مشاهده اخبار داغ روز

خبرگزاری مهر-سرویس بین الملل: «واشنگتن پست» در مقاله‌ای به قلم «پل والدمن» می‌نویسد گفته‌های «ایلهان عمر» حتی به طور ضمنی نیز به یهودیان اشاره نمی‌کند.

«ایلهان عمر» اولین نماینده زن مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا است که مواضع ضد صهیونیستی او با تحریف به عنوان مواضع ضد یهودی جلوه داده شده اند و اکنون تحت فشارهای لابی صهیونیسم پیش نویس قطعنامه‌ای تهیه شده که هرچند در آن نام او مشخصاً ذکر نمی‌شود ولی هدف قطعنامه به چالش کشیدن اوست.

در ادامه ترجمه این مطلب آمده است:

در اتهامی که مطمئناً ننگین‌ترین اتهام دور جدید سخنگو بودن «نانسی پلوسی» است او گفته است زمان آن رسیده که مجلس نمایندگان آمریکا «ایلهان عمر» را به خاطر عقاید و گفته‌هایش توبیخ کند. البته برای عقایدی در حقیقت نداشته و حرفی که در حقیقت نگفته است. در این راستا نانسی پلوسی و دیگر دموکرات‌ها در تلاشند یکسری مفاهیم اشتباه را درباره ضد یهودی بودن، ضد اسرائیل بودن و بحث‌های سیاسی رواج دهند.

تلاش من این است که با شفاف سازی هایی که درباره این مسأله انجام می‌دهم این را بگویم که چقدر همیشه صحبت درباره اسرائیل سخت بوده است.

علت مبادرت من به انجام این کار این است که من خودم در یک خانواده به شدت صهیونیست بزرگ شده ام که تعلق خاطر آن به اسرائیل ریشه‌ای عمیق دارد و در عین حال مانند بسیاری از یهودیان آمریکا، نه تنها به دلیل تحولات اسرائیل بلکه به خاطر آنکه ما چگونه در آمریکا درباره آن حرف می زنیم دچار شوک شده ام.

در دور آخر این بحث، ایلهان عمر در سخنانی که در تالار شهرداری درباره سیاست‌های آمریکا نسبت به اسرائیل بود گفت: «من می‌خواهم درباره نفوذ سیاسی در این کشور صحبت کنم که مردم را به وفاداری به کشور دیگری وا می دارد» این نظر ناگهان توسط اعضای کنگره و بسیاری دیگر به خاطر ضد یهودی بودن محکوم شد. «الیوت انگل» گفته او را «یک ننگ خائنانه» نامید و او را به خاطر زیر سوال بردن «وفاداری شهروندان آمریکایی» متهم کرد.

پس از آن نانسی پلوسی اعلام کرد که مجلس نمایندگان آمریکا نیز قطعنامه‌ای صادر خواهد کرد. هرچند پلوسی نام ایلهان عمر را ذکر نکرد ولی چنین اظهاری صراحتاً به معنی محکوم کردن ایلهان عمر بود. این قطعنامه هشدارهایی زیادی درباره خطر متهم کردن یهودیان آمریکا به «وفاداری دوجانبه» دارد.

در نتیجه به بحث «وفاداری دوجانبه» و ارتباط یا عدم ارتباط آن با نظر ایلهان عمر می‌پردازیم. سال‌ها یهودیان به خاطر وفاداری دو جانبه یا وفاداری همزمان به دو کشور آمریکا و اسرائیل متهم بودند و این که آیا مانند یک آمریکایی واقعی می‌توان در سپردن پست‌های مهم و حساس امنیتی به آنها اعتماد کرد یا نه مسأله بود.

این اتهام ضد یهودی بود چرا که هر یهودی را زیر سوال می‌برد، مهم نبود چه فکری درباره اسرائیل می‌کردند در هر حال چون فرض بر این بود که احساس عمیقی به کشور دیگری دارند نمی‌توانستند یک آمریکایی واقعی باشند. این در مورد یک عده خاص در سیاست آمریکا نبود، این درباره هویتی بود که آنها برای یهودیان فرض می‌کردند.

حال به بحث ایلهان عمر برگردیم. واقعیت این است: هدف اصلی قطعنامه دموکرات‌ها این است که این وفاداری دوجانبه را نه در بین یهودیان بلکه در بین اعضای کنگره اشاعه دهند تا مطمئن باشند هر انتقادی از اسرائیل به علنی‌ترین شکل ممکن محکوم می‌شود. این البته شامل ایلهان عمر هم می‌شود. آنطور که معلوم است این مجازات در نظر گرفته شده برای انتقاد اسرائیل دقیقاً چیزی است که نانسی پلوسی از این شکایت داشت و در چند مناسبت هم گفته است. حقیقت این است که اعتراض پلوسی خود دلیل بر عدم صداقت و دورویی منتقدان ایلهان عمر است.

