اصفهان- ایرنا- تیم فوتبال ذوب آهن ایران با نتیجه یک بر صفر در مرحله اول پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا و در وقت های اضافه توانست تیم الکویت کویت را با یک گل شکست دهد.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم های ذوب آهن ایران و الکویت کویت در مرحله اول پلی ‌آف لیگ قهرمانان آسیا در فصل 2019 از ساعت 19 امروز با سوت داور ژاپنی (توجو) در روزشگاه فولاد شهر اصفهان آغاز شد و بعد از درابتدای نیمه اول وقت های اضافی این دیدار بازیکنان ذوب آهن برای گلزنی به سمت دروازه حریف حمله ای را تدارک دیدند که توسط دروازه بان الکویت از بین رفت.
بازیکنان الکویت که در این دیدار تیم دست و پابسته ای نبود و خطرناک ظاهر شد و یک موقعیت این تیم را مظاهری مهار کرد، در دقیقه شش نیمه اول وقتی های اضافی ضربه ایستگاهای حدادی فر نیز به بیرون از زمین رفت و دورابه موقعیتی دیگر برای سبزپوشان اصفهانی از بین رفت، در دقیقه 8 این دیدار ابوذر صفرزاده بازیکن ذوب آهن توسط مدافع حریف در محوطه جرمیه نقش زمین شد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت.
در آن طرف میدان دقیقه 10 این دیدار در یک ضد حمل بازیکنان کویتی با دروازبان ذوب آهن تک به تک شد که مظاهری توپ این بازیکن را مهار کرد.
تلاش بازیکنان ذوب آهن در 15 دقیقه اول وقت های اضافی نیز بی نتیجه بود تا با تساوی بدون گل به پایان برسد.
نیمه دوم وقت های اضافی در حالی آغاز شد که ذوب آهن برای صعود فقط 15 دقیقه فرصت داشت و تیم میهمان نیز نمی خواست بعد از اینکه سه سال فوتبال کشور آنها در محرومیت بود در این دیدار بین المللی بازی را واگذار کند.
بازیکنان ذوب آهن در همان ابتدای نیمه دوم وقت های اضافی صاحب یک کرنر شدند که توسط شماره 18 خود کرستین اوساگانا بازیکن جدید نیجریه ای خود به گل رسید تا ورزشگاه فولادشهر اصفهان غرق شادی شود.
در ادامه بازی کویتی ها که برای صعود تلاش زیادی می کردند در دقیقه 24 صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.
در دقیقه 27 بازیکنان دو تیم در کنار زمین درگیری پیدا کردند که با وساطت داور و کادر فنی دو تیم به پایان رسید، بازیکنان کویت در دقیقه 29 صاحب موقعیت های گلزنی شدند که توسط مدافعان حریف مهار شد و ضربه بازیکنان این تیم به بیرون رفت تا تلاش بازیکنان کویت برای گلزنی ناموفق باشد و نماینده ایران در وقت های اضافی نماینده کویت را شکست دهد تا حریف الغرافه قطر در مرحله بعدی شود.
در دقیقه 75 ماریون سیلوا فرناندزو کرستین بازیکن ذوب آهن از داور این دیدار کارت زرد دریافت کرد و در دقیقه 15 نیمه اول وقت های اضافی فهد الهاجری و از تیم کویت کارت زرد دریافت کرد.
تیم ذوب آهن در این دیدار با هدایت علیرضا منصوریان با ترکیب رشید مظاهری ، محمد نژادمهدی ، هادی محمدی، مسعود ابراهیم زاده ، میلاد فخر الدینی ،حمید بوحمدان، قاسم حدادی فر، ماریون سیلوا تعویض در دقیقه 83 با زبیر نیک نفس و مهران درخشان مهر تعویض با ابوذر صفر زاده دقیقه 53، کریستین اوساگودنا و ارسلان مطهری به میدان رفت.
در آن طرف میدان تیم الکویت کویت نیز با هدایت محمد عبدالله با ترکیب حمید یوسف، سامی سنا، فهد الهاجری، حمید میدو، فهد الرشیدی،حسین الشماری، اسماعیل الدعا، فیصل الحربی،یعقوب الترار، طلال الفادل، جاسم سعید بازی کردند.
قضاوت این دیدار را مینورا توجو با کمک های اکان یاگی و اوچی شینجی از ژاپن بر عهده داشت.
8114/6026/

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

توهین مجدد رسانه‌های سعودی به کویت

به گزارش تسنیم، به نظر می‌رسد رسانه‌های سعودی موضع تهاجمی علیه دولت کویت انتخاب کرده‌اند، فعالان کویتی می‌گویند این موضع نهادینه و به خوبی بررسی‌شده و همچنین از نظر زمان‌بندی تحریک‌آمیز است. از سوی دیگر، نمی‌توان این هجمه را فارغ از موضع صریح کویت در قبال بحران در شورای همکاری خلیج‌فارس و و بی‌طرفی آن بین کشورهای عربستان سعودی، بحرین، امارات و مصر از یک‌ سو و دولت قطر از سوی دیگر دانست مضاف بر آن، مسائل مربوط به اختلافات نفتی میان کویت و عربستان نیز از دلایل هجمه رسانه‌ها علیه کویت است

طی کمتر از یک هفته رسانه‌های سعودی در دو نوبت موضعی اهانت‌آمیز علیه کویت اتخاد کرده‌اند؛ ؛ امری که خشم فعالان کویتی را برانگیخته است.

«ساره دندروای» مجری معروف شبکه تلویزیونی العربیه، روز شنبه اظهاراتی توهین‌آمیز علیه کویت مطرح کرد. او در برنامه‌ای، به گزارش خبرگزاری آمریکایی «بلومبرگ» در مورد کاهش قیمت مشروبات الکلی در قطر اشاره کرد و در پایان به صورت استهزاء گفت: «منتظر اظهارنظر دوستان آنها در کویت در قبال این دست‌ و دلبازی قطر هستیم.»

