کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: فرض کنیم که پالرمو و CFT تصویب شد، آیا گشایشی رخ می‌دهد؟ یا مساله FATF مانند قضیه برجام است که می‌گفتند آب و نان ما را حل می‌کند! اگر بخواهیم در این حد تسلیم شویم، فایده‌ای ندارد. ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲ اقتصادی اقتصاد ایران صنعت و تجارت نظرات - اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ابوالفضل ظهره‌وند، کارشناس مسائل بین‌الملل و از دیپلمات‌های باسابقه کشور در مصاحبه با رادیو بیان کرد: با وجود اینکه فرصت پیوستن جمهوری‌اسلامی به FATF تا تیرماه آینده تمدید شد، اما هنوز فشارها وجود دارد و توصیه می‌کند رویه‌های نظارتی فزاینده را بر بانک‌هایی که به نوعی با منشا ایرانی است، اعضای FATF تداوم بدهند. بحث بر سر این است که آیا جمهوری‌اسلامی از کشورهای حاضر در فهرست سیاه به سمت کشورهای خاکستری تغییر می‌کند؟ یا اینکه در تیرماه 98 چه خواهد شد؟ فرض کنیم که پالرمو و CFT تصویب شد، آیا گشایشی رخ می‌دهد؟ صحبت از این است که صد و اندی کشور در پالرمو عضو هستند، چرا جمهوری‌اسلامی به این فهرست نپیوندد؟ به نوعی با پیوستن سایر کشورها، حضور جمهوری‌اسلامی را در این معاهده ارزیابی می‌کنند که به نظرم این رویه، مشکل رویکردی و تئوریک دارد.


وی افزود: وقتی استدلال آورده شود که چون دیگران به یک معاهده می‌پیوندند، ما هم بپیوندیم، این نگاه تامین کننده ملاحظات امنیت ملی ما نخواهد بود. آیا ما به FATF می پیوندیم و عضو شورای 35 نفره می‌شویم یا نه به لوایح می‌پیوندیم؟ قطعا ما لوایح را می‌پذیریم و خودمان را در استانداردهای آن محدود می‌کنیم. نکته‌ای که طی چند دهه گذشته نیز به آن توجه نشده، شاید یک غفلت عمدی در پیوستن به کنوانسیون‌ها و تعهدات بین‌المللی وجود دارد، زیرا وقتی تعهدات بین‌المللی را می‌پذیرید، یعنی یکسری محدودیت‌ها را قبول می‌کنید، اما آنچه کشورها در زمینه تامین منافع ملی رعایت می‌کنند، باید یکسری امتیازها و برخورداری‌ها را نیز پیش‌بینی کرد.

دیپلمات باسابقه ادامه داد: در عرصه روابط بین‌الملل قدرت را کسانی تعریف می‌کنند که در این حوزه از قدرت برخودارند و قدرت پرسشگری هم دارند، در این میان جمهوری‌اسلامی امنتیش را درون‌زا تعریف کرده، از آن تعریف امارات، بحرین و عربستان امنیت‌شان برون‌زا تعریف می‌شود. بنابراین در چارچوب و پارادایمی است که برای آن جایگاه تعریف کردند، چه چیزی داشته باش و چه بکن و چه نکن. اما جمهوری اسلامی 40 سال است که از این روابط جدا شده و خودش را تعریف کرده و بر اساس تعریف خودش گام برداشته و روابط با سایر کشورها را شکل داده است.

ابوالفضل ظهره‌وند گفت: جمهوری‌اسلامی قرار نیست ژاندارم آمریکا در منطقه باشد و شرایط گذشته را داشته باشد، بلکه در حوزه علمی و نظامی حرفی داشته و از طرفی با به پیروزی رساندن انقلا‌ب‌اسلامی و برپایی نظام جمهوری‌اسلامی الهام‌بخش شده است لذا با پیش کشیدن پیوستن به کنوانسیون‌های مختلف ما را در مسیر کنترل قرار می‌دهد و مهم‌ترین عامل کنترل اطلاعات است، آنها در سیستمی که پیش‌بینی کردند، واحدی به نام کنترل اطلاعات مالی دارند، واحد مالی که می‌تواند کاملا مستقل از جمهوری‌اسلامی عمل کند. لذا قرار نیست در کنترل ما باشد.

وی افزود: ناظری که به هر اطلاعاتی که بخواهد، می‌تواند دسترسی پیدا کند و همه اطلاعات برایش مهم نیستند، بلکه اطلاعاتی می‌خواهد که موجب شده در جمهوری‌اسلامی در ظرفیت‌هایی بروز و ظهور بکند. همین کار را نیز در انرژی هسته‌ای کردند و کمیته‌ای به نام زنجیره تامین درست کردند. بعد گفتند برای ما سوال است چگونه جمهوری‌اسلامی توانسته به هشتمین قدرت در غنی‌سازی تبدیل شود؟ حال برای اینکه پاسخ این پرسش را پیدا کنند و طرف‌های خارجی را دریابند که چگونه زیرآبی رفتیم و به این قدرت رسیدیم. بنابراین از طریق کمیته زنجیره تامین تلاش کردند، اطلاعات مورد نیاز را به دست بیاورند و موفق هم شدند.

دیپلمات باسابقه عنوان کرد: در واقع غربی‌ها با کنترل ما از طریق کمیته زنجیره تامین راه دور زدن را بستند. لذا واقعیت این است که آقایی را در طبق به کسی نمی‌دهند، اقایی را باید به دست آورد. به چین نگاه کنید، سه دهه قبل کجا بود؟ امروز کجاست؟ ما باید در شرایط فعلی باید هزینه - فایده انجام دهیم، اگر مساله FATF مانند قضیه برجام که می‌گفتند آب و نان ما را حل می‌کند! اگر بخواهیم در این حد تسلیم شویم باید گفت که فایده‌ای ندارد. از سویی افرادی که تصدی شغل‌های مهمFATF را دارند، یهودی هستند و پاسپورت اسرائیلی دارند. چرا اصرار می کنند که جمهوری اسلامی باید به FATF بپیوندد؟ بحث بر سر این است که دشمنان ما در این کنوانسیون نفوذ دارند و قرار است با این روند جمهوری‌اسلامی را از درون دچار استحاله کنند و برای تغییر رژیم مهیا شوند.

انتهای پیام/

R1012122/P/S7,77,78,79/CT12

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

مرغ سوخاری در فر با کمترین مقدار روغن و طعم و رنگی عالی

اغلب ما مرغ سوخاری شده را دوست داریم، اما در عین حال می‌دانیم که همراه با چربی و کالری زیاد است. این موضوع همیشه یک جریان متناقض برای ماست که چرا چیز‌هایی که دوست داریم بر خلاف میل ما برای حفظ سلامتی و داشتن وزنی ایده آل عمل می‌کنند بخصوص اگر در حال رژیم گرفتن باشید. این مدل از مرغ سوخاری این مشکلات را کنار زده و با روکشی عالی از خرده نان و مقدار بسیار کمی روغن سالم زیتون که در فری داغ قرار می‌گیرد، ما را راضی و خشنود می‌سازد.

این مرغ سوخاری در فر در عین حال خوشمزه و خوش طعم است و به واسطه وجود خرده نان حسابی ترد و با ظاهری دلخواه است. قرار نیست که همه چیز در روغن برود تا ترد و خوشمزه باشد. من مقداری ادویه و گیاهان معطر به خرده نان اضافه می‌کنم تا طعم ان را دلخواه کنم و رنگی شبیه به مرغ سوخاری شده در روغن ایجاد کنم (پاپریکا یک سایه نارنجی رنگ عالی ایجاد می‌کند) همچنین به واسطه وجود فلفل قرمز مقداری تند و تیز خواهد بود (مقدار فلفل بستگی به ذائقه شما دارد). درست کردن آن هم خیلی راحت است و تنها بخش سخت ماجرا منتظر ایستادن برای خروج تکه‌های لذیذ مرغ از فر است.

مواد لازم
۲ پیمانه خرده نان
۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون
۱ قاشق چایخوری پاپریکا
۱/۲ قاشق چایخوری آویشن خشک
۱/۲ قاشق چایخوری پودر سیر
۱/۴ قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز تند
نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده
۳ عدد سفیده تخم مرغ
۸ عدد بالای ران مرغ بدون پوست و چربی گرفته

طرز تهیه
فر را تا ۴۰۰ درجه فارنهایت (۲۰۵ درجه سلسیوس) گرم کنید. یک عدد توری بزرگ را روی یک سینی ۱۸ در ۱۳ اینچ فر بگذارید، روی آن را با اسپری آشپزی اسپری کنید تا از چسبیدن مرغ‌ها به آن جلوگیری شود.

خرده نان را داخل یک کاسه بزرگ با لبه کوتاه بریزید. روی آن را روغن بپاشید و با انگشتانتان بمالید تا به صورت یکسان نرم شود.

پاپریکا، آویشن، پودر سیر، پودر فلفل قرمز را روی این مخلوط بریزید و با نمک و فلفل سیاه در ادامه مزه دار کنید.

در یک کاسه مشابه دیگر سفیده تخم مرغ، نمک و فلفل را با هم بهم بزنید تا زمانی که کمی کف کند.

برای درست کردن یک تکه مرغ، ابتدا دو طرف مرغ را در سفید تخم مرغ بزنید، سپس به ظرف مخلوط خرده نان و ادویه ببرید و دو طرف آن را در مخلوط بغلطانید و همزمان خرده نان‌ها را روی آن فشار دهید تا به مرغ بچسبند، مقداری روی آن بپاشید وخوب فشار دهید.

