پول‌نیوز -  معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح اقدامات انجام شده برای تامین کالاهای اساسی شب عید، گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده از هفته آینده برای گوشت قرمز شاهد صف نخواهیم بود.
 عباس قبادی با اشاره به اینکه مباحث امروز بیشتر مربوط به موضوعات تنظیم بازار کالاهای شب عید بود افزود: سیب و پرتقال و تنظیم بازار مرکبات­ و همچنین توزیع مناسب آن به عهده وزارت جهاد کشاورزی گذاشته شده است یعنی توسط ­­تعاون روستایی انجام می‌شود.


دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: بیش از ۵۰ هزار تن سیب و پرتقال خریداری و به استان‌ها هم ارسال شده و تقریبا ۸۰ درصد سهمیه استان‌ها حمل و در سردخانه‌های هر استان ذخیره شده است که با تصویب کارگروه‌های تنظیم بازار به ریاست استانداران این سیب و پرتقال در شبکه توزیع قرار می‌گیرند.
قبادی گفت: پیش بینی ما این است که نیمه اسفند همزمان با آغاز توزیع سیب و مرکبات، بتوانیم قیمت آن را نیز اعلام کنیم، ما به عنوان ستاد تنظیم بازار تکالیف عمده را به مجموعه وزارت جهاد کشاورزی اعلام کردیم که از جمله آن افزایش جوجه ریزی تا سقف ۱۲۵ میلیون قطعه است که جزء­­ کارهای بسیار خوبی است که قول دادند اتفاق می‌افتد.
وی گفت: اگر این جوجه ریزی انجام شود تقریباً در کشور یک رکورد است و می‌تواند همه­ نیازهای عید و بعد از عید را تامین کند و حتی اختیار دادیم که در صورت نیاز برای حفظ ذخایر استراتژیک، واردات گوشت و مرغ انجام شود.
ممنوعیت صادرات مرغ­­ از ابتدای اسفند
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: هفته گذشته ممنوعیت صادرات مرغ­­ از ابتدای اسفند را ابلاغ کردیم که تا پایان ماه مبارک رمضان گوشت مرغ هم صادر نخواهد شد و تا حصول اطمینان از رسیدن نهاده‌های دامی این اقدام ادامه دارد؛ در تامین جوجه یک روزه نیز در صورت لزوم واردات انجام می‌شود.
قبادی با بیان اینکه خوشبختانه مقدار قابل توجهی نهاده‌های دامی به کشور وارد شده است و مشکلات ارزی و جابجایی پول هم در این بخش با کمک بانک مرکزی رفع شده است، گفت:حدود یک میلیون تن از این کالا را وارد کشور کردیم و توزیع آن شروع شده است. همچنین قرار است تا حصول اطمینان از رسیدن مرغ به درب مرغداری‌ها ­با تلاش همکاران ما در ­مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و ­سازمان حمایت و سازمان تعزیرات حکومتی، فرایند توزیع رصد شود.
دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: در بحث قیمت هم اعلام کردیم هیچ فروشنده‌ای حق ندارد بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان مرغ گرم را در خرده فروشی‌ها عرضه کند و البته ­ تشدید بازرسی‌ها را هم داریم.
وی تاکید کرد: قیمت جوجه یک روزه هم ۲۴۰۰ تومان اعلام شده که رقم بالاتر از این هم تخلف محسوب می‌شود و اگر گرانفروش مشاهده و گزارش شود حتما برخورد تعزیراتی صورت می‌گیرد.
از هفته آینده صف گوشت نخواهیم داشت
معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت برای ساماندهی بازار گوشت و تنظیم این بازار نیز گفت: ­برای گوشت قرمز هم برنامه‌های خوبی داریم؛ کماکان گوشت قرمز در شبکه‌های توزیع عرضه می‌شود که البته قرار بر این است که گوشت قرمز را در شبکه‌های خاص هم توزیع کنیم از جمله جامعه هدف کارکنان دولت که جزئیات آن در دو سه روز آینده اعلام خواهد شد.
قبادی با بیان اینکه از جهت موجودی مرغ و گوشت و موجودی کالاهای اساسی مشکلی نداریم ادامه داد: با برنامه ریزی‌های انجام شده از هفته آینده برای گوشت قرمز شاهد صف نخواهیم بود.
وی تاکید کرد: مشکلات ایجاد شده در بخش نهاده‌های دامی باعث شد تا در توزیع و قیمت گوشت و مرغ مشکلاتی به وجود بیاید که در این زمینه اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: در بحث روغن، ​ شکر و برنج ذخایر استراتژیک را در اختیار داریم و بخشی هم توسط وارد کنندگان وارد کشور شده که با تصویب کارگروه تنظیم بازار، در استان‌ها به ریاست استانداران در شبکه توزیع قرار می‌گیرد.
قبادی همچنین گفت: برای پوشاک شب عید هم اتحادیه‌ها و اصناف فروش‌های فوق العاده و نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا برپا می‌کنند کما اینکه فروش‌های فوق العاده به تدریج در حال شروع شدن است؛ ضمن اینکه هیچگونه کمبود و افزایش قیمتی نخواهیم داشت البته ممکن است در برخی برندها به دلیل متقاضی بیشتر، نوسانات داشته باشیم، اما در کل با کاهش قیمت مواجه خواهیم بود.

