علیرضا منصوریان پس از پیروزی یک بر صفر تیمش مقابل الکویت کویت در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: بازی سنگین و خوبی بود. می‌دانستیم حریف کویتی برخلاف تصور خیلی‌ها که فکر می‌کردند، ممکن است این تیم سرحال نباشد، اما تیم خوبی بود. الکویت جزو معدود تیم‌های عربی بود که روی ارسال‌هایش به خوبی کار کرده بود.

ادامه دارد...

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

با ايرج راد، به بهانه پخش سريال «مدار صفر درجه» از آي فيلم عربي: براي اولين بار نقش منفي بازي کردم

خبرگزاري آريا- مدار صفر درجه سريالي است به کارگرداني حسن فتحي که در سال 1386 از شبکه اول سيما پخش شد و توانست بينندگان زيادي را به سوي خود جلب کند.
به گزارش آريا، اين سريال تاکنون بارها از شبکه هاي مختلف به درخواست مردم بازپخش شده است. در مدار صفر درجه بازيگران سرشناسي همچون شهاب حسيني، لعيا زنگنه، رويا تيموريان، مسعود رايگان، آتنه فقيه نصيري و ايرج راد نقش آفريني مي کنند. هم اکنون اين سريال از کانال آي فيلم عربي در حال پخش است. به همين بهانه با ايرج راد به عنوان يکي از بازيگران مجموعه مدار صفر درجه به گفت و گو نشستيم که در ادامه مي خوانيد.
در حال حاضر، سريال مدار صفر درجه از آي فيلم عربي در حال پخش است، نظرتان درباره اين موضوع چيست و اينکه آيا عرب زبان ها مي توانند با اين سريال ارتباط برقرار کنند؟
اگر موضوع داستان برايشان مهم باشد و از اين منظر به تماشاي سريال بنشينند به نظر من مي توانند با آن ارتباط برقرار کنند و برايشان جذاب خواهد بود. امّا اگر افرادي که به تماشاي مدار صفر درجه مي نشينند، آشنايي با موضوع داستان نداشته باشند، احتمالاً سريال برايشان جذابيتي نخواهد داشت. منظورم اين است که بايد بينندگان آشنايي نسبي با آنچه در سريال رخ مي دهد، داشته باشند.
نظرتان درباره دوبله سريال چيست؟ آيا تاکنون کاري را از خودتان که دوبله شده باشد، ديده ايد؟
دوبله يک موضوع مهم و علمي است. در همه جاي دنيا، برخي از کارها را به زبان هاي ديگر دوبله مي کنند. اگر دوبله به درستي انجام شود، مي تواند ابزاري مهم در صنعت فيلم و سريال سازي باشد. در اين صورت، مخاطبان مي توانند با کار ارتباط درستي برقرار کنند و آن را بفهمند. وقتي يک کار قرار است دوبله شود، بايد دست اندرکاران دوبله به اندازه کافي دقت داشته باشند تا حس ها به خوبي منتقل شود. اگر مدير تيم دوبلاژ کارش را بلد باشد و دوبلورها هم کاربلد باشند، مي توان نتايج خوبي گرفت. من هم برخي از کارهايم را با دوبله ديده ام و ما دوبلورهاي خوبي در ايران داريم.
اينکه يک بازيگر مي بيند که يک نفر ديگر به جايش صحبت مي کند چه احساسي در او ايجاد مي کند؟
اگر زبان مقصد را بلد باشي يک نوع احساس در تو برانگيخته مي شود و اگر بلد نباشي قضيه فرق مي کند. اگر زبان مقصد را بلد باشي بهتر با سريال دوبله شده ارتباط مي گيري و احتمالاً جذابيتش برايت بيشتر است امّا وقتي زبان مقصد را بلد نيستي، دوبله فقط به لحاظ لحن برايت اهميت دارد. امّا به طور کلي، اينکه مي بيني کارت با دوبله پخش مي شود، احساس جالبي در تو به عنوان بازيگر ايجاد مي کند.
چطور براي ايفاي نقش در سريال مدار صفر درجه دعوت شديد؟
آقاي فتحي از من دعوت کردند. قبلاً هم با وي آشنايي داشتم. ايشان فيلمنامه را براي من فرستادند و وقتي آن را خواندم احساس کردم که فيلمنامه خوبي است. از نقشي که قرار بود بازي کنم هم خوشم آمد. به طور کلي، وقتي يک بازيگر فيلمنامه اي را مي خواند، در وهله اول به کليت داستان توجه مي کند و بعد از آن هم به نقش خودش توجه مي کند. بايد هر دوي اين موارد خوب باشند تا بتوان نتيجه خوبي گرفت.
از نظر شما اين نقش چه ويژگي هاي خوبي داشت؟
شخصيت پردازي نقش «همايون پناه» در مدار صفر درجه را دوست داشتم. نقش به خوبي پرداخت شده بود و پشتوانه داشت. اين نقش قابل باور بود و حتي اگر بعضي جاها به سمت منفي سوق پيدا مي کرد، بر اساس برنامه بود. احساس هاي عجيب و غريبي در اين نقش نمي بينيم که آن را براي بيننده غيرقابل باور کند.
به نظر خودتان چرا براي اين نقش انتخاب شديد؟
اين نقش از زير و بم ها و شکل و شمايل خاصي برخوردار بود. تا قبل از مدار صفر درجه، من کمتر نقش منفي بازي کرده بودم. تا قبل از آن، تقريباً همه نقش هايي که بازي کرده بودم، مثبت بود. البته شخصيت پردازي نقشي که من در مدار صفر درجه بازي کردم، خيلي خوب بود. حتي اگر بعضي وقت ها نقش به سمت منفي سوق پيدا مي کرد، عامدانه بود و با برنامه. کارگردان به اين نتيجه رسيده بود که من مي توانم اين نقش را خوب در بياورم. به من اعتماد شد و من هم به آن پاسخ مثبت دادم.
کاراکتر «همايون پناه» آن طوري که دوست داشتيد از آب درآمد؟
بله فکر مي کنم نقش خوب از آب درآمد و خودم راضي هستم.
جذابيت هاي اين سريال براي شما چه بود؟
در وهله اول متن خوب اين سريال برايم جذاب بود. نقشي که به من پيشنهاد شد هم به خوبي پرداخت شده بود و برايم جذابيت داشت. به نظر من همه نقش ها در فيلمنامه به خوبي شخصيت پردازي شده بودند. متن خوب بود. کارگرداني هم خوب بود. همه اين شرايط باعث شد که سريال قابل باوري داشته باشيم.
يک نقش چه ويژگي هايي بايد داشته باشد که شما آن را انتخاب کنيد؟
منفي يا مثبت بودن نقش براي من اهميت ندارد. موضوع مهم برايم اين است که نقش پشتوانه دقيقي داشته باشد. وقتي بازيگر مي بيند يک نقش قوي است، بيشتر مشتاق مي شود که انرژي بگذارد و کار را خوب دربياورد. به طور کلي، من فکر مي کنم نقش هايي که منطقي و باورپذير هستند و به درستي پرداخت شده اند، هم براي بازيگر و هم براي بيننده جذابيت دارند.
به نظرتان ايفاي نقش هاي مثبت  سخت تر است يا منفي؟
به نظر من همه نقش ها سختي هاي خاص خودشان را دارند. نمي توان گفت که نقش هاي منفي سختر هستند يا مثبت. البته اين را هم بگويم که نمي توان نقش ها را در دو طيف منفي و مثبت به صورت مطلق طبقه بندي کرد. حتي نقش هاي منفي هم با يکديگر فرق دارند و ويژگي هايشان يکي نيست. ممکن است يک نقش منفي، در موقعيت هاي خاصي خاکستري شود يا حتي مثبت. برعکس اين موضوع هم صدق مي کند.
مدار صفر درجه چه جايگاهي در رزومه کاري شما دارد؟
من در کارهاي مهم و بزرگ زيادي حضور داشته ام. نقش ها را با وسواس انتخاب مي کنم و برايم مهم است که نقش به خوبي پرداخت شده باشد و در نهايت خوب از آب دربيايد. نقشي که در مدار صفر درجه ايفا کردم به نظر خودم خوب بود و اين سريال جايگاه خوبي در ذهن من دارد. اين سريال چهارچوب دراماتيک خوبي داشت، ديالوگ ها منطقي بود و شخصيت ها داراي پشتوانه بودند. همه اين موارد باعث شد که کار ديده شود و مردم دوستش داشته باشند.

بازی تندروهای ایران در زمین ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد| آغاز مرحله جدید پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو+جدول

وداع فرزند شهید امید اکبری با پدرش

کلیدواژه: علیرضا منصوریان لیگ قهرمانان آسیا تیم فوتبال ذوب آهن تیم فوتبال الکویت

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۴۳۱۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مهم ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته ای که گذشت
 • عباسی: راکتور آب سنگین اراک کاملا تعطیل است/فیلم
 • شفِر، ترکیب خوبی را برای آبی‌ها در نظر نگرفت/ استقلال از تراکتورسازی ترسیده بود/ دلم برای هواداران می‌سوزد
 • بازگشت حدادی به تیم انگیزه می‌دهد/ بازی کردن مقابل تیم‌های بزرگ همیشه سخت است/ بازی با اردن محک خوبی برای بسکتبال ایران بود
 • فوتبال جهان| ارنستو والورده: هیچ وقت باشگاه را تهدید به جدایی نکرده‌ام/ در بارسلونا یک باخت هم خیلی زیاد است
 • ترافیک نیمه سنگین در هراز
 • باورنکردنی؛ بالاخره علیرضا منصوریان پیروز شد! (گزارش)
 • بازی سختی مقابل استقلال داشتیم/ با مسی برای حضور در تبریز صحبت کردم!
 • تکسیرا، مربی سپاهان: با محکم بازی کردن توانستیم پیکان را شکست دهیم؛ تا آخر خوب جنگیدیم
 • لیکنز: شکست دادن استقلال برای ما مهم و حیاتی بود
 • لیکنز: با مسی صحبت کردم تا به تبریز بیاید/ فکر نمی‌کنم تراکتورسازی تاکنون قهرمان شده باشد
 • امامی‌فر: هوادار واقعی تا دقیقه ۹۰ لیگ برتر صبر می‌کند/ صادقیان امروز چند پاس خوب داد
 • تکسیرا: شرایط زمین برای انجام یک فوتبال خوب، مناسب نبود
 • ترافیک سنگین در هراز
 • بازی سختی را مقابل الکویت پیش بینی نمی‌کردیم/ استرس گل نزدن اجازه نمی‌دهد با آرامش عمل کنیم
 • قوچان‌نژاد: حق به حق دار رسید/ دیدار با فولاد بسیار سنگین خواهد‎ بود
 • پائولو سرجیو: یکی از بهترین بازی‌های لیگ را دیدیم؛ مقابل پدیده از بازیکنان، جواب خوبی گرفتم
 • عرب: وضعیت مالی نه خوب است نه بد/ هر آنچه که برای احقاق حق باشگاه لازم باشد انجام می‌دهیم
 • نصرالله عبداللهی: تراکتورسازی بازیکنان بزرگی دارد اما به نظرم کفه ترازو به نفع استقلال سنگینی می‌کند