه اصلی این بنای تاریخی آسیب جدی وارد کرده بود، طی پروژه مرمت و بهسازی تعویض شده اند یا در حال تعویض هستند. همچنین برای پایدارتر شدن این سازه نسبت به گذشته کانال‌های دفع نم نیز اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه اداره کل اوقاف و میراث فرهنگی نیز به منظور جلوگیری از نفوذ آب به داخل بنا قول بهسازی پشت بام سرای مشیر را داده اند، گفت: بنای سرای مشیر اوقافی است و از این رو شهرداری، اداره کل اوقاف و اداره کل میراث فرهنگی با تعامل با یکدیگر اقدام به احیا و مرمت این بنای تاریخی گرفته اند و امیدواریم اوقاف و میراث فرهنگی نیز همچون شهرداری کار خود را آغاز کنند.

شهردار منطقه تاریخی فرهنگی شیراز همراهی و همگامی کسبه سرای مشیر را در بهسازی و مرمت سرای مشیر ضروری دانست و تاکید کرد: عملیات مرمت این بنای تاریخی از سوی شهرداری آغاز شده و توقع داریم سایر دستگاه‌های اجرایی نیز در این مسیر با مجموعه مدیریت شهری همکاری کنند.
انتهای پیام/م

مرمت و بهسازی سرای مشیر

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

توئیتر؛ از حذف پیام رهبرانقلاب تا حمایت از تروریست‌ها +عکس

پس از حذف غیرقانونی توییت اکانت رهبرانقلاب توسط توییتر، انتظار می رود مسئولان دولتی این موضوع را پیگیری کنند.

به گزارش مشرق، شبکه اجتماعی توییتر در سال ۸۸ برای حمایت از فتنه‌گران و با درخواست وزیر دفاع آمریکا تعمیرات خود را به تعویق انداخت تا بتواند پشتیبانی کامل خود را از انقلاب مخملی در ایران و فتنه گران در سال ۸۸ به انجام برساند، لذا پس از حوادث پیش آمده بعد از انتخابات ۸۸ در ایران، توییتر فیلتر گردید و تا امروز این روند ادامه دارد.

بیشتر بخوانید دلیل حذف توئیت صفحه رهبرانقلاب

پشتیبانی از فتنه گران سال ۸۸

رسانه ها و مسئولین به این موضوع تا زمان روی کار آمدن دولت دکتر روحانی در سال ۹۲ نمی پرداختد اما پس از رئیس جمهور شدن وی و حضور همه جانبه او و وزرایش (مخصوصاً دکتر ظریف وزیر امور خارجه) در این شبکه اجتماعی کم کم حضور دیگر مسئولین من جمله نمایندگان مجلس و شخصیت های همچون دکتر محسن رضایی دبیر تشخیص مصلحت نظام و… در توییتر سرعت گرفت و با روی کار آمدن دولت دوازدهم و انتخاب وزیر جوانی به نام محمد جواد آذری جهرمی که در توییتر بسیار فعال هم بود استقبال از این شبکه اجتماعی شدت یافت و اخیراً شاهد حضور بیش از پیش مسئولین و رسانه ها در توییتر بوده‌ایم. چرا که احساس می شود این شبکه اجتماعی به خاطر ویژه‌گی هایی که دارد، دارای توان بسیار زیادی برای جریان‌سازی در فضای مجازی می باشد.

با استقبال قشر خاصی از مردم و همچنین رسانه ها و مسئولین از توییتر گمانه‌زنی‌ها در مورد رفع فیلتر توییتر شروع شد و کم‌کم تبدیل به بهانه‌ای شد برای دولت‌مردان که هر از چند گاهی که مشکلات اقتصادی شدت می‌گیرد برای انحراف افکار عمومی بحث رفع فیلتر توییتر را مطرح کند تا آنجایی که در بحبوحه گرانی ارز و سکه و اقلام مایحتاج مردم در اردیبهشت ۹۷ به ناگهان رسانه ها از نامه درخواست ۶ وزیر دولت به همراه ۲ نماینده مجلس (که عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه هم هستند) به دادستان کل کشور برای رفع فیلتر توییتر خبر دادند.

ارسال این نامه در حالی بود که خود امضا کنندگان نامه که اتفاقاً اکثراً از چهره های امنیتی دولت هم هستند کاملاً مطلع‌اند دلیل فیلترینگ توییتر یک موضوع کاملاً امنیتی است و تاریخ گواه است که هرگاه دولت آمریکا اراده کرده است از توییتر به عنوان یکی از اهرم های اعمال قدرت خود استفاده نموده و اقدام به مهندسی افکار و پیشبرد اهداف آمریکا در فضای مجازی و جریان‌سازی کاذب کرده است.

به طور مثال اکانت های حامی حزب الله لبنان بدون هیچ توجیح و اخطاری حذف می‌شوند و یا زمانی که کاربران انقلابی توییتر کوچکترین جریانی ضد سیاست‌های شیطانی آمریکا راه می‌اندازند بلافاصله بسیاری از آنان ساسپند (حذف) می‌شوند که اخیراً شاهد بودیم در چند مرحله هزاران کاربر ایرانی در این شبکه اجتماعی ساسپند گردیدند.

