مشاهده اخبار داغ روز

آشنایی با معتبرترین و برترین شغل‌ های دنیا

به گزارش گروه سرگرمی سایت ایران ناز از جمله لیست هایی که هر ساله منتشر میشوند، فهرست برترین شغل های سال جهان هست. این شغل ها هم از نظر اقبال عمومی و هم از نظر میزان دستمزد در بالاترین جایگاه قرار دارند. با ده شغل معتبر و برتر سال آشنا شوید.

10- جراح فک و دهان و صورت Oral and Maxillofacial Surgeon (tie)

حوزه فعالیت: بهداشت و درمان
متوسط حقوق سالیانه: کمتر از 208,000 دلار
نرخ بیکاری:0.

5 درصد

اگر شما هم جزو افرادی هستید که دندان عقل خود را کشیده‌اند پس مطمئنا با یک جراح فک و صورت مواجه شده‌اید. کار این افراد نیازمند مدرک دانشگاهی از دانشکده دندانپزشکی بوده و انتظار می‌رود تقاضا برای جراحان دهان و فک تا سال 2026 به 17.2 درصد افزایش یابد.

9- پزشک جراح Physician (tie)

حوزه فعالیت: بهداشت و درمان
متوسط حقوق سالیانه: 196,380 دلار
نرخ بیکاری:0.5 درصد

پیش بینی می‌شود تقاضا برای اشتغال پزشکان متخصص با افزایش 16.9 درصدی تا سال 2026 روبه رو شود.

8- متخصص جراحی زنان و زایمان Obstetrician and Gynecologist (tie)

حوزه فعالیت: بهداشت و درمان
متوسط حقوق سالیانه: کمتر از 208,000 دلار
نرخ بیکاری:0.5 درصد

متخصصین داخلی و متخصص زنان نقش مهمی در تولد بچه ها دارند. این پزشکان قطعا به تولد زندگی جدیدی در جهان کمک می‌کنند. آنها مراقبت‌های پزشکی را به زنان ارائه داده و علاوه بر کمک به تولد نوزادان به مادران نیز آموزش‌های لازم را آموزش می‌دهند. با توجه به نیاز روز افزون در این حوزه پیش بینی می‌شود تا سال 2026 اشتغال در این زمینه تا 17.9 درصد افزایش یابد.

7- متخصص اطفال (Pediatrician)

حوزه فعالیت: بهداشت و درمان
متوسط حقوق سالیانه: 168,990دلار
نرخ بیکاری:0.5 درصد

سالم نگه داشتن بچه‌ها مسئولیت بزرگی است، چرا که بیماری‌های مختلفی پیرامون آنها وجود دارد و متخصصین اطفال از این جهت همواره در معرض چالش هستند.

این پزشکان در هنگام رشد، نوزادی، کودکی و نوجوانی از افراد مراقبت کرده و آنها را از عفونت گوش، گلودرد و آسیب‌های جزئی و همچنین چالش‌های زمان بلوغ محافظت می‌کنند. این متخصصین همچنین انجام بسیاری از واکسن‌های مورد نیاز بچه‌ها را زیر نظر دارند.

متخصصین اطفال مانند دیگر پزشکان باید از دانشکده پزشکی فارغ التحصیل شوند، و سپس دوره‌ای ویژه را بگذرانند. طبق نظرهای ارائه شده، انتظار می‌رود اشتغال متخصصین اطفال تا سال 2026 با افزایش 17.8 درصدی مواجه شود.

6- آمارگر (Statistician)

حوزه فعالیت: تجارت
متوسط حقوق سالیانه: 80,500 دلار
نرخ بیکاری: 1.4 درصد

آمارگرها اغلب دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های ریاضی، اقتصاد یا علوم رایانه هستند. آنها ممکن است در زمینه‌هایی مانند مهندسی یا فیزیک نیز تخصص داشته باشند. انتظار می‌رود تقاضا برای شغل آمارگری به میزان 33.4 درصد تا سال 2026 افزایش یابد.

