پیشکسوت باشگاه استقلال می‌گوید استقلال کار سختی در ادامه راه مسابقات لیگ‌قهرمانان آسیا در پیش دارد.

سیروس دین محمدی، پیشکسوت باشگاه استقلال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تساوی استقلال برابر العین در هفته دوم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، اظهار کرد: استقلال در نیمه اول می‌توانست بازی را با نتیجه ۲ بر صفر به پایان برساند. این تیم می‌توانست در نیمه اول بازی را مدیریت کند و بتواند از موقعیت‌های خود درست استفاده کند اما این اتفاق متأسفانه رخ نداد. در نیمه دوم هم استقلال چند موقعیت خوب برای گلزنی در اختیار داشت اما نتوانست از این موقعیت‌ها درست استفاده کند و این نتیجه به دست آمد.

او ادامه داد: در لیگ قهرمانان آسیا باید از تک تک موقعیت‌ها بهره ببریم. در مرحله گروهی گرفتن امتیاز مهم است و گل زدن و تعداد گل بالا در اولویت قرار ندارد. استقلال در این بازی نتوانست از فرصت‌های گلزنی استفاده کند. اگر استقلال در این بازی پیروز میدان بود سه امتیازی می‌شد و کارش در ادامه راه آسان‌تر بود.

این پیشکسوت درباره مساله داوری و VAR اظهار کرد: اگر سیستم VAR به در فوتبال ما بیاید دیگر مشکلات داوری گریبانگیر ما نخواهد شد. در بازی‌های اخیری که مشاهده کردیم ما از مساله داوری بسیار ضربه خورده‌ایم ولی اگر این سیستم به فوتبال ما بیاید دیگر شاهد این مشکلات نخواهیم بود.

دین محمدی درباره تفاوت لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا گفت‌: ما به هیچ عنوان نباید لیگ برتر را با لیگ قهرمانان آسیا مقایسه کنیم. در لیگ قهرمانان آسیا تیم‌های حرفه‌ای‌تری وجود دارند و مقابل نمایندگان ایران قرار می‌گیرند. در حال حاضر نمایندگان کشور قطر از لیگ بسیار حرفه‌ای‌تری بهره‌مند است و نمایندگان ما وقتی با این تیم‌ها روبرو می‌شوند با مشکل مواجه می‌شوند. در قدیم لیگ ما از کیفیت خوبی برخوردار بود و ما در لیگ قهرمانان آسیا مشکل کمتری داشتیم اما در حال حاضر این طور نیست. استقلال اگر به تفاوت لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا واقف شود، می‌تواند شرایط بهتری را کسب کند.

وی در ادامه در مورد عملکرد استقلال در لیگ برتر خاطر نشان کرد: استقلال در لیگ برتر موفق شده است نتایج خوبی را کسب کند و انتظارات را بر آورده کند اما با نتایجی که در جام باشگاه‌های آسیا به دست آورده است، کارش مقداری سخت شده است. اگر استقلال یک نتیجه بد دیگری در جام باشگاه‌ها به دست آورد، نمی‌تواند به ادامه کار در لیگ قهرمانان آسیا امیدی داشته باشد. باید منتظر بازی‌های دیگر لیگ قهرمانان آسیا بود تا ببینیم چه پیش خواهد آمد.

منبع: بیتوته

خبر بعدی:

اسامی 10 دانشگاه برتر ایران در آسیا/ از دانشگاه های صنعتی تا دانشگاه های پایتخت

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در اولین رتبه بندی دانشگاه های آسیایی با کسب رتبه 37 آسیا، و بهبود وضعیت نسبت به سال قبل، موفق به کسب جایگاه اول در دانشگاه های کشور شد.