اما در مقابل گروه‌های تروریستی همچون سازمان منافقین (مجاهدین خلق)، الاحوازی (عاملان تیراندازی در رژه اهواز) و جیش الظلم (جیش العدل که بارها مردم و مرزبانان این کشور را به خاک و خون کشیده اند) به راحتی در توییتر به فعالیت و عضوگیری مشغول‌اند.

حمایت رسمی توییتر از فعالیت های تروریستی علیه ایران

در کودتای مورد حمایت آمریکا در ونزوئلا، توییتر در حرکتی مغرضانه تیک وریفای (آبی) رئیس جمهور قانونی ونزوئلا را حذف و هزاران کاربر حامی مادورو را ساسپند کرد تا فضای رسانه‌ای حاکم بر کشور ونزوئلا به نفع مخالفان دولت قانونی مادورو و مورد حمایت دولت آمریکا برگردد و در نتیجه به دورغ برای افکار عمومی دنیا اینگونه نشان داده شود که با توجه به ترند کشور ونزوئلا اکثر مردم این کشور مخالف مادورو و خواهان ریاست جمهوری گوایدو هستند.

حذف تیک آبی رئیس جمهور قانونی ونزوئلا

در آخرین نمونه توییتر پا را فراتر نهاده اقدام به حذف توییت انگلیسی اکانت منتسب به دفتر رهبرانقلاب با محتوایی پیرامون فتوای تاریخی امام خمینی در مورد ارتداد سلمان رشدی نمود. در حالیکه این توئیت به هیچ وجه قوانین توییتر را نقض نکرده و اصلاً در مورد اعدام سلمان رشدی نیست و تنها به حکم یک رهبر مذهبی اشاره و تاکید کرده که همانند احکام الهی دیگر بدون تغییر است.

تا اینجای ماجرا طبیعی است چرا که توییتر طبق ماهیت پلید آمریکایی خود عمل می کند اما آن چیزی که شگفت‌آور است سکوت مسئولین ایرانی و فعال در توییتر است. همان افرادی که وجهه‌ی قانونی و مشروعیت و مقبولیت خود را مدیون نظام اسلامی و رهبری هستند.

گرچه فعالین توییتری جبهه انقلاب با انتشار تصویر توییت حذف شده حساب کاربری دفتر رهبرانقلاب به همراه هشتگ #محکوم_به_اعدام از خجالت مسئولان توئیتری برآمدند، اما انتظار می رود این مسئولین دولتی و در راس آنان امضا کنندگان نامه معروف رفع فیلتر توییتر که سرسختانه خواهان رفع فیلتر این شبکه اجتماعی هستند برای مقابله با اعمال خلاف قانون و ضد مبانی آزادی بیان مورد ادعای این شرکت، هم در توییتر و هم در مذاکرات خود که هر از چندگاهی انجام می شود، اعتراض رسمی ایران را به مسئولین توییتر اعلام و خواستار عذرخواهی رسمی این شبکه اجتماعی شوند.

منبع: خبرگزاری علم و فناوری

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

کلیدواژه: شهرداری شیراز انقلاب اسلامی مکان های تاریخی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۳۹۴۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دانشجویان دانشگاه پیام‌نور تا ۱۰ اسفند فرصت حذف و اضافه دارند
 • آزادی بیان به سبک توئیتر؛ از حذف پیام رهبرانقلاب تا حمایت از تروریست‌ها +عکس
 • آغاز جانمايي گيت بليت فروشي بنا‌هاي تاريخي استان اصفهان
 • دفترچه های کاغذی بیمه سلامت آذربایجان غربی حذف می شود
 • از حذف بیماری نابیناکننده تراخم در ایران تا جاخوش کردن کارتخوان روی میز پزشکان
 • پاسخگویی مدیران شهرداری به شهروندان شیراز
 • وضعیت راه‌ها/ 3 اسفند
 • مرمت خانه‌های تاریخی با کاربری‌های اقامتی و پذیرایی تبدیل به جریان مردمی شد
 • مرکزی| بهسازی راه‌ها به‎ویژه شبکه‌های داخلی استان مرکزی تسریع می‌شود
 • بازدید دکتر غلامی از دانشگاه میبد
 • دست به کار شدن شهرداری یاسوج در ساماندهی پیاده رو ها و جداول شهری+تصاویر
 • مرکزی| پروژه بهسازی محور ساروق - آهنگران با سرعت بیشتری اجرایی می‌شود
 • بهسازی جاده های کمیجان از برنامه های وزارت راه است
 • محور کمیجان- میلاجرد- ساروق در سال آینده بهسازی می‌شود
 • مرمت ساختمان یخچال سنتی میرفتاح ملایر آغاز شد
 • امروز؛ آخرین مهلت حذف و اضافه دانشگاه آزاد
 • بهسازی و زیبا سازی پارک هدایت
 • پارک هدایت بهسازی و زیباسازی می شود
 • چهار پژوهش سرای دانش آموزی در قم فعال است