5- ارتودنتیست (Orthodontist)

حوزه فعالیت: بهداشت و درمان
متوسط حقوق سالیانه: کمتر از 208,000 دلار
نرخ بیکاری: 0.4 درصد

افرادی هستند که دندان‌های آنها کج و نامرتب است و به خدمات ارتودنتیست‌ها احتیاج دارند. ارتودنتیست‌ها با استفاده از ابزارهای ویژه و نگهدارنده‌ها، مکان دندان‌ها را تغییر داده و آنها را مرتب می‌کنند.

آموزش‌های بسیار زیادی برای اینکه یک فرد ارتودنتیست شود لازم است. پس از طی هشت سال تحصیل در دانشگاه و آموزش‌های تخصصی و کسب مجوز از دولت، فرد می‌تواند کار خود را رسما آغاز کند.

کارشناسان پیش بینی می‌کنند تقاضا برای این شغل تا سال 2026 با 17.3 درصد افزایش، همچنان جایگاه ویژه‌ای در بین شغل‌ها داشته باشد.

4- پرستار متخصص (Nurse Practitioner)

حوزه فعالیت: بهداشت و درمان
متوسط حقوق سالیانه: 100,910دلار
نرخ بیکاری: 0.7 درصد

پرستاران متخصص، سطح بالایی از مراقبت‌های بهداشتی را ارائه می‌دهند و می‌توانند بسیاری از وظایف پزشکان را انجام دهند، از جمله تجویز دارو، تشخیص بیماری، ارجاع بیماران به متخصصین و درخواست آزمایش‌های پزشکی. آنها اغلب به گروه خاصی از افراد مانند کودکان، اشخاص مسن و افراد مبتلا به بیماری‌های روحی خدمت می‌کند.

این پرستاران بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی و اخذ مدرک کارشناسی ارشد می‌توانند به عنوان پرستاران متخصص مجوز کار دریافت کرده و بسیاری از آنها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مشغول به کار می‌شوند. در جامعه کنونی تقاضای زیادی برای این شغل وجود دارد و هر روز نیز رو به افزایش است و انتظار می‌رود تا سال 2026 به 36 درصد افزایش یابد.

3- دستیار پزشک (Physician Assistant)

حوزه فعالیت: بهداشت و درمان
متوسط حقوق سالیانه: 101,480دلار
نرخ بیکاری: 0.7 درصد

از مهمترین اعضا در یک تیم پزشکی، دستیاران پزشکان هستند. آن‌ها در قسمت‌های مختلفی چون اورژانس، بخش جراحی و حتی در مسائل مربوط به روانشناسی به پزشک مربوطه کمک کرده و وظایف متفاوتی دارند.

این وظایف شامل بررسی وضعیت بیمار، بررسی سوابق بیمار، تشخیص بیماری و آسیب و در نهایت تهیه نسخه و درمان است. این متخصصان پس از اتمام تحصیلات تخصصی، اغلب در بیمارستان‌ها و دفاتر پزشکی کارورزی می‌کنند. به نظر می‌رسد تقاضا برای شغل دستیار پزشکی به طور چشمگیری در حال افزایش باشد و تا سال 2026 به 37.4 درصد برسد.

2- دندانپزشک (Dentist)

حوزه فعالیت: بهداشت و درمان
متوسط حقوق سالیانه: 153,900دلار
نرخ بیکاری: 0.4 درصد

دندانپزشکان متخصصان مراقبت از دهان و دندان هستند. آن‌ها از اشعه ایکس و ابزار دیگر برای تشخیص و درمان مشکلات پزشکی ناشی از بیماری‌های دهان و لثه ها استفاده می‌کنند.

پزشکان دندانپزشکی بعد از کسب مدرک دانشگاهی می‌توانند رسما کار خود را آغاز کرده و برای خود مطب باز کنند و یا اینکه با دندانپزشکان دیگر همکاری نمایند. انتظار می‌رود تقاضا برای این شغل تا سال 2026 به 17.5 درصد افزایش یابد.

