به گزارش خبرنگار ایرنا، روزبه رحمانیان روز سه شنبه در جمع رسانه های گروهی استان با بیان اینکه اعتبارات استانی به دو نوع جاری و تملک دارایی های سرمایه ای تقسیم می شود، افزود: اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای در استان تعیین تکلیف می شود و محل هزینه کرد آن در استان است.
وی بودجه استانی گیلان در سال 97 را 778 میلیارد تومان دانست که شامل 41 طرح استانی و 29 طرح ملی می شود
تصریح کرد:975 میلیارد تومان اعتبار تملک برای گیلان اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه 312 میلیارد تومان اعتبار برای طرح های استانی از جمله حفظ و احیای تالاب انزلی، سد پلرود، سد لاسک و... اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: 85 میلیارد تومان از محل طرح های ملی مانند راه آهن و سد شفارود نیز در اختیار استان قرار گرفته است.
معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان اعلام رقم قطعی تخصیص اعتبارات را در پایان سال مالی دانست و گفت: تاکنون 75 درصد تخصیص داشتیم که قطعا تا پایان سال بیشتر می شود.
رحمانیان با بیان اینکه 474 میلیارد تومان جهت ارائه خدمات به 24 دستگاه اجرایی تخصیص یافته است، عنوان کرد: با رشد 19 درصدی اعتبارات هزینه ای و کاهش 15 درصدی اعتبارات تملک در کل منابع ابلاغی مواجه هستیم.
شراره کاووسی سرپرست حوزه برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان نیز با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به عنوان زیرمجموعه سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای تدوین برنامه ششم 38 کمیته تخصصی متشکل از اساتید دانشگاه، کارشناسان خبره دستگاه های اجرایی و صاحب نظران امر برنامه ریزی را زیر نظر شورای برنامه ریزی توسعه استان به عنوان عالی ترین نهاد برنامه ریزی تشکیل داد، گفت: در نهایت 31 سند تحت عنوان اسناد توسعه برنامه ششم به تایید رسید.
وی با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استان ها موظف به تدوین سند آمایش هستند، خاطرنشان کرد: تدوین سند آمایش استان گیلان را از سال گذشته آغاز کردیم و اکنون کار به اتمام رسیده و در جریان فرایند تصویب هستیم.
کاووسی ادامه داد: با توجه به وابستگی و اتکای برنامه ها به درآمدهای نفتی، در قالب شورای برنامه ریزی استان توانستیم با همکاری دستگاه ها 52 پروژه عمرانی قابل واگذاری را مشخص کنیم و تهیه گزارش 30 پروژه اولویت دار استان را در دست بررسی داریم.
وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است، یادآور شد: گیلان در حوزه ارزیابی عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی جزو چهار استان برتر کشور است.
وی با بیان اینکه سالانه برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی پنج هزار روستا در دستور کار است، تصریح کرد: تاکنون 261 روستا را در استان انتخاب کردیم و سند آن تا پایان سال نهایی و تدوین می شود.
سرپرست حوزه برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان متذکر شد: در راستای گفتمان سازی و نهادینه کردن فرهنگ توسعه، سلسله نشست های تخصصی توسعه را به صورت ماهانه در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار می کنیم که تاکنون 42 نشست برگزار شده است.
همچنین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان نیز گفت: سازمان امور اداری و استخدامی برای دو دوره 96- 92و 99 -97دو برنامه جامع اصلاح نظام اداری را طراحی کرده است.
محمدرضا گلی افزود: سال جاری، شروع دوره دوم است و 10 برنامه از جمله مهندسی نقشه ، ساختار دولت، توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری، خدمات عمومی در فضای رقابتی و مدیریت سرمایه انسانی در دست اجراست.
وی بهبود در نظام ها و فناوری های مدیریتی، توسعه فرهنگ سازمانی، صیانت از حقوق شهروندان در نظام اداری، ارتقای پاسخگویی، شفافیت و مقابله با فساد در نظام اداری، مدیریت بهره وری نظام اداری و اجرایی کشور و نظارت و ارزیابی را از دیگر برنامه های این حوزه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان عنوان کرد.
گلی افزود: در بخش توسعه دولت الکترونیک تا پایان سال 99 باید بتوانیم تمام خدمات دستگاه های اجرایی را با توجه به شناسنامه خدمات به صورت الکترونیک ارائه دهیم.
وی همچنین از تدوین شناسنامه خدمات شهرداری های استان خبر داد و گفت: سازمان امور اداری و استخدامی براساس بندهای الف و ب مواد 81 و 82 قانون خدمات کشوری سالانه اقدام به ارزیابی دستگاه های دولتی می کند لذا برش استانی شاخص های عمومی را احصا کردیم.
گلی با اشاره به تشکیل شورای راهبری توسعه مدیریت استان، خاطرنشان کرد: 50 دستگاه اجرایی عضو این شورا هستند.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان مجموع نیروهای شاغل در 96 دستگاه اجرایی استان را 67 هزار و 987 نفر در سال جاری عنوان و بیان کرد: از این تعداد 29 هزار و 639 نفر خانم هستند.
وی اضافه کرد: از مجموع نیروی انسانی در سال 96 در استان؛ 46 هزار و 701 نفر نیروی رسمی، هفت هزار و 993 نفر نیروی پیمانی، 9 هزار و 246 نفر نیروی قرارداد کار معین و 4 هزار و 47 نفر نیروی انسانی کارگری داریم.
وحید طیفوری معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان نیز گفت: نگاه نوین به آمار به کمتر از 80 سال می رسد اما شاهد گام های مهمی در آمار کشور هستیم.
وی با اشاره به اجرای طرح های آماری مختلف در کشور و استان تصریح کرد: تلاش شده تا امارها قابلیت اطمینان داشته باشند اگرچه تا نقطه مطلوب فاصله داریم.
وی با اشاره به اینکه نظام مدرن براساس ثبتی مبناست، گفت: گیلان جزو سه استان برتر در راه الکترونیکی کردن اجرای طرح های آماری و سرشماری در کشور است.
نشست خبری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان امروز( سه شنبه) با حضور جمع رسانه های گروهی استان در رشت برگزار شد.
7296 /6030
انتهای پیام

