صراط:

بهروز نعمتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اقدام یک برنامه تلویزیونی در شبکه افق مبنی بر گفتگو با حسن عباسی که پیش از این اقدام به هتاکی نسبت به رئیس و نایب رئیس مجلس و رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کرده بود، گفت: ظاهرا این فرد دارای مسئولیتی در نظام است و این نخستین بار نیست که نسبت به مسئولان نظام هتاکی می کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه علی الظاهر حسن عباسی تا کنون چند بار محکوم شده اما اتفاقی نیفتاده است و همین باعث جری تر شدن وی شده است؛ عنوان کرد:  دادستان کل به عنوان مدعی العموم باید با وی برخورد کند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر شبکه افق شبکه ای است که به راحتی از افرادی که مخالف دولت و مجلس باشد دعوت می کند و نظرات آنها را جویا می شود و بارها اتفاق افتاده که  آنها خود را مجتهدتر از سایرین می دانند و اقداماتی می کنند که حفظ منافع ملی در آن مراعات نمی شود.

سخنگوی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه در این ایام که مقام معظم رهبری به صراحت به حفظ وحدت و پرهیز از رفتارهای تفرقه افکنانه تاکید کرده اند؛ شایسته است شخص آقای علی عسگری خطای مدیران صداوسیما را به آنها تذکردهد و باید در این زمینه نظارت بیشتری توسط ایشان صورت گیرد و به شبکه خاطی تذکر داده شود. همچنین در جلساتی که در شورای عالی سیاستگذاری اطلاع رسانی برگزار می شود حتما به معاون صداوسیما تذکر داده  شود.

منبع: صراط نیوز

خبر بعدی:

نصرالله، مردی که با سخنانش صهیونیستها را میخکوب می کند

بیروت - ایرنا - 'سید حسن نصرالله'، مردی که یکی از ستون های اصلی محور مقاومت بر علیه تروریسم، تکفیر و اشغالگری در خاورمیانه است و به مقاومت و تبعیت از رهبر معظم انقلاب اسلامی افتخار می کند و سخنانش صهیونیستها را میخکوب می کند.

