دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در جمع خبرنگاران حاضر در کاخ سفید بار دیگر از نماینده مسلمان کنگره آمریکا به شدت انتقاد کرد.

«ایلهان عمر» که یکی از دو زن مسلمان است که به کنگره راه یافته، روز گذشته به شدت نقش لابی صهیونیستی آیپک در آمریکا را زیر سوال برده بود و حال ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اظهارات ایلهان گفته است: به نظرم او یا باید از کنگره استعفا دهد یا اینکه باید از کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا کناره‌گیری کند.

پس از اظهارات روز گذشته ایلهان عمر، انتقادات سیاستمداران در آمریکا علیه او شدت گرفت و برخی این نماینده کنگره را به یهودی ستیزی متهم کردند، هرچند عمر در واکنش به این انتقادات از اینکه از گفته‌هایش برداشت ضد یهودی صورت گرفته، عذرخواهی کرد، اما همزمان بر نقش مشکل‌ساز لابی‌گران در سیاست آمریکا تاکید نمود.

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

واکنش تند نماینده میانه نسبت به اظهارات واعظی

چند روز گذشته خبری مربوط به طرح عدم کفایت و استیضاح از رئیس‌جمهور در فضای مجازی منتشر شده است که طبق آن برخی از نمایندگان مجلس این طرح را در ۱۴ بند آماده کرده‌اند که تاکنون بیش از ۲۰ نماینده این طرح را امضا کرده‌اند.

البته مردادماه سال جاری بود که ۸۲ نفر از نمایندگان مجلس سوال درباره عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم‌های بانکی، عدم اقدام شایسته دولت در خصوص کاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چندین ساله و افزایش شتابان نرخ ارز‌های خارجی و کاهش خرید ارزش پول ملی از رئیس جمهور داشتند و برای اولین بار حسن روحانی، رئیس جمهور دولت یازدهم برای پاسخگویی به سوالات روانه مجلس شد و توانست فقط در یک سوال نمایندگان را قانع کند.

این درحالی است که رئیس دفتر رئیس جمهور در واکنش به مطرح شدن موضوع اخیر "طرح عدم کفایت و استیضاح رئیس جمهور در مجلس در ۱۴ بند"، آن را یک کار تبلیغاتی از سوی نمایندگان مجلس دانسته و در این رابطه گفته است: این عده در مجلس با همه چیز مخالفت می‌کنند، ما به خاطر احترام به مجلس نمی‌خواهیم موضع روبروی مجلس بگیریم.

خبرگزاری فارس با بررسی این موضوع، گفت‌وگویی با یعقوب شیویاری، یکی از نمایندگان امضا کننده طرح عدم کفایت و استیضاح از رئیس جمهور انجام داد که آمده است.

انتقاد شدید شیویاری نسبت به واعظی

یعقوب شیویاری مطرح کرد: بر اساس نصح صریح قانون اساسی از وظایف اصلی نمایندگی ملت نظارت و پیگیری مطالبات عموم مردم است لذا انجام وظایف نمایندگی هیچ گاه تبلیغاتی نبوده و نخواهد بود و کسانی که این حرف ناسنجیده و ناشیانه را به نمایندگان ملت نسبت می‌دهند خود به صورت بسیار ناشیانه شومن بوده و اگر در این ٦ سال کاری از دست‌شان بر می‌آمد الان وضع معیشتی مردم این نبود.

او خطاب به رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: آقای واعظی، رئیس محترم دفتر رئیس جمهور! شما در جایگاهی نیستند که برای نمایندگان ملت چنین نسبت ناروایی را بدهید چراکه ما به عنوان وکیل ملت خود را وکیل الدوله نمی‌دانیم بلکه خادم مردم می‌دانیم از این‌رو ما موظف به پاسخ‌گویی در قبال دولت نیستیم بلکه در پیشگاه خداوند باری تعالی و مردم باید پاسخگو باشیم.

نماینده مردم میانه در مجلس می‌افزاید: اینکه آقای واعظی معتقد است که افراد امضا کننده طرح عدم کفایت و استیضاح از رئیس‌جمهور عده‌ای همیشه مخالف هستند، صحیح نیست چراکه ما در صورت لزوم از زحمات دولت تشکر کرده و در زمان‌های لازم نیز منتقد بوده‌ایم و اگر طرح عدم کفایت و استیضاح از رئیس جمهور ایجاد شده است، صرفاً از سر دلسوزی برای مردم می‌باشد.

طرح عدم کفایت و استیضاح رئیس‌جمهور تکلیف الهی ما نمایندگان است نه شوی تبلیغاتی

شیویاری که اکثر مراجعه‌کنندگان عمومی به دفاتر نمایندگان را افرادی با مشکلات اداری عنوان کرد، در این رابطه می‌گوید: به خاطر سوءمدیریت‌ها و مشکلات ایجاد شده مردم به ما مراجعه کرده و مطالبه دارند و ما نیز به عنوان نماینده آنها، تلاش خود را برای حل مشکلات می‌کنیم از این‌رو طرح سوال از رئیس جمهور احساس تکلیف نمایندگان مجلس بوده و هر روز نیز به تعداد امضا کنندگان اضافه خواهد شد.

شیویاری یادآور می‌شود: نظرات و وزن رای‌دهی نمایندگان در هنگام سوال از رئیس جمهور مشخص شده و بنا به مصلحت موارد به قوه قضائیه ارجاع نشد.

او در بخش دیگری از انتقادات خود به اتحاد نمایندگان با هر جناحی بر سر منافع ملت اشاره کرده و می‌گوید: وقتی منافع ملت مطرح است دیگر اصول‌گرا و اصلاح‌طلبی مطرح نیست و بنده با همه اعضای فراکسیون‌ها صمیمیت لازم را دارم و از این‌رو باید به آقای واعظی گفت که مگر سخنگوی فراکسیون‌های مجلس هستند؟ هر فراکسیونی دارای ارکان رسمی بوده و نظرات اعضاء به وسیله سخنگو با حفظ امانت انجام می‌گیرد.

این نماینده مجلس می‌گوید: البته اگر می‌خواستیم همه سوالات از رئیس جمهور را در طرح قرار دهیم بسیار زیادتر از این تعداد می‌شد و ما فقط ۱۴ بند از آن را با توجه به اولویت‌ها انتخاب کرد‌ه‌ایم از این‌رو به آقای واعظی توصیه می‌کنم حتما سری هم به فضای مجازی زده و نظرات مردم شریف و درمانده از فشار اقتصادی را ملاحظه کند.

واعظی از نمایندگان امضا کننده طرح عدم کفایت و استیضاح رئیس جمهور عذرخواهی کند

او می‌افزاید: ما بنا بر احساس تکلیف طرح عدم کفایت و استیضاح از رئیس جمهور را در ۱۴ بند را امضا کرد‌ه‌ایم و اگر مردم ناراضی از طرح سوال باشند، آن موقع ما مطیع آن‌ها خواهیم چراکه اولویت نمایندگان مردم هستند؛ از این‌رو از آقای واعظی انتظار می‌رود تا از نمایندگان امضا کننده طرح که به فکر مردم و معیشت آن‌ها هستند، با انصاف برخورد کرده و بابت صحبت‌هایی که در این رابطه انجام داده، عذرخواهی کند و با حرف‌های نامناسب با اذهان عمومی بازی نکنند.

شیویاری معتقد است: طرح عدم کفایت و استیضاح از رئیس جمهور نه تنها شوی تبلیغاتی نیست بلکه حتی نباید سیاسی نیز تلقی شود چراکه این حق مسلم و قانونی نمایندگان مجلس و خواسته مردم می‌باشد.

سیاهی لشکر نیاید به کار یکی مرد جنگی به از صد هزار

او خطاب به رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: آقای واعظی فکر نکنید که نمایندگان امضا کننده طرح عدم کفایت و استیضاح از رئیس جمهور افرادی با دست خالی هستند بلکه هر کدام از آن‌ها وزنه‌ای در مجلس شورای اسلامی بوده و همین تعداد محدود می‌توانند مطالبات به حق مردمی را از دولت مطالبه کنند از این‌رو تنها به یک بیت اشاره می‌کنم "سیاهی لشکر نیاید به کار یکی مرد جنگی به از صد هزار".

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

پرسپولیسی‌ها میهمان مسابقه شوتبال شبکه نسیم

کلیدواژه: دونالد ترامپ رژیم صهیونیستی کنگره آمریکا

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۳۹۷۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کاشان| اقتدار یک بانوی مسلمان معادله حکومت استکبار را به هم ریخت‌
 • آغاز کارزار استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا
 • نامزد نمایندگی کنگره آمریکا خواستار برگزاری انتخابات دوباره شد
 • استعفای دولت قزاقستان پذیرفته شد
 • روایت مسلمان شدن کشیش کنیایی+عکس
 • وکیل مسلمان؛ مدیر ستاد انتخاباتی رقیب ترامپ
 • شهادت وکیل سابق ترامپ در کنگره
 • جلالی: عباس‌زاده نصف جلسه با تیم تمرین کرده است/ به شدت نیازمند حمایت هواداران هستیم
 • وکیل سابق ترامپ در کنگره شهادت می‌دهد
 • نامه نانسی پلوسی به نمایندگان کنگره برای لغو حالت فوق‌العاده ترامپ
 • سه نماینده محافظه‌کار انگلیس از حزب «ترزا می» جدا شدند
 • محدودیت حصر کاهش یافت/ طوفان ظریف در مونیخ/ واکنش دو فوتبالیست به اظهارات ظریف و واکنش رهبری/ مگاپروژه ای که ایران را از واردات نفت بی‌نیاز کرد
 • در بیانیه‌ای خطاب به کنگره؛ 51 گروه در آمریکا خواستار بازگشت واشنگتن به برجام شدند
 • استعفای معاون سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید
 • وکیل برجسته مسلمان مدیر ستاد انتخاباتی رقیب ترامپ
 • تذکر نماینده تهران به وزیر کار
 • آمریکا خواستار عذرخواهی رژیم صهیونیستی از لهستان شد
 • استعفای ۳ نماینده حزب محافظه کار انگلیس
 • دعوای گندمی ۲ نماینده در صحن مجلس بر سر تشکر از دولت