مشاهده اخبار داغ روز

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، محمد شریعتمداری شامگاه پنجشنبه در شورای اداری لرستان با اشاره به اینکه ما در گام دوم انقلاب وارد شده‌ایم و این گام دوم را ملت ایران با شنیدن پیام روح بخش رهبر معظم انقلاب که نکاتی را در قالب مانیفستی روشن از اهداف نظام به ویژه خطاب به جوانان ارائه داده بود، آغاز کردند؛ اظهار کرد: این مخاطب قرار دادن جوانان خود درس بزرگی است و این توجه را ایجاد می‌کند که چرا در طول دوره خدمتمان بعد از پایان جنگ توجه به امر جوانان و استفاده در مشاغل مدیریتی کم شد و چرا نگذاشتیم بیایند رشد و نمو پیدا کنند.

وی با بیان اینکه بیشترین تکرار در این پیام موضوع جوانان است که برای ما یک درس و تنبه است، تصریح کرد: در طول ۱۳۰ روزی که در وزارت کار مشغول به کار هستیم تلاش کردم این تاکید رهبری را مورد توجه جدی تری قرار دهم، انتصاب مسئولان جوان در مشاغل حساس و مهم مدیریتی از کار‌هایی است که وارد آن شده‌ایم و معتقدیم باید با قدرت آن را ادامه دهیم.

وزیر کار با اشاره به اینکه در کنار استفاده از جوانان در عرصه عمل و اجرا، باید کسانی باشند دارای تجربه و فکر و اندیشه، این دو در کنار هم انقلاب را به جلو می‌برد، گفت: بایستی کشور را از شرایطی که دارد خارج کنیم، به هیچ وجه با ناامیدان نابلد نمی‌توان کشتی جمهوری اسلامی ایران را به مقصد رساند؛ باید افراد کار بلد و با امید بر مسئولیت‌های اجرایی بنشینند تا به هدف خود برسیم.

شریعتمداری یادآور شد: در شروع سال جدید همه را تاکید می‌کنم بر توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، شک نکنید با یک صبوری مختصر حاصل کار‌ها را خواهید دید، اتاق‌های اندیشه با بزرگان و استفاده در عمل با جوانان.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بعد از روی کار آمدن ترامپ برنامه ریزی جدی شد تا با محاصره اقتصادی کشور ایران را به شکست برسانند، با اطمینان می‌گفتند ما چهل سالگی انقلاب را جشن نمی‌گیریم، خواب‌هایی دیده بودند و تصوراتی برای خود دیده بودند که همه آن‌ها به هم پاشید، اظهار کرد: البته ملت تا حدودی آسیب دید؛ این‌ها کار‌هایی کردند که از جنایت جنگی بدتر بود. فشار‌ها قبلاً بر دولت‌ها بود، اما این بار به کمپانی‌ها و اشخاص حقیقی وارد شد.

وزیر کار با بیان اینکه دولت مجبور شد واردات ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع کند، تصریح کرد: در حوزه فعالیت‌های اقتصادی با ممنوعیت واردات این تهدید و تحریم را به یک فرصت برای استفاده از توان داخلی تبدیل کردیم.

شریعتمداری ادامه داد: گرانی مختصری با ممنوعیت واردات اتفاق می‌افتد، اما همین گرانی باعث سرمایه گذاری بیشتر بخش خصوصی می‌شود و در نهایت عرضه بیشتر محصول باعث تعادل در بازار می‌شود؛ این تهدید دشمن تبدیل به فرصت می‌شود مشروط بر کمی صبوری.

وی با تاکید بر قدرت جمهوری اسلامی ایران افزود: ضد انقلاب پشت تلویزیون لندن اعلام می‌کند، می‌گویند امروز تصمیمات سیاسی کشور ما نه در لندن و نه در واشنگتن گرفته می‌شود، بلکه در درون ایران است. این‌ها افتخار است.

وزیر کار با اشاره به اینکه امروز مشکل اصلی مردم اشتغال است،اظهار کرد: آقای استاندار امروز در این جلسه که شورای اداری است و همه هم حضور دارند می‌گویم، استاندار در استان اختیاراتش برای اعمال بیش از رئیس جمهور پشت میز ریاست جمهوری است. استاندار بنشیند پشت میز شورای تأمین همه دیگر مقامات مشورتی هستند؛ تصمیمات استاندار لازم الاجرا است، شما نماینده حکومت هستید و تمام مدیران من در استان تحت نظر شما هستند؛ هرکسی هماهنگ با استاندار عمل نکند شما بگذار پشت در استان من از تصمیم شما حمایت می‌کنم.

