شما رییس دولت اصلاحات را با آقای احمدی‎نژاد مقایسه کنید! ببینید چه کسی برای کشور ایجاد زحمت می‎کند؟

نایب رئیس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی می‎گوید که اگر فرصتی فراهم شود به دیدار رئیس دولت اصلاحات می‎رود و می‌پرسد: مشکل ایشان که در هیچ دادگاهی محاکمه نشده، چیست؟

به گزارش ایرنا، دیدار هفته گذشته اعضای فراکسیون امید مجلس با رئیس دولت اصلاحات، حواشی و مخالفت‎های چند نماینده اصولگرای مجلس را به‎همراه داشت. البته دیدار دو سال گذشته این نمایندگان با رئیس دولت اصلاحات نیز با واکنش‎هایی روبه‌رو شده بود. نمایندگان معترض از علی مطهری، محمدعلی وکیلی و بهروز نعمتی، نمایندگان مردم تهران شکایت کرده بودند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‎آبادی، نماینده مردم رشت و از اعضای فراکسیون مستقلین مجلس است که در دیدار دو سال گذشته با رئیس دولت اصلاحات حضور داشت، اما در دیدار هفته گذشته غایب بود.

ایمن‎آبادی در این باره به ایرناپلاس می‎گوید: شرکت نکردنم در این دیدار، ارتباطی با حواشی به‌وجود آمده در سال 95 ندارد. من از دیدار اطلاعی نداشتم و فکر می‎کردم فقط اعضای فراکسیون امید به ملاقات ایشان می‎روند.

جعفرزاده ایمن آبادی درباره حواشی به‌وجود آمده در جلسه صحن علنی مجلس در مورد دیدار فراکسیون امید با رئیس دولت اصلاحات تصریح می‎کند: اصلاً شما رییس دولت اصلاحات را با آقای احمدی‎نژاد مقایسه کنید! ببینید چه کسی برای کشور ایجاد زحمت می‎کند؟ یک فردی رئیس‌جمهور این مملکت بوده ‎است و حالا هم در کمال اخلاق‎مداری و فروتنی به انقلاب و نظام خدمت می‎کند، مردم را به آرامش و حضور در انتخابات دعوت می‎کند و با انقلاب و نظام هماهنگ است. درحالی که فرد دیگری اصل ولایت‌فقیه و نظام را زیر سؤال می‎برد، به سران سه قوه حمله می‌کند، مسئولان کشور را دزد خطاب می‌کند و هیچ خط قرمزی را لحاظ نمی‎کند، اما آزادانه فعالیت دارد!

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه می‎کند: کدام‌یک از این دو نفر برای کشور خطر دارند؟ البته من مخالف برخورد با احمدی‎نژاد هستم. او هم یک انسان است که اظهارنظر می‎کند و باید آزاد باشد.

جعفرزاده همچنین تأکید می‎کند: مشکل رئیس دولت اصلاحات که در هیچ دادگاهی محاکمه نشده چیست؟ حتی نمی‎شود ایشان را ملاقات هم کرد؟ البته ممنوع‌التصویری‌اش هم معلوم نیست از کجا آمده است.

نماینده مردم رشت می‎گوید من آمادگی دیدار را داشتم و از نظرم ملاقات با رئیس دولت اصلاحات هیچ اشکالی ندارد. بعداً هم اگر فرصتی فراهم شود به دیدار ایشان خواهم رفت.

منبع: بیتوته

خبر بعدی:

برای «رونق تولید» در سیاست‌های بین‌المللی‌مان اصلاحات ایجاد کنیم/ با وضع مقررات انبوه، خودتحریمی ایجاد کرده‌ایم/ کاهش حجم دولت را از کشورهای دیگر الگو بگیریم

عبدالرضا هاشم‌زایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره شعار سال ۹۸ که از سوی رهبر انقلاب «رونق تولید» نامگذاری شد، اظهار کرد: به نظر من زیرساخت‌هایی که ما برای رونق تولید داخلی داشتیم، آماده نیست و باید آن‌ها را آماده کنیم.

وی تاکید کرد: من همیشه این مورد را یادآور می‌شوم که بالاخره ما باید در سیاست‌های بین‌المللی‌مان مقداری تعامل و اصلاحات ایجاد کنیم که مواد اولیه برای واحد‌های تولیدی‌مان به شکل ساده به دست تولیدکنندگان کشور برسد. 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصول تولید در کشورهای جهان خاطرنشان کرد:‌  درست است که تولید ملی‌ دارای اهمیت است اما مردم  هم باید بیشتر به سمت مصرف تولیدات داخلی بروند. اقتصاد به خصوص در تولید به شکل یک دهکده جهانی و کاملا به هم پیوسته است و همه به هم وصل هستند. یعنی الان واحد‌های تولیدی ممکن است بخشی از مواد اولیه‌اش در داخل باشد و بخشی از قطعاتش از کشور دیگری وارد شود.

