نمایش "U-Turn2" ـ بازگشت2ـ به کارگردانی داریوش نصیری با استناد به آیاتی از سه سوره قرآن‌کریم، سخنان حضرت امام خمینی(ره)، اصل پنجم قانون اساسی و اشعار مولانا در سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا می‌شود. آفتاب‌‌نیوز : به گزارش روابط‌عمومی گروه، نمایش «U-Turn2» با طراحی و نویسندگی: داریوش نصیری و مرتضی وکیلیان، وکارگردانی: داریوش نصیری در بخش آثار چهل سالگی انقلاب اسلامی در سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا خواهد شد.داریوش نصیری درباره مضمون این نمایش ارزشی بیان می‌دارد:« نمایش"U-Turn2" با اشاره به آیه 282 سوره مبارکه بقره( بلندترین آیه قرآن کریم)، آیات 99 و 100 سوره مبارکه مومنون، سوره مبارکه حمد، سخنان حضرت امام خمینی(ره)، اصل پنجم قانون اساسی و "شعر انسانم آرزوست از مولانا" نوشته شده است».
این بازیگر و کارگردان تئاتر اضافه می‌کند: « این نمایش در خصوص قانونمداری، رعایت نکردن قوانین الهی و انسانی توسط گنهکاران، فرصت یکباره انسان برای زندگی، لزوم حرکت انسان در صراط المستقیم، حق الناس و ولایت فقیه است. این نمایش پس از چند اپیزود به نقطه عطف این اثر یعنی سال"1357" میرسد و سپس با چند مقطع زمانی از جمله:پیروزی انقلاب اسلامی،دفاع مقدس، ایران در راه سازندگی، ایستادگی ایران، به پایان میرسد.»در نمایش"U-Turn2"، داریوش نصیری- علی سوهانی- حشمت ا... زارعی- سیدرضا حسینی- حامد جبارزاده- اسفندیار میمند- محمد علی محبوبی- عباس اکبری- محمد موذنی- آرسین احمدی- حسین خانزاده-     محمد حسین نوائی- علیرضا حسن زاده محبی- امیر حسین صدیقی- محمد مهدی شورآبی- علی مشایخی-         فراز حامی-پویا جلالی- مهدی مهدی فر- محمد حسن عدلی- سهیل توکلی- پوریا علیمحمدی- زهرا اسلام پناه- معصومه محمدی- زینب زارع- سحر میراضی- مائده خداخواه- فاطمه سلیمی- هدیه میرزا آقایی- محمد مهدی جورابلو- مرتضی صباحی و کوروش نصیری ایفای نقش خواهند کرد.
همچنین سایرعوامل این نمایش 40 نفره عبارتنداز: مرتضی وکیلیان- دکتر امیرکاووس بالازاده- دکتر سعید قاسمی(مشاوران کارگردان)، امین سروری- حمیدرضا مقصودی( عکاس،تصویربردار،تدوین صدا)، زهرا اسلام پناه- زینب زارع(دستیاران کارگردان)، محمدامین ترابی– سید رضا حسینی(طراح پوسترو بروشور)، امیرحسین سعیدی- محمد سعیدی(تنظیم و پخش صدا).
داریوش نصیری، فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی سینما و ارتباطات و دارای کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی است که تاکنون به‌عنوان نویسنده، بازیگر،کارگردان و مدرس تئاتر فعالیتهای گسترده و موفقی داشته و از آن میان میتوان اشاره کرد به: دانشجوی نمونه کشوری در بخش فرهنگ و هنر و دریافت لوح تقدیر از ریاست جمهوری اسلامی ایران و ریاست دانشگاه(سالهای 89 و 92)،کسب جوایز مختلف بازیگری، نمایشنامه‌نویسی و فیلمنامه‌نویسی از جشنواره‌های متعدد داخلی و خارجی،دبیر و داور جشنواره های تئاتر و فیلم، اجرای نمایش در کشورهایی مانند: ارمنستان، امارات، ترکیه، مالزی و روسیه.نصیری هم‌اکنون مدیرگروه و مدرس رشته بازیگری و فیلمسازی و عضو شورای آموزشی و سیاستگزاری فرهنگی و ‌اجتماعی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی است. او هم اکنون مشغول بازی در سریالی به کارگردانی کمال تبریزی می باشد.نمایش"U-Turn2" با مشارکت معنوی مرکزهنرهای نمایشی حوزه هنری و ناحیه مقاومت بسیج ابوذر تهیه وتولیدشده است و روزهای پنجشنبه و جمعه 2و3 اسفندماه سالجاری ساعت 16 در محوطه تئاتر شهر اجرا خواهد شد. این نمایش،کاری از گروه هنری تئاتر «دارهام» و مدت‌زمان آن چهل دقیقه است.بخشهایی از این اثر نمایشی، در چند نوبت، در راهپیمایی پر شور 22 بهمن ماه سالجاری در میان استقبال پرشور مردم اجرا گردید.گفتنی است سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاترفجر به دبیری نادر برهانی مرند از 22 بهمن ماه تا 4 اسفند ‌ماه سالجاری در تهران برگزار می‌شود.

منبع: آفتاب

خبر بعدی:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: دوست داشتم در کنار مردم نمایش خوب ببینم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از تماشای نمایش «نامیرا» گفت: ویژگی‌های نمایش «نامیرا» در بحث محتوا، دکور و موسیقی از امتیازهای این اثر نمایشی و از جمله جذابیت‌هایش برای مخاطب بود. ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷ فرهنگی تلویزیون ، سینما و تئاتر نظرات - اخبار فرهنگی -

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی خبر داد سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شامگاه گذشته شنبه 27 بهمن به تماشای نمایش «نامیرا» به کارگردانی امیرحسین شفیعی که در بخش تئاتر خیابانی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا شد، نشست.