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

یزد، دومین استان با بیشترین طرح نیمه تمام صنعتی/ تنها 25 درصد مصوبات کارگروه تسهیل محقق شده است

رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان یزد گفت: استان یزد رتبه دوم کشور در زمینه طرح‌های نیمه تمام کشاورزی، صنعتی و معدنی به خود اختصاص داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، محمدرضا علمدار یزدی صبح امروز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد گفت: با اقدامات اعضای این کارگروه و همکاری بانک ‌های عامل، در این جلسه پرداخت تسهیلات به مبلغ 250 میلیارد تومان به 48 واحد تولیدی در استان یزد به تصویب رسید.

اختصاص 58 میلیارد تومان برای واحدهای نیمه تمام صنعتی استان

وی در خصوص تبصره 18 مبنی بر ارائه تسهیلات بانکی برای حمایت از طرح‌های تولیدی اشتغال‌زا با اولویت بازسازی و نوسازی صنایع، تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های کشاورزی، صنعتی و معدنی نیمه‌تمام بخش خصوصی ادامه داد: عدد بالغ بر هزار میلیارد تومان برای طرح‌های نیمه تمام استان در نظر گرفته شده بود که در مرحله اول  فقط 58 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان یزد افزود: با توجه به مبلغ پایینی که در قالب تسهیلات تبصره 18 برای واحدهای نیمه تمام استان یزد  تخصیص یافته است پیشرفت فیزیکی در نظر گرفته شده برای ارائه تسهیلات به طرح‌های نیمه تمام از 60 درصد به 80 درصد رسید و این طرح‌ها براساس شاخص‌های دیگری نیز برای دریافت تسهیلات اولویت بندی می‌شوند.

وجود یک هزار طرح نیمه تمام صنعتی در استان یزد

علمدار یزدی با بیان اینکه استان یزد رتبه دوم کشور در زمینه طرح‌های نیمه تمام کشاورزی، صنعتی و معدنی به خود اختصاص داده است، ادامه داد: یک هزار طرح نیمه تمام در استان یزد وجود دارد که از این میزان، تعداد واحدهای با پیشرفت فیزیک بالای 80 درصد 500 طرح است و شرکت‌های دانش بنیان، صنایع سبز،  طرح‌های با سرانه اشتغال بالا، طرح‌های تکمیل کننده زنجیره تولید و صنایع در مناطق محروم جز اولویت‌های ما قرار دارند.

