به گزارش پارس نیوز،   

برای زنان ایران

بخش شش: «صلاحیت قضاوت بین زن و مرد را ندارم!

آیت‌الله خامنه‌ای در آذرماه ۱۳۵۶ بعد از شش بار دستگیری، به ایرانشهر تبعید شد. ایشان در آنجا نیز پایگاهی مردمی برای خود ساختند. در ۱۱ تیرماه ۱۳۵۷، سیل ویرانگری در ایرانشهر جاری شد. و اما ادامه در کتاب #شرح_اسم:

سیل برای ایرانشهر، حادثه‌ای همیشگی نبود، اما هر از گاه که آب بر این ناحیه می‌خروشید، از طریق مسیل می‌گذشته و از شهر خارج می‌شده است.

اما طرفداران محله‌های زورآباد با ساخت خانه‌های غیرقانونی در مسیر مسیل، خطر را به جان می‌خرند و عامل هلاکت خود و تخریب حدود هشتاد درصد شهر شدند.

«رهبر انقلاب: صبح روز بعد من و آقای رحیمی و آقای راشد برای دیدن خانه‌هایی که در جریان سیل قرار داشتند و منهدم شده بودند به بیرون شهر رفتیم… همه خانه‌هایی که در مسیر سیل بنا شده بود از بین رفته و هیچ اثری از آنها باقی نمانده بود. وقتی مشغول بازدید از آن منطقه بودیم، در فاصله دورتر، خانواده‌ای از بلوچ که تعدادی زن و بچه و یک مرد در بین آنها بودند دیدیم. بچه‌ای روی دست آن مرد خوابیده و زنها گریه و شیون می‌کردند.»

وقتی نزدیکتر شدند، فهمیدند آن بچه مرده است. «دیدن این منظره مرا از درون درهم شکست و با صدای بلند گریه کردم. من حساسیت خاصی نسبت به زنها و بچه‌ها دارم و به هیچ وجه تاب تحمل مشاهده آزار و اذیت زن یا بچه‌ای ندارم.

تاکنون چندین بار به دوستانم گفته‌ام که من صلاحیت قضاوت بین زن و مرد را ندارم زیرا قطعاً به نفع زن داوری می‌کنم. نیز تاب دیدن ناراحتی و رنجوری هیچ بچه‌ای حتی در فیلم‌ها را ندارم.»

آن خانواده بلوچ وقتی هق هق آقای خامنه‌ای را دید، درد خود را فراموش کرد و با تعجب و حیرت به او نگریست.

 

منبع: پارس نیوز

خبر بعدی:

تبدیل پارکینگ مکانیزه ایرانشهر به بیلبورد تبلیغاتی/ مصوبه شورای شهر اجرایی نمی شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ کافی است در ساعات پرتردد به مال‌های پایتخت مراجعه کنید؛ ترافیک و در پی آن آلودگی هوا امان شما را می‌برد.  بخش عظیم این‌گونه چالش‌ها ناشی از کمبود جای پارک برای خودروهایی است که به پاساژها، مراکز خرید و یا بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند. در کنار این مشکلات شاهد شیوع رفتارهای جدید در کنار مال‌های بزرگ هستیم. از فروش جای پارک تا ارائه خدمات غیررسمی برای پارک خودرو که همگی در آینده منجر به بروز مشکلات جدیدی در کلان‌شهر تهران خواهد شد.

در این رابطه محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، در گفتگو با خبرنگار برنا از ایجاد الزامات برای ساختمان‌های جدید خبر داد و عدم ساماندهی پارک حاشیه‌ای را از معضلات اساسی برای عدم اقبال به ساخت پارکینگ دانست.

وی گفت: مراکز تجاری، اداری و مسکونی ضوابط مشخصی برای پارکینگ‌ها دارند مگر اینکه ضابطه و مصوبه جدیدی بیاید که این ضوابط تغییر کند.

علیخانی افزود: تا زمانی که مصوبه جدید نیامده ضوابط قبلی پابرجاست و همه مراکز باید پارکینگ تامین کنند و پارکینگ داشته باشند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران خاطرنشان ساخت: تخلفاتی از گذشته روی داده و برخی پارکینگ نساخته یا تامین نکرده‌اند و قانونا آن‌هایی که به هر دلیلی امکان تامین پارکینگ نداشتند موظف بودند جرائم را پرداخت کنند و عوارض برای پارکینگ بدهند تا در سطح شهر پارکینگ ساخته شود اما عملا این حساب و کتاب‌ها در گذشته آن‌قدرها مشخص نبوده است.

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: از آن جایی که تفکیک در درآمدهای شهرداری انجام نمی‌شد پارکینگی از  محل این تخلفات نیز ساخته نشده و تنها در برخی مناطق شهرداری، پروژه‌های ساخت پارکینگ وجود دارد.

علیخانی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر پروژه‌های ساخت پارکینگ در شهرداری وجود دارد یا خیر؟ گفت:  با توجه به پروژه‌های نیمه کاره، شهرداری فعلا از نظر منابع مالی در وضعیتی قرار ندارد تا پروژه جدیدی شروع کند. مدتی بخش خصوصی در این بخش سرمایه‌گذاری کرد ولی متوقف شد.

