یزد – ایرنا - آبگرفتگی معابر و خیابان ها از جمله مشکلاتیست که هر ساله در فصل زمستان، مردم، شهروندان و به خصوص رانندگان وسایل نقلیه یزد از آن گلایه دارند و این معضل موجب ناخرسندی آنها را فراهم می آورد.

به گزارش ایرنا، این معضل نه تنها در فصل زمستان؛ بلکه در فصل های پاییز و بهار هم که استان یزد شاهد بارش های مختلف است وجود دارد.


سال هاست که شهر یزد با این مشکل دست به گریبان است و اگر چه اقداماتی از جمله حفر چاههای جذبی در نقاط مختلف شهر از سوی دست اندرکاران امر به ویژه شهرداری برای رفع آن انجام شده است؛ اما به نظر می رسد کافی نیست و باید فعالیت های گسترده تری صورت گیرد و بیشتری به آن توجه شود.
با توجه به مسطح بودن شهر یزد و تکرار این گونه حوادث، ضروری است که مسئولان امر به فکر چاره اندیشی اساسی باشند تا قصه های هرسال تکرار نشود.
بارش باران در 48 ساعت گذشته و آبگرفتگی بسیاری از خیابان ها و معابر شهر یزد، ترافیک بالایی را ایجاد و رفت و آمد مردم در شهر را با کندی و مشکلاتی مواجه کرده است.
میادین و زیر گذارهای نقاط مرکزی شهر یزد به خصوص زیرگذر و میدان همافر به عنوان یکی از مسیرهای اصلی و ورودی شهر یزد در این مدت دچار آبگرفتگی شدید و به دریاچه ای نسبتا بزرگ تبدیل شده است.
کوچه ها و معابر بافت تاریخی یزد هم از مناطق حساس شهر یزد است که در مواقع بارندگی دچار آبگرفتگی می شود و با توجه کم عرض بودن این معابر و خشتی و گلی بودن بناهای آن، نیازمند توجه ویژه دست اندرکاران امور است.
میدان های ابوالفضل، صنعت، شهدای محراب، معلم، مهدیه و چهار راه های محمود آباد، دولت آباد و خیابان های محدوده حسن آباد مشیر، سه راه شحنه، دوازه قرآن و بلوار جمهوری از مهم‌ترین نقاطی است که در مواقع بارندگی مشکلاتی را برای مردم ایجاد می کند.
ناگفته نماند که مناطق حاشیه ای و شهرک های تازه تاسیس یزد، وضعیت بهتری نسبت به نقاط مرکزی شهر دارد و مردم کمتر با مشکل آبگرفتگی معابر مواجه هستند.
برخی صاحب نظران می گویند: طراحی، شیب بندی و نحوه سفالت و روکش آسفالت ها خیابان های شهر یزد طوری است که نه تنها رفع معضل آبگرفتگی را تسهیل نمی کند؛ بلکه بر مشکلات آن می افزاید.
به اعتقاد آنها می توان با ایجاد ساز و کار مناسب در احداث خیابان ها و هدایت روان آب ها به داخل جوی ها و ایجاد چاههای جذبی تا حدود زیادی به رفع آن کمک کرد.
بر اساس اعلام سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد در 24 ساعت گذشته در پی بارندگی ها حدود سه هزار و 500 تماس با ستاد فرماندهی این سازمان گرفته شد که برای بیش از دو هزار مورد آن، مامور اعزام شد.
احمد جعفری ندوشن
6198/ 6197

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

سریالی که در زمان خود تابوشکنی کرد

به گزارش جهان نيوز، «رسول نجفیان» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس من بالغ بر ۱۰۰ کار به عنوان نویسنده، کارگردان، بازیگر و آهنگساز انجام داده‌ام ولی در میان این کارها رعنا رتبه خوبی دارد و برایم خاص است. به طور کلی، کاری که همه چیزش حساب و کتاب شده باشد و به صورت حرفه‌ای ساخته شود، حتماً جایگاه خوبی در رزومه بازیگر دارد. رعنا هم جزو این کارهای خوب و منحصر به فرد است.