احتمالاً متوجه شده اید که در حال حاضر هیچ کس از «وفاداری دوجانبه» به عنوان راهی برای زیر سوال بردن این که آیا یهودیان به آمریکا وفادارند یا نه استفاده نکرده است. حال چرا این به یک توهین ضد یهودی تغییر یافت؟ زیرا، در طول سه دهه گذشته دموکرات‌ها و پروتستان‌های محافظه کار از اسرائیل حمایت می‌کنند و این حمایت در حال افزایش است.

اتفاقی نیست که این همزمان با تغییر سیاست‌های «کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل» در قبال اسرائیل شده است. پیشتر آمریکا در کل از اسرائیل حمایت می‌کرد ولی اکنون این حمایت تنها منحصر به حزب «لیکود» شده است (حزب راست گرای اسرائیل که نتانیاهو بنیان گذار آن است). در حالی که «کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل» سعی می‌کنند دموکرات‌ها را نیز داشته باشد ولی بزرگترین متحدان آن در بین جمهوری خواهان هستند که حمایت از اسرائیل و رد هرگونه حق و حقوقی برای فلسطینیان اولین عنصر ایدئولوژیک این حزب است. زمانی که طرفداران اصلی اسرائیل اشخاصی چون «مایک هاکبی»، «سارا پالین» هستند «وفاداری دوگانه» به عنوان توهینی علیه یهودیان دیگر معنی ندارد.

مسأله حمایت از اسرائیل به معنی این است که همه باید از یهودیان انتقاد کنند چون آنها رویدادهای سیاسی چند دهه اخیر در مورد روابط آمریکا و اسرائیل را نادیده گرفتند. از دهه ۱۹۸۰ حمایت از اسرائیل به معنی حمایت از یهودیان نیست. در امریکای امروز حامی اسرائیل بیشتر یک جمهوری خواه مسیحی پروتستان است تا یک یهودی.

مطمئناً ایلهان عمر نگفته است که یهودیان سرسپردگان دو جانبه هستند. برای نمونه در یکی از توییت هایی که که خیلی در بیداری مردم مؤثر بود ایلهان عمر گفته بود «از من توقع نداشته باشید برای آنکه از کشورم در کنگره حمایت کنم یا در کمیته‌ای خدمت کنم به کشور دیگری وفادار باشم». او به کل چیزی درباره یهودیان نگفته است حتی گفته او به طور ضمنی هم به یهودیان اشاره‌ای نکرده است. او گفته است از او خواسته شده بوده برای کار در کمیته مجلس از اسرائیل حمایت کند که حقیقت دارد. بسیاری از راست گرایان خواسته بودند که او از این کمیته حذف شود. گفته او ارتباطی با احساس یهودیان به اسرائیل ندارد بلکه درباره درخواستی که از او شده بوده است.

و اکنون یک تناقض دیگر: وفاداری دوجانبه دقیقاً چیزی است که «کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل» می‌خواهد. دوباره می‌بینیم این خواسته‌ای از یهودیان نیست بلکه خواسته‌ای از همه اعضای کنگره و حتی از هر سیاستمداری است که در سیاست خارجی تعیین کننده است که البته این خواسته‌ها تأثیر خود را نیز داشته اند.

نمونه این تاثیرها موجی از قوانینی است که با جنبش بایکوت، عدم سرمایه گذاری و تحریم اسرائیل مخالفت می‌کردند. در بعضی موارد این قوانین از توافق کننده می‌خواستند متعهد شود که هیچ تحریمی را علیه اسرائیل نمی‌پذیرد.

نمونه آن یک پزشک اهل تگزاس است که از دادگاه نامه‌ای مبنی بر این که موظف است در مدارس دولتی آن محدوده کار کند دریافت کرد. همچنین او موظف شده بود به وفاداری به اسرائیل سوگند بخورد. نه او و نه سازمانی که او را به انجام این کار موظف کرده بود یهودی نبودند. حزب جمهوری خواه تگزاس نیز سازمانی نیست که در آن یهودی‌ها در رأس کار باشند. زمانی که «گرگ ابت» فرماندار تگزاس که او هم یک یهودی نیست می‌گوید: «سیاست های ضد اسرائیلی سیاست‌های ضد تگزاس نیز هستند» او در واقع به وفاداری دوجانبه خود اشاره می‌کند.

ولی زمانی که ایلهان عمر می‌گوید او چنین کاری نمی‌کند همه هجوم می‌آورند تا او را به ضد یهودی بودن متهم کنند. یا این اتهام را به او می‌زنند که او به آنچه از او درخواست شده اشاره نکرده بلکه به یهودیان اشاره کرده است.