اظهارات دندراوی با واکنش صریح وزارت خارجه کویت همراه شد. این وزارتخانه را به «اهانت شدید غیر قابل قبول» متهم کرد و از شبکه العربیه که وی درآن کار می‌کند، خواست تا هرچه سریع‌تر این اشتباه وی را تصحیح کند.

ساره دندراوی در واکنش به این اعتراض دولت کویت، مدعی شد که او عاشق دولت کویت است و سخنانش علیه «آن دسته از مردم( کویت) بود که در دفاع از قطر متعصبانه عمل می‌کنند و در موضوعی خاص عربستان سعودی را به باد انتقاد می‌گیرند و زمانی‌که درباره قطر سخن گفته می‌شود یا سکوت می‌کنند و یا از آن دفاع می‌کنند.»

این توهین‌های رسانه‌های سعودی علیه کویت از این حد فراتر رفت و  روزنامه الاقتصادیه کاریکاتوری منتشر کرد که خشم کاربران شبکه‌های اجتماعی کویت را برانگیخت و آن را توهینی به کویت و امیر آن دانستند.

تویت‌نویسان کویتی گفتند که این توهین جدیدی پس از توهین ساره دندراوی،  مجری سعودی العربیه به کویت هنگام خواندن خبری درباره قطر است.

روزنامه الاقتصادیه وابسته به «گروه پژوهش‌ها و بازاریابی سعودی» است که زیر نظر «محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی فعالیت می‌کند که روزنامه‌هایی مانند «الشرق الاوسط»  نیز توسط آن منتشر می‌شود.

روشن است، رسانه‌های سعودی به دور از هرگونه کار حرفه‌ای و صرفا در راستای سیاست‌های حاکمانشان فعالیت می‌کنند و موضع تهاجمی این رسانه‌ها علیه برخی طرف‌های خارجی عامدانه و به دستور عالی‌ترین مقامات رسمی ریاض اتخاذ می‌شود. از این‌رو، کویت در سطح رسمی به این توهین‌های رسانه‌های سعودی واکنش نشان داد و در عین حال تأکید کرد که کویت همواره برای تحقق وحدت موضع کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس و پشت سر گذاشتن اختلافات میان برادران تلاش کرده است و به توقف هجمه‌های رسانه‌ای فراخوانده است؛ چراکه این هجمه‌ها به منزله لطمه زدن به روابط برادرانه میان کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس است و تاثیر منفی بر روحیه آن مناسبات بر جای می‌گذارد.

رسانه‌ها و فعالان مجازی سعودی در راه‌اندازی کمپین‌های رسانه‌ای تهاجمی علیه هر کشوری که به دشمنی علیه این رژیم قد علم کند و یا حتی موضعی بی‌طرفانه در قبال سیاست‌های سعودی دنبال کند، بسیار ماهرانه عمل می‌کنند. از این‌رو، ناظران می‌گویند این هجمه مجری العربیه و روزنامه الاقتصادیه، که از بی‌طرف بودن کویت در بحران خلیج‌فارس انتقاد کرده‌اند از نگاه فعالان عرب، به مثابه «گوشمالی دادن» کویت است.

      

افشاگری وزیر بهداشت از وجود دو کانون فساد؛ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی رفته و معلوم نیست چه کسی برده است| تهدید شدم، عقب‌نشینی نمی‌کنم

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

دلارام هاشمی، بازیگر جوان، درگذشت

کلیدواژه: ورزش فوتبال آسيا اصفهان

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۴۱۲۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • محل برگزاری بازی شهرخودرو و ذوب‌آهن مشخص شد
 • دو تیم شهرخودرو و ذوب آهن در ورزشگاه امام رضا (ع) به مصاف هم می روند
 • امامان جمعه در انتقادات روح امید در جامعه را تضعیف نکنند
 • ذوب‌آهن همچنان چشم‌انتظار سه بازیکن سرباز!
 • سعید آذری: دفاعیات ذوب آهن روی پرونده رضا شکاری بسیار کامل است؛ یک تیم کامل دو سال تمام روی این پرونده وقت صرف کرد
 • احتمال پیروزی ذوب‌آهن در پرونده شکاری/بازیکن تراکتورمحروم می‌شود؟
 • باشگاه ذوب‌ آهن هم‌چنان چشم‌انتظار دانیال اسماعیلی فر، احسان پهلوان و مهدی مهدی پور
 • بازیکن لالیگایی به ذوب آهن پیوست
 • کریستانتوس مهاجم نیجریه‌ای به ذوب آهن پیوست
 • رسمی؛ ستاره لالیگایی مدنظر استقلال با ذوب آهن بست ! +عکس
 • افزایش ترافیک بار با ورود شرکت ذوب آهن اصفهان به بندر چابهار
 • پیوستن مهاجم نیجریه‌ای به تیم فوتبال ذوب‌آهن
 • اصفهان| مهاجم نیجریه‌ای به تیم فوتبال ذوب‌آهن پیوست+ عکس
 • ذوب آهن یک بازیکن مهاجم نیجریه‌ای جذب کرد
 • مهاجم سابق هامبورگ در ذوب آهن
 • بازیکن پیشین لاس پالماس به ذوب آهن پیوست
 • ذوب‌آهن مهاجم نیجریه‌ای جذب کرد+عکس
 • زهیوی از ذوب آهن جدا شد
 • رسمی؛ ماکالی کریسانتوس، مهاجم نیجریه ای سابق لاس پالماس به ذوب آهن پیوست