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید نظارت بر ارائه وام‌ها قوی شود، به زودی آقای منصوری (معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار) باید اعلام کند کی چقدر وام چهار درصد گرفته است، تصریح کرد: کسی پشت پرده وام چهار درصدی نمی‌تواند بگیرد، اگر گرفت باید مردم بدانند کیست و برای چه گرفته و آیا اشتغال ایجاد کرده است یا نه، اگر نکرد باید وام او به ۱۸ درصد برگردد.

وی با تاکید بر اینکه بانک‌های ما که اعلام کرده بودند که ۶۷۰۰ میلیارد و نزدیک به ۷ هزار میلیارد تومان پرداخت تسهیلات داشته اند، افزود: بررسی که کرده ایم نشان می‌دهد هزار میلیارد مازاد اعلام کرده اند، یعنی گفته اند داده ایم و نداده اند؛ این موضوع اگر ادامه پیدا کند به مردم خواهم گفت.

وزیر کار گفت: هیچ بانکی حق ندارد آنچه پرداخت نکرده را بگوید پرداخت کرده است.

شریعتمداری با اشاره به اینکه حتماً آقای استاندار باید پیگیری کند که اگر ادعا می‌شود تسهیلات به اشتغال می‌انجامد باید بیانجامد، اظهار داشت: تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مازاد برای توسعه حوزه سنگبری، گیاهان دارویی، گردشگری، دام سبک و آی تی در لرستان می‌گذاریم.

وی با بیان اینکه من از این اعتبارات اشتغال انتظار فوق العاده دارم، تصریح کرد: امروز می‌گویند رشد اقتصادی ما کمی بالاتر از صفر است و هدف رشد اقتصادی ۸ درصدی محقق نشده است؛ باید از روش‌های جایگزین استفاده کنیم، اشتغال روستایی یک روش جایگزین است و ما از این روش انتظار فوق العاده داریم.

وزیر کار با تاکید بر اینکه در اجرای طرح‌های اشتغالزایی پول پاشی نباید صورت گیرد، افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی و استاندار نباید بگذارند پول پاشی صورت بگیرد، اگر افتاد جلوی آن را بگیرید.

شریعتمداری با اشاره به اینکه شرکت‌های بزرگ موفق استان، در صورتی که تأمین مواد اولیه را در روستا‌ها بکنند می‌توانند تسهیلات بدون سقف دریافت کنند؛ اما شرط این است بروند با کشاورز قرارداد ببندند، ادامه داد: در الگوی جدید مشاغل خانگی ۱۰ استان را به صورت پایلوت اجرا کردیم که لرستان جزو استان‌های موفق بوده است، در سال ۹۸ هم در صورتی که برنامه حضور در بازار‌های جهانی را داشته باشید حمایت می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کلنگ زنی چند پروژه در لرستان اظهار کرد: البته نخورده نباید شُکر کرد، امیدواریم این طرح‌ها در وقت خود به اجرا درآیند؛ پروژه لاستیک سازی را امروز آغاز کردیم، بررسی فوق العاده‌ای کردیم که طرح سودآور باشد و یک مقدار هم نگاه به آینده است از این جهت که وارد کننده لاستیک اتوبوسی و کامیونی هستیم.

وزیر کار با بیان اینکه ۴ سال طول می‌کشد تا پروژه لاستیک سازی الیگودرز اجرایی شود، تصریح کرد: نماینده مردم دورود گفتند این پروژه تا پایان دوره من باید تمام شود، که البته تطابق زمان اجرایی پروژه با دوره مسئولیت من نیست؛ بالاخره زمان باید طی شود و بهره برداری شود.

شریعتمداری با تاکید بر اینکه لرستان دچار عقب ماندگی تاریخی است، از حرف و سخن در حوزه توازن باید بیرون بیاییم و به عمل برسیم، افزود: شما به عنوان مدیر هماهنگ کننده در استان نباید فقط در جلسات خبر منتقل کنید، پروژه باید اجرا کنید.