این عضو فراکسیون امید مجلس یادآور شد:‌ متاسفانه به دلیل تحریمی که بودیم بعدا مقررات زیادی ایجاد کردیم و این خودتحریمی‌ها را برای تولیدکنندگان به‌وجود آوردیم. 

وی با بیان اینکه ما نمایندگان مجلس جلسات بسیاری با تولیدکنندگان داریم، اظهار کرد: تولید کنندگانی که برای تولیداتشان نیاز دارند مواد اولیه‌شان را از خارج از کشور وارد کنند واقعا مشکل دارند. مثلا پول‌های مورد نیاز را نمی‌توانند حواله کنند و نمی‌توانند ال سی باز کنند. زمانی که وارداتی را انجام می‌دهیم به خصوص اگر مبلغ آن بالا باشد، بدون ال‌سی تضمین ندارد. سیستم مالی ما هم فعلا با آن شکلی که باید کار نمی‌کند.

هاشم‌زایی گفت: به نظر من در این مورد دولت موظف است تعاملش را با دنیا طوری تنظیم کند که این مشکلات حل و زیرساخت‌ها برای تولیدات داخلی فراهم شود تا کیفیت تولیدات هم بالاتر برود و قیمت تمام شده آن هم پایین‌تر بیاید تا عرضه و تقاضا مشکل قیمت را حل کند وگرنه در غیر این صورت در حد شعار و تبلیغ باقی خواهد ماند.

وی تاکید کرد: همیشه عرضه و تقاضا است که وضعیت قیمت و مصرف کالاها را مشخص می‌کند. الان آمریکا که کشوری قدرتمند در اقتصاد است، ۹۰ درصد از بازارهای مصرفی‌اش چینی است علت این امر هم این است که چینی‌ها قیمت‌ تمام‌ شده کالاها را ارزان‌تر در می‌آورند حتی نسبت به کالایی که در خود آمریکا تولید می‌شود ارزان‌تر تولید می‌کنند، درنتیجه مردم آمریکا هم سعی‌ می‌کنند که جنس ارزان‌تر را بخرند.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران افزود: الان در کشورهای اروپایی کمتر جایی پیدا می‌کنید که مملو از جنس چینی نباشد، بنابراین اگر بخواهیم رونق تولید داشته باشیم، باید هم ایرانی‌ها را تشویق کنیم که کالای ایرانی بخرند و اینکه زیرساخت‌هایی که ما الان برای تولید‌کنندگان نداریم را فراهم کنیم تا بتوانند تولیدات خود را با کیفیت بالا و قیمت پایین تولید کنند تا تولید رونق پیدا کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح‌ ساختار بودجه هم می‌تواند به رونق تولید ما کمک کند؟، گفت: ما در این چهار دهه هرسال وقتی فصل بودجه می‌شود می‌خواهیم این ساختار بودجه را اصلاح کنیم ولی آن اصلاحاتی که باید انجام نمی‌شود. به نظر من وقتی هزینه جاری دولت‌ها درصدش از کل بودجه بالا می‌رود، دیگر با این بودجه انفعالی برخورد می‌شود.

هاشم زایی گفت: برخورد انفعالی به این معناست که وقتی فقط ۱۰ تا ۱۵ درصد به بودجه عمرانی اختصاص پیدا می‌کند و نمی‌توان بیشتر درنظر گرفت چه اصلاحی می‌توان در آن بودجه انجام داد؟ موقعی که دولت از نظر کارمند متورم شده است ما چگونه می‌خواهیم اصلاح ساختار بودجه را انجام دهیم؟

وی اضافه کرد: شهر لندن که بیشترین سرویس‌ها را به مردم خود می‌دهد، شهرداری‌اش با ۱۵ هزار نفر اداره می‌شود و ما در شهرداری تهران بیش از ۱۳۰ هزار نفر پرسنل داریم. دولت هم همینطور است وقتی دولت متورم باشد و اکثر بودجه کشور صرف بودجه جاری شود در آن صورت دیگر شما اصلاح ساختاری نمی‌توانید انجام دهید.