1- توسعه دهنده نرم افزار (Software Developer)

حوزه فعالیت: فناوری
متوسط حقوق سالیانه: 100,080 دلار
نرخ بیکاری: 1.6 درصد

این روزها، کدها را می‌توان پادشاهان دنیای مجازی دانست. به طوری که اهمیت فناوری در کار و زندگی اجتماعی ما، تقاضای زیادی برای استخدام توسعه دهندگان نرم افزار ایجاد کرده و اینگونه این شغل و حرفه در بالای لیست بهترین شغل‌ها در سال 2018 قرار گرفته است.

توسعه دهندگان نرم افزار، برنامه‌های کاربردی برای تلفن‌های هوشمند و رایانه‌ها را ایجاد، نگهداری و مشکلات در این زمینه را رفع می‌کنند. توسعه دهندگان نرم افزار معمولا دارای تحصیلات دانشگاهی در علوم رایانه یا رشته‌های مرتبط هستند. با پیشرفت بشر در زمینه فناوری، فرصت‌های شغلی در این زمینه نیز به سرعت در حال افزایش است و برآورد می‌شود تا سال 2026 به بیش از 30 درصد افزایش یابد.

اگر آمارهای سال‌های گذشته را مروری کنیم، می‌بینیم که این شغل مدتی است که جایگاه‌های بالای لیست برترین شغل‌ها را از آن خود کرده و گویی از این پس نیز توسعه دهندگان نرم افزار را در بالای لیست برترین شغل‌ها همواره خواهیم دید.

همانگونه که در این پست از سایت سرگرمی ایران ناز مشاهده نمودید، بیشتر رتبه‎های برترین شغل‌ها به حوزه بهداشت و درمان تعلق دارند و پیش بینی‌ها نیز از افزایش درخواست برای اشتغال در این حوزه در سال‌های آتی حکایت می‌کند. پس به نظر می‌رسد کمتر کسی در این شغل‌‌ها بیکار خواهد ماند!

با معتبرترین و برترین شغل‌ های دنیا در سال جدید آشنا شوید

منبع: ایران ناز

سهم ائمه جمعه، شورای نگهبان، بسیج، تبلیغات اسلامی و حوزه‌های علمیه از بودجه ۹۹ چقدر است؟+جدول

تصور این نباشد که ماجرای اعتراضات بنزینی تمام شد| هشدار درباره تبدیل جامعه به «انبار باروت» و اعتراض پابرهنه‌ها و محرومین| اشتباه‌ مسئولان این است که دنبال پیداکردن دشمن خارجی هستند

مطهری لیست اموال خود را اعلام کرد/ یک خانه ۵۷۶ متری؛ یک پژو پارس و...

عکس| اعتراض مردمی در فرانسه، اغتشاش و آشوب در ایران!

موسوی قهار؛ مناجات‌خوان سحر‌های رمضان درگذشت

منبع این خبر، وبسایت www.irannaz.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۹۲۱۰۳۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

ایجاد ۹ هزار شغل برای روستائیان خراسان رضوی در تابستان سال جاری

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور رئیس دفتر رئیس جمهوری در سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری برگزار شد، با ارائه گزارشی از روند تولید، صادرات و اشتغال این استان در سال جاری اظهار کرد: در تابستان امسال نسبت به تابستان سال گذشته ۸۴۰ هزار نفر شغل بیشتر ایجاد شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: نرخ بیکاری روستایی استان در تابستان ۹۸ به ۳.۶ درصد رسیده که نسبت به تابستان سال ۹۷ به میزان ۵.۳ درصد کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: خالص اشتغالزایی خراسان رضوی از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا پایان تابستان امسال ۵۰ هزار و ۷۷۷ نفر بوده و سهم اشتغالزایی استان نسبت به کشور ۱۴ درصد است.

رسولیان با اشاره به برنامه‌ریزی استان مبنی بر جذب ۱۸۰ میلیون دلار سرمایه خارجی تا پایان سال جاری، خاطرنشان کرد: در هشت ماهه امسال ۲۵ طرح مصوب با مبلغ ۱۳۵ میلیون دلار توسط کشورهای افغانستان، آلمان، امارات متحده عربی، ترکمنستان، گرجستان، عراق و هندوستان در استان به تصویب رسیده که میانگین پیشرفت اجرایی آن‌ها ۴۵ درصد است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی، هدف خراسان رضوی در سال جاری را تحقق ۲.۳ میلیارد دلار صادرات ذکر و بیان کرد: در مدت هشت ماهه امسال یک میلیارد و ۱۲۶ میلیون دلار صادرات کالا از استان انجام شد که نسبت به‌مدت مشابه سال قبل در وزن ۲۴ درصد رشد داشت.

