به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  برای میلیون‌ها طرفداری که در سراسر دنیای ستاره‌های مورد علاقه خود را ستایش می‌کنند باورپذیر نیست که این سلبریتی‌ها دچار مشکل جسمی زیادی شوند و همه آن‌ها را شکست ناپذیر می‌دانند. معمولاً این سلبریتی‌ها همواره در برابر چشمان طرفداران خود بوده و به نظر می‌رسد که دائماً در بهترین شرایط ممکن قرار دارند.

اما نباید فراموش کرد که سلبریتی‌ها نیز مانند همه ما انسان بوده و نقاط ضعف انسانی خود را دارند. آن‌ها نیز به همان بیماری‌هایی دچار می‌شوند که ما را درگیر خود می‌سازند و در زندگی روزمره خود با بسیاری از مشکلاتی که ما نیز هر روز با آن‌ها سروکار داریم روبرو می‌شوند.

بشیتربخوانید : بازیگران سرشناسی که بیشتر از ۹ فرزند دارند! +عکس

بیماری و ناخوشی بین افراد تمایز قایل نمی‌شوند هر چند ممکن است برخی بیش از دیگران با بیماری دست و پنجه نرم کنند. در ادامه  شما را با سلبریتی‌هایی آشنا می کنیم که به بیماری‌های سختی دچار شده و مجبور به پیوند اعضا شده اند.

 تریسی مورگان

در بسیاری از موارد افراد به دلیل عادت‌های بد خود دچار بیماری‌هایی می‌شوند که برای درمان آن‌ها باید دست به پیوند اعضا بزنند. در این موارد معمولاً افراد احساس همدلی و دلسوزی کمی با این افراد دارند. اما در مواردی نیز فرد بدون این که عادت بدی داشته باشد مجبور به پیوند اعضا می‌شود که معمولاً افراد فکر می‌کنند فرد بیمار شایسته این همه درد و رنج نیست به خصوص اگر وی فرد شناخته شده‌ای باشد. تریسی مورگان ستاره‌ای است که به عنوان بازیگر و کمدین در فیلم‌ها و سریال‌های زیادی حضور یافته است.

استعداد کمدی او باعث شده میلیون‌ها نفر در سراسر جهان او را ستایش کنند، اما اتفاقی که در سال ۲۰۱۰ برای وی رخ داد جای خندیدن نداشت. در این سال بود که مورگان چاره‌ای جز پیوند کلیه نداشت. کلیه او به دلیل بیماری دیابت و سوء مصرف مشروبات الکلی از کار افتاده بود. مشکل دیابت او نیز روز به روز بدتر می‌شد، زیرا مورگان به این بیماری خود اهمیت زیادی نمی‌داد. بدین ترتیب وقتی که خبر رسید مورگان به پیوند کلیه نیاز دارد، طرفدارانش همدردی زیادی با او نداشتند، زیرا می‌دانستند که خود مسبب این مشکلات بوده است.

 ناتاشا ریچاردسون

ناتاشا ریچاردسون یک بازیگر و مجری بریتانیایی است که حرفه بسیار موفقی داشته است. با این وجود بسیاری او را به خاطر شوهرش لیام نیسون می‌شناسند. آن‌ها ۱۵ سال پیش با هم ازدواج کردند و رابطه این دو در این مدت کاملاً استوار و محکم بوده است. با این وجود بعد از یک تصادف مرگبار این زندگی شاد به پایان رسید. ناتاشا در حالی که در کانادا در حال اسکی بود دچار سانحه شده و جان سپرد. او به خاطر خونریزی داخلی و مغزی درگذشت و کاری نیز از دست کسی برنمی آمد. زمانی که اعلام شد هیچ امیدی برای زنده ماندن او وجود ندارد همه دچار ناامیدی مطلق شدند. اما خانواده اش با بخشیدن اعضای او به کمی آرامش رسیدند. او با اهدای اعضای بدن خود جان سه نفر دیگر را نجات داد. ناتاشا زمانی که زنده بود نیز به دیگران کمک می‌کرد و در فعالیت‌های خیریه زیادی شرکت داشت و بعد از مرگ نیز از این هدف خود دست برنداشت.

 جورج لوپز

جورج لوپز که یک کمدین و بازیگر آمریکایی است به خاطر بازی در سریال‌های کمدی ساخته خودش به شهرت رسید. او از شخصیت‌های مشهور لاتین در ایالات متحده بوده و با از میان برداشتن موانع بسیار توانسته به معضلات روابط اجتماعی مکزیکی‌های مهاجر در آمریکا بپردازد. او بدون شک یکی از تاثیرگذارترین سلبریتی‌های اسپانیولی زبان تاریخ است. همه می‌گویند که پشت سر یک مرد موفق همیشه یک زن موفق وجود دارد و این موضوع در مورد جورج لوپز کاملاً صدق می‌کند.

در تمام مدتی که وی برای رسیدن به موفقیت تلاش می‌کرد تنها یک نفر در کنار او بود. این زن همسرش آن سرانو بود که نه تنها به او کمک کرد به موفقیت برسد بلکه یکی از کلیه هایش را نیز به شوهرش تقدیم کرد. بر اثر یک مشکل ژنتیکی، کلیه‌های لوپز شروع به تحلیل رفتن کردند. همسرش به کمک او آمد و پیوند کلیه با موفقیت انجام شد. البته این دو بعد‌ها در کمال ناباوری از هم جدا شدند.

 لوسی دیویس

لوسی دیویس یک بازیگر شناخته شده بریتانیایی است که بیشتر به خاطر نقش‌های کمدی اش شناخته می‌شود و سال هاست که تماشاگران بریتانیایی را سرگرم کرده است. او سال گذشته با بازی در فیلم «زن شگفت انگیز» بیش از پیش خود را به جهانیان شناساند. همچنین بازی او در فیلم «غرور و تعصب» (Pride and Prejudice) نیز باعث شد بسیاری بیش از پیش او را تحسین کنند. یک بار که وی مانند همیشه به صورت روتین برای انجام تست‌های پزشکی به بیمارستان مراجعه کرده بود دریافت که کلیه اش در حال از کار افتادن است.

مادرش یکی از کلیه هایش را به او داده و پیوند کلیه با موفقیت انجام شد. اما نزدیک به یک دهه بعد دیویس بار دیگر با از کار افتادن کلیه مواجه گردید. اما این بار دیگر نیازی به پیوند کلیه نبود و خوشبختانه با تجویز دارو مشکل حل شد. بعد از آن لوسی به بیماری دیابت دچار شد، اما امید خود را از دست نداده و همچنان به فعالیت‌های هنری خود ادامه می‌دهد.

 استیو جابز

استیو جابز به خاطر این که کمپانی بزرگ اپل را راه اندازی کرده شناخته می‌شود. متاسفانه او دیگر در این دنیا حضور ندارد، اما میراث او همچنان به زندگی ادامه خواهد داد. در سال ۲۰۰۳ مشخص شد که یک تومور سرطانی در غده پانکراس او وجود دارد. او ۸ سال دیگر زنده ماند تا امپراطوری بی مثال خود را بسازد، اما در نهایت ریه‌های او به خاطر تومور سرطانی مذکور از کار افتادند و استیو جابز در کمال ناباوری درگذشت. او در اثر بیماری سرطان پانکراس درگذشت، اما استیو جابز در سال‌های واپسین عمر خود با مشکلات متعددی در زمینه سلامتی روبرو بود. او در سال ۲۰۰۹ با مشکل جدی کبدی مواجه شد و نیاز به پیوند کبد داشت.

بدین ترتیب وی در همان سال تحت جراحی پیچیده‌ای قرار گرفت. پیوند کبد برای او موفقیت آمیز بود و وی برای بیمارستانی که در آن جراحی خود را انجام داد ۴۰ میلیون دلار هدیه کرد که بعد از مرگش به این بیمارستان داده شد.

 جری اورباچ

جری اورباچ بازیگری سرشناس بود که در سال ۲۰۰۴ در سن ۶۹ سالگی درگذشت. وی یکی از بازیگران دوست داشتنی سریال «نظم و قانون» (Law and Order) بود که هنوز در برخی از شبکه‌های تلویزیونی به نمایش در می‌آید. جری به دلیل سرطان پروستان جانش را از دست داد. او به مدت یک دهه با این بیماری جنگید تا این که تسلیم بیماری شد. نکته مهم این بود که وی تا یک هفته پیش از مرگ در مورد بیماری خود سخن نگفته و کسی از این ماجرا اطلاع نداشت.

به همین دلیل وقتی اعلام شد وی به سرطان پروستات مبتلاست بسیاری حیرت زده شدند. او خواست که پس از مرگ نه قلب و کلیه بلکه چشم هایش را اهدا کنند. وی از چشمان قدرتمند و نافذی سود می‌برد و به همین دلیل می‌خواست بعد از مرگ دیگران نیز از این قدرت او استفاده کنند. در نهایت پس از مرگ قرنیه‌های او به دو بیمار نیازمند پیوند زده شد.

 ایمی پوردی

ایمی پوردی یک بازیگر، مدل و یک قهرمان پارالیمپیک در رشته اسنوبورد است. مشکلات جسمی ایمی از سن ۱۹ سالگی آغاز شد. وی به بیماری مننژیت باکتریایی مبتلا شده بود که قابل کنترل نبوده و تاثیر بسیار بدی بر روی سلامتی او داشت. این باکتری به سیستم گردش خون او حمله کرده و به ارگان‌های دیگر حیاتی بدن او منتفل شد. این موضوع باعث انتشار عفونت در خون ایمی شد. اوضاع او چنان وخیم بود که پزشکان اعلام کردند تنها ۲ درصد امکان زنده ماندن ایمی وجود دارد.

اما او در نهایت زنده ماند، هر چند مجبور شد پاهایش را قطع کند، طحالش را از بدن خارج کند و کلیه هایش را نیز از دست داد. پدرش یکی از کلیه‌های خود را به او اهدا کرد و بعد از سال‌ها مبارزه با این شرایط سخت اکنون ایمی پوردی به شرایط مناسب جسمی رسیده است.

 سارا هایلند

سارا هایلند همیشه می‌دانست که روزی بازیگر خواهد شد. والدینش بازیگر بودند و او نیز تصمیم گرفت حرفه والدینش را در پیش گیرد. اگر چه وی بازیگر شناخته شده‌ای نیست، اما به سمت شهرت پیش می‌رود. هایلند هنوز ۲۷ سال سن دارد و فرصت زیادی برای موفقیت در برابر خود می‌بیند. اما سارا از همان دوران کودکی با مشکلات عدیده‌ای در زمینه سلامت جسمانی مواجه بوده است. او از بدو تولد با مشکل مادرزادی کلیوی مواجه بود و کلیه‌های او در طول سال‌های متوالی همواره در حال تحلیل رفتن بوده اند.

تا اینکه در سن ۲۲ سالگی چاره‌ای جز پیوند کلیه نماند. پدرش یکی از کلیه هایش را به او داد و عمل پیوند با موفقیت انجام گرفت. البته این پایان کار نبود، زیرا سارا مجبور شد جراحی‌های متعدد دیگری نیز انجام دهد و به طور مستمر باید به پزشک مراجعه کرده و دارو مصرف نماید.

 شان الیوت

اینکه یکی از ارگان‌های بدن شما در چنان شرایط بدی قرار داشته باشد که نیاز به انجام پیوند اعضا داشته باشید برای هر ورزشکار حرفه‌ای یک کابوس محسوب می‌شود. تمامی افراد این فهرست در حوزه موسیقی و بازیگری فعالیت داشتند، اما برای شان الیوت که یک بازیکن بسکتبال حرفه‌ای بود و در لیگ بزرگی مانند ان بی‌ای بازی می‌کرد، از کار افتادن ارگان چیزی بود که می‌توانست زندگی حرفه ایش را برای همیشه نابود سازد.

در فصل ۱۹۸۹-۹۹ وی همراه با تیمش توانست مقام قهرمانی ان بی‌ای را بدست آورد و در صحبت‌هایی در پایان این مسابقات اعلام کرد که بخش زیادی از فصل را با مشکلات کلیوی به بازی ادامه داده است. بعد از بدست آوردن قهرمانی، الیوت چاره‌ای جز انجام پیوند کلیه نداشت و برادر بزرگترش یکی از کلیه‌های خود را به او اهدا کرد. او بعد از این جراحی بار دیگر به زمین مسابقه بازگشت و تنها بعد از چند فصل درخشش به حضور خود در عرصه بسکتبال پایان داد.