وی ادامه داد: این سریال در سال ۶۷ توسط داوود میرباقری که از دوستان خوب من هستند، ساخته شد. ایده اولیه ساخت این سریال از خاطراتی که من برای میرباقری تعریف می‌کردم، ایجاد شد. به همین دلیل هم نام پرویز پرستویی در این سریال رسول نجفی است که اشاره‌ای به نام من دارد. به طور کلی، کاراکتر و شخصیت پرستویی در این سریال ایهام و اشاره‌ای به نام من داشت. به طریقی آنچه در این سریال می‌بینیم خاطرات من است. به همین دلیل بازی کردن در این سریال برایم خوشایند بود.
  نجفیان با بیان اینکه این روزها «رعنا» از شبکه آی فیلم پخش می‌شود، اظهارداشت: برایم خیلی جالب است که با گذشت چندین سال از ساخت این سریال باز هم خیلی از افراد به انحای مختلف تماس گرفته و گفته‌اند که این سریال از آی فیلم در حال پخش است. تا جایی که سر کار نباشم و وقت داشته باشم سعی می‌کنم آن را ببینم و تجدید خاطره کنم.

وی تصریح کرد: سریال رعنا در ۲۰ سال پیش یک نوع بدعت به حساب می‌آمد. این سریال در برابر کلیشه‌هایی که آن زمان خیلی رایج بود، ایستاد. پرداخت محتوای قصه بسیار خوب بود. شخصیت‌پردازی‌ها و ارتباط‌های دراماتیک، عالی از کار درآمد و در شیوه اجرا هم کار نویی ارائه شد. با توجه به این ویژگی‌هاست که بعد از سال‌ها هنوز هم این سریال بیننده دارد و زنده است.

نجفیان با اشاره به این موضوع که این سریال درباره تاریخ معاصر است و بسیاری از افرادی که در این سریال بازی کرده‌اند، خودشان این دوره را تجربه کرده‌اند و به همین دلیل، احساس می‌کنم که شرایط به خوبی فضاسازی شده است، تصریح کرد:

همانطور که می‌دانید شرایط الان با ۲۰ سال پیش خیلی فرق کرده است. یکی از مهمترین موضوعات این است که امروزه فضای مجازی را داریم که در آن زمان نبود. این موضوع تأثیرات متفاوتی در همه حوزه‌ها داشته است امّا یک موضوع دیگر این که، الان به دلایلی کار فیلم سازی راحت‌تر شده است. قبلاً از دوربین‌های بزرگ استفاده می‌شد و کارهای فنی با سختی صورت می‌گرفت امّا الان فناوری به کمک ما آمده است تا راحت‌تر کارها را انجام دهیم.

وی ادامه داد: البته با توجه به این شرایط باید احتیاط کنیم که در دنیای اینترنت و فناوری دچار سهل انگاری نشویم. همانطور که گفتم الان به کمک تکنولوژی کارها سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌شود، امّا باید به اندازه کافی دقت داشته باشیم تا کارها با ظرافت انجام شود. کارها باید مانند ۲۰ سال قبل پلان به پلان بررسی شوند و برای آنها وقت و انرژی صرف کرد.

نجفیان در پاسخ به این سوال که آیا خودتان پیش بینی می‌کردید رعنا در زمان خود تا این حد موفق باشد؟ گفت: از آنجایی که من خودم در جریان قصه بودم و متن را کامل خوانده بودم، می‌دانستم که کار خوبی ساخته خواهد شد. به خوبی واقف بودم ماجرایی که آمیخته به عشق باشد، جذابیت ایجاد می‌کند. الان که برمی‌گردم و به رعنا نگاه می‌کنم تصورم این است که در زمان خودش خیلی خوب ساخته شده و همین قصه و شرایط به خوبی به دل نشسته و کار خوب از آب درآمده است. هنوز هم معتقدم که رعنا کار خاص و منحصر به فردی است. نظر شخصی من این است که اگر تغییری در آن ایجاد شود، ارزش‌هایش را از دست می‌دهد.