وی ادامه داد: هیچ مجموعه‌ای نیست که مسئول تنظیم روابط کارش با مسئولان تعاونی‌ها، بانک‌ها، صندوق‌ها، واحد‌های تولیدی قوی و… هماهنگ نباشد، ‬از کنار هم قرار دادن این‌ها در اجرای طرح‌های متناسب با مزیت‌ها بهره بگیریم، اگر به جای گودرز امیری معاون هماهنگی اقتصادی استاندار لرستان بودم یک جلسه می‌گذاشتم تا ببینم باهم چه می‌شود کرد، این هیئت تشکیل شود و بحث توسعه استان از دیدگاه وزارت کار تعریف شود.

وزیر کار گفت: در این هیئت حرف‌های نجومی غیرقابل انجام نزنیم، کار‌هایی که می‌شود انجام داد را پیگیری کنیم، کارگروهی با این ابعاد ایجاد شود و به استاندار و من هر سه ماه یک بار نتیجه جلسات را بگویند.

شریعتمداری با بیان اینکه برای کارآفرینی بانوان میز جداگانه‌ای در وزارت کار تشکیل می‌شود، تصریح کرد: معتقدم تبعیض مثبتی را باید برای ایجاد اشتغال بانوان قائل شویم.

 

انتهای پیام/ت

منبع: باشگاه خبرنگاران

روایت علی مطهری از جدیدترین نامه‌اش به رهبری/حوادث آبان‌ماه را فقط به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/مجمع تشخیص، شورای نگهبان دوم شده است

حالِ مردم خوب نیست؛ اعتراضات آبان با مردم ایران چه کرد؟

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

کمک داور فوتبال کشورمان خودکشی کرد

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۱۱۵۶۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: رهبر انقلاب جوانان

خبر بعدی:

دولت وظیفه دارد سنگ جلوی پای صادرکنندگان نگذارد/ صدور ۴۰ بخشنامه در ۲ ماه!

خبرگزاری میزان- مدرس خیابانی گفت: امروز صادرکنندگان کاملا راه خود را بلد هستند و تنها دولت وظیفه دارد که سنگ جلوی پای آن‌ها نگذارد و آن‌ها را حمایت کند تا بتوانند به راه خود ادامه دهند. تاریخ انتشار: 14:07 - 22 آذر 1398 - کد خبر: ۵۷۶۴۴۸

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، به نقل از شاتا، حسین مدرس خیابانی قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه مشترک با صادرکنندگان استان کرمان، با بیان اینکه صادرکنندگان در سخت‌ترین شرایط، تداوم صادرات ایران را تضمین کرده‌اند، گفت: تمام هدف دشمن در این دوره از تحریم‌ها، آن بوده که با کاهش صادرات نفت، درآمد‌های ارزی کشور هم به صفر برسد؛ اما خوشبختانه به اتکای درآمد‌های ارزی که صادرکنندگان فراهم آورده‌اند، کشور در سال ۹۸ اداره شده و این سال با تامین همزمان نیاز‌های داخلی بازار و صنعت و تولید کشور در شرایط مناسبی رو به پایان است.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شرایط خاص ارزی کشور در سال گذشته و به تبع آن، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی که از سوی دولت در قالب بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها پیش روی تجار و صادرکنندگان کشور قرار گرفته است، افزود: منشا بسیاری از این محدودیت‌ها و بخشنامه‌هایی که فعالان اقتصادی از آن به تحریم داخلی تعبیر می‌کنند، فشار‌های بیرونی است؛ این در حالی است که پاشنه آشیل اتکای منابع دولت برای اداره کشور، ارز است و بنابراین دولت مجبور بود که نه تنها تخصیص ارز برای واردات را مدیریت نماید، بلکه ارز حاصل از صادرات را نیز تحت کلید خود داشته باشد تا بتواند از آن، برای تامین نیاز‌های ارزی کشور بهره‌برداری نماید.

وی تصریح کرد: فضای امروز روز ملی صادرات و تجلیل و تکریم از صادرکنندگان، با سال‌های گذشته بسیار متفاوت است، چراکه در سال‌های قبل، صادرکنندگان، کمتر مورد توجه قرار گرفته و پشت دریای عظیم منابع نفتی، گم شده بودند.