 وی با انتقاد از عدم توجه شهرداری به مصوبه های شورای شهر تهران گفت: متاسفانه در حال حاضر پارک حاشیه‌ای رها شده و این امر تخلف است چراکه در حال حاضر معاونت حمل و نقل، مصوبه شورا را اجرا نکرده و علاوه بر خسارت به شهرداری و شهر سبب شده کسانی که در گذشته پارکینگ ساخته‌اند، متضرر شوند چراکه ساخت پارکینگ توجیه اقتصادی ندارد!

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: مردم کنار خیابان هر کجا بخواهند، پارک می‌کنند چون پارک حاشیه‌ای ساماندهی نشده است. بر این اساس دلیلی ندارد وقتی که می‌توان کنار خیابان رایگان پارک کرد، کسی ماشینش را در پارکینگ قرار بدهد. آن‌هایی که پارکینگ ساخته‌اند ضرر کرده‌اند چراکه سیاست‌ها غلط بوده و به مصوبه عمل نشده است.

علیخانی در ادامه با اشاره به ساخت انواع پارکینگ‌ها در سطح پایتخت طی دهه‌های گذشته گفت: ساخت پارکینگ‌های مکانیزه از اول اشتباه بوده چون پارکینگ‌های مربوط به فضاهایی است که با کمبود مواجهیم و محدودیت وجود دارد و یا آن که وزارت‌خانه‌ای نمی‌تواند پارکینگش را تامین کند از این رو داخل محوطه‌های اداری این امر منطقی است اما در فضاهای عمومی امکان پذیر نیست.

وی در توضیح مشکلات پارکینگ‌های مکانیزه بیان کرد: نمی‌شود در فضاهای عمومی مردم را معطل کرد. گاهی هر فرد باید نیم ساعت صبر کند که ماشین بالا برود. بعضی مواقع پارکینگ گیر می‌کند و گاهی خراب می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اضافه کرد: این نوع پارکینگ‌ها برای پارک‌های عمومی امکان پذیر نیست اما برای موارد خاص و جاهای خاص توجیه دارد.

وی با ذکر مثالی در خصوص پارکینگ‌های مکانیزه گفت: به‌عنوان مثال در خیابان ایرانشهر چنانچه پارکینگ مکانیزه برداشته شود به راحتی همان تعداد خودرو جاسازی می‌شود و پارکینگ مکانیزه توجیهی ندارد. چراکه این نوع پارکینگ‌ها هزینه نگهداری زیادی دارد.

علیخانی در ادامه تصریح کرد: در دهه هفتاد دو پارکینگ مکانیزه یکی در فاطمی و دیگری در ایرانشهر ساخته شد. پارکینگ مکانیزه فاطمی جمع شد و از پارکینگ مکانیزه ایرانشهر به عنوان بیلبورد تبلیغاتی استفاده می‌شود.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: همان‌گونه که در گذشته نشان داده شد این نوع پارکینگ‌ها پاسخگو نیست و مورد استقبال هم قرار نگرفت. متاسفانه این اشتباه در برخی جاها تکرار شد. من مطلق ساخت پارکینگ مکانیزه را را رد نمی‌کنم اما تجربه نشان می‌دهد در عمل این سرمایه‌گذاری‌ها اتفاق افتاده و از آن استفاده چندانی نشده است.

خبرنگار: سیمین برادران

بازی تندروهای ایران در زمین ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد| آغاز مرحله جدید پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو+جدول

غلامحسین مطهری ‌اصل کیست؟ +عکس

کلیدواژه: زنان زن و مرد سیل گریه آزار و اذیت خانواده ایران خانواده رهبر انقلاب رهبر معظم انقلاب اسلامی سیل پارس پارس نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.parsnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۴۳۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دلیل کاهش تعداد فالوورهای اینستاگرام مشخص شد
 • بهترین ترفندها برای افزایش فالوورهای واقعی اینستاگرام
 • علت کاهش فالوورهای اینستاگرام چیست؟
 • 80 دانش آموز مقطع متوسطه استثنایی ایرانشهر فاقد مدرسه هستند
 • باگ جدید؛ مقصر کاهش فالوور‌های اینستاگرام
 • علت کاهش فالوورهای اینستاگرام؟
 • باگ جدید؛ مقصر کاهش فالوورهای اینستاگرام
 • بیش از یک میلیون تن محصولات کشاورزی در ایرانشهر تولید می شود
 • بچه های مسجد باید سیره شهدا را تبیین کنند/مسجد در معرفی شهدا نقش ارزنده ای دارند
 • ماجرای زندگی دردناک الهه 8 ساله / عمو هنگامی که کارش با من تمام می شد تهدیدم می کرد که به پدرم چیزی نگویم
 • داستان دو الهه
 • تصادف خونین 10 نفر در ایرانشهر
 • ۱۰مجروح در سانحه رانندگی محور ایرانشهر-خاش
 • فالوئرهای شما را باگ اینستاگرام حذف می‌کند!
 • اینستاگرام به دنبال حذف فالوورهای شما
 • واکنش نماینده ایرانشهر به جنایت تروریستی علیه اتوبوس رزمندگان سپاه/ حوادث تروریستی به پشتوانه آمریکا اجرا می‌شود
 • خانه‌های روستای سیل زده پسوه پیرانشهر در مسیر ساخت قرار گرفتند
 • حذف مجدد پست سخنان سيدحسن نصرالله در اينستاگرام خبرگزاري صداوسيما
 • کشف جسد یاسین پسر بچه 3 ساله + عکس دردناک این بچه