سید مسعود عظیمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد نیز در این نشست گفت: براساس تحلیل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تنها 25 درصد مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در ارائه تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی محقق شده که رقم پایینی است و اگر حتی جلسات این کارگروه تشکیل هم نشده بود بازهم همین میزان 25 درصد تحقق وجود داشت و درصد تحقق مصوبات اگر زیر 75 باشد توفیقی نخواهیم داشت.

وی در خصوص ارائه تسهیلات در قالب تبصره 18 اظهار کرد: از آنجا که مباحث اجتماعی در این تبصره مطرح می‌شود باید اولویت ارائه تسهیلات را علاوه بر طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد، براساس نرخ بیکاری در شهرستان‌ها، صنایع موجود در مناطق محروم و ... مدنظر قرار داد و فضایی را برای بهره‌مندی بیشتر از این تسهیلات فراهم کرد.

میزان تحقق مصوبات کارگروه تسهیل به بالای 75 درصد برسد

حجت الاسلام والمسلمین اکبر طالبی مدیر کل بازرسی استان یزد نیز در این جلسه با اشاره به گزارش سزامان مدیریت و برنامه‌ریز در خصوص میزان تحقق مصوبات کارگروه تسهیل استان یزد گفت: اگر اطلاع داشتم که تنها 25 درصد از مصوبات کارگروه تحقق پیدا کرده است اصلا در این جلسه شرکت نمی‌کردم.

وی با بیان اینکه میزان تحقق مصوبات جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد باید به بالای 75 درصد برسد، عنوان کرد: کارشناسان ما می‌توانند در این زمینه اقدامات بانک‌ها را در ارائه تسهیلات پیگری کنند و به کمک بانک‌ها بیایند و با آنها صحبت کند تا مصوبات تحقق پیدا کند و اگر این مصوبات قابل تحقق نباشد کار کمیته تخصصی تسهیل و رفع موانع تولید استان را زیر سوال می‌بریم که چرا این مصوبات صورت گرفته است.

انتهای پیام/

عکس|شباهت جالب شرکت کننده برنامه عصر جدید با پریناز ایزدیار

بریتانیا خطاب به ایران: عدم رهایی فوری نفتکش عواقب جدی دارد| به گزینه‌های نظامی نگاه نمی‌کنیم

تندترین پاسخ جهان از زبان سعید معروف!

کلیدواژه: جشنواره فجر قیمت گوشت 40 سالگی انقلاب بودجه 98 اقتصاد مقاومتی الکترونیک سازمان برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی شهرداری جشنواره فجر قیمت گوشت 40 سالگی انقلاب بودجه 98 امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۲۴۵۱۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ایلام جزء 10 استان برتر در اجرای طرح‌های آماری است تحقق اهداف برنامه‌های توسعه در گرو آمار دقیق است
 • آغاز مواجهه مسلمانان با اندیشه تجدد و توسعه در افکار دینی
 • پسماند ها مهم ترین مشکل لاینحل گیلان
 • اجرای طرح آمارگیری از فعالیت باغداری گیلان
 • مدیران استان تهران آموزش مدیریت در شرایط سخت اقتصادی می بینند
 • اهواز| بهره‌وری در دستگاه‌های اجرایی خوزستان سیر صعودی ندارد
 • مدیران استان تهران آموزش مدیریت در شرایط سخت اقتصادی و فرهنگی می بینند
 • رویای بازگشت در ۲۰۲۴ محقق می‌شود؟
 • تفریغ بودجه 97 برخی سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری
 • نظام بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد تنها در ۶۵ دستگاه اجرا نشده است
 • غول کنکور سد راه تحول آموزش و پرورش است
 • آخرین وضعیت استقرار نظام بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد/ ۶۵دستگاه و ردیف باقی ماند
 • بانک صادرات سود محقق کرد
 • بودجه‌نویسی تغییر می‌کند/۵ گزینه نهایی مطرح شده برای استانداری گیلان
 • انتظار پیشرفت ۴۰ درصدی موزه دفاع مقدس گیلان تا پایان سال ۹۸
 • انتصاب مدیر کل برنامه ریزی و نظارت معاونت صدا
 • سهم ۵۴۲ میلیارد ریالی ملایر از بودجه سال ۹۸
 • ۸۷۸ میلیون دلار کالا از استان سمنان صادر شده است
 • نامه سرگشاده بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی به وزیر امور خارجه