آزمون که در هر پنج مسابقه جام ملت‌های آسیا در ترکیب تیم ملی ایران حضور داشت و با نمایش خوب خود ۴ گل به ثمر رساند، با 12 میلیون یورو راهی زنیت شد. او فصل گذشته ۲۶ بازی در روبین کازان انجام داده و ۶ گل به ثمر رسانده بود و امسال هم در ۱۴ مسابقه ۴ گل زده و ۴ پاس گل داده بود، با قراردادی به مدت سه فصل و نیم و ۱۲ میلیون یورویی راهی زنیت سن‌پترزبورگ، تیم صدرنشین لیگ برتر روسیه شد و خیلی زود در ترکیب اصلی این تیم خودش را پیدا کرد.

اما ستاره محوری سردار آزمون در زنیت خیلی سریع شد. او در نخستین فرصتی که برای حضور در ترکیب اصلی زنیت در لیگ اروپا به میدان رفت، راه خودش را در شهر بزرگ روس ها پیدا کرد. زنیت که بازی رفت مقابل فنرباغچه را با نتیجه 0-1 واگذار کرده بود، از همان دقیقه نخست خودش را به حریف ترک تحمیل کرد. شاگردان سرگی سماک در دقیقه چهار با پاس گل سردار آزمون نخستین گلشان را توسط مگمد اوزدوف ثبت کردند. سردار آزمون که می دانست تیم جدیدش با این نتیجه باید در وقت اضافه و پنالتی سرنوشتش را پیدا کند، در دقیقه 37 با ضربه سری بی نقص از میانه محوطه جریمه دروازه فنرباغچه را برای دوم گشود. در حالی او چند دقیقه پیش دچار مصدومیت شده بود و به نظر می رسید شاید نیمه دوم را از دست دهد، در ترکیب زنیت ماند.

چند ثانیه بعد، توپال دروازه فنرباغچه را گشود و جایگاه زنیت را به خطر انداخت. در نیمه دوم بازی اما سردار آزمون با قرارگیری در موقعیت تک به تک دروازه زنیت را برای بار دوم از آن خود کرد. عملکرد خیره کننده آزمون در بازی سرمربی روس تیم زنیت را قانع کرد تا او را در دقیقه 80 از زمین بازی خارج کند. دو گل و یک پاس گل، بازی بی نقص آزمون را کامل کرد و او به عنوان بهترین بازیکن زمین شناخته شد.

به نظر می رسید مهاجم ایرانی زنیت دوباره مسیر درست را پیدا کرده و این بار می خواهد در کنار زنیت بدرخشد. او این شانس را دارد تا با زنیت قهرمان روسیه شود و به مراحل پایان لیگ اروپا هم صعود کند. شاید اگر درخشش آزمون در روسیه ادامه دار باشد، طلسم حضور او در یک تیم میان پنج لیگ معتبر اروپایی شکسته شود.

منبع: صدای ایران

خبر بعدی:

بیرانوند، مرد سال فوتبال ایران

دروازه بان ملی پوش پرسپولیس عنوان برترین بازیکن سال 97 فوتبال ایران را از آن خود کرد.

به گزارش "ورزش سه"، فوتبال ایران در سال 97 دست خوش اتفاقات زیادی بود؛ تورنمنت های مهم ملی و مسابقات باشگاهی مهمی که طی آنها ستاره‌های زیادی توانستند درخشش خوبی داشته باشند و مهارت های فنی خود را نشان بدهند. در این میان 11 بازیکن از میان برترین های سال ۹۷ با نظر کارشناسان به نظرسنجی مردمی گذاشته شدند تا مخاطبان "ورزش سه" با رای دادن به گزینه مورد نظر خود ورزشکار سال را معرفی کنند.


با پایان این نظر سنجی طی روزهای گذشته حدود 350 هزار نفر شرکت کردند و رای دادند. این جامعه آماری گسترده در نهایت علیرضا بیرانوند را با 42 درصد آرا به عنوان فوتبالیست برتر معرفی کردند. در ادامه به بررسی عملکرد 11 بازیکنی پرداخته ایم که به ترتیب آرای مردمی را کسب کردند.