وی همچنین درباره ساخت قصه‌های تاریخی نیز گفت: اصولاً در فیلم سازی دو نوع کار داریم. یک نوع از کارها آن هایی هستند که نویسنده خودش یک قصه را می‌نویسد. در این موارد شما می توانید هر آنچه را که به ذهنتان می آید بنویسید و پرداخته کنید و اگر کسی به آن انتقادی کرد، بگویید که این نظر شخصی من است و می‌خواهم داستان این طور پیش برود. اما وقتی یک قصه تاریخی را می‌نویسید و درباره یک مقطع تاریخی صحبت می‌کنید نمی‌توانید هر آن چیزی را که دوست دارید، بنویسید. باید درباره آن مقطع تاریخی آگاهی داشته باشید. به طور کلی در کارهای تاریخی، دست اندرکاران نوعی مسئولیت دارند و در مقابل آگاهی مردم مسئولند، به همین دلیل کار سخت می‌شود.

وی همچنین درباره اینکه ساخت آثار مرتبط با تاریخ معاطر دشوارتر است یا تاریخ کهن؟ گفت: فکر نمی‌کنم از این لحاظ تفاوتی وجود داشته باشند. به طور کلی همان موضوع مسئولیت در مورد هر دو نوع از این کارهای تاریخی صدق می‌کند. امّا کارهای تاریخ معاصر یک وجه جذاب دارند؛ عده‌ای از دست اندرکاران و بینندگان، آن دوره تاریخی را تجربه کرده‌اند و این موضوع جالب است.

منبع:تسنیم

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

پرسپولیسی‌ها میهمان مسابقه شوتبال شبکه نسیم

کلیدواژه: اجتماعي بارندگي آبگرفتگي

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۳۹۹۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ناکارآمدی واگذاری دوره دبستان به سرباز معلم و نیروی جوان حق‌التدریسی/ آموزش و پرورش ابتدایی را دریابید!
 • کلنگ‌زنی بزرگ‌ترین مرکز پیاده‌روی یاسوج؛ عمران شهری روی ریل قرار گرفت
 • «شب‌های بی ستاره» قصه مسائلی است که بزرگ شدن نوجوانان را به فراموشی سپرد/ سعی کردم رمانی باورپذیر بنویسم
 • گیله قصه خوانی در روز جهانی زبان مادری
 • فیلمی از وضعیت اسفناک معابر در «قائم‌شهر»
 • پذیرش پالرمو با توجه به تجربه توافق برجام تکرار یک اشتباه است
 • گرفتار آبگرفتگی
 • گلایه مردم از وضعیت روشنایی ورودی حاجی‌آباد بیرجند/ قول راه‌وشهرسازی برای سال آینده
 • فرهنگ تفکیک زباله در همدان نهادینه شد
 • کمک به بالندگی دوران کودکی در ایران با برگزاری جشنواره قصه گویی
 • موزاییک‌هایی که سرقفلی دارند/نسخه شورا برای حل چالش قدیمی
 • کندی تردد کامیون‌ها به دلیل آبگرفتگی پایانه مرزی دوغارون
 • امکان تکرار حوادث تروریستی در صورت عدم افزایش بودجه برای صیانت از مرزها وجود دارد
 • عملیات لکه گیری و آسفالت خیابان های اصلی سنندج آغاز شد
 • معابر شهری و برون‌شهری استان بوشهر ایمن‌سازی می‌شود
 • رسول نجفیان : «رعنا» بر اساس خاطرات من ساخته شد
 • آسفالت معابر اصلی اولویت شهرداری همدان باشد
 • جمع‌آوری بساط سد معابر در آبیک شود تعیین تکلیف برای جانمایی و جا به جایی پل عابر پیاده خیابان طالقانی
 • 10 نقطه شهر مشهد دچار آبگرفتگی شد