آنچه این سال ها لرزه بر پیکر صهیونیست ها و همپیمانان آنها می اندازد، وجود این روحانی از جنس مردم در سنگر اول مقاومت است که آوازه و اثرگذاری هایش از مرزهای لبنان فراتر رفته، تا جایی که اسرائیلی ها هنگام سخنرانی های او پای گیرنده های تلویزیونی خود میخکوب می شوند .
نصرالله همراهانش با ایجاد یک گروه مقاومت ضد صهیونیستی که دارای شاخه های سیاسی و نظامی، با عنوان حزب الله است، موجب شد که به یکباره تمام ورق ها برگشته و ناامیدی ها تبدیل به امید شود و شکست ها تبدیل به پیروزی و پیروزی ها نیز یکی پس از دیگری گسترده تر شود.
در پرتو حضور نصرالله در راس این جریان ضد تروریستی، پس از شهادت برخی از مسوولان عالی رتبه آن و کسب تجربه های لازم اکنون با نظام و روش های نوین مقابله با دشمن دیگر این رژیم صهیونیستی نیست که هر زمان بخواهد لبنان و کشورهای منطقه را تهدید کند ، بلکه این جنبش حزب الله است که هر زمان اراده کند، لرزه بر اندام صهیونیست ها می اندازد.
نصرالله اکنون با 59 سال سن و سابقه تحصیلات حوزوی در نجف، لبنان و قم از سال 1982 به دنبال اشغالگری های اسراییل در لبنان و نزدیک شدن به جنوب بیروت، حزب الله در برابر ارتش متجاوز ایستاد و بنای رویاهای آن را فرو ریخت و نشان داد که در صورت یکدلی ، وحدت و هماهنگی، اندک جماعتی می تواند قدرتمندترین ارتش ها را شکست دهد.
آغاز چنین حرکتی در لبنان در ادامه به پیروزی هایی در جنگ های 2000 و 2006 منجر شد و بر همگان ثابت کرد که اسراییل نیز آنچنان که برای خود هیبتی ساخته، شکست پذیر است و مقاومت تنها حلال مشکلات لبنان و منطقه است و امروز برای هر زن و مرد لبنانی مقاومت کلمه ای آشناست و هنگام مواجه با هر مشکلی تنها راه را مقاومت می دانند و به این ایمان و باور رسیده اند که می توان با مقاومت، بسیاری از گره های کور را گشود و برای معادلات سخت راه حل یافت.
اکنون علاوه بر لبنان، مقاومت برای منطقه نیز به فرهنگ تبدیل شده و مردم فلسطین با تاسی به آن بار دیگر قیام کرده و سوریه نیز در سایه الهام از مقاومت توانست هشت سال در برابر انواع اقدامات تروریستی ایستادگی کند و سربلند از جنگ جهانی علیه این کشور بیرون بیاید و همچنان یکی از کشورهای محور مقاومت در منطقه و در کنار لبنان و فلسطین بماند.
«سید محمد صادق الحسینی» نویسنده سرشناس و تحلیلگر مسائل خاورمیانه درباره تفاوت های نصرالله با دیگر رهبران نهضت های آزادیبخش جهان معاصر گفت: او توانست مکتب جدیدی را به وجود بیاورد که در پرتو آن، همه افراد و اقشار جامعه و هم کسانی که با او هم عقیده و هم فکر نیستند، ناچارند در کنارش قرار گیرند و پشت جبهه را تشکیل دهند.
اکنون به اعتراف دوست و دشمن حزب الله لبنان به رهبری نصرالله فرهنگی را پایه گذاری کرده که خود صهیونیست ها نیز به آن ایمان دارند، چرا که در ورای آن، عمل ، قدرت و صلابت دیده اند.
مجله «تایم» 4 اردیبهشت ماه 1390 مانند هر سال در گزارشی فهرست یکصد تن از مطرح ترین و تاثیرگذارترین افراد را در سال 2011 در زمینه های مختلف در جهان منتشر کرد که یکی از این نام ها سید حسن نصرالله و این در زمانی بود که هنوز حزب الله لبنان و دبیر کل آن مانند امروز نقش آفرینی نکرده بود.
روزنامه «الاخبار» لبنان نیز 16 اسفند ماه در گزارشی نوشت که مقامات ارشد و فرماندهان رژیم صهیونیستی همگی بر نفوذ و تاثیر نصر الله بر جامعه صهیونیستی اذعان دارند و معتقدند که شکست های پیاپی اسرائیلی ها از حزب الله نتیجه شایستگی های استثنائی او است.
این روزنامه افزود: بار دیگر نصرالله به جامعه دشمن صهیونیستی نفوذ کرد و در کانون توجه افکار عمومی آنها قرار گرفت.
پس از درخواست های مکرر برای ضرورت ترور وی و هشدارهای پیاپی مبنی بر تاثیرگذاری سخنرانی هایش که نیمی از آن به مسائل اصلی صهیونیستها مربوط می شود، شبکه تلویزیونی اسراییلی «کان» در برنامه ای به خصوصیت های رهبری نصرالله و میزان خطری که رهبری او در مقاومت برای این رژیم دارد، پرداخت.
این برنامه 50 دقیقه ای با عنوان «رمزگشایی نصرالله» شامل مصاحبه با نخست وزیرهای پیشین، رؤسای پیشین ستاد ارتش، پژوهشگران امور اطلاعاتی و فرماندهان نظامی بود که در پایان آن به این جمع بندی رسید که دبیر کل حزب الله لبنان موفق به «رمزگشایی اسرائیل» شده است.
در ادامه این گزارش آمده است: با اینکه اسرائیل پس از جنگ 2006 کوشید تاثیرات حزب الله و رهبر آن را بر نهادها و جامعه اسرائیلی مهار کند، اما پس از گذشت 12 سال از آن، هنوز نام و سخنانش بر زبان سرسخت ترین دشمنانش جاری است؛ کسانی که با روش های مختلف میزان خطرناک بودن موفقیت های حزب الله را در سایه رهبری او گوشزد کرده اند، تا جایی که از نصرالله به عنوان «سرسخت ترین دشمن» و «بزرگ ترین تهدید» اسرائیل یاد کرده اند.
صهیونیست ها خود به این موضوع اعتراف کرده و گفته اند: هیچ رهبر عربی به اندازه نصرالله مورد توجه ما نیست. اسرائیلی ها به سخنانش گوش می کنند و آن را باور دارند. او نیز این مسئله را به خوبی می داند، از این رو می کوشد از آن به نحو احسن برای ایجاد نگرانی و وحشت در بین صهیونیستها استفاده کند. بسیاری از مسئولان و رهبران نظامی و کارشناسان در برنامه یاد شده، اذعان کردند که نصرالله به خوبی اسرائیل را می شناسد.