آخرین وضعیت لغو بخشنامه‌های متناقض

مدرس خیابانی با بیان اینکه دولت در سال گذشته، به تناسب نسخه‌ای که تحریم‌ها بر علیه ایران پیچید، بخشنامه‌هایی را صادر کرد، گفت: در واقع، بخش عمده‌ای از این بخشنامه‌ها، پاسخ به هنگام به متغیر بیرونی است که دولت هر روز باید به تناسب این نسخه‌ها را پاسخ می‌داد. البته بخشی از این بخشنامه‌های متعدد و متناقض را هم نمی‌توان تائید کرد؛ کما اینکه بالغ بر یک ماه و نیم است که موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت مامور شده است که تمام دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های صادره ظرف یکسال و نیم گذشته را احصاء کرده و تعارضات آن را استحصال کند.

وی با اشاره به لغو دو بخشنامه متناقض در خصوص صادرات تراکتور، نیز تصریح کرد: دو بخشنامه در حوزه صادرات قطعات تراکتور صادر شده بود که متاسفانه متناقض با یکدیگر بودند، بر این اساس این دو بخشنامه ابطال شده و یک بخشنامه واحد جای آن را گرفته است. در عین حال، در مورد صدور بخشنامه‌ها، موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی گزارشی را آماده کرده که بر اساس آن، روند صدور بخشنامه‌های سال گذشته کاملا متناسب با نوسانات نرخ ارز بوده است و اکنون که در شش ماهه اخیر، قیمت ارز از ثبات برخوردار است، درصد صدور بخشنامه‌ها کم شده است.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: گزارشات نشان می‌دهد که در ماه‌های تیر و مرداد سال گذشته، ۴۰ بخشنامه از سوی گمرک و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت صادر شده که بخشی از آن‌ها واقعا لازم نبوده است و بخشی نیز حتما باید باطل بشود.

بیشتر بخوانید: صدور ۴۰ بخشنامه متضاد در طول ۵ ماه! / مالیات پرداختی شرکت‌های دولتی یک هفتم بنگاه‌های خصوصی

وی تصریح کرد: امروز صادرکنندگان کاملا راه خود را بلد هستند و تنها دولت وظیفه دارد که سنگ جلوی پای آن‌ها نگذارد و آن‌ها را حمایت کند تا بتوانند به راه خود ادامه دهند؛ این در حالی است که اگر برخی بخشنامه‌ها از درون دارای کج سلیقگی و یا بدفهمی برخی مجریان هستند، باید آن‌ها را اصلاح نماییم. ولی باید توجه داشت که بخش عمده‎‌ای از این بخشنامه‌ها، برای اداره کشور لازم است؛ چراکه باید سفره مردم را هم اداره کرد.

متنوع سازی کالا‌ها و بازار‌های صادراتی در دستور کار

مدرس خیابانی در بخش دیگری از سخنان خود، از ایجاد نمایشگاه‌های دائمی کالا‌های ایرانی در بازار‌های هدف صادراتی خبر داد و گفت: در عین حالی که باید در کشور‌های هدف صادراتی تمام تلاش خود را برای عرضه کالا‌های ایرانی صورت داد، اما نکته حائز اهمیت آن است که اکنون در حوزه صادرات، با چالش تمرکز کالا و بازار صادراتی مواجه هستیم.

وی افزود: بر این اساس، یکی از برنامه‌های جدی سازمان توسعه تجارت ایران آن است که بتواند تنوع کالایی و بازار‌های صادراتی را ایجاد کند. به این معنا که نباید شرایطی را پیش روی صادرات داشت که سبد بازار‌های هدف و کالا‌های ما محدود باشد.

بسته حمایتی سازمان ملی استاندارد برای صادرکنندگان

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وجود ۵۰ توافق‌نامه استاندارد میان ایران و سایر کشور‌های دنیا خاطرنشان کرد: در کنار توافق‌نامه‌های تجاری کشور، باید توافق‌نامه‌های استاندارد را نیز منعقد کرد تا کالا‌های ایرانی برای تطبیق گواهینامه‌های استاندارد مورد نیاز کشور‌های هدف صادراتی، در مرز‌ها معطل نمانند.

وی افزود: این در حالی است که هر چقدر که توافق‌نامه تجاری منعقد شده و برای کالا‌های صادراتی، بازاریابی صورت گیرد، اما در زمان دریافت گواهینامه‌های استاندارد در بازار‌های هدف، معطلی به وجود آید، قدرت رقابت کالا‌های صادراتی ایران با همتایان خود، کاهش خواهد یافت. پس هدف اصلی این است که با تفاهم‌نامه‌ای که میان حوزه قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با سازمان ملی استاندارد ایران منعقد شده، به تناسب توافق‌نامه‌های تجاری، توافق نامه‌های حوزه استاندارد نیز با کشور‌های هدف صادراتی به امضا رسد.