1-علیرضا بیرانوند(42 درصد)


دروازه بان ملی پوش پرسپولیس در سال 97 روزهای پر فر.وغی را تجربه کرد. او بعد از آنکه با درخشش در ترکیب پرسپولیس توانست پیراهن شماره یک تیم ملی را با نظر کارلوس کی روش برتن کند،رکوردهای زیادی را در این تیم به دست آورد و در جام جهانی نیزبه عنوان دروازه بان اول به میدان رفت. اوج هنر بیرانوند در جام جهانی گرفتن پنالتی کریس رونالدو بود که بازتاب گسترده ای در سطح جهان داشت و رسانه های متعددی به این موضوع پرداختند. او همچنین در ترکیب پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا نیز عملکرد بسیار خوبی داشت و نقش کلیدی ای در صعود سرخپوشان به فینال این تورنمنت بازی کرد. بیرانوند در جام ملت های آسیا هم درخشش خوبی داشت و اگرچه نتواست باعث رسیدن تیم ملی به فینال شود، اما در بازی هایی که به میدان رفت، عملکرد مثبتی داشت و توانست روزهای خوبی را رقم بزند. او در نظرسنجی مردمی ورزش سه با این عملکرد خوب توانست 42 درصد آرا را به خود اختصاص  دهد و عنوان مرد سال 97 را به دست آورد.

 


2- وریا غفوری(16 درصد)


همانطور که خودش هم چندروز قبل تاکید کرد؛ به نظر می‌رسد کارلوس کی‌روش در نبردن وریا به روسیه اشتباه کرد؛ مدافع راست تنومند استقلال در لیگ هجدهم یکی از بهترین و موثرترین بازیکنان تیمش بوده و توانسته با عملکردش چشم‌ها را خیره کند. بازیکنی که در لیگ هجدهم، روند صعودی راسپری کرده است. غفوری امسال 3 بار برای استقلال گلزنی کرده که این آمار برای یک مدافع راست در لیگی که آقای گلش 12 گله است، خوب است. قدرت بالای حمل توپ وریا و عبورهای طولی او در زمین بارها برای استقلال موثر بوده و از سوی دیگر شوت‌های ناگهانی و دقیقش هم بارها برای حریفان خطرناک شده است. غفوری در سال 97 حضور در جام ملت‌های آسیا را هم تجربه کرد و در آن تورنمنت هم یکی از بهترین‌های تیم ملی بود. او حتی اگر 30 سالگی را هم رد کرده باشه، اما همچنان چند سال دیگر می‌تونه در سطح اول فوتبال به درخشش خودش ادامه بدهد. غفوری در نظر سنجی انجام شه 16 درصد آرا را به خود اختصاص داد و دومین مرد سال فوتبال ایران شد.

 


3- سردار آزمون(92/13 درصد)


بهترین گلزن حال حاضر فوتبال ایران در عرصه ملی نه تنها در جام ملت های آسیا عملکرد خوبی داشت و توانست 4 بار دروازه حریفان را باز کند که در عرصه باشگاهی نیز روزهای خوبی را تجربه کرد. او بعد از انتقال از روبین کازان به زنیت سنت پترزبورگ توانست ماه های آخرسال را با موفقیت سپری کند و بهترین بازیکن ماه زنیت هم شود. سردار فوتبال ایران اگرچه بعد از جام جهانی روزهای سختی را تجربه کرد و درگیر ماجراهای خداحافظی و بازگشت به تیم ملی شد، اما توانست در نیمه دوم سال به همان بازیکنی تبدیل شود که هواداران فوتبال انتظار داشتند. سردار با درخشش دوباره در ترکیب تیم ملی و تیم باشگاهی اش توانست توجه مخاطبان فوتبال را به خود جلب کند و روزهای پرفروغی را تجربه کند. سردار در نظرسنجی ورزش سه نزدیک به 14 درصد آرا را به خود اختصاص داد.

 


4- سیدجلال حسینی(11 درصد)

 

مسن‌ترین بازیکن حال حاضر لیگ برتر همچنان در خط دفاع پرسپولیس می‌درخشد و یک رهبر به تمام معنا برای تیم تحت امر برانکو ایوانکوویچ محسوب می شود. کاپیتان سرخ‌های پایتخت پارسال این موقع یکی از مهره‌های کلیدی کارلوس کی‌روش هم بود اما سال 97 در عرصه ملی‌ برایش خوب شروع نشد و خوب هم به پایان نرسید. سیدجلال جام جهانی و جام ملت‌ها را از دست داد و در نهایت هم با ترک ایران توسط کی‌روش یک دنیا دلخوری در سینه‌اش ماند. او اما در پرسپولیس آنقدر خوب کار کرد تا بسیاری از کارشناسان بابت نبردنش به روسیه و امارات به کی روش انتقاد کنند. مدافع 38 ساله پرسپولیس نقش بسزایی در صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان داشت و اگر کمی شانس همراهش بود، جام قهرمانی آسیا رو هم بالای سر می‌برد تا کلکسیون افتخاراتش تکمیل شود. سیدجلال اگرچه سال‌های پایانی فوتبالش را سپری می‌کند، اما برای ادامه روند خوبش با پرسپولیس درسال 98 و ماندن در کورس قهرمانی لیگ برتر نقشه‌های زیادی کشیده است. سیدجلال حسینی در نظر سنجی در ورزش سه 11 درصد آرا را به خود اختصاص داد و رتبه چهارم را به دست آورد.

 


5-امید ابراهیمی(5 درصد)  

هافبک تدافعی ایرانی الاهلی بعد از درخشش در استقلال، نظر کارلوس کی روش را به خود جلب کرد و به جام جهانی فوتبال هم رفت. او در روسیه عملکرد بسیار خوبی داشت و یکی از مهره های کلیدی تیم ملی در مصاف با تیم های بزرگی مثل اسپانیا و پرتغال بود و با همین درخشش خوب توانست به تیمی مثل الاهلی قطر برود و در آنجا نیز روزهای خوبی را سپری کند. او در ترکیب تیم ملی در جام ملت های آسیا نیز موفق ظاهر شد و با این شرایط خوب می تواند چند سال دیگر در فوتبال ایران روی نوار موفقیت باشد. ابراهیمی از سوی مخاطبان ورزش سه نیز 5 درصد آرا را به خود اختصاص داد و عنوان پنجمی را در این نظرسنجی از آن خود کرد.

 


سایر گزینه ها


در نظر سنجی انجام شده علیرضا جهانبخش و سامان قدوس با 4 درصد آرا عنوان ششم و هفتم،احسان حاج صفی با دو درصد آرا عنوان هشتم،  علی علیپور با یک درصد آرا عنوان نهم، مرتضی پورعلی گنجی و علی قلی زاده نیز با حدود نیم درصد آرا عناوین دهم و یازدهم را به خود اختصاص دادند تا تیم منتخب سال 97 فوتبال ایران به این شکل انتخاب شود.

 

علیرضا جهانبخش تیم ملی ایران مرتضی پورعلی گنجی علیرضا بیرانوند سامان قدوس امید ابراهیمی علی علیپور سید جلال حسینی سردار آزمون علی قلی زاده تراکتورسازی تبریز احسان حاج صفی پرسپولیس تهران وریا غفوری استقلال تهران

رئیس‌‌جمهور: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همسایگان است

پرویز پرستویی: حکایت عادل فردوسی‌پور مانند استاد شجریان است

بازیگران سریال (نون خ) سعید آقاخانی و نقش هایشان +زمان پخش

کلیدواژه: سردار آزمون زنیت روسیه

منبع این خبر، وبسایت sedayiran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۸۴۱۵۵۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • صعود عابدینی در رنکینگ جهانی
 • ماجرای چکمه‌های سفید رنگ آزمون
 • صعود ۵ پله‌ای عابدینی در رنکینگ‌جهانی شمشیربازی
 • سردار آزمون ؛ گلزنی با چکمه سفید
 • بیرانوند، مرد سال فوتبال ایران شد
 • صعود عابدینی به جمع ۸ سابریست برتر جهان
 • محمد جمشیدی: در گروه سختی هستیم ولی می توانیم به مرحله دوم صعود کنیم
 • آلکسی ایگونین: آزمون را مهاجمی بسیار قدرتمند به غیر از صحنه‌ های تک به تک می دانم؛ او بازیکنی بسیار مفید برای زنیت است
 • هیچ کس این زن را نمی شناشد رمانی که مخاطب را راضی می کند/ اثر هنری که روایتی خیره کننده از تاریخ را به تصویر می کشد
 • صعود چهار شمشیر باز ایران به جدول ۳۲ نفره جام جهانی مجارستان
 • صعود عالمیان به یک چهارم نهایی مسابقات عمان/ نوشاد انتقام نیما را می‌گیرد؟
 • ایگونین: سردار آزمون مهاجمی توانمند و بسیار مفید برای تیم زنیت سن‌پترزبورگ است
 • تیم دونفره پینگ پنگ بانوان ایران از صعود به نیمه نهایی بازماند
 • جمشیدی: می‌توانیم به مرحله دوم جام جهانی صعود کنیم
 • پیروزی راکتس با درخشش هاردن
 • لیگ NBA| لیکرز پلی‌آف را از دست داد/ پیروزی راکتس با درخشش هاردن
 • کمک سردار آزمون به سیل‌زدگان از طریق هلال احمر
 • صعود تیم پینگ پنگ دختران ایران به یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان
 • صعود تیم دونفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال به یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان