عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اکثریت اعضای مجمع تشخیص به این نتیجه رسیدند که رفتن زیر بار FATF یعنی معیشت مردم را بیش از حال لنگ کردن. آفتاب‌‌نیوز : صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که در برنامه «این.ج.ا» با محوریت پرونده سال 97 بیم‌ها و امیدهای حکمرانی سخن می‌گفت، در پاسخ به این سوال که حوزه حکمرانی آیا برنامه خاص و ویژه‌ای دارد و اینکه لازم است هر هفته این موضوع در دستور کار رسانه‌ها قرار گیرند، اظهار داشت: فکر می‌کنم جای این قبیل برنامه‌ها تا حدی خالی بوده است.
وی افزود: شبکه چهار البته خیلی وقت است که برنامه‌هایی از جنس روشنفکری و تعلق به یک حوزه‌ای از روشنفکری داشته و مباحث نظری و علمی در آن مطرح می‌شده است اما این بخش از موضوع تازه است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: برای من جالب بود که مباحث اینچنینی بسیار جدی است یعنی از جمله مباحث نظری نیست که فقط به درد آکادمی‌ها می‌خورد و به درد مردم می‌خورد؛ لذا فکر می‌کنم مخاطب داشته باشد.
صفارهرندی  با ارزیابی خود از مدیریت آیت‌الله آملی لاریجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: مجمع تشخیص خیلی مدیریت بردار نیست یعنی افراد همه در مظان اظهار فکر و عقیده هستند و به نوعی هم‌ترازی بین افراد به نظر می‌رسد و ریاست جلسه باید بیشتر نظامت‌کند در زمان آقای هاشمی هم این موضوع مطرح بود و اکنون هم این چنین است.
وی خاطرنشان کرد: ما تجربه حضور فعال آقای آیت‌الله آملی لاریجانی را قبلا در مجمع داشتیم یعنی ایشان به عنوان عضو و رئیس قوه وقتی به مدت هشت سال در جلسات حاضر بودند هر چند این اواخر حضورشان کمرنگ شده بود اما در مجموع زمانی که ایشان حضور داشت با حضورش جلسه فعال بود اما اشخاصی را هم داشتیم و داریم که شاید سال‌های سال هم ابراز نظر و اظهار عقیده‌ای نمی‌کردند اما آقای آملی از جمله کسانی بود که درگیر با مباحث می‌شد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در حال حاضر آیت‌الله آملی در جایگاه ریاست یک شأن دوم بر آن حالتی که قبلا داشت، دارد. از این جهت می‌توان گفت یک دوره فعال ریاستی را شاهد هستیم و  به نوعی در مقام تشبیه بتوان گفت شبیه دوره مدیریتی آقای هاشمی رفسنجانی است. آن هم از حیث فعال بودن رئیس در مباحث و اینکه در مباحث از موضع شخصی خود ورود کردن در اداره موضوعات.
وی افزود: از آنجایی که آیت‌الله آملی طبع فیلسوفی هم دارد و اهل چون و چرا است و مداخلاتش در بحث‌ها گرم کننده است اگرچه بنده به عنوان نظر شخصی می‌گویم شاید اکنون در جایگاه ریاست کمی تفاوت کند با دوره‌ای که ایشان عضو بود و در مباحث مداخله می‌کرد. درواقع اکنون صماحت در مواجهه با مواضع اشخاص از ایشان پسندیده‌تر است که در مجموع استعدادش را دارد.
صفار هرندی در پاسخ به این سوال که همین گرمی جلسه به نظر شما رسید که بررسی FATF اینقدر طولانی شد گفت: من از اینکه بحث FATF طول می‌کشد به هیچ وجه ناخرسند نیستیم حاصل این چرخش نگاه‌ها و تداول بحث‌ها این بوده که افراد اکنون همه نگاه کارشناسانه پیدا می‌کنند هرچند نیاز نبوده که در این بحث کارشناس باشند. ما مواضع کارشناسانه را از دیگران باید بشنویم اما به قدری در این مدت پنبه این بحث زده شد که همه نظرات کارشناسی می‌دهند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر می‌توان گفت که کسی در مجمع کسی از روی دست کسی رای نمی‌دهد و فرد خود می‌فهمد که موضوع چیست.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همین رابطه خاطرنشان کرد: حتی درخصوص FATF همه در جلسات اصرار داشتند که صحبت کنند به صورت معمول گاهی یک یا دو موافق و مخالف در مورد هر پیشنهادی صحبت می‌کنند اما اینجا اقتضا می‌کرد که تعداد بیشتری صحبت کنند که این تعداد به کل اعضای مجمع رسید؛ لذا هر جلسه به بحث مستوفی‌تری احاله می‌شد که در جلسه بعد می‌خواهد بررسی شود لذا حاصل این مباحث جابجایی آراء بود یعنی شاید در ابتدا اگر برآورد می‌کردیم که اراء افراد چگونه است اول شاید آراء موافق و مخالف نزدیک هم بود اما در اثر گذشت مباحث و بیان نکاتی که واقعا مصالح ملت اقتضا می‌کند که عده‌ای نظر پیشین خود را رها می‌کردند لذا در موضوع مخالفت قرار گرفتند. یعنی قبول می‌کردند که نظرشان درست یا جامع نبوده است.
وی افزود: این صحبت من درمورد اشخاصی است که صاحب نظر و رای بودند یعنی اینگونه نبود که بگوییم کسی به صورت معمول نظر خود را عوض می‌کند.
صفار هرندی ادامه داد: البته در این دور موضع بنده از ابتدا تا انتها یکجور بود یعنی جابجا نشده است اما افرادی بودند که آنها را در مواضع افضل می‌دانم در ابتدا موضع‌شان یک چیز بود و بعد تغییر کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه برنامه با ارزیابی خود درخصوص برنامه‌سازی و حکمرانی خاطرنشان کرد: مسیری که درخصوص بررسی FATF طی شد و اکنون با آن جابجایی اتفاق افتاده در آراء، گواه این است که مجمع شانه‌های خود را زیر این بار با این عنوان نمی‌دهد که دیگران بخواهند گرو بکشند بلکه برعکس. امروز ثابت شده که اگر معیشت مردم که باید مهمترین دغدغه مردم باشد که خوشخبتانه هم هست اکثریت اعضای مجمع تشخیص به این نتیجه رسیدند که رفتن زیر بار FATF یعنی معیشت مردم را بیش از حال لنگ کردن. یعنی اگر تاکنون چهار چرخ مردم را پنچر کردیم حال دیگر همان زاپاسش را هم پنچر می‌کنیم آن زاپاس درواقع این است که ما امروز می‌گوییم فشار تحریمی دشمن از هر طرف ما را آزار می‌دهد و همه هم به این قائل هستند که هر طور می‌شود باید ت حریم‌ها را دور بزنیم آن دور زدن ت حریم‌ها یعنی همان زاپاس ما است.
صفار هرندی افزود: با رفتن زیر بار FATF ما عملا دیگر آن فرصت را از خودمان می‌گیریم چون پذیرش آن مستلزم این است که کلیه اطلاعات مربوط به همین دور زدن‌ها را هم در اختیار طرف مقابل قرار دهیم. از جمله تراکنش‌های مالی، قرارها و پرداخت‌ها و به این صورت اگر مجمع به این نتیجه رسیده که نباید زیر بار FATF برود منطق‌شان این است که آیا باید با دست خودمان، خودمان را خفه کنیم یا بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از اعضای مجمع در این رابطه از ماجرای خودکشی از ترس مرگ استفاده کرد که من گفتم اتفاقا عکس این قضیه است یعنی این منطق که ما زیر بار FATF برویم خودکشی از ترس مرگ است.
صفارهرندی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم در همین ماجرا ایستادگی ما تاکنون جواب داده است و از این به بعد هم جواب خواهد داد برخی تهدید کرده‌ بودند که اگر تا تاریخ بهمن ماه تسلیم نشوید چه کار می‌کنید و بعد از آن هم یک بیانیه بی‌خاصیت بیان کردند.
در ادامه این برنامه صفار هرندی در پاسخ به این سوال که مدتی است اصلاحات ساختاری بر زبان سیاست‌مداران آمده است و مجلس نیز از سال 91 تحقیقاتی را در این زمینه شروع کرد شما نیز یکی از بزرگترین اشتباهات ما را اصلاح ساختاری در بازنگری قانون اساسی در حذف نخست‌وزیری برشمردید علت آن چیست؟ خاطرنشان کرد: بنده معتقدم اولا این مباحث در مقام بیان مشکل در نشست‌های تحقیقاتی و از جنس بررسی و اندیشه‌ورزی نباید حد و حصری داشته باشد یعنی ما خودمان را به هیچ وجه محدود در بررسی‌های از این قبیل کنیم حال در مقام اجرا و عمل ممکن است معذوراتی داشته باشیم.
وی ادامه داد: شاید ما جرات راحت‌تر حرف زدن در این زمینه را از آن زمانی پیدا کردیم که رهبر مقام معظم انقلاب در یکی از سفرهای خود بحثی را مطرح کردند که نظام درمورد ساختارهای خود متصلب نیست و در بیانیه ایشان نیز به گونه‌ای دیگر این مطلب را مطرح می‌فرمایند که ما تصلب درمورد ساختارهایی که اکنون کشور را با آن اداره می‌کنیم را نداریم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر همین اساس اضافه کرد: در حقیقت اسم نخست‌وزیری برای ما مطرح نیست اما حرف ما این است که ما یک رئیس‌جمهوری داشته باشیم که خصوصیات همان نخست‌وزیر را داشته باشد. یعنی کسی که برانگیخته از جانب یک دستگاه مانند مجلس باشد و هر روز از آن حساب بکشند و باید پاسخگو باشد و اگر هم روزی به نظرشان رسید که مناسب نیست او را کنار بگذارند و یک شخص دیگری بگذارند.
وی افزود: مشکل ما این است وقتی یک رئیس انتخاب می‌کنیم چهار و یا غالبا هشت سال مدیر است و حتی اگر به این نتیجه برسیم که کارکردش خیلی ناچیز شده است و یا حتی در مقام نظرسنجی‌ها محبوبیت او به زیر 10 درصد رسیده است اما نمی‌توانیم او را برکنار کنیم آیا باید اینطور باشد؟
صفار هرندی در بخش پایانی سخنانش عنوان کرد: برخی بعد از اینکه نقش مجمع در جامعه بیشتر شد و در افکار عمومی بیشتر مطرح شد گفتند این مجمع مجلس دوم است در حالی که اینطور نیست اگر بخواهیم بگوییم مجلس دومی وجود دارد آن شورای نگهبان است.
وی در پاسخ به این سوال که چه ضعفی را در مجمع می‌بینید، گفت: بنده در مقام کارکرد می گویم که مجلس دیگر شورای نگهبان است که مصوبات مجلس را بررسی می‌کند و به عنوان یک مجلس دیگر باید در آنجا به تصویب برسد. اما مجمع تشخیص برحسب ضرورتی در سیستم ما کار گذاشته شد و ظهور آن کاملا طبیعی و منطقی بود. وقتی معضلی در نظام پیش آمد گفتند این را یک جا باید بررسی کند و با دستور رهبری انجام شد.
منبع: ایسنا

منبع: آفتاب

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سپاه به اصرار چه کسی وارد اقتصاد شد؟/ نمایندگان تحریم آیفون را از خود شروع کنند/ نظر دوپهلوی قالیباف درباره FATF

نظر دوپهلوی قالیباف درباره FATF

محمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادداشتی درباره FATF منتشر کرد. قالیباف در این یادداشت با مرور دلایل مخالفین FATF  به تلویح، این دلایل را رد می‌کند و نتیجه می‌گیرد: «با حضور هوشیارانه و آماده در عرصه‌های بین‌المللی می‌توانیم برای جمهوری اسلامی فرصت‌سازی کنیم. می‌توانیم از دفع تهدید فراتر برویم. البته که لازمه این کار بهره‌مندی از دیپلمات‌ها و کارشناسان و متخصصان انقلابی است که هم دنیا را خوب بشناسند، هم به ارزش‌های بنیادین نظام باور داشته باشند.

این رویکرد نه به معنای کنار کشیدن است و نه پذیرش خواسته‌های نظام سلطه. درست منطبق بر اصول و مطالبات رهبری است. کافی است به بیانیه گام دوم و مفهوم نظام انقلابی مراجعه کنید. نظام انقلابی یعنی تلفیق جوشش انقلابی با نظم سیاسی و اجتماعی. ما هم به روحیه انقلابی نیاز داریم هم به نظم. یعنی روحیه انقلابی نباید منجر به بی‌نظمی شود و در همان حال نظم‌خواهی نباید به معنای عبور از ارزش‌های انقلابی باشد.

مبانی پیش‌گفته و بررسی موضوع FATF نشان می‌دهد که در شرایط کنونی پذیرفتن توصیه‌های این نهاد قطعاً به ضرر ماست، اما همین مبانی و پیش‌گفته‌ها این را هم برای ما روشن می‌کند که پاسخ سریع و صریح «بله» یا «نه»، منافع ملی امروز و فردای ما را تأمین نمی‌کند. توضیح این موضوع را در نوشته‌ای دیگر به تفصیل خواهم آورد.»

قالیباف: در شرایط کنونی پذیرفتن توصیه‌های FATF قطعاً به ضرر ماست/ مبارزه با آمریکا، آمیزه‌ای از مبارزه نرم و سخت است

چنانکه قالیباف خودش هم نوشته است این نوشته کامل نیست و راه‌حلی ارائه نمی‌دهد. به‌همین جهت یادداشت قالیباف در حال حاضر موضعی دوپهلو دارد و باید منتظر نوشته بعدی قالیباف باشیم.

***

امیرآبادی: برخی مقامات گزارش نادرست به رهبر انقلاب می‌دهند

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست شورای عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: «عده‌ای از نمایندگان به دیدار خاتمی رفتند، آن زمان یک عده اعتراض کردند ولی من گفتم اینها باید چنین کاری کنند چون نوکر خاتمی هستند. به نظر من خاتمی باید پاسخگو باشد چون او اینها را نماینده کرده و یا از آقای روحانی حمایت کرده است. خاتمی باید در مورد عملکرد لیست امید در مجلس پاسخگو باشد.

امیرآبادی‌: مجلس عرضه برکناری آخوندی و هاشمی را نداشت/ برخی مقامات گزارش نادرست به رهبر انقلاب می‌دهند

امیرآبادی در بخش دیگری از سخنانش گفت: متاسفانه برخی گزارشات که برخی مقامات به مقام معظم رهبری می‌دهند گزارشات درستی نیست. مثلا FATF اصلا ما را عضو آن نمی‌کنند اعضای FATF فقط 37 کشور هستند قرار است شرایط FATF را بپذیریم بدون آنکه عضوش شویم که به ما گفتند 42 شرط را باید بپذیرید. ولی اینها به رهبر انقلاب گفته‌اند ما پذیرفتن این شروط عضو FATF نمی‌شویم ولی نگفتند که اصلا ما را عضو FATF نمی‌کنند. در اوراسیا هم هنوز ما را عضو نکرده‌اند.

***

تخریب ویلای دختر نعمت‌زاده از سر گرفته شد

عزت‌اله چراغی سخنگو و معاون فنی و شهرسازی شهرداری لواسان درباره روند عملیات تخریب ویلای خانم شبنم نعمت‌زاده اظهار داشت: مالک پس از پایان مهلت قانونی از رأی صادره تمکین و عملیات تخریب را شروع کرده است.

چراغی به عدم حضور مالک به شهرداری برای اعتراض در مهلت قانونی اشاره و عنوان کرد: این عدم حضور طبق قانون از نظر شهرداری به معنی پذیرفتن رای است به همین جهت ابلاغ‌های لازم به مالک برای تخریب انجام شد.

تخریب ویلای دختر وزیر سابق (نعمت‌زاده) از سر گرفته شد + جزئیات

چراغی گفت: عملیات تخریب بخش غیر مجاز ویلای خانم شبنم نعمت‌زاده امروز با حضر مسؤولین مربوطه مجدد آغاز شد.

***

نمایندگان تحریم آیفون را از خود شروع کنند

حمیده زرآبادی، نماینده قزوین در روزنامه اعتماد نوشت: «طرح تحريم اپل يا به زعم نويسندگان همان تحريم آيفون، اشكالات بسيار قابل توجهي در دل خود دارد. نخست بايد توجه داشته باشيد كه طراحان اين طرح از پايه و اساس طرح را براي تحريم شركتي نوشته‌اند كه وجود خارجي ندارد و اين از آن جهت حائز اهميت است كه طرح توسط نمايندگان مجلس شوراي اسلامي جمهوري اسلامي ايران يعني قوه ‌قانونگذار يك كشور نوشته و همين موضوع واكنش‌هاي نه‌ چندان مناسبي را چه در داخل و چه در خارج از كشور به همراه داشت.

نكته ديگر اين است كه متاسفانه روش‌هاي مقابله با مشكلات در ايران، روش‌هاي نامناسبي است. در همين موضوع اپل، با توجه به اينكه عمده نمايندگان مجلس از محصولات مختلف اين شركت نظير نوت‌بوك يا تلفن‌هاي همراه استفاده مي‌كنند به جاي تهيه چنين طرحي مي‌توانند به شكل غيررسمي و با نخريدن محصولات آن شركت اين اقدام را انجام دهند.

بنابراين به عقيده من اگر فردي به شكل واقعي و نه صرفا در ظاهر قصد مقابله با شركت اپل يا ايالات متحده امريكا را دارد، بهتر است از خود و خانواده‌اش در مرحله نخست با نخريدن هيچ يك از محصولات اين شركت آغاز كند.»

***

بزرگ‌ترین فساد تاریخ ایران در خصوصی‌سازی‌ها اتفاق افتاده است

محمد دهقان، نماینده مجلس گفت: «سازمان خصوصی سازی در روند واگذاری‌ها ده‌ها هزار میلیارد تومان ثروت مردم را به افراد متخلف واگذار کرد، ابهامات زیادی در این زمینه وجود دارد و نهادهای نظارتی در این زمینه گزارش‌های دقیقی دارند. نمایندگان مجلس نیز متوجه تخلفات وسیعی که در زمینه خصوصی سازی رخ داده است، شده اند.

دهقان واگذاری نیشکر هفت تپه خوزستان، ماشین سازی تبریز، پالایشگاه نفت کرمانشاه، آلومینیوم المهدی، هپکو و کشت و صنعت مغان را از مصادیق بارز تخلفات در خصوصی سازی‌ها خواند و گفت: گزارش تخلفات سازمان خصوصی سازی در واگذاری این شرکت‌ها هر کدام به صورت مستقل بر اساس ماده ۲۳۴ آئین نامه داخلی در صحن مجلس مطرح شده و به قوه قضائیه ارسال خواهد شد.

دهقان: «رئیسی» موافق انتشار احکام قضایی است/ اظهارات درباره مفاسد سازمان خصوصی سازی در واگذاری‌ها

دهقان افزود: اگر همه مفاسد اقتصادی در کشور از ابتدای انقلاب تا امروز را جمع کنیم، شاید به اندازه مفاسد سازمان خصوصی سازی در واگذاری‌ها در چند سال اخیر نباشد.

دهقان اظهار داشت: برداشت من از دو جلسه‌ای که تا امروز با رئیس قوه قضائیه داشتیم، این است که ایشان اراده ورود به این عرصه را دارد و تلاش دارد با چشم باز، وارد این حوزه شود.

***

سپاه به اصرار چه کسی وارد اقتصاد شد؟

جواد منصوری، نخستین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخشی از یک گفت‌وگو درباره فعالیت‌های اقتصادی سپاه گفت: «اولاً بعد از جنگ این خواست دولت از سپاه بود که شما بیایید در دوره‌ای که جنگ نیست با بهره گیری از نیروهای خود به سازندگی کشور کمک کنید. اتفاقاً خیلی از سپاهی‌ها مخالف بودند و می‌گفتند اگر ما به سمت بخش اقتصاد برویم ممکن است توان نظامی مان افت کند اما مرحوم هاشمی رفسنجانی بر این مساله اصرار داشت و این مساله اتفاق افتاد. ثانیاً، درباره دیگر شایعاتی که علیه سپاه مطرح می‌شود سوال این است که مگر دستگاه‌های ناظر و قانونی کشور و همچنین دستگاه رهبری و ریاست جمهوری هیچ نظارتی به هیچ کاری ندارند و سپاه هر کاری دلش بخواهد می‌کند، آیا این حرف قابل قبول است؟ یعنی سپاه هر کاری خواسته در این مملکت کرده و هیچ کسی هم هیچ حرفی نزده، آیا این ادعا قابل قبول است؟ اگر این طور باشد که خیلی حرف بدی است. این اخبار و شایعات بی‌مبناست، آنها می‌خواهند با فضاسازی و شایعه پراکنی سپاه را تضعیف و از طرفی اشتباهات خود را توجیه کنند بنابراین قابل اعتنا نیست.»

نخستین فرمانده سپاه: سپاهی‌ها مخالف فعالیت اقتصادی سپاه بودند

***

انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از تغییر نام خیابان‌های تهران

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: «هفته گذشته انتشار خبر تصویب نامگذاری چند خیابان تهران به نام چند نفر از هنرمندان و شاعران، حساسیت‌هائی را برانگیخت. هرچند نمی‌توان بر تمام آنچه اعتراض‌کنندگان به این اقدام شورای شهر تهران می‌گویند مهر صحت گذاشت، ولی این واقعیت را نیز نمی‌توان انکار کرد که این اقدام در بعضی موارد دارای ایراد اساسی است و حق اینست که شورای شهر تهران از گذاشتن نام بعضی از افراد بر خیابان‌ها خودداری کند.
مشخصاً شاعره‌ای که پرونده‌ای غیرقابل قبول برای جامعه ما دارد و در طول پنج دهه گذشته هیچ دولت و شهردار و شورای شهری اقدام به قرار دادن نام او بر روی یک خیابان نکرده، چرا باید توسط شورای اسلامی شهر تهران به عنوان فردی مقبول انتخاب و خیابانی برای نامگذاری به نام او درنظر گرفته شود؟ این انتخاب که نه بر معیارهای اخلاقی منطبق است نه دینی و نه اجتماعی، شورای شهر تهران را که قید اسلامی را هم در عنوان خود دارد، با سوالی بی‌جواب مواجه می‌کند.»

در این زمینه باید گفت دیدگاه روزنامه جمهوری اسلامی غلط است. برای اینکه نام یک فرد را بر یک خیابان بگذاریم نیاز نیست آن فرد از همه جهات مورد تایید باشد و هیچ اشتباهی در طول زندگی‌اش مرتکب نشده باشد. اگر بنا باشد با این دیدگاه نام افراد را بر خیابان‌ها نهاد فقط می‌شود از نام معصومین برای این هدف استفاده کرد.

چه بسیار بزرگانی که در فرهنگ و تاریخ این کشور نقش مهمی داشته‌اند اما اشکالات و ایرادات اخلاقی هم بتوان به آنها وارد کرد. اما نامگذاری خیابان‌ها به نام آنها امری پسندیده است چون جنبه مهم دیگری از زندگی آن فرد مورد نظر است که آن فرد با آن ویژگی مشهور شده است.

البته ناگفته نماند درباره حق شورای شهر برای این کار سوال مهمی وارد است که عباس عبدی در یادداشتی این مسئله را متذکر شده است.

تغییر نام خیابان‌ها تعرض به حقوق شهروندی است

حمله تند زنوزی به وزیر و تاج

واعظی: همه حقوق‌ها افزایش می‌یابند| گرانی بنزین نهایی نشده| سخنگوی دولت نیستم اما تلاش می‌کنم هفته‌ای یکبار پاسخ رسانه‌ها را بدهم| انتقاد از اظهارات سعید قاسمی| روحانی به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

تبعید و شلاق برای مرد سینماگر به جرم رابطه نامشروع با دختر عاشق بازیگری!

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۱۶۴۲۹۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سفر هیئت عالی‌رتبه مجمع تشخیص مصلحت نظام به چین
 • پزشکیان: باید به FATF بپیوندیم
 • سلسله مباحث «گفتمان مهدویت» در مساجد طبس برگزار می شود
 • سفر هیئت عالیرتبه مجمع به ریاست حداد عادل به چین
 • سفر هیاتی از مجمع تشخیص مصلحت نظام به چین سفر کرد
 • سفر هیئت عالیرتبه مجمع تشخیص مصلحت نظام به چین
 • هیاتی از مجمع تشخیص مصلحت نظام به چین سفر کرد
 • انتصاب فرمانده جدید سپاه، آغاز فصل جدید مقابله با استکبار
 • خودکشی با خفه کردن صادرات نفت ایران
 • پزشکیان: کسانی که پاسخگو نیستند مخالف FATF هستند/ من که مجری ام می گویم بدون FATF نمی‌شود کارکرد
 • برپایی سلسله مباحث خانواده موفق در «مسجد جامع نارمک»
 • قالیباف: پذیرفتن شروط FATF قطعا به ضرر کشور است
 • مخالفت قالیباف با تصویب FATF
 • سیاست نظام، کنار کشیدن از صحنه‌های بین‌المللی نیست / پاسخ سریع و صریح «بله» یا «نه» به FATF منافع ملی ما را تأمین نمی‌کند
 • سیاست کلان نظام، کنار کشیدن از صحنه‌های بین‌المللی نیست / پاسخ سریع و صریح «بله» یا «نه» به FATF منافع ملی امروز و فردای ما را تأمین نمی‌کند
 • راز قتل زن جوان به دست همسرش برملا شد/ اختلاف خانوادگی تنها دلیل مرد برای خفه کردن زنش
 • نماینده مجلس:موضوع بررسی FATF در مجمع سیاسی نشود
 • نجفی: مجمع تشخیص فارغ از هرگونه مباحث سیاسی درباره لوایح FATF تصمیم‌گیری کند
 • استدلال‌های احمد توکلی برای مخالفت با FATF