وی عنوان کرد: طی هفت ماهه سال جاری در راستای رونق تولید، بیشتر محصولات صنایع در استان رشد کرده‌اند به طوری که تولید کاغذ ۳۲ درصد، سیمان ۲۷ درصد، کنسانتره مس ۱۶۰ درصد، سموم آفات نباتی ۴۱ درصد، لوله و پروفیل ۳۶ درصد و ۱۰ قلم کالای دیگر نسبت به‌مدت مشابه سال قبل رشد تولید داشته است.

رسولیان رشد ۱۰ درصدی مصرف صنعت و معدن خراسان رضوی از گاز و رشد ۹ درصدی این بخش از برق را  طی هشت ماهه امسال نسبت به‌مدت مشابه سال قبل دلیلی بر رونق تولید در استان دانست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: کلینیک صنعت خراسان رضوی با مسوولیت شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و توانمندسازی آنها در اردیبهشت ماه امسال راه‌اندازی شد و این کلینیک هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی را بررسی کرده که منجر به عارضه‌یابی ۳۵۲ واحد و راه‌اندازی مجدد ۶۵ واحد با اشتغال ۶۵۲ نفر شده است.

وی گفت: در مجموع کلینیک صنعت خراسان رضوی در سال جاری موفق به ایجاد و تثبیت اشتغال در حوزه صنعت و تولید به تعداد هزار و ۱۲۳ نفر شده است.

رسولیان اضافه کرد: طی هشت ماهه امسال کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با گروه‌های کاری خود ۸۳ نشست برگزار کرده که در آن‌ها یک هزار و ۹۰۱ پرونده بررسی و منتهی به ۲ هزار و ۱۸۴ مصوبه شده و تاکنون هزار و ۷۸۹ مصوبه آن اجرایی شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی حجم تسهیلات پرداختی سیستم بانکی استان در هفت ماهه امسال را ۲۰۲ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال در بخش‌های صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن و ساختمان، بازرگانی و خدمات، قرض‌الحسنه و امور صادراتی  ذکر کرد و اظهار کرد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۴ درصد رشد داشته است.

وی افزود: از کل این تسهیلات ۳۷۱ میلیارد ریال برای احیای واحدهای تولیدی نیمه تعطیل، تعطیل و غیرفعال استان پرداخت شده است.

رسولیان بیان کرد: تعداد کل واحدهای تملیکی بانک‌های خراسان رضوی در پایان سال گذشته ۱۸۰ واحد بود که از این تعداد ۵۰ واحد در ۶ ماهه امسال واگذار شد و ۱۳۰ واحد دیگر باقیمانده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تعداد شرکت‌های دانش بنیان خراسان رضوی را ۲۶۰ واحد و تعداد واحدهای فناور را ۶۵۰ واحد ذکر و بیان کرد: این شرکت‌ها ۷۳۰ محصول داشته‌اند که از این تعداد ۱۹۶ محصول صادر شده است.

وی خواستار اعطای تسهیلات ثابت و افزایش اختیارات بانک‌ها در استان، صدور مجوز اجاره به شرط تملیک جهت واگذاری واحدهای تملیکی بانک‌ها، اصلاح ماده ۳۷ قانون تامین اجتماعی، واگذاری اختیارات کامل پارک آی.سی.تی کشور در حوزه استان، تخصیص ۱۰ میلیارد تومان به صندوق پژوهش و فناوری استان و افزایش اختیارات استاندار شد.