مدرس خیابانی از وجود بسته حمایت از صادرات در سازمان ملی استاندارد ایران خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه‌ها و بسته‌های حمایتی دستگاه‌های مختلف دولتی باید کاملا اطلاع رسانی شود تا تجار و صادرکنندگان کشور از آن مطلع شده و استفاده نمایند. بر همین اساس، سازمان توسعه تجارت ایران مکلف شده تا اطلاع رسانی‌های لازم از توافق نامه‌های تجاری و نیز تسهیلاتی که برای صادرکنندگان کشور تعریف شده، صورت دهد و به خصوص در حوزه اوراسیا نیز، قرار بر این است که کارگاه‌های آموزشی متعددی با همکاری اتاق‌های بازرگانی برگزار شود.

رایزنی با ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برای استرداد سریع مالیات بر ارزش افزوده صادرات

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به گلایه صادرکنندگان از طولانی شدن استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات خاطرنشان کرد: مطابق با نص صریح قانون، مبلغ مالیات بر ارزش افزوده صادرات باید حداکثر ظرف یکماه به صادرکننده مسترد گردد؛ اما این اتفاق اکنون رخ نمی‌دهد؛ این در حالی است که رایزنی‌های بسیاری صورت گرفته تا تفاوتی در استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات میان صادرکنندگان نمونه و شناسنامه دار کشور با آن دسته از صادرکنندگان دارای کارت بازرگانی اجاره‌ای در نظر گرفته شود، به این معنا که از زمان اظهار کالا، حداکثر ظرف یکماه، مالیات بر ارزش افزوده را به صادرکنندگان مسترد نماییم. در این میان اگر لازم باشد، موضوع را به جلسات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ارجاع خواهیم داد تا حداقل این موضوع برای صادرکنندگان نمونه و شناخته شده حل و فصل شود.

مدرس خیابانی با بیان اینکه امروز نقدینگی واحد‌های تولیدی و صادراتی بسیار کم شده است، گفت: بخش عمده‌ای از نقدینگی صادرکنندگان، از سوی سازمان امور مالیاتی مسترد نشده است، بنابراین باید زمینه را برای استرداد مالیات بر ارزش افزوده که بخشی از نقدینگی مورد نیاز واحد‌های تولیدی- صادراتی را حل و فصل می‌کند، ظرف کوتاهترین زمان تلاش کرد.

محدودیتی برای تامین ارز از سامانه نیما نداریم

با تاکید بر اینکه، محدودیتی در ارایه ارز نیما به واردات کالا‌های مورد نیاز کشور نداریم گفت: بر اساس اعلام بانک مرکزی، مازاد ارز در سامانه نیما وجود دارد و هم اکنون قطعات و مواد اولیه مورد نیاز تولید، با ارز نیمایی به سرعت تامین اعتبار می‌شود؛ این در حالی است که در بخش تخصیص ارز نیمایی، هیچ محدودیتی نداریم.

صادرکنندگان تهاتر کالا‌ها را جدی بگیرند

مدرس خیابانی از صادرکنندگان درخواست کرد تا موضوع تهاتر را با جدیت پیگیری نمایند و گفت: بحث تهاتر کار خوبی است؛ به خصوص اینکه هزینه نقل و انتقالات ارز بسیار بالا است و بنابراین مدل تهاتر باید جایگزین مدل فروش نقدی و انتقال پول از طریق حواله و صرافی شود؛ بنابراین صادرات در مقابل واردات بسیار مهم است.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از واگذاری میز‌های کالایی به استان‌ها خبر داد و گفت: ایجاد میز‌های تخصصی صادرات خرما، پسته و زعفران در دستور کار قرار دارد؛ این در حالی است که ۸۳ درصد واردات کشور را مواد اولیه و واسطه تولید تشکیل می‌دهد که ارز بالایی را برای واردات طلب می‌کند؛ بنابراین همانطور که مشاهده می‌شود، به میزانی که قیمت ارز بالا رفته، صادرات ما رشد نکرده است، چراکه بالا رفتن نرخ ارز، بر روی قیمت تمام شده کالا‌های صادراتی تاثیرگذار بوده است. پس بخش عمده‌ای از کالا‌های صادراتی کشور، واردات محور است؛ این در حالی است که برخی از کالا‌ها همچون زعفران، پسته و خرما ارزبری برای تولید ندارند و از سوی دیگر، هویت کشور به شمار می‌روند، پس باید صادرات آن‌ها تقویت شود.