در رتبه بندی سال ۲۰۱۸ دانشگاه های آسیایی دانشگاه صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، علم و صنعت ایران، دانشگاه تهران و دانشگاه تبریز رتبه های اول تا هفتم دانشگاه های کشور را به خود اختصاص داده اند. همچنین دانشگاه های شیراز، دانشگاه اصفهان در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

در این گزارش 10 دانشگاه برتر کشور که در آسیا رتبه کسب کرده اند را مشاهده می کنید:

1_نوشیروانی بابل

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل یا دانشگاه صنعتی بابل یکی از دانشگاه‌های فنی و مهندسی دولتی وابسته به وزارت علوم ایران واقع در شهر بابل، استان مازندران می‌باشد. دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل تنها دانشگاه دولتی صنعتی استان مازندران و شمال ایران است. این دانشگاه دارای شش دانشکده، 200عضو هیئت علمی و حدود 6 هزار دانشجو می‌باشد که یک چهارم دانشجویان آن در مقطع تحصیلات تکمیلی و بقیه دانشجویان در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل می‌باشند.

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در رده‌بندی سال 2018 تایمز در رتبه اول دانشگاه‌های ایران و در رده 301 –350 دانشگاه‌های جهان قرار گرفت و همچنین در سال 2019نیز رتبه اول ایران و رتبه 351–400 جهان را کسب کرد. این دانشگاه در رتبه‌بندی موضوعی شانگهای در سال 2017 در رشته مهندسی مکانیک در رده 150–101 جهان و سوم ایران و همچنین در رشته مهندسی شیمی نیز در رده 300 –201 جهان و پنجم ایران قرار گرفت.

رتبه این دانشگاه در آسیا 37 است.

2_دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه صنعتی شریف دانشگاهی دولتی واقع در خیابان آزادی تهران، ایران است و در سال 1344 تاسیس شد. دانشگاه صنعتی شریف در محله طرشت تهران در نزدیکی میدان آزادی واقع شده، و پردیسی نیز در جزیره کیشدر خلیج فارس دارد.

این دانشگاه بسیاری از بهترین دانشجویان ایران را جذب می‌کند. از 500 هزار نفری که هر ساله در کنکور پذیرفته می‌شوند، 800 نفر بالا می‌توانند وارد این دانشگاه بشوند. این مرکز به عنوان دانشگاه ام‌آی‌تیایران خوانده شده‌است.

این دانشگاه در حال حاضر دارای 484 عضو هیئت علمی است که از این تعداد 181 نفر استاد، 105نفر دانشیار، 176 نفر استادیار، 20 نفر مربی و 2 نفر مربی آموزشیار می‌باشند. طی پنج سال گذشته بیش از 90 درصد از پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی کنکور سراسری دانشگاه‌ها با رتبه‌های بین 1 تا 100 و بیش از 50 درصد پذیرفته شدگان با رتبه‌های بین 1 تا 500 ، دانشگاه صنعتی شریف را برای ادامه تحصیل خود برگزیده‌اند.

رتبه این دانشگاه در آسیا 83 است.

3_دانشگاه امیرکبیر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر یا پلی‌تکنیک تهران یکی از دانشگاه‌های فنی و صنعتی ایران است که در شهر تهران قرار دارد.دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال 1337 رسماً به عنوان دانشگاه صنعتی افتتاح شد. اگر چه به دلیل تعلق بخش‌هایی از آن به هنرسرای عالی، سال تأسیس آن در نشان جدید دانشگاه، 1307 آمده‌است.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم‌اکنون دارای 16 دانشکده، 6 گروه آموزشی مستقل، 3 واحد آموزشی در شهرهای بندرعباس، گرمسار و ماهشهر است. این دانشگاه هم‌چنین دارای یک پردیس بین‌الملل و یک مرکز آموزش الکترونیکی نیز می‌باشد.

رتبه این دانشگاه در آسیا 88 است.

4_ دانشگاه صنعتی اصفهان

دانشگاه صنعتی اصفهان یکی از دو دانشگاه بزرگ دولتی استان اصفهان و با بیش از 2300 هکتار مساحت، بزرگ‌ترین دانشگاه کشور از لحاظ وسعت است. این دانشگاه در5 کیلومتری شمال شهر اصفهان و در محدوده‌ای که از شرق به بزرگراه آزادگان (جاده‌ی شاهین‌شهر)، از جنوب به بزرگراه دانشگاه صنعتی (جاده‌ی خمینی‌شهر) و از جنوب‌شرقی به میدان استقلال (میدان‌دانشگاه‌صنعتی) محدود می‌شود، واقع شده است. این دانشگاه دارای پارک جنگلی کوچکی است و کوه‌های صلا و سید محمد، امام‌زاده سید محمد و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، همگی، در اراضی این دانشگاه واقع شده‌است.