او پس از تماشای «نامیرا» گفت: این که نمایش خیابانی «نامیرا» با اجرا در یک شب سرد، طی یک ساعت مردم را سرپا نگه داشت تا بدون این که پلک بزنند، متفرق شوند و از هم فاصله بگیرند با یک اثر هنری درگیر شوند، برایم بسیار جذاب بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: با وجود این که تصورم از اجراهای خیابانی چیز دیگری بود اما این که یک اثر خیابانی بتواند جدای از بحث موضوع، در دکور، موسیقی و تم نمایشنامه چنین روند متفاوت و قابل توجهی داشته باشد، اتفاق خوبی بود که در نمایش «نامیرا» رخ داد.

سیدعباس صالحی تاکید کرد: این نمایش به لحاظ محتوایی هم، اثر قابل توجهی به شمار می‌رود و در ارتباط با موضوع مهمی است که در سال‌های اخیر در فضای منطقه‌ شاهدش بودیم و توانسته است جریانی را که به ملکه خون و گوساله سامری وصل است به خوبی نشان دهد.  این جریان همان جریانی است که از طرفی با خشونت و از طرف دیگر با جهالت پیش می‌رود و فضای منطقه را آلوده کرده است.

او اظهار کرد: این جریان گرچه توانسته است تحرکاتی داشته باشد و با بی‌رحمی زنان، کودکان و مردم منطقه را درگیر کند اما مثل هر جریان دیگر که با خشونت و جهالت حرکت می‌کند، عمر دائمی ندارد.

صالحی گفت: فضایی که نمایش «نامیرا» به لحاظ محتوا ترسیم کرد، بسیار قابل توجه بود. حتی تقارن زمانی‌ این اثر با حادثه تروریستی که در سیستان و بلوچستان رخ داد نشانگر این است که چنین حرکت‌هایی می‌تواند جرقه‌هایی را در فضا ایجاد کند تا در نهایت جریان روشنایی و آزادی بر این جهالت‌ها و خشونت‌ها غالب شود.

او درباره حضورش در میان مردم و تماشای نمایش خیابانی «نامیرا» نیز تصریح کرد: ما اجراهای خوبی در سالن‌ها و فضاهای جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر داریم اما شب گذشته برای من جالب بود که در کنار مردم و در فضای سرد، یک نمایش خوب ببینم.

«نامیرا» به نویسندگی و کارگردانی امیرحسین شفیعی نام نمایشی است خیابانی و حاصل کار گروه کارگاه تئاتر ایران که با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در قالب سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا می‌شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است؛ «نامیرا» روایت دختر شهید مدافع حرمی است که به دنبال پیدا کردن پدر خود در عالم رویا به سوریه سفر می‌کند و در این سفر پر رمز و راز خیالی با داعش و جنایت‌های این گروه روبه‌رو می‌شود.

«نامیرا» تا پایان جشنواره سی و هفتم، جمعه سوم اسفند هر روز ساعت 18:15 در محوطه مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شود.  

انتهای پیام/

R1369/P/S4,34/CT12 واژه های کاربردی مرتبط وزارت ارشاد سید عباس صالحی جشنواره تئاتر فجر تئاتر

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

لو دادن یک راز بزرگ که باعث به شهادت رسیدن 27 سپاهی شد / مشاور فرمانده کل قوا توضیح داد

کلیدواژه: نمایش خیابانی قانون اساسی

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۴۰۴۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تلاوت مجلسی سوره مبارکه کهف آیات ۱-۷۴ با نوای محمد عباسی
 • کسب رتبه برتر معلولان هرمزگانی در جشنواره تئاتر خلیج فارس
 • وزیر ارشاد: دوست داشتم در کنار مردم نمایش خوب ببینم
 • اجرای ۲۶ اثر نمایشی در روز ششم جشنواره تئاتر فجر/حضور پررنگ شهرستانی‌ها در فجر ۳۷
 • امروز تنور جشنواره تئاتر فجر با 10 نمایش صحنه ای 5 نمایش خیابانی و 2 نمایش رادیویی گرم است
 • هفت روزگی جشنواره تئاتر فجر امروز پذیرای 32 نمایش است
 • از دستفروشان مزاحم برای اجراهای خیابانی تا بی‌نظمی در سالن‌های نمایش
 • تنور داغ نمایش‌های خیابانی در جشنواره فجر
 • هنرمندان استانی بر سکوی اول تئاتر خیابانی جشنواره فجر
 • اجرای ۳۲ نمایش در هفتمین روز از جشنواره بین المللی تئاتر فجر
 • گروه سوئدی از اجرا در جشنواره تئاتر فجر انصراف داد
 • لغو یک اجرا در جشنواره تئاتر فجر به دلیل آسیب دیدگی بازیگر
 • قدرت نمایی هنرمندان استانی در تئاتر خیابانی جشنواره فجر
 • استادیوم ۱۰۰ هزار نفری برای تماشای تئاتر پر می‌شود
 • داوران ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس معرفی شدند
 • معرفی داوران بخش بازبینی ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس
 • اعلام زمان بررسی پرونده داریوش شجاعیان در کمیته تعیین وضعیت
 • قانون چه می گوید: بازگشت داریوش ناممکن است!
 • نفرات برگزیده جشنواره قرآنی حفظ و تفسیر سوره فجر معرفی شدند