زمانی که این جریان تمام شود ایلهان عمر و همگان دیگر این درس را آموخته اند: بهتر است در راستای منافع اسرائیل گام بردارید. بهتر است «کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل» را زیر سوال نبرید. بهتر است اعضای کنگره را به خاطر راهی که از قبل در مورد این مسئله برای آنان تعیین شده و باید آن را طی کنند مورد انتقاد قرار ندهید. بهتر است درباره این که سیاست آمریکا در قبال اسرائیل چگونه طراحی و اجرا می‌شوند سوالی نپرسید. چون اگر چنین کاری انجام دهید این نتیجه‌ای است که به آن می‌رسید.

کد خبر 4561343

منبع: مهر

فیلم| دفاع روحانی از قطع اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات!

درگیری در مجلس/ پایداری‌ها علیه نماینده اصلاح طلب/سلحشوری: به جز اقلیتی برخوردار از تبعیض و امتیاز، بقیه مردم را رها کرده‌ایم

سهم ائمه جمعه، شورای نگهبان، بسیج، تبلیغات اسلامی و حوزه‌های علمیه از بودجه ۹۹ چقدر است؟+جدول

تصور این نباشد که ماجرای اعتراضات بنزینی تمام شد| هشدار درباره تبدیل جامعه به «انبار باروت» و اعتراض پابرهنه‌ها و محرومین| اشتباه‌ مسئولان این است که دنبال پیداکردن دشمن خارجی هستند

خلاصه بازی اینتر 1-2 بارسلونا (لیگ قهرمانان اروپا - 2019/20)

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۱۱۵۷۱۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: ایلهان عمر ایالات متحده آمریکا صهیونیسم اسرائیل

خبر بعدی:

ادامه بن بست سیاسی اسرائیل را به انتخابات سوم کشاند

به گزارش جام نیوز، نمایندگان کنیست یا همان پارلمان رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه برای خارج کردن این کشور از بن بست سیاسی موجود لایحه انحلال خود و برگزاری انتخابات زودرس را جهت تعیین نخست وزیر جدید به تصویب رساندند.

خبرنگار شبکه الجزیره در این باره گزارش داد که انتخابات که سومین مورد از نوع خود ظرف کم‌تر از یک یکسال به حساب می‌آید قرار است دوم مارس سال آینده میلادی (دوازدهم اسفند سال جاری شمسی) برگزار شود
نمایندگان پارلمان اسرائیل تا شامگاه روز چهارشنبه یازدهم دسامبر (امروز) فرصت داشتند تا با توجه به بن بست سیاسی ناشی از ناتوانی دو نامزد اصلی در تشکیل کابینه جدید این کشور یعنی بنیامین نتانیاهو،‌ رهبر حزب راستگرای لیکود و بنی گانتس، رهبر حزب میانه رو آبی و سفید‌ یکی از این دو را به عنوان نخست وزیر جدید انتخاب کنند

این ماموریت که در پی ناکامی بنی گانتس، رقیب بنیامین نتانیاهو،‌ نخست وزیر موقت اسرائیل برای تشکیل یک دولت ائتلافی از سوی رووین ریولین، رئیس جمهوری به نمایندگان محول شده بود در نهایت به نتیجه نرسید و نمایندگان پیش از انحلال پارلمان در نیمه شب چهارشنبه به برگزاری انتخابات جدید پارلمانی رای دادند.

 

 

گفتنی است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر موقت اسرائیل نیز پیش از گانتس در تشکیل یک دولت ائتلافی ناکام مانده بود

هیچیک از دو حزب لیکود و آبی سفید ها در انتخابات پارلمانی هفدهم سپتامبر نتوانستند اکثریت لازم پارلمانی را برای تشکیل دولت بدست آورند. بنیامین نتانیاهو و بنی گانتس رهبران دو حزب «لیکود» و «آبی و سفید» که از بخت های اصلی پیروزی در انتخابات پارلمانی اخیر در اسرائیل بودند رقابت نزدیکی را برای تشکیل کابینه با یکدیگر داشتند و هر یک به ترتیب حمایت ۵۵ و ۵۴ نماینده را کسب کردند.

این درحالیست که برای بدست گرفتن اکثریت پارلمانی و کسب مجوز برای تشکیل دولت هر یک نامزدها بایست حداقل حمایت ۶۱ نماینده را کسب می کردند.

بر اساس آخرین نظرسنجی ها که نتایج آن هفته جاری منتشر شده در صورت برگزاری انتخابات جدید حزب لیکود، به رهبری نتانیاهو و حزب آبی سفیدها رقابتی نزدیک و شانه به شانه خواهند داشت.