رتبه این دانشگاه در آسیا 96 است.

5_ دانشگاه علم و صنعت ایران

دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاهی دولتی و به اعتقاد برخی اولین مؤسسهٔ آموزش عالی در ایران است که هستهٔ اولیهٔ آن در سال 1308 شکل‌گرفته‌است. این دانشگاه در تهران واقع است و شعبه‌های آن در شهرهای اراک، بهشهر، دماوند و نور قرار گرفته‌اند. این دانشگاه در سال 2016 در رتبه‌بندی تایمز به عنوان "بهترین دانشگاه ایران" و بالاتر از دانشگاه‌های صنعتی شریف و تهران قرار گرفت. در سال 2015 نیز این دانشگاه به همراه دانشگاه شریف تنها دانشگاه‌های ایرانی در بین 60 دانشگاه برتر آسیا بودند.

رتبه این دانشگاه در آسیا 108 است.

6_دانشگاه تهران

دانشگاه تهران دانشگاه دولتی و بزرگترین مرکز آموزش عالی در ایران است که در سال 1313 تاسیس شد.

همچنین دانشگاه تهران (بدون احتساب دانشگاه علوم پزشکی) در سال 2009 در رتبه‌بندی SCImago (که بر اساس تعداد مقالات علمی موسسات تحقیقاتی دولتی و آموزش عالی کشورهای مختلف موجود در دیتابیس Scopus از انتشارات Elsevier بدست آمده‌است) در رتبه 308جهان قرار داشت. (که در خاورمیانه، پس از4 دانشگاه اسرائیلی، در رتبه پنجم قرار داشت)

براساس جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های دنیا در ژوئیه سال 2011 و بر اساس وب سنجی، دانشگاه تهران برترین دانشگاه ایران می‌باشد؛ دانشگاه تهران با رتبه جهانی 708، در شاخص اندازه صفحات وب امتیاز 502 ، در شاخص قابلیت مشاهده از سوی دیگران امتیاز 961 ، در شاخص فایلهای قابل دسترسی امتیاز 788 و در شاخص میزان ارجاعات امتیاز 384 را به دست آورده‌است. این در حالی است که رتبه این دانشگاه در آخرین نسخه‌ای که از رتبه‌بندی وبومتریک در ماه مرداد منتشر شد، 938 اعلام شده بود.

رتبه این دانشگاه در آسیا 139 است.

7_ دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران یکی از دانشگاه‌های دولتی ایران و تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان تهران است.

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران بازماندهٔ مدرسهٔ طب مؤسسه دارالفنون تهران است، و به این لحاظ از کهن‌ترین موسسات علوم پزشکی آکادمیک ایران محسوب می‌شود.

رتبه این دانشگاه در آسیا 142 است.

8_دانشگاه تبریز

دانشگاه تبریز یکی از دانشگاه‌های دولتی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌باشد که در شهر تبریز واقع است. این دانشگاه شامل ۲۲ دانشکده است و در کل دارای 29 قطب علمی و مجتمع آموزشی است. این دانشگاه در سال 1326 به عنوان دومین دانشگاه قدیمی ایران پس از دانشگاه تهران، بنیان گذاشته شد. دانشگاه تبریز بزرگ‌ترین مرکز علمی در شمال غرب ایران می‌باشد.

رتبه این دانشگاه در آسیا 148 است.

