معاون اول رئیس جمهور گفت: دشمنان ملت ایران تصور نمی‌کردند که در این شرایط شاهد حضور معنادار مردم ایران در راهپیمایی باشند و ما باید قدردان ملت ایران باشیم.

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در ابتدای جلسه مجمع شهرداران کلان شهر‌های ایران با اشاره به حضور گسترده و چشمگیر ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: باید در مقابل کار عظیم، آگاهانه و هوشمندانه ملت ایران سر تعظیم فرود آورد و دست مردم را بوسید.

دشمنان ملت ایران تصور نمی‌کردند که در این شرایط شاهد حضور معنادار مردم ایران در راهپیمایی باشند و ما باید قدردان ملت ایران باشیم و تمام تلاش خود را برای خدمت به آن‌ها به کار گیریم.

معاون اول رییس جمهور افزود: پس از راهپیمایی ۲۲ بهمن و حضور حماسی ملت ایران در این راهپیمایی، وقتی توئیت رییس جمهور و وزیر خارجه آمریکا را دیدم، عصبانیت آن‌ها از ملت ایران کاملا مشخص بود و به یاد جمله معروف شهید بهشتی افتادم که گفت: آمریکا از دست ملت ایران عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

جهانگیری همچنین در این جلسه با اشاره به نقش مستقیم و پراهمیت شهرداران در زندگی مردم گفت: خدماتی که شهرداری‌ها ارائه می‌کنند، تاثیر فراوانی در آرامش روانی جامعه دارد و این مسئولیتی مهم برای شهرداران است تا با خدمت رسانی و ایجاد رضایتمندی در مردم موجب نشاط و سرزندگی در جامعه شوند.

معاون اول رئیس جمهور از شهرداران کلان‌شهر‌های کشور خواست در جلسات ادواری و مستمر خود، علاوه بر همفکری برای اداره امور جاری، راهکار‌های عملی و راهگشا برای بهبود اداره شهر‌ها تدوین و این پیشنهادات را به دولت ارائه کنند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین حضور شهرداران مراکز استان‌ها در جلسات شورای معاونین استان را گامی مثبت در جهت کمک به مدیریت شهری برشمرد و افزود: حضور شهرداران مراکز استان‌ها در این جلسات می‌تواند به مشارکت شهرداری‌ها در بهبود اداره شهر‌های استان‌های مختلف کشور کمک کند و وزارت کشور این موضوع را از طریق استانداران پیگیری کند.

جهانگیری با بیان این که مردم مرجع قضاوت درباره عملکرد مسئولین هستند، بر ضرورت تلاش هرچه بیشتر برای خدمت رسانی به مردم تأکید کرد و افزود: داشتن مسئولیت توفیق و فرصتی بزرگ است تا بتوانیم به مردم خدمت کنیم و اگر در دوره مسئولیت نتوانیم کار مثبتی انجام دهیم نارضایتی مردم و نارضایتی درونی برای ما به همراه خواهد داشت.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: مردم کشور روز‌های دشواری را سپری می‌کنند و انتظار دارند که مدیران و مسئولین کشور بتوانند گره‌ای از زندگی آنان باز کنند. در این شرایط، مدیران علی رغم محدودیت منابع مالی باید با خلاقیت و نوآوری، موانع پیش رو را برطرف کرده و در جهت رضایتمندی مردم گام بردارند.

در این جلسه که وزرای کشور، راه و شهرسازی، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و شهرداران کلانشهر‌های ایران حضور داشتند، مهمترین مسایل و دغدغه‌های کلانشهر‌ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و هر یک از شهرداران گزارشی از چالش‌ها و تنگنا‌های پیش روی کلانشهر‌ها را ارائه کردند.

وزیر کشور نیز در این جلسه با بیان این که شهر‌های کشور در حال گسترش بی رویه هستند و لازم است که بر حاشیه شهر‌ها نظارت و کنترل بیشتری صورت گیرد، گفت: ادامه این روند به افزایش ناهنجاری‌ها و نابسامانی‌ها تبدیل می‌شود و اگر به این موضوعات رسیدگی نشود با انباشت نارضایتی مردم روبرو خواهیم شد.

در ادامه این جلسه در خصوص دغدغه‌ها و چالش‌های مطرح شده از سوی شهرداران کلانشهر‌های کشور بحث و بررسی شد و پس از توضیحات نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و رییس سازمان امور مالیاتی کشور تصمیماتی برای حل مسائل کلانشهر‌های کشور اتخاذ شد.

در این جلسه همچنین تصمیماتی برای تامین مالی جهت توسعه حمل و نقل عمومی و تامین واگن برای قطار شهری کلانشهر‌های کشور اتخاذ شد.

انتهای پیام /

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

مجاهدت شطرنج باز مازنی ستودنی است/انتقام خون شهدای سیستان را می گیریم/آزمودن ایران اسلامی خطا است

سردار سلیمانی از«آرین غلامی» شطرنج باز مازندرانی که حاضر به مبارزه با حریف اسراییلی خود نشد یاد کرد و گفت: کار این جوان کمتر از مجاهدت رزمندگان در میدان مین نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان امروز پنج شنبه یادواره هزارو 747 شهید شهرستان بابل با محوریت چهل شهید مدافع حرم استان مازندران در مصلی این شهرستان باحضور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

 

مصلی نماز جمعه شهرستان بابل امروز با حضور سردار سرلشگر «حاج قاسم سلیمانی» رنگ و بوی دیگری داشت و خیل عظیمی از  مردم دیار علویان را که از تمام نقاط استان به این شهر آمدند در خود جای داد.

 

سردار«قاسم سلیمانی» در این مراسم گفت:  دفاع مقدس به عنوان مکمل انقلاب اسلامی بوده است و در بستر انقلاب ارزش های دینی را در جامعه حاکم کرد.

 

وی افزود: دفاع مقدس توانست اسلام ناب را وارد فضای جامعه کند و فرهنگ شهادت و ایثارگری را به مردم بیاموزد و جامعه اسلامی ایران با فرهنگ شهادت بیمه شده است.

 

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: دفاع مقدس یک دفاع مادر است که توانست دفاع از حرم را متولد کند.

 

سردار سلیمانی به لشکر 25 کربلا اشاره کرد و گفت : استان مازندران مملو از قهرمان های است که برای دفاع از کشور و آرمان های انقلاب از جان گذشتند.

 

وی افزود: استان شهیدپرور مازندران در حوزه دفاع از حرم نیز سرآمد است و کارنامه ی درخشانی دارد.

 

فرمانده نیروی قدس سپاه همچنین در این  مراسم ازآرین غلامی  ورزشکار مازندرانی که حاضر به مبارزه با حریف اسراییلی خود نشد یاد کرد و گفت:  کار این جوان کمتر از مجاهدت رزمندگان در میدان مین نیست.

 

سردار سلیمانی در ادامه سخنانش به سالگرد پیروزی انقلاب و آغاز چله دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: امروزه ایران مظهر و تکیه گاه قدرت اسلام در جهان می باشد و انقلاب اسلامی کارکرد های مهمی برای ایران داشته است.

 

وی اضافه کرد: برای حفظ و قداست این انقلاب باید در تربیت نخبگان جامعه به نظریه و طرز فکر امام راحل و رهبر معظم انقلاب توجه بیشتری شود.

 

سردار سلیمانی به اهمیت حوزه علمیه اشاره کرد و گفت: تدریس در حوزه های علمیه باید طبق فکر و معرفت پیشوای انقلاب باشد تا از این طریق تربیت دینی در کشور ما  حاکم شود.

 

فرمانده نیروی قدس سپاه سخن حضرت امام در خصوص اسلام آمریکایی اشاره کرد و گفت : وهابیت مصداق کامل اسلام آمریکایی می باشد و اینها قصد تخریب چهره اسلام را دارند.

 

وی افزود: مردم ما باید آگاه باشند که در جمهوری اسلامی هیچگونه تصمیم و اقدامی صورت نمی گیرد مگر اینکه منافع ملی و مردمی در پی آن باشد.

 

سردار سلیمانی همچنین در این مراسم شهادت  فرزندان انقلاب را در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان  تسلیت گفت و افزود: انتقام خون پاسداران انقلاب اسلامی را در هرکجای این جهان که باشند خواهیم گرفت و اجازه نمی دهیم خون فرزاندان این مرز و بوم پایمال شود.

 

وی خاطرنشان کرد: ایران را آزمایش نکنید و هر کسی ایران را آزموده پاسخ محکم آن را گرفته است، ما از باب دوستی با پاکستان صحبت می‌کنیم و می‌گوییم نگذارید مرزهای شما موجب ناامنی در کشورهای همسایه شود.

پایان پیام/600

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

کلیدواژه: اسحاق جهانگیری راهپیمایی 22 بهمن انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۳۹۷۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کنترل استرس و فشار عصبی در ۱۰ دقیقه
 • پیام معنادار مهرۀ تاثیرگذار استقلال به هوادران در اینستاگرام+ عکس
 • انتقام خون شهدای خود را از مزدورانی که در پاکستان هستند می‌گیریم
 • انتقام خون شهدای سیستان و بلوچستان را می‌گیریم/ هدف آل سعود نابودی پاکستان است
 • سرلشکر سلیمانی: انتقام خون شهدای سیستان و بلوچستان را می‌گیریم
 • در داخل پاکستان نفوذ پول سعودی صورت گرفته و هدف آن از بین بردن پاکستان است/ آیا پاکستان که سلاح هسته‌ای دارد نمی‌تواند یک گروه ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفره تروریستی را منهدم کند؟ / در هر نقطه‌ای این گروه تروریستی خبیث را بیابیم، انتقام می‌گیریم/هدف از برجام ها بی هویت
 • در داخل پاکستان نفوذ پول صعودی صورت گرفته و هدف آن از بین بردن پاکستان است/ آیا پاکستان که سلاح هسته‌ای دارد نمی‌تواند یک گروه ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفره تروریستی را منهدم کند؟ / در هر نقطه‌ای این گروه تروریستی خبیث را بیابیم، انتقام می‌گیریم
 • درخشش همسران شاهد و ایثارگر البرزی در مسابقات قرآنی بنیاد شهید
 • آغاز بکار دومین انجمن ادبی "آینه‌های ناگهان" کانون پرورش فکری خوزستان در بندرامام
 • نیمه تاریک حقوق شهرداران چیست؟
 • شهرداران رودبار پرداخت حقوق کارکنان را در اولویت قرار دهند
 • انتقاد پلیس از شهرداران کلانشهر‌ها در مورد تخلفات خودرویی/ آخرین آمار‌ها از جرایم معاینه فنی
 • سند تحول بنیادین الگوی مدارس شاهد مازندران
 • رزمایش بزرگ ولایت 97 در بندرعباس
 • انتقاد پلیس از شهرداران کلانشهرها در مورد تخلفات خودرویی
 • انتقاد پلیس از شهرداران کلانشهر‌ها در مورد تخلفات خودرویی
 • انتقاد پلیس از شهرداران درباره تخلفات خودرویی
 • انتقام بازی رفت را از ژاپن می‌گیریم/ بازی در حضور هواداران دلچسب است
 • انتقاد پلیس از شهرداران کلانشهرها در مورد تخلفات خودرویی/آخرین آمارها از جرایم معاینه فنی