«بنی گانتز» رهبر ائتلاف آبی‌ و سفید می‌گوید سومین انتخابات سال جاری در رژیم صهیونیستی برگزار می شود زیرا «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رهبر حزب لیکود خواستار مصونیت است.

 وبگاه «تایمز اسرائیل» در این باره نوشت که گانتز امروز (چهارشنبه) طی سخنرانی در همایشی در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) توضیح داد نتانیاهو با امید اینکه اکثریت پارلمان بعدی را به دست بیاورد و بعد از آن برای خودش مصونیت از محکومیت قضایی تصویب کند، اسرائیل را به سومین انتخابات در عرض یک سال کشاند.

 

 

وی با تاکید بر اینکه تمایل نتانیاهو برای گرفتن مصونیت از کنست امری نامناسب است، تصریح کرد: «ما باید با آن مخالفت کنیم... هیچ جایی برای مصونیت وجود ندارد و قانون مصونیت در اسرائیل باید به‌روز رسانی شده و باید در زمینه ای که نیاز آن است استفاده شود».

رهبر ائتلاف آبی‌وسفید روز گذشته ‌(سه‌شنبه) نیز گفته بود نباید به نتانیاهو اجازه داده شود که کنست را به پناهگاهی برای خود در برابر محکومیت جرائم قضائی تبدیل کند.

به نوشته وبگاه «عروتص شوع» گانتز خطاب به نتانیاهو اظهار داشت اگر واقعا بی‌گناه است، در دادگاه از خود دفاع کند نه اینکه قانونگذاران کنست را به اعطای مصونیت به خودش وادار کند.

از سوی دیگر گفته می‌شود  نتانیاهو که با انتقادهایی در داخل حزب تحت رهبری خود مواجه شده و نیز با تبعات یک پرونده قضایی دست و پنجه نرم می‌کند راه را برای برپایی انتخابات درون حزبی جهت تعیین رهبری جدید لیکود پیش از برپایی انتخابات جدید پارلمان بازگذاشته است.

نخست وزیر جدید اسرائیل برای پیشبرد اهداف تبلیغاتی خود بی شک بار دیگر بر دو طرح مهم و عمده خود یعنی الحاق بخشی از اراضی اشغالی کرانه باختری رود اردن به خاک اسرائیل و نیز محقق ساختن یک پیمان دفاعی با ایالات متحده آمریکا تکیه خواهد کرد.

بنیامین نتانیاهو از سوی دیگر از متحدان بسیار نزدیک دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به شمار می‌رود که بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته و به تازگی شهرک سازی اسرائیل در بخش‌های اشغالی کرانه باختری رود اردن را مغایر با قوانین بین المللی تلقی نکرده است.

دیگر خبرها

 • ادامه بن بست سیاسی در اسرائیل؛‌ تشکیل کابینه ائتلافی باز هم شکست خورد / برگزاری سومین انتخابات در یک سال تصویب شد
 • چند راهکار طلایی برای افزایش طول عمر
 • آیا کشتن ۷۰۰ یهودی بدست امام علی صحت دارد؟
 • شش دانگ مسجدالاقصی متعلق به مسلمانان است
 • یادداشت سایت الرای الیوم: جنگ با ایران یعنی نابودی اسرائیل و 36 پایگاه آمریکا در منطقه
 • درخواست نماینده حزب الله برای تشکیا دولت لبنان
 • بی‌دقتی محض راننده تریلی حین دور زدن حادثه‌ آفرید! +عکس وفیلم
 • بی‌دقتی محض راننده تریلی حین دور زدن حادثه‌ساز شد!
 • به محض دریافت اطلاعات از دستگاه‌های چهارگانه هیئت‌های اجرایی کارشان را شروع می‌کنند
 • موسوی:مصاحبه ظریف با ایران اینترنشنال کذب محض است
 • گردنبندی که شما را لاغر می‌کند
 • گلوبال ریسرچ: ایران را رها کنید؛ اسرائیل تهدید علیه بشریت
 • ظریف: چرا ایرانیان می‌گویند مرگ بر آمریکا و اسرائیل ؟ /مگر ما به مردم شما گرسنگی دادیم؟
 • قرارداد کاهش تولید اوپک می تواند قیمت نفت را در سال آینده به 70 دلار برساند
 • پیش بینی نفت ۷۰ دلاری در سال ۲۰۲۰
 • خروج ترامپ از برجام و به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی بزرگترین کار برای منافع اسرائیل بود
 • سرمایه‌دار یهودی‌: خروج از برجام بزرگترین کار برای اسرائیل بود
 • خروج از برجام بزرگترین کار برای اسرائیل بود
 • سرمایه‌دار یهودی‌آمریکایی: خروج از برجام بزرگترین کار برای اسرائیل بود