رسولیان ادامه داد: اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی از قلعه گنج توسط آقای رزم حسینی در استان کرمان آغاز شد و در پی تأکید رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری مبنی بر الگویی بودن این طرح، مثلث مزبور در خراسان رضوی نیز اجرا شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: در این راستا ۱۴۲ شرکت عمدتا مربوط به بخش خصوصی به عنوان معین اقتصادی، مسئولیت توسعه روستاهای خراسان رضوی را برعهده گرفتند و ائمه جمعه، استاندار، فرمانداران، رؤسای دادگستری و نمایندگان مجلس تفاهم‌نامه‌های منعقده با این معین‌ها را امضاء و حمایت خود از آن‌ها را اعلام کردند.

وی افتتاح دبیرخانه نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی برای رسیدگی به مشکلات معین اقتصادی و راه‌اندازی سامانه پیگیری و رصد طرح‌های سرمایه‌گذاری استان را از برنامه‌های جنبی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی برشمرد و گفت: تاکنون هزار و ۱۲۹ تفاهم نامه سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۲۸هزار میلیارد تومان با اشتغالزایی ۱۶۳هزار شغل در چارچوب طرح مزبور به امضاء رسیده که از این تعداد هزار و ۷۲ طرح به ارزش ۱۲۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در سامانه ثبت شده است.

رسولیان افزود: سهم بخش‌های مختلف از پروژه‌های سرمایه‌گذاری در مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان شامل صنعت ۳۶ درصد، خدمات و سلامت ۲۴ درصد، کشاورزی ۳۶ درصد و معدن چهار درصد است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: موانع و مشکلاتی که معین‌های اقتصادی در مسیر توسعه روستاها و اجرای پروژه‌ها با آن مواجه شده‌اند شامل ۲۱ درصد مربوط به صدور مجوزها، ۶۳ درصد مربوط به تأمین مالی و ۱۷ درصد مربوط به امور زیربنایی است.

کد خبر 4791303

دیگر خبرها

 • بهترین شهرهای دنیا برای علاقه مندان به هنر +تصاویر
 • چگونه شغل مناسبمان را پیدا کنیم؟
 • چاپ مقاله فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد در یکی از معتبرترین مجله‌های مهندسی صنایع جهان
 • افزایش ۳۸ درصدی تولید سالانه برق تا پایان دولت تدبیر و امید/ ۸۳ هزار مگاوات ظرفیت نصب شده در کشور داریم
 • صدور احکام رتبه‌بندی معلمان تا ۴۵ روز دیگر/شرط رتبه‌بندی نیرو‌های اداری
 • صدور احکام رتبه‌بندی معلمان تا ۴۵روز دیگر
 • اجرای طرح بهسازی ۴ هزار متر شبکه فشار متوسط برق در سرخه
 • صفحه اینستاگرام فدراسیون بسکتبال در بین برترین‌های آسیا
 • صدور احکام رتبه‌بندی معلمان تا ۴۵ روز دیگر/شرط رتبه‌بندی نیروهای اداری
 • صفحه اینستاگرام فدراسیون بسکتبال میان برترین‌های آسیا
 • خلیل زاده زننده برترین گل آسیا شد + عکس
 • بیروت میزبان معتبرترین رویداد تکواندو قاره کهن/ مبارزات تیمی جدیدترین میهمان قهرمانی آسیا
 • نمره متوسط جهانبخش در اولین بازی فصلش برای برایتون+عکس
 • ضرورت آشنایی فعالان کشاورزی لرستان با تکنولوژی روز دنیا
 • ریشه‌های اعتراضات و مسئله‌ حق اعتراض| مناظره عبدی و نادری در تسنیم:حاشیه‌نشین‌ها صدا ندارند
 • ثبت‌نام ۳ هزار و ۶۸۰ داوطلب برای ۳۵ کرسی پارلمانی استان تهران/ تفکیک سن و جنس و شغل
 • دانشگاه رازی در نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌های سبز دنیا موفق به کسب رتبه ۴۱۵ جهانی شد
 • ظریف کل سیاست خارجی را گروگان برجام کرده است
 • قالیباف: مشکل دولتی است که تولید فقر و بی‌عدالتی می‌کند/ رئیسی: به دولت اطلاع دادم که افزایش قیمت سوخت مشکلاتی را ایجاد می‌کند/رحیم‌پور ازغدی: آقای روحانی! اگر توهین کرده‌ام صوت جلسه را منتشر کنید/ رسائی: