به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجی عربستان سعودی روز پنج‌شنبه در نشست به اصطلاح «دوستان سوریه» در بروکسل، پایتخت بلژیک، ادعا‌های بی‌اساسی را علیه ایران مطرح کرد.

الجبیر مدعی شد: «حل بحران سوریه به خروج نیرو‌های ایران و شبه‌نظامیان وابسته به آن از سوریه خواهد انجامید».

این مقام سعودی همچنین در گفتگو با العربیه اظهار کرد: در نشست بروکسل ۳ درباره تشکیل شورای قانون اساسی در سوریه به منظور دستیابی به راه حل سیاسی در این کشور توافق شد.

گروه دوستان سوریه از آغاز جنگ این کشور، با برگزاری نشست‌های متعدد از معارضان مسلح سوریه حمایت کرده است.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

حضور ظریف در نشست فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی/ واکنش مقامات به سخنان ترامپ درباره بلندی های جولان

حضور ظریف در نشست فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی، واکنش مقامات به سخنان ترامپ درباره بلندی های جولان، بحران‌های خاورمیانه با تصمیمات ترامپ، ضرورت تدوین سند راهبردی ساماندهی اقتصادی از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در جمعه دوم فروردین ماه است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، حضور ظریف در نشست فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی، واکنش مقامات به سخنان ترامپ درباره بلندی های جولان، بحران‌های خاورمیانه با تصمیمات ترامپ، ضرورت تدوین سند راهبردی ساماندهی اقتصادی از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در جمعه دوم فروردین ماه است که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

منحنی رو به رشد تولید حوزه نفتی غرب کارون

ایران دارای میادین بزرگ نفتی است که یکی از حوزه های نفتی مهم «حوزه نفتی غرب کارون» است که در راستای سیاست های کلی نظام مبنی بر افزایش تولید در میادین مشترک شاهد منحنی رو به رشد تولید در این حوزه نفتی هستیم.

 

ضرورت تدوین سند راهبردی ساماندهی اقتصادی در سال ۹۸

«محمد جواد محمدی نوری» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد تحقق شعار سال ۹۷ گفت: در سال 97 با توجه به شعار رهبر انقلاب مبنی بر حمایت از کالای ایرانی و حمایت از تولید ملی، نمره مناسبی نمی توان داد. به نظر می رسد هیچ از نهادها و دستگاهها نمره مناسبی در مورد تحقق شعار سال ندارند.

 

دبیر جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت با اشاره به افزایش بیکاری و ورود قاچاق گونه برخی کالا اظهار کرد: موضوع قاچاق کالاها از طریق برخی افراد و مافی های قاچاق کالا موجب شده تا کمر تولید بشکند و بسیاری از محصولات با هدف افزایش سرمایه برخی افراد موجب شده است تا جامعه اقتصادی متضرر شود و کمر تولید شکسته شود.

 

محمدی نوری تصریح کرد: در سال 97 کارخانه داران و تولید کنندگان ناراضی بودند و نوسانات دلار و افزایش دلار گریبان اقتصاد را گرفته بود و  موجب عدم ورود کالاهای اولیه برای تولید شد و با این روند چگونه می توان اشتغال را حفظ کرد و تولید داخلی را قوت بخشید.

 

دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی ادامه داد: در این شرایط واردات قوت بیشتری می گیرد و عده ای سود جو هم به دنبال این هستند که کشور در موضوع تولید داخلی در مشکل بماند تا آنها از طریق مافیای قدرت به فعالیت خود ادامه دهند و از این جهت می توان گفت سال 97 شعار حمایت از تولید ملی تحقق پیدا نکرد.

 

افزایش ۲ برابری مبادلات تجاری تهران و بلگراد

تعاملات ایران و صربستان در حوزه های مختلف اقتصادی است. صربستان در سال های ۹۵ و ۹۶ قراردادهای بسیاری با ایران در حوزه کشاورزی امضا کرد و حالا در ادامه همکاری های تجاری دو کشور بنا به گفته مسئولان حجم مبادلات اقتصادی ۲ برابر افزایش داشته است.

 

دیدار وزیران امور خارجه ایران و ترکیه در استانبول

وزیران امور خارجه ایران و ترکیه در حاشیه نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول با یکدیگر دیدار و رایزنی کردند.

 

محمدجواد ظریف روز گذشته برای شرکت در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی عازم ترکیه شد.

 

بحران‌های خاورمیانه با تصمیمات شخصی ترامپ

«بهرام قاسمی» در واکنش به اخبار منتشر شده در خصوص تصمیم رئیس جمهور آمریکا نسبت به جولان اشغالی، ضمن محکومیت شدید این تصمیم گفت: رژیم صهیونیستی به عنوان یک رژیم اشغالگر بر هیچ یک از اراضی عربی و اسلامی حاکمیت ندارد و باید به سرعت به تجاوز و اشغالگری این رژیم خاتمه داده شود. جولان نیز بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت بخش اشغال شده سرزمین سوریه به شمار می‌رود و جز خاتمه اشغال هیچ راه حل دیگری برای آن متصور نیست.

 

سخنگوی وزارت خارجه افزود: تصاحب سرزمین از طریق اشغال و تجاوز محکوم است و تصمیم مداخله جویانه رییس جمهور آمریکا در موضوع جولان، نه تنها در ماهیت تعلق آن به خاک سوریه تغییری ایجاد نمی‌کند، بلکه به روشنی شکست سیاست‌های سازشکارانه و درستی راه مقاومت و ایستادگی در مقابل خوی تجاوزگرانه و توسعه طلبانه آمریکا و رژیم صهیونیستی را به اثبات می‌رساند.

 

هشدارهای سفارت کشورمان در گرجستان به گردشگران و مسافران

سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان جهت حمایت از حقوق هموطنان و به منظور پیشگیری از بروز مشکلات موجود و خسارات جبران ناپذیر مالی، اخلاقی و ... که معمولا پس از وقوع آن شاهد می باشیم، توصیه ها و هشدارهایی را با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد.

 

امنیت اقتصادی نقش کلیدی در تحقق رونق تولید دارد/فرمایش رهبری در اول سال سند بالادستی است

آیت الله «سید احمد خاتمی» امروز جمعه (دوم فروردین ماه) در اولین نماز جمعه سال 98 در خطبه دوم با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان «رونق تولید» با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نامگذاری سال ها را از سال 1373 آغاز کردند، گفت: این اقدام رهبر معظم انقلاب اسلامی تدبیر حکیمانه ای است چرا که نامگذاری سال ها نه یک کار تشریفاتی و شعاری بلکه کاری کارشناسی شده است.

 

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه در نامگذاری سال ها نیازهای کشور درنظر گرفته شده است، گفت: نامگذاری سال ها نقشه راه سال کشور است و در آنها راه حل نیازهای کشور و پر کردن خلاءها بیان شده است.

 

وی با بیان اینکه چندین سال پیاپی عنوان سال ها از سوی مقام معظم رهبری در حوزه اقتصادی بوده است، افزود: ایشان به درستی تشخیص دادند که مشکل اول کشور مسائل اقتصادی است با توجه به این موضوع سال جدید را نیز به عنوان «رونق تولید» نامگذاری کردند که از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی است.

 

بلندی‌های جولان به سوریه برمی‌گردد

«حسین امیرعبداللهیان»، دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «‏⁧بلندی های ⁧ جولان ⁩ بخش لاینفک ⁧ سوریه ⁩ است که به سرزمین اصلی بازخواهد گشت. صهیونیست های غاصب، اشغالگر و تروریست، جایی در آینده منطقه نخواهند داشت. ⁧ ترامپ ⁩ بداند که بی تردید آینده متعلق به مردم ⁧ فلسطین ⁩ و سرزمین تاریخی فلسطین به پایتختی ⁧ قدس ⁩ شریف است.»/

 

باید به‌طور یکپارچه در برابر اسلام‌هراسی در دنیا بایستیم

«محمد جواد ظریف» در سخنرانی خود در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول با قدردانی از رئیس جمهور ترکیه برای میزبانی این نشست که در سطح وزیران برگزار می‌شود، تاکید کرد که ایران به‌طور قوی اقدام تروریستی نژادپرستانه اخیر علیه نمازگزاران در کرایست چرچ در نیوزیلند را محکوم و با بازماندگان و خانواده‌های قربانیان این حادثه ابراز همدردی می‌کند.

