به گزارش ایرنا، محمدرضا علیزاده شامگاه سه شنبه در آیین اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در کرمان افزود: یکی از مشکلات عرصه سینمای استان کرمان نداشتن پردیس های سینمایی است و در این زمینه وضعیت سینماهای ما با استان های همجوار قابل قیاس نیست.
وی با بیان اینکه سینماهای بسیاری توسط وزارت فرهنگ و ارشاد و دولت تجهیز و تامین شده اند اظهار داشت: چهار سینما در شهرستان های استان کرمان با اضافه شدن سه هزار و 300 صندلی تجهیز شدند اما در شهر کرمان تاکنون حرکتی در این زمینه انجام نشده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در فرصتی طلایی با همکاری بخش دولتی و شهرداری کرمان و معاون فرهنگی و ترغیب بخش غیر دولتی شاهد اتفاق خوبی برای سینمای کرمان خواهیم بود.
وی اضافه کرد: استان کرمان ظرفیت های مطلوبی برای فیلم سازی دارد و استفاده هدفمند از تنوع فرهنگی، اقلیمی و جغرافیایی استان کرمان سینمای این استان را ارتقا می بخشد.
علیزاده تصریح کرد: مسائل اجتماعی، فرهنگ و خرده فرهنگ ها وظیفه ما را برای توسعه سینما سنگین تر می کند که در حوزه فیلم سازی حرفه ای تلاش های بیشتری انجام دهیم و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه در خدمت سینماگران و مردم است.
وی با اشاره به مراکز آموزش فیلم سازی و حوزه سینما در کرمان افزود: در سال 57 میزان مراکز آموزش هنر در استان کرمان بسیار اندک بود و اکنون به صورت تخصصی هنرستان هنرهای زیبای دختران و پسران در استان به صورت تخصصی فعالیت می کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه بستر برای آموزش سینماگران در کرمان فراهم شده است گفت: مراکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر کرمان و مراکز دانشگاهی انجمن سینمای جوانان، امروز سینما گران خوبی پرورش می دهند و پرورش یافتگان این حوزه جزو ظرفیت های سینمایی کرمان می شوند.
وی بیان کرد: با همکاری بخش دولتی و غیر دولتی توسعه سینمایی در قالب پردیس ها داشته باشیم و تولیدات سینمای حرفه را داشته باشیم.
علیزاده گفت: مهمترین اقدام در راستای رونق سینمای حرفه ای در کرمان تشکیل مجمع تهیه کنندگان فیلم است و نباید تنها نگاهمان به حمایت بخش دولتی باشد زیرا افرادی با منابع و نگاه مثبت به سینما می توانند حمایت دلسوزانه از این عرصه داشته باشند.
وی تاکید کرد: با تشکیل این مجمع می توان برنامه ریزی مثبت دولت و جامعه فرهنگ را در کنار هم قرار دهیم و این مجمع به مشکلات حوزه سینما رسیدگی کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: یکی از مهمترین برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، برگزاری جشنواره فیلم فجر برای چندمین سال پیاپی در استان کرمان بود.
وی ادامه داد: سی و هفتمین دوره این جشنواره از 12 تا 22 بهمن ماه امسال در کرمان اکران شد که نیازمند برنامه ریزی جدی و هماهنگ است و تلاش های بسیاری در این زمینه شده است.
علیزاده گفت: امسال جشنواره فیلم فجر در ایستگاه 37 شاهد اکران و اجرای فیلم های مختلف فاخر در مسائل روز، مباحث اجتماعی و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.
وی تاکید کرد: سینما از مهمترین و تاثیرگذارترین هنرهای بشری محسوب می شود هنرمندان پس از پیروزی انقلاب اسلامی با استفاده مطلوب از ابزارهای هنری، آرمان ها و افتخارات نظام جمهوری اسلامی و مسائل مردم را انعکاس دادند که جای تحسین دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان افزود: در سال های اخیر روند حضور مردم در سینماهای استان رو به رشد بوده و امسال بیش از پنج هزار نفر از فیلم های جشنواره دیدن کردند که این آمار باید افزایش یابد.
وی عنوان کرد: با امکانات ناکافی استان کرمان حضور در سینماهای استان خوب و امید بخش بوده است و مسئولان را برای تلاش ایجاد زیر ساخت های مناسب برای اکران فیلم و سینما یاری می کند.
علیزاده همچنین از سینماگران استان و دست اندرکاران و سینماهای کرمان در برگزاری جشنواره فیلم فجر تقدیر کرد.
**سینما در سبد خانوار جای گیرد
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان نیز در این آیین گفت: باید با استفاده از هنرهای متفاوت و ابزارهای مختلف فرهنگی و اجتماعی جامعه در راستای جذب حداکثری مخاطبان تلاش کنیم.
زهرا موسی پور با اشاره به تاثیرگذاری هنر سینما گفت: باید تلاش ها در عرصه سینما مضاعف و مردم از این هنر بهره مند شوند.
وی تصریح کرد: هنر، محتوا و بازیگری تاثیری ژرف بر افکار عمومی می گذارد و سینما به صورت کامل افراد را محسور می کند و دلدادگی به فیلم موجب ماندگاری اثر می شود.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان عنوان کرد: با بهره گیری از موقعیت برگزاری جشنواره ها، باید جای سینما در سبد خانوارها ارتقا یابد.
همچنین در این آیین از سینماگران، دست اندرکاران و برترین های جشنواره فیلم فجر در کرمان تقدیر شد.
7420/ 5054
انتهای پیام

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

برنامه دوشنبه‌های سالمندی در پردیس برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، امروز تعداد زیادی از سالمندان خانم و آقا شهر پردیس در برنامه‌های شاد و مفرح دوشنبه‌های سالمندی نظیر؛ دف زنی و نی نوازی توسط هنرمندان، برگزاری مسابقه پرتاب توپ در سبد بین سالمندان به همراه اهدای جوایز، سنجش فشار خون و مشاوره پزشکی رایگان برگزار شد، حضور داشتند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نشاط افزایی در بین سالمندان و پیش کسوتان شهرستان هدف اصلی اجرای این برنامه است.

محمد سیفی گفت: سالمندان سرمایه‌های ارزشمند ما هستند و ما باید از تجربیات آنها در زندگی خود استفاده کنیم.

وی با اشاره به استمرار برگزاری دوشنبه‌های سالمندی در سایر مناطق شهرستان خاطر نشان کرد: دوشنبه سالمندی ماه آینده در شهر بومهن و پس از آن در بخش جاجرود با کمک و همیاری دستگاه‌های خدمات رسان برگزار خواهد شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس ضمن قدردانی از فرمانداری، شورای اسلامی شهر، اداره بهزیستی، اداره بهداشت و درمان که در برگزاری این برنامه مساعدت داشتند، اظهار داشت: با کمک دستگاه‌های خدمات رسان و به منظور نشاط افزایی و حضور پر رنگ سالمندان در جامعه، برنامه‌های بهتری را در راستای رفاه حال سالمندان در شهرستان برگزار خواهیم کرد.

حجت الاسلام مجید عبدالهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که در این برنامه حضور داشت، با اشاره به اهمیت تکریم بزرگسالان و سالمندان در آموزه‌های دینی، اظهار داشت: حضور بزرگترها در هر جمع آرامش و امنیت را با خود به همراه دارد و منشأ خیر و برکت هستند و اداره فرهنگ و ارشاد شهرسان پردیس از برنامه‌هایی که در راستای تکریم بزرگسالان برگزار شود، حمایت می‌کند.

هادی سوهانی رئیس هیأت همگانی شهرستان پردیس از برگزاری مسابقات ویژه سالمندان خبر داد و اظهار داشت: به زودی شهروندان بالای ۵۰ سال در مسابقات آمادگی جسمانی به میزبانی این هیأت شهرستان به رقابت می‌پردازند.

شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

تهرام/۹۴۴۱/‏/‏۶۱۳۹

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

حسین جنتی، به شش ماه حبس محکوم شد

کلیدواژه: جشنواره فجر قیمت گوشت 40 سالگی انقلاب بودجه 98 ۲۲ بهمن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زهرا فرهنگی و اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی جشنواره فجر قیمت گوشت 40 سالگی انقلاب بودجه 98 امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۴۴۸۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آتش‌سوزی سوله مونتاژ وسایل دندانپزشکی پردیس خاموش شد
 • آتش‌سوزی1کارخانه در پردیس تهران
 • نرگس آبیار سینمای ملی ایران را نمی شناسد/شبی که ماه کامل شدارتباطی با سینمای ملی ندارد/ این فیلم را بیش از اندازه بزرگ نشان داده اند
 • پردیس تهران؛ یک کشته و 3 زخمی در آتش سوزی یک کارخانه
 • آمادگی آذربایجان غربی برای احداث پردیس سینمایی
 • غلبه نگاه تجاری به خلاقیت هنری در سینما و تئاتر امروز آزارم می‌دهد
 • جبران خلاءهای صنعت نفت و گاز با استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان/شکل‌گیری انحصار در استفاده از فناوری شرکت‎‌های داخلی ممنوع
 • کمبود ژانر در سینمای ما و لزوم پرداختن به دیگر گونه‌های سینمایی
 • اتفاق جدید در سینمای ایران را جدی بگیرید!
 • سینمای سیار، نیاز فرهنگی و اجتماعی آران و بیدگل
 • ۵۰درصد اعتبارات جبران خسارت سیل به خراسان جنوبی اختصاص یافت
 • پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران بدون کنکور دانشجو می پذیرد
 • سید محمد حسینی: از سینمای ضدقصه ما مامور امنیتی بدست نمی‌آید
 • مرد عنکبوتی برای دومین هفته صدرنشین باکس آفیس شد/افت فروش در سینمای هالیوود
 • قفل درگیری کتاب و سینما بر درب‌های خروجی پردیس باغ کتاب + صوت
 • روش جالب سینمای «آرکلایت هالیوود» برای غافلگیری کوئنتین تارانتینو
 • با مشهورترین زوج‌های موفق سینمای ایران آشنا شوید/ تصاویر
 • پردیس بزرگ فرهنگی کاشان با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد
 • سقوط قیمت مسکن در پردیس دلالان فراری شدند!