این عضو فراکسیون امید گفت: راه چاره این است که به نظر من باید یک شجاعت و جسارتی باشد که بتوانیم جراحی اقتصادی انجام دهیم و از کشورهای دیگر الگو بگیریم. مثلا باید دید دولت‌های دیگر چه کار می‌کنند که حجم دولت را سالانه کم می‌کنند و ما سال به سال حجم دولت را افزایش می‌دهیم. این را باید از کشورهای دیگر الگو بگیریم. این موارد به یک جراحی اقتصادی و صبر و شکیبایی بیشتری از سوی مردم نیاز دارد.

رئیس‌‌جمهور: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همسایگان است

پرویز پرستویی: حکایت عادل فردوسی‌پور مانند استاد شجریان است

بازیگران سریال (نون خ) سعید آقاخانی و نقش هایشان +زمان پخش

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۱۰۱۱۹۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سفر به مرزهایی با اختلاف دمای ۸۰ درجه سانتی‌گراد/ مقامات کشور دعوتم برای ارایه گزارش‌های مرزی را پاسخ ندادند
 • اصولگرایان و اصلاح‌طلبان از نتیجه انتخابات مجلس یازدهم وحشت دارند
 • ماجرای جالب سرگردانی احمدی‌نژاد در لیبی
 • لاریجانی رئیس ماند/ برجام اروپایی و سرنوشت اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی/ بازگشت لایحه «پرُ ماجرا» به مجلس/ برگزاری انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس
 • استخر توپ؛ خطرناک‌ترین مکان بازی برای کودکان
 • اینستاگرام فیلتر می‌شود یا نه؟/ منبع درآمد رهبری کجاست؟/ پرونده سعید طوسی بسته نشده/ احمدی‌نژاد: تحریم‌ها تقصیر روحانی بود نه من/ فضاسازی علیه فردوسی‌پور از کجا شروع شد؟
 • هنر این است که نسبت به اربابان قدرت انتقاد شود/ ضعف‌های موجود را ناشی از عملکرد برخی اصلاح‌طلبان می‌دانم/ بد و بیراه گفتن به رئیس جمهور برای برخی امتیاز محسوب می‌شود/ اعتماد مردم نسبت به حوزه کم شده است
 • جلسه فراکسیون‌های سیاسی برای گلایه رهبرانقلاب
 • صالحی اصفهانی : در دوران هاشمی با مشکل پرداخت بدهی خارجی مواجه شدیم/احمدی نژاد دید درستی از اقتصاد نداشت
 • جلسه مشترک فراکسیون‌های سیاسی برای رفع گلایه رهبر انقلاب از مجلس
 • حضور لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰بسیار محتمل خواهد بود/ماجرای جالب سرگردانی احمدی‌نژاد در لیبی/نظر فلاحت‌پیشه درباره گلایه رهبر انقلاب از مجلس/توصیه الله‌کرم به روحانی
 • «انقلاب معدنی» در راه است/ شکایت از ۵ نماینده/ اجرای سند ۲۰۳۰ در خیلی از مدارس/ وعده‌های شکلاتی آقای ترامپ/ نمایندگان تهران کاهش می‌یابد/ راه «افزایش حقوق کارمندان طبقه پایین» باز شد
 • می‌توانستیم آب، برق و سوخت مجانی به مردم بدهیم/ تا 4 ماه دیگر گزارش اصلاح ساختار کشور و بودجه ارائه می‌شود/ 79میلیارد دلار یارانه پنهان می‌دهیم که عمدتا سهم ثروتمندان است/ زندگی پولدارها در ایران، توسط فقرا تامین می‌شود/ چرا مجلس می‌خواهد به هر ایرانی روز
 • ترامپ دستور خروج از برجام را صادر کرد/ واکنش آیت‌الله مکارم به تبدیل کردن قم به واتیکان!/ روایت ترقی از شنود جلسات خصوصی خاتمی/ دستگیری «مرتضوی» کنار دریا!/ «کاوه مدنی» چرا استعفاء کرد و از ایران رفت؟/ سخنگوی سپاه: اسنپ برای سپاه نیست
 • خطرناک ترین ویروس های جهان را بشناسید
 • وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی خواستار اتحاد علیه موج خطرناک نژادپرستی و اسلام‌هراسی در غرب شدند
 • سال ۹۸ اصلاح طلبان در بن بست یا چهار راه؟/ بدترین سناریو برای جریان اصلاحات چیست؟
 • لشکر جهنگوی در فهرست خطرناک‌ترین "تروریست‌های پاکستان"
 • دایی – احمدی‌نژاد؛ دوقطبی عشق و نفرت