از این رو اسرائیل خوب درک می کند که پیروزی های حزب الله بر آنها با وجود اینکه خود صهیونیست ها از توانمندهای راهبردی و حمایت بین المللی برخوردار هستند، نتیجه صلاحیت و شایستگی های استثنائی نصرالله در مسائل راهبردی و سیاسی است که ارزش آن کمتر از توانایی نظامی نیست.
در برنامه تلویزیونی که به نصرالله اختصاص داشت، دو شخصیت اصلی رژیم صهیونیستی یعنی «ایهود اولمرت» که اسرائیل در دوران نخست وزیری او شکست سختی در جنگ 2006 از حزب الله خورد و «ایهود باراک» وزیر جنگ سابق این رژیم، حضور داشتند.
اولمرت اعتراف کرد: حزب الله به رهبری نصرالله خوب می داند که چگونه با دشمنان برخورد کند. او تاکید کرد که نمی تواند سرخوردگی اسرائیل از شکست ارتش خود را در هدف قرار دادن رهبری حزب الله در اثناء جنگ، کتمان کند.
اولمرت درباره تاثیر سیاسی و روانی نصرالله بر افکار عمومی اسرائیلی ها نیز افزود: ما به طرز عجیبی در دام رسانه ای او گرفتار شده ایم. سخنرانی های نصر الله را به طور مستقیم پخش می کنیم. ارزش این سخنرانی ها تقریبا نزد ما به اندازه سخنرانی وزیر خارجه یا وزیر امنیت یا نخست وزیر است.
باراک نیز نصرالله را رهبری «واقعی و اصیل» خواند و گفت: بدون شک او الگوی کاملی برای همه است.
در همین راستا، «موشه یعلون» رئیس پیشین ستاد ارتش رژیم صهیونیستی درباره نصر الله گفت: او کسی نیست که فقط بر مشاوران خود متکی باشد.
یعلون به عنوان رئیس سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در بین سال های 1995- 1998 اذعان داشت: قطعا زمانی که مشغول اجرای طرح کمربند امنیتی بودیم، دریافتیم که دشمن ما را بهتر از دیگران درک می کند. رهبران حزب الله با هوش و ذکاوت بودند و می دانستند چگونه از نقاط ضعف و مثبت مان استفاده کنند و به نحوی با ما رفتار کردند که شایسته تقدیر است.
«رونین کوهین» یکی از فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی معتقد است: نصرالله به ما درسی داد که کسی دیگر آن را نداد و آن این بود اگر می خواهی پیروز شوی، باید نقاط ضعف را بدانی و آن را از همه جوانب بررسی کنی.
«ایال بن رؤوین» یکی دیگر از فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی نیز درباره نصرالله گفت: او مردی تحصیل کرده و آگاه است، به ما درس می دهد و ما را خوب می شناسد.
«تشکیو تامیر» از دیگر فرماندهان اسرائیل نیز گفت: حزب الله بسیاری از سبک های جدید جنگی را ابداع کرد.
بر اساس گزارش های شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی، هنگام سخنرانی نصرالله صهیونیست ها پای تلویزیون های خود نشسته و بیشتر از سخنان مقام های خود به سخنان وی توجه می کنند و ایمان دارند.
روزنامه فرامنطقه‌ای «رأی الیوم» 7 بهمن ماه 1397 نوشت: نصرالله با فهماندن این مساله به اسرائیلی‌ها که رهبرانشان دروغگو هستند و مطبوعاتشان اخبار دروغین پخش می‌کنند، اسرائیل را «ناک‌اوت» (ضربه فنی) کرد.
این روزنامه با اشاره به این که می ‌گویند ارزش یک تصویر مساوی هزار کلمه است ، افزود: شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی مثل بقیه شبکه‌های تلویزیونی این رژیم بی‌صبرانه منتظر مصاحبه شبکه «المیادین» با نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان بود و قبل از آغاز مصاحبه پخش برنامه‌های این شبکه متوقف شد تا «حیزی سیمانطوف» تحلیلگر امور عربی به روی صحنه بیاید و به تماشاگران اسرائیلی یادآوری کند که ساعت هشت و نیم دبیرکل حزب الله با شبکه المیادین درباره آخرین تحولات لبنان، اسرائیل، منطقه و جهان صحبت خواهد کرد. مساله حائز اهمیت این است که رسانه‌های عبری زبان تاکنون چنین اقدامی را درباره سخنرانی هیچ رهبر عربی انجام نداده اند.
بر اساس نتایج پژوهش علمی که دانشکده «تل حای» در شمال سرزمینهای اشغالی انجام داده بود، 80 درصد اسرائیلی‌ها به سخنان نصرالله ایمان دارند و تنها 20 درصد ادعاهای ستاد ارتش صهیونیستی را باور می‌ کنند.
با اینکه رسانه‌های عبری به دنبال پیدا کردن نقطه‌ ضعف‌های نصرالله بودند، اما کسانی که شایعاتی را درباره وضعیت سلامتی وی پخش کرده بودند، مجبور شدند تا حرفشان را پس بگیرند چرا که صحبت‌های وی به همگان ثابت کرد که جنگ روانی که تل‌آویو علیه مقاومت لبنان و دبیرکل حزب الله به راه انداخته، شکست خورده است.
همچنین روزنامه «یدیعوت آحارونوت» بخش‌های طولانی از مصاحبه نصرالله را به زبان عبری پخش کرد تا مردم سرزمینهای اشغالی همه سخنان او را بشنوند و این نشان دهنده اهمیت زیادی است که رسانه‌های عبری برای این مصاحبه قائل بودند.
موفقیت های نصرالله در سال های اخیر همچنین موجب شده تا وی به الگویی برای دیگر کشورها مانند فلسطین ، عراق و یمن تبدیل شود و اکنون اگر شاهد پیروزی های مردم یمن در برابر ارتش قدرتمندی از کشورهای عربی و در راس آن عربستان هستیم، همه به یمن الگوبرداری و نتیجه گرفتن اقدامات حزب الله لبنان علیه اشغالگران است و هر روز دامنه چنین نگاهی توسعه و گسترش بیشتری می یابد.

** 5 نقشه برای از میان برداشتن نصرالله
بی دلیل نیست که رژیم صهیونیستی اکنون برای از ترور رهبر حزب الله برنامه های مختلفی تدارک می بیند که تاکنون 5 نقشه و طرح آن با وجود برخورداری از آخرین اطلاعات و تجهیزات نظامی و امنیتی برای اجرا منجر به شکست شده است و این حتی در سخنان خود مقام های صهیونیست نیز به زبان جاری شده که مهم ترین ویژگی نصرالله هوش و ذکاوت او برای شناخت دشمن و نقاط ضعف و قوت او برای غلبه بر آن است.
خاورم*1436**1651

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| بیش از ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

هشدار سونامی در بوشهر + فیلم

کلیدواژه: رسانه ملی بهروز نعمتی حسن عباسی صداوسیما

منبع این خبر، وبسایت www.seratnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۴۳۴۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دعوت رئیس فدراسیون فوتبال چین از تاج + عکس
 • شورای عالی صلح افغانستان به دور دوم مذاکرات طالبان با احزاب سیاسی دعوت نشده است
 • بانوی والیبالیست ارومیه ای به اردوی تیم ملی دعوت شد
 • ۱۰ گام بین‌المللی روحانی در سال ۹۷
 • اطلاعات لحظه‌ای هواشناسی در شبکه‌های تلویزیونی
 • نظر صریح رهبر انقلاب: هرگز با ترامپ مذاکره نمی‌کنیم/ هاشمی رفسنجانی کجا از دنیا رفت؟/ 31 مفسد اقتصادی مرتبط با مسئولان نظام دستگیر شدند/ ارسال قطعات موشکی از لندن به ایران تکذیب شد
 • لنگلت: دعوت نشدن به تیم ملی فرانسه؟ روش کاری دشان را می‌دانم و به تصمیمش احترام می‌گذارم
 • آمادگی دستگاه های دولتی و خدماتی برای مقابله با موج دوم بارش ها/ تذکر کتبی به شهردار بندرعباس
 • فولادگر: تذکر رهبر انقلاب بجا بود/ مجلس در زمینه برخورد با طرح‌های ضد‌ایرانی آمریکا منفعلانه عمل کرد
 • وزنه بردار اردبیلی به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شد
 • اقدامات صداوسیما در سیل مازندران و گلستان
 • فشار همه جانبه به فردوسی پور برای قبول پست مدیریتی در صداوسیما و کنار رفتن از جلوی دوربین / از پایان نامه دکتری عادل تا شاکیانی که ناگهان دوباره پیدا شدند! / تصمیم حذف کجا گرفته شده؟ / تشکیک جدی در نفوذ حرف رییس رسانه ملی در صداوسیما
 • سرپرست فدراسیوت کشتی دعوت آفریقایی‌ها را رد کرد
 • تذکر معاون غنی به مقام آمریکایی؛ روند صلح باید توسط افغان‌ها مدیریت شود
 • گرانی عجیب و غریب استیضاح وزیر جهادکشاورزی را کلید زد/اشتباهی فاحش در دوبله مستند بروس لی/مطهری پیگیر ماجرای «فردوسی‌پور» شد/واکنش صوفی به عدم حضور رئیس جمهور در گلستان
 • ۹۵۲ تذکر ایمنی به مسافران نوروزی در شیراز
 • دعوت از نیکوکاران فارسی برای کمک به سیل زدگان شمال کشور
 • دعوت پرسپولیس برای کمک به سیل‌زدگان
 • دو والیبالیست نوجوان آذربایجان شرقی به اردوی تیم ملی دعوت شدند