منبع: برترین ها

انتهای پیام/

سلبریتی‌هایی که پیوند اعضا انجام داده‌اند

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: دانستنی ها حاشیه هنرمندان یکی از کلیه کلیه هایش استیو جابز پیوند کلیه پیوند اعضا سلبریتی ها سال ها

فشار مالياتی به مردم تا كجا؟

روایت ۴۸ دقیقه برزخی و ۶۲ قربانی تشییع پیکر سردار سلیمانی در کرمان؛ فاجعه چطور اتفاق افتاد؟

دختری با بلندترین موی جهان+عکس

روایت ظریف از دلایل عدم انهدام مرکز "فردو" از سوی آمریکا| چه دلیلی دارد که با منطق نظامی با دنیا رو به رو شویم؟

تعطیلی مدارس تبریز در شیفت صبح شنبه 5 بهمن

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۱۹۳۶۹۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

استفاده سلبریتی‌ها از بادیگارد ممنوع شد!

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی گفت: هیچ کس اجازه ندارد با علامت و تجهیزات خاص، شخصی را تحت عنوان بادیگارد همراهی کند و اینگونه رفتار‌ها غیرقانونی و قابل پیگرد است. سردار محمد شرفی درباره استفاده برخی سلبریتی‌ها از اشخاصی به عنوان بادیگارد و قانونی یا غیرقانونی بودن این اقدام، اظهار کرد: براساس قوانین و مقررات، موضوعی با عنوان "بادیگارد" به صورت رسمی و قانونی تعریف نشده است.رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی ادامه داد: هر کسی از این عنوان استفاده کند یا رفتار‌هایی شبیه به بادیگارد‌ها داشته باشد، حتماً مورد مؤاخذه قرار می‌گیرد و پلیس نیز مکلف به برخورد با چنین مواردی است.

وی تصریح کرد: آدرس‌هایی به پلیس اعلام و عنوان شده بود که این دسته افراد در محل‌های خاص، تحت عنوان بادیگارد آموزش می‌بینند که پیگیری توسط ما صورت گرفت، اما برایمان محرز نشد که مراکزی سازمان‌یافته عده‌ای را تحت این عنوان آموزش دهد و بکارگیری کند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: البته مواردی در مشهد و چند استان کشور وجود داشته است که گروه‌هایی خاص، اقدام به همراهی سلبریتی‌ها کنند و برخورد با آن‌ها صورت گرفته است.

شرفی یادآور شد: هیچ کس اجازه ندارد با علامت و تجهیزات خاص، شخصی را تحت عنوان بادیگارد همراهی کند و اینگونه رفتار‌ها غیرقانونی و قابل پیگرد است.

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی متذکر شد: در این زمینه، با پلیس فتا و امنیت نیز در تعامل هستیم و اگر موردی نیز توسط آن‌ها اعلام شود، به صورت مشترک به آن پرونده رسیدگی می‌کنیم.

دیگر خبرها

 • پشت میز نشینی باعث سنگ کلیه می‌شود؟
 • ساخت مرکز جامع پیوند عضو از نیازهای اساسی گیلان است
 • روند رسیدگی به اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده در شورای نگهبان ادامه دارد
 • عصبانیت شبکه‌های ماهواره‌ای از برگزاری جشنواره فجر امسال
 • تشنج و تجمع در صحن شورای شهر
 • واکنش نوری به بالا گرفتن اختلاف اعضا در شورای شهر تهران
 • ۳۲۲ مهندس معدن در زنجان پروانه اشتغال دارند
 • ۷۳۰ خوزستانی چشم انتظار پیوند عضو/اهدا اعضا ۱۰ نفر طی ۱۰ ماه رضایت بخش نیست
 • ارتباط پشت میز‌نشینی وسنگ کلیه
 • واکنش سعید راد به آسیبی که سلبریتی‌ها در جریان همدردی با مردم دچارش می‌شوند
 • کارمندان مراقب باشید، سنگ کلیه در کمین است
 • تفاوت سلبریتی‌های وطنی با هالیوودی در دوران بحران
 • هشدار پلیس به سلبریتی ها
 • هشدار پلیس به استفاده برخی سلبریتی‌ها از بادیگارد
 • هشدار پلیس به سلبریتی ها؛ این بادیگاردها در ایران غیرقانونی هستند!
 • ارتباط پشت میز‌نشینی و تشکیل سنگ کلیه
 • اماده سازی ۱۰۰ پک فرهنگی برای مناطق سیل زده جاسک
 • مردم باید به رقابتی بودن انتخابات اطمینان کنند/ چهارمحال و بختیاری یکی از قطب های پیوند اعضا می شود
 • تفاوت سلبریتی‌های وطنی با سلبریتی‌های هالیوودی در دوران بحران اقتصادی + فیلم