 

وزیر امور خارجه همچنین از نخست وزیر نیوزیلند برای رفتار انسانی و غم‌خوارانه‌اش با قربانیان این حادثه و وزیر امورخارجه این کشور برای شرکت در نشست تمجید کرد.

 

ظریف حمله به کرایست چرچ را اقدامی از پیش طراحی شده علیه مسلمانان توصیف و تاکید کرد که تأثیری که این اقدام ضد مسلمانان و حملات مشابه آن در غرب گذاشته به‌طور جدی مایه نگرانی است./

 

 

 

 

 

 

پایان پیام/50

رئیس‌‌جمهور: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همسایگان است

پرویز پرستویی: حکایت عادل فردوسی‌پور مانند استاد شجریان است

بازیگران سریال (نون خ) سعید آقاخانی و نقش هایشان +زمان پخش

کلیدواژه: خاورمیانه سوریه عربستان

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۱۱۵۸۳۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • یاوه گویی های پمپئو علیه ایران همچنان ادامه دارد
 • یاوه گویی های پمپئو علیه ایران
 • جنگ و صلح در الحدیده/ دخالت ریاض در دولت‌سازی بیروت/ تلاش نافرجام برای حذف حزب‌الله از طریق سپر شمالی
 • ویژه‌نامه نوروزی ــ ۸/ اهم اظهارات جنجالی روحانی در سال ۹۷
 • تکرار یاوه گویی های پمپئو علیه ایران
 • خروج نظامیان آمریکا از سوریه و افغانستان؛ از ادعا تا واقعیت
 • عملیات موشکی علیه شام/ پایان انفعال چهار ساله دی‌میستورا/ بصره در آتش/ نزاع احزاب در بغداد/ کردهای شرق فرات در نقطه رهایی
 • توئیت ظریف پس از نشست فوق‌العاده استانبول
 • علیه هر قدرتی که اسلام هراسی را تشویق می کند، بایستیم
 • ظریف: علیه هر قدرتی که اسلام هراسی را تشویق می کند، بایستیم
 • توییت ظریف پس از نشست استانبول: همه از تلاش مستمر ترامپ برای دادن آنچه که حق رژیم نژاد پرست اسراییل نیست شوکه شدیم
 • علی مطهری: حصر از حبس و زندان سخت‌تر است؛ باید به موقع تصمیم بگیریم و نباید دیر شود| الان وقت مناسبی برای تغییر قانون اساسی نیست| در آینده برای رهبری، اگر شخصیت مبرزی داشته باشیم فردی بهتر است در غیر اینصورت شورایی
 • نشست فوق العاده همکاری اسلامی خواهان اتحاد علیه اسلام هراسی شد
 • حمله کرایست چرچ عامدان علیه مسلمانان به اجرا درآمد/شاهد افزایش شبکه های رسانه ای علیه مسلمانان هستیم
 • علی مطهری: الان وقت مناسبی برای تغییر قانون اساسی نیست
 • علی مطهری:الان وقت مناسبی برای تغییر قانون اساسی نیست/ در آینده برای رهبری،اگر شخصیت مبرزی داشته باشیم فردی بهتر است در غیر اینصورت شورایی
 • روسیه و سوریه آمریکا را به نشستی در مورد اردوگاه الرکبان دعوت کردند
 • ادامه بحران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا
 • بن‌بست برکسیت؛ پیشنهاد دو سناریو از سوی اروپا و موافقت "ترزا می"