پس از اینکه همه قطعات مرغ را به این ترتیب آماده کردید آن‌ها را روی توری آماده شده بگذارید و بین آن‌ها به صورت یکسان فضایی خالی بگذارید.

آن را در فر از پیش گرم شده بپزید تا زمانی که کل آن طلایی قهوه‌ای شود (وسط ضخیم‌ترین بخش مرغ باید دمای ۱۶۵ درجه را روی دماسنج آشپزی نشان دهد) که این زمان حدود ۵۰ دقیقه طول می‌کشد. آن‌ها را گرم سرو کنید.

بهترین چیز برای روکش مرغ چیست؟
من با چندین ماده مختلف امتحان کردم کورن فلکس و خرده نان. در این مورد خرده نان طعم بهتری داشت. بعدا من تصمیم گرفتم که از آرد در این دستور استفاده نکنم، چون در این مورد نیازی به آن نیست و بدون آن طعم خوبی خواهد داشت. سفیده تخم مرغ هم همانند یک چسب عمل می‌کند و سایر مواد را نگه می‌دارد.

آیا می‌توان از ران مرغ بدون استخوان یا سینه مرغ استفاده کرد؟
من شخصا قطعات با استخوان را ترجیح می‌دهم، چون طعم خوبی به مرغ اضافه می‌کند به علاوه زمان بیشتری طول می‌کشد تا همراه با استخوان بپزد بنابراین روی آن کاملا برشته و ترد می‌شود و یک رنگ طلایی قهوه‌ای به دست می‌آید. اما ران بدون استخوان و سینه مرغ هم خوب هستند. (طرز تهیه سینه مرغ طلایی و آبدار را در همین سایت ببینید).

مدت زمان پخت مرغ سوخاری در فر چقدر است؟
ران مرغ با استخوان در دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت حدود ۵۰ دقیقه طول می‌کشد.
اگر از سینه مرغ بدون پوست استفاده کنید زمان پخت حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه است.
ران بدون استخوان زمانی بین ۲۵ تا ۳۰ دقیقه می‌گیرد.

این نوع مرغ سوخاری با چه چیز‌هایی سرو می‌شود؟
شما می‌توانید آن را با انواع بغل بشقابی‌های که دوست دارید سرو کنید از جمله سیب زمینی سرخ شده، سبزیجات برشته بخصوص آن‌هایی که با ادویه جات هم طعم دار شده باشند، سیب آب پز له شده و سالا ماکارونی. همچنین سبزیجات بخارپز هم برای افرادی که در حال رژیم گرفتن هستند، پیشنهاد خوبی است.

منبع: cookingclassy

رئیس‌‌جمهور: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همسایگان است

پرویز پرستویی: حکایت عادل فردوسی‌پور مانند استاد شجریان است

بازیگران سریال (نون خ) سعید آقاخانی و نقش هایشان +زمان پخش

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۱۱۶۹۶۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • امداد رسانی بی وقفه یگان‌های ویژه ناجا به سیل زدگان /توزیع نان و غذای گرم میان سیل زدگان به همت نیرو‌های پلیس ویژه /استقرار اکیپ‌های یگان ویژه برای تامین امنیت محلات استان گلستان
 • ایتالیا به پروژه «جاده و کمر بند چین» پیوست
 • کشورهای عضو پاریس ساز خروج خود را کوک کرده‌اند
 • ضد منافع ملی است
 • همنشین شعر و آیات الهی / روضه‌هایی که برای بیدارگری بود
 • تخلفات در مجاورت کاخ گلستان ادامه دارد/ بازدیدکنندگان نوروزی کاخ گلستان، ۲ و نیم برابر ظرفیت تحمل/ نیازمند تعریف مسیر مشترک برای گردشگران هستیم
 • نکاتی برای خوردن و آشامیدن
 • پیوستن شهردار تهران به پویش «به خاطر کودکان با احتیاط برانیم»
 • علی کریمی: پیوستن به استقلال اتفاق مهم و بزرگ سال 97 بود؛ شفر حس خوبی را به بازیکنان منتقل می‌کند
 • مارکا: پوگبا به طور جدی به جدایی از منچستریونایتد و پیوستن به رئال مادرید فکر می‌کند
 • ضرورت اهتمام به تشکیل دولت هوشمند در سال ۹۸
 • گران ترین و ارزان ترین شهرهای جهان
 • ماهواره‌ها حتی پلاک خودروها را می‌خوانند، ما دعوا می‌کنیم که با پیوستن به FATF اطلاعاتمان لو می‌رود!
 • اوراق قرضه اسلامی چیست؟
 • تامین کامل نان، غذا و آب معدنی سیل زدگان
 • «آب برای همه» برنامه ای برای صلح جهانی است
 • نسخه‌ای برای درمان نوسانات نرخ ارز در کشور
 • برخی نانوایان آزاد پز آستارا کمبود آرد دارند
 • سیگار، کاراکتر تکراری سینمای ایران