تشکیل میز صادراتی خرما، پسته و زعفران در دستور کار

مدرس خیابانی با بیان اینکه میز صادراتی خرما تشکیل شده و ارزشگذاری صادرات با نظر کامل انجمن خرما صورت خواهد گرفت، گفت: از این پس، مصوبات میز‌های کالایی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ می‌شود تا قابلیت اجرایی بالایی داشته باشد.

تمام امکانات خود را برای حمایت از صادرات به ۱۵ کشور همسایه و اوراسیا بسیج می‌کنیم

این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تجارت با اوراسیا نیز گفت: تجارت اوراسیا با دنیا ۹۰۰ میلیارد دلار است که سهم ما تنها ۲.۷ میلیارد دلار است؛ بر این اساس با اوراسیا نیز توافقنامه‌ای به امضا رسیده است که باید از سوی تجار مورد استفاده قرار گیرد، این در حالی است که تمام تمرکز سازمان توسعه تجارت ایران، شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران و صندوق ضمانت صادرات ایران بر روی پانزده کشور همسایه به عنوان کشور‌های هدف صادراتی است که به علاوه آن، کشور‌های اوراسیا، چین و هند نیز مورد تاکید قرار دارند که باید همه امکانات خود را برای حضور در این بازار‌ها بسیج کنیم.

مدرس خیابانی از اتاق‌های بازرگانی درخواست کرد تا در حوزه رایزنان بازرگانی فعال شده و در قالب امضای توافق نامه‌ای با سازمان توسعه تجارت ایران و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، کار گزینش و اعزام و جذب رایزنان بازرگانی در بازار‌های هدف صادراتی را در قالب نمایندگی‌های تجاری ایران در خارج از کشور را به عهده گیرند.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • خرید ۱۹۱۲ قلم کالا ساخت ایران به منطور حمایت از تولید داخلی/بازسازی تلمبه خانه گوره سی
 • باید شرکایمان را از بین کسانی انتخاب کنیم که در تحریم‌ها با ما دشمنی نکردند
 • جاماندگان از انتخابات مجلس /پیش به سوی پاستور ۱۴۰۰؟
 • استراماچونی: به زودی برای قهرمانی با استقلال بازمی‌گردم
 • وعده جدید استراماچونی به استقلالی ها/ به زودی به تهران می آیم/ عکس
 • استراماچونی: به زودی برای قهرمانی با استقلال به ایران بازمی‌گردم
 • استراماچونی: ایران، من به زودی برای پیروزی برمی‌گردم
 • واردات بیش از ٣٣٨ هزار تن کالا از بنادر مازندران
 • دغدغه تامین سوخت در استان بوشهر با گازکشی برطرف می‌شود
 • ۱۰۰ قلم کالا در بازار کرمان رصد می‌شود
 • افزایش ۱۶ درصدی صادرات کالا از گمرک
 • مهاجری: لاریجانی، زخم خورده کوتوله‌های سیاسی است/ بعید است کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ شود/ تندروها سراغ دیگر اصولگرایان هم می روند
 • مهاجری: لاریجانی بعید است کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ شود/ نبودن لاریجانی در انتخابات یک اتفاق منفی برای اصولگرایان است
 • مهاجری فعال سیاسی اصول‌گرا: لاریجانی، زخم خورده کوتوله‌های سیاسی است/بعید است کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ شود
 • مهاجری: لاریجانی، زخم خورده کوتوله‌های سیاسی است/بعید است کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ شود /تندروها به سراغ دیگر اصولگرایان موجه هم خواهند رفت
 • به نظر می‌رسد لاریجانی قصد شرکت در انتخابات 1400 را هم ندارد/ فضا به سمت پا گرفتن کوتوله‌های سیاسی پیش می‌رود
 • ساخت مسکن ملی در بیابان؟
 • ساخت مسکن ملی در بیابان؟/ درآمد مالیات بر خانه‌های خالی معادل درآمد گرانی بنزین است/ کف قیمت خودرو از ۵۰ میلیون تومان گذشت
 • چمبره ۹۰ درصدی کالای قاچاق بر بازار لوازم خانگی/ مشکلی در واردات مواد اولیه وجود ندارد