منبع: پول نیوز

خبر بعدی:

قیمت تنظیم بازار گوشت گوسفند مخلوط کیلویی ۳۹ هزار تومان

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی درخصوص قیمت گوشت تنظیم بازار، گفت: گوشت گوساله منجمد برای مصرف‌کننده کیلویی ۲۹ هزار تومان و گوشت منجمد گوسفندی به صورت مخلوط ۳۹ هزار تومان است.

به گزارش قدس آنلاین، علی غفوری‌مقدم در خصوص فروش گوشت اینترنتی و تنظیم بازار در مشهد، اظهار کرد: آنچه در حال حاضر تحت عنوان فروش گوشت از طریق اینترنت مطرح است، هنوز به استان‌ها اعلام نشده و ما در استان برنامه‌ای برای فروش گوشت به این شکل نداریم. وی با بیان اینکه ما پیگیر دریافت سهمیه گوشت تنظیم بازار برای استان بودیم، عنوان کرد: هفته گذشته ما دو جلسه تنظیم بازار استان را برگزار کردیم. خوشبختانه این هفته گوشت تحویل استان خواهد شد. روز گذشته ما برنامه‌ریزی توزیع را شروع کردیم و ۵۰ تن گوشت منجمد گوساله و ۱۰ تن گوشت گوسفند منجمد وارد استان شد که برنامه‌ریزی توزیع آن‌ها را انجام دادیم و از امروز توزیع خواهد شد. غفوری‌مقدم افزود: مقداری که تاکنون وارد استان شده، بر اساس بخشنامه‌های ابلاغی و تصمیمات تنظیم بازار استان در بخشی از تعاونی‌های کارگری و کارمندی عرضه خواهد شد و بخشی نیز سهمیه دانشگاه‌ها بوده که در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت. یک برنامه‌ریزی هم برای توزیع گوشت گرم انجام دادیم که در روزهای آینده وارد خواهد شد و قرار است بر اساس تصمیمات تنطیم بازار این توزیع در فروشگاه‌های مربوط به تعاونی‌های کارگری صورت گیرد. معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی بیان کرد: بر اساس درخواستی که ما داشتیم و موافقتی که صورت گرفت، ۵۰ تن وارد استان شده و ۱۰۰ تن دیگر نیز ظرف روزهای آینده وارد استان خواهد شد. امیدواریم این سهیمه طی روزهای آینده افزایش بیشتری داشته باشد. وی با اشاره به اینکه ما برای این ۱۵۰ تن گوشتی که برای استان اعلام شده، در حال برنامه‌ریزی توزیع هستیم، تصریح کرد: ما پیگیر هستیم تا بتوانیم سهمیه بیشتری برای گوشت قرمز جذب کنیم. فعلا توزیع گوشت قرمز به همان سبک سیستم قدیم و از طریق شبکه تعاونی کارمندی و کارگری انجام می‌گیرد. اگر این مقدار افزایش پیدا کند، در شبکه‌های مطمئن و هدفمند دیگر نیز توزیع خواهد شد.

منبع: ایسنا
انتهای پیام /

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

لو دادن یک راز بزرگ که باعث به شهادت رسیدن 27 سپاهی شد / مشاور فرمانده کل قوا توضیح داد

کلیدواژه: گوشت

منبع این خبر، وبسایت www.poolnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۳۹۵۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • توزیع گوشت قرمز منجمد طرح تنظیم بازار در خراسان رضوی آغاز شد
 • تصمیمات ستاد تنظیم بازار بدون خریدار و صف‌هایی که همچنان پابرجاست!
 • روش جدید توزیع گوشت تنظیم بازار
 • تصمیمات ستاد تنظیم بازار خریداری ندارد / پابرجایی صف‌ها
 • روش جدید توزیع گوشت تنظیم بازار امروز ابلاغ می‌شود
 • مدعیان واردات گوشت ۲۷ هزار تومانی از هرات/ ارزش دلار در برابر همتایانش کاهشی شد/ چانگان ۵۰ میلیونی به ۱۵۰ میلیون رسید/ پس از شش سال صادرات مرغ، کار به واردات رسیده است!
 • چرایی افزایش نرخ مرغ بیش از مصوبه ستاد تنظیم بازار
 • روزانه 100 تن گوشت گرم مرغ در خراسان رضوی توزیع می شود
 • اولین محموله وارداتی مرغ در راه ایران
 • آغاز به کار ۲ فروشگاه اینترنتی گوشت و مرغ تنظیم بازار
 • آغاز توزيع اينترنتي سبد گوشت و مرغ تنظيم بازاري
 • نخستین محموله وارداتی مرغ در راه ایران
 • ۳۰ هزار مرغ یخ زده در راه ایران
 • ۱۰۰ تن گوشت مرغ گرم در خراسان رضوی توزیع می‌شود
 • نخستین محموله وارداتی مرغ در راه ایران/ عرضه از هفته آینده
 • توزیع روزانه ۱۰۰ تن گوشت مرغ گرم با نرخ ۱۱۵هزار ریال
 • توزیع بیش از ۴۰۰ تن گوشت قرمز تنظیم بازار در بیرجند آغاز شد
 • آغاز توزیع مرغ گرم در قزوین
 • توزیع مرغ گرم در قزوین آغاز شد