9_دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی یکی از دانشگاه‌های دولتی ایران است که دانشکده‌های آن به صورت غیرمتمرکز در شهر تهران قرار دارند. این دانشگاه در سال 1392 در بین پنج دانشگاه صنعتی برتر ایران قرار گرفت. این دانشگاه در اولویت‌های رتبه‌های برتر کنکور سراسری قرار می‌گیرد. با تصویب شورای انقلاب فرهنگی این دانشگاه در سال 1359 با ادغام 9 مرکز آموزش عالی (مؤسسه عالی تکنیکوم نفیسی (مؤسس مهندس حبیب نفیسی)، مدرسه عالی فنی، دانشکده نقشه‌برداری، مؤسسه آبشناسی، دانشکده هواشناسی و علوم جو، دانشکده مخابرات، مدرسه عالی ساختمان، دانشگاه کار و پیشه، تربیت دبیر فنی پلی تکنیک تهران، دانشگاه علوم و فنون مجتمع آموزشی وزارت راه، مجتمع تکنولوژی تهران و مدرسه عالی تلویزیون و سینما) به شکل کنونی و با نام دانشگاه فنی و مهندسی تشکیل شد و در سال 1367 به نام خواجه نصیرالدین طوسی، دانشمند ایرانی تغییر نام داد.

این دانشگاه در 11 دانشکده با 18 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، 53 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 23 رشته تحصیلی در مقطع دکترا کار خود را انجام می‌دهد. به گفته دکتر محمود احمدیان، معاون آموزشی دانشگاه خواجه نصیر نسبت استاد به دانشجو در این دانشگاه با توجه به جذب اعضای هیئت علمی هم‌اکنون 1 به 18 می‌باشد.

رتبه این دانشگاه در آسیا 173 است.

10_ دانشگاه شیراز

دانشگاه شیراز یکی از دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ایران است که در سال 1325 خورشیدی تأسیس شد.

بر اساس رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های آسیا در سال 2017 ، که توسط سیستم رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی تایمز (تایمز هایر اجوکیشن) اعلام شد، دانشگاه شیراز به عنوان برترین دانشگاه جامع ایران معرفی گردید.

این دانشگاه همواره به سخت‌گیری شهره بوده‌است و معدل‌های دانشجویان آن در رشته‌های مختلف عموماً در سطح‌های پایین‌تری نسبت به همترازان خود در سایر دانشگاه‌ها قرار دارد.

رتبه این دانشگاه در آسیا 188 است.

انتهای پیام/

28 / 279 دانشگاه صنعتی شریف شیراز امیرکبیر نوشیروانی

رئیس‌‌جمهور: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همسایگان است

پرویز پرستویی: حکایت عادل فردوسی‌پور مانند استاد شجریان است

بازیگران سریال (نون خ) سعید آقاخانی و نقش هایشان +زمان پخش

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۱۰۱۱۹۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کار سخت استقلال برای حفظ ۳ بازیکن
 • شماره جدید نشریه «مطالعات اجتماعی دین» منتشر شد
 • وزارت ورزش‌وجوانان به تعهدات خود در قبال ورزشکاران پایبند بوده است/ بالغ بر 10 میلیون دلار در سال 97 تامین اعتبار برای فدراسیون‌ها داشتیم/ سال 98 سال سختی برای ورزش است و باید در هزینه‌ها مدیریت کنیم
 • ستاره‌های پرسپولیس در آستانه محرومیت
 • حرفهای جالب کرانچار درباره کی‌روش،برانکو و دالیچ
 • عیدی کنفدراسیون فوتبال آسیا به نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان
 • اتفاق خوب برای نماینده‌های آسیایی فوتبال ایران
 • حرف‌های جالب کرانچار درباره کی‌روش، برانکو و دالیچ/فوتبال ایران نسبت به آسیا تقریباً در اوج است
 • کرانچار: می‌توانیم رویای المپیک را تحقق بخشیم
 • تعویق دورحذفی لیگ قهرمانان آسیابالابی ژاپن وقطر
 • مشکل پنهان و خطرناک پرسپولیس در آسیا
 • قطر و ژاپن عامل اصلی تعویق بازی‌های مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا
 • رسمی: تعویق مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمان آسیا
 • ستاره آفریقایی استقلال رکورد زد
 • یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاد
 • برانکو: طوری کار کرده‌ام که انگار صد سال خواهم ماند
 • رسمی: یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاد
 • گل‌محمدی: سال پر فرار و نشیبی را پشت سر گذاشتیم
 • یحیی گل محمدی: با شنیدن خبر حذف فردوسی پور از برنامه 90 شوکه شدم؛ پدیده در سال 97 فراز و نشیب زیادی داشت