سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه موضوع منع کاندیداتوری بیش از سه دوره در مجلس مغایرتی با قانون اساسی ندارد، گفت: از تجارب نمایندگان مشمول موضوع در نهادهای مختلف استفاده شود.

میرحمایت میرزاده در گفت‌وگو با ایسنا در تحلیل موضوع منع کاندیداتوری بیش از سه دوره در مجلس بیان کرد: این موضوع مغایرتی با قانون اساسی ندارد، در قانون اساسی بیان شده است که شرایط انتخاب کننده، انتخاب شونده و شرایط برگزاری انتخابات توسط قانون تعیین می‌شود، پس با این وجود هیچ مغایرتی با قانون اساسی در این خصوص وجود ندارد.

وی افزود: هنگامی که یک شخص چندین دوره نماینده بوده است یا وظیفه خود را به خوبی انجام داده است یا وظیفه خود را به خوبی انجام نداده است؛ اگر در وظیفه نمایندگی خود موفق بوده است پس باید از تجارب مفید وی در جایگاه‌های دیگر هم در جامعه به خوبی استفاده شود، اگر هم در این مدت نمایندگی در وظیفه خود مفید نباشد ضرورتی برای ادامه کار او در مجلس شورای اسلامی وجود ندارد. از سویی دیگر سن برخی افراد ایجاب می کند که از تجارب آنها برای مشاوره در نهادهای مختلف کشور و قوا استفاده شود، ضرورتی ندارد که آن فرد حتما در مجلس نماینده باقی بماند، یک دوره توقف باعث می‌شود که از تجارب این فرد در جایگاه دیگر استفاده شود .

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: همچنین این توقف یک ساله باعث می‌شود که این افراد در این مدت به مطالعه و کارهای پژوهشی قوانین که خود در مجلس  وضع کردند بپردازند. این موضوع نیز موجب ایجاد یک اطمینان خاطر برای مردم می شود؛ مردم متوجه خواهند شد که نمایندگان مجلس به صندلی نمایندگی نچسبیده‌اند و این افراد با تجربه می‌توانند جایگاه را برای حضور نیروهای جدیدتر باز کنند. در برخی استان‌ها شرایط به گونه‌ای است که کاندیدا شدن یک فرد و نماینده بودن یک شخص می‌تواند موجب شود دیگر افراد نتوانند به عرصه نمایندگی وارد شوند.

وی خاطرنشان کرد: اینگونه نیست که افراد بی‌تجربه به عرصه وارد شوند، ما در هر دوره شاهد این هستیم که بسیاری از افراد حاضر در مجلس در دوره‌های قبل حضور نداشتند، این چرخه باید ادامه داشته باشد؛ ما نمی‌توانیم نمایندگی یک شهرستان یا یک استان را برای همیشه منتسب به یک فرد بدانیم، هنگامی که فرد می‌خواهد پرچم نمایندگی را واگذار کند فرد دیگری باید باشد که بتواند این پرچم را گرفته و راه را ادامه دهد.

میرزاده در پایان ضمن اینکه این مصوبه را مطلوب ارزیابی کرد گفت: با وجود این شرایط عرصه برای افرادی که توانایی لازم، ابتکار و خلاقیت دارند گشوده می‌شود، این مصوبه یکی از مصوبه‌های خوبی است که در مجلس بررسی شده است، تمام مسئولین و رسانه‌ها باید تلاش کنند تا شرایط حضور نیروهای جدید ایجاد شود. در خیلی از شهرستان‌ها افراد شایسته به دلیل احترام به نماینده خود که سه دوره در مجلس حضور داشتند قصد ورود به میدان را نداشتند ولی با تصویب این موضوع از این پس نیروهای شایسته دیگر هم وارد میدان می شوند و ما از وجود آنها استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

راه‌اندازي سامانه جامع بانکي مبتني بردانش بومي و ملي اميد

خبرگزاري آريا - بانک سپه به‌ منظور خدمات‌رساني مطلوب به مشتريان با آغاز طرح توسعه بانکداري متمرکز گام مهمي در بروزرساني و گسترش زيرساخت‌هاي حوزه فناوري اطلاعات خود برداشت.
به گزارش خبرگزاري آريا، اين بانک علاوه بر استفاده از توانمندي‌ها و تجارب طولاني خود در حوزه فناوري اطلاعات، طي قراردادي از امکانات شرکت داتين از شرکت‌هاي زيرمجموعه فناپ متعلق به بانک پاسارگاد هم استفاده خواهد کرد و پس از رونمايي از سامانه جامع بانکي اميد فاز اول عملياتي طرح توسعه بانکدار متمرکز با مشارکت بانک‌هاي سپه و پاسارگاد، شرکت رايانه خدمات اميد و فناپ آغاز شد.
با اجراي سامانه جامع بانکي اميد، زيرساخت‌ها سامانه‌ها و داده‌ها متمرکز مي‌شود و امکانات لازم براي تهيه گزارش‌هاي سازماني و مديريتي و همچنين زيرساخت کانال يکپارچه خدمات بانکي و بانکداري باز در بانک سپه ايجاد خواهد شد.
ارائه محصولات و خدمات نوين بانکي و يکپارچه‌سازي ابزارهاي پشتيباني با ابزارهاي عملياتي و فني از ديگر دستاوردهاي است که انتظار مي‌رود پس از اجراي سامانه جامع بانکي اميد نصيب بانک سپه شود.
سامانه جامع بانکي اميد يک محصول پيچيده و فني مبتني بر دانش بومي و ملي است که راه‌اندازي آن بانک سپه را به يکي از برترين بانک‌ها در حوزه فناوري اطلاعات تبديل خواهد کرد.
* راه اندازي سامانه جامع بانکي اميد؛ يکي از مأموريت هاي اصلي بانک سپه
مديرعامل بانک سپه در گردهمايي افتتاحيه طرح بانکداري متمرکز گفت: طرح توسعه بانکدار متمرکز در قالب سامانه جامع بانکي اميد بايد در زمان‌بندي تعيين‌شده و متناسب با نيازهاي شبکه شعب بانک عملياتي شود.
رئيس هيئت‌مديره بانک سپه به دو مأموريت اصلي تعيين‌شده براي بانک سپه در سال جاري اشاره کرد و افزود: حمايت از رونق توليد براي کمک به تحقق اهداف شعار سال مطرح‌شده از سوي مقام معظم رهبري و انجام صحيح و به‌موقع فرآيند ادغام بانک‌هاي وابسته به نيروهاي مسلح در بانک سپه دو مأموريت اصلي بانک در ابتداي امسال تعيين شد.
چقازردي ضمن اشاره به اهميت بالاي اجراي طرح جامع بانکداري متمرکز در بانک سپه، تصريح کرد: استقرار نرم‌افزار اين سامانه به‌صورت اصولي و طبق برنامه زمان‌بندي انجام‌شده به‌عنوان سومين مأموريت اصلي بانک سپه در سال جاري تعيين مي‌شود.
مديرعامل بانک به سابقه درخشان اين بانک در حوزه عرضه محصولات جديد و ارائه خدمات نوين بانکي طي ساليان متمادي اشاره کرد و گفت: اين بانک با تکيه‌بر تجارب نيروي انساني متعهد و متخصص و قدمت طولاني، سال‌ها باعرضه محصولات نوآورانه به‌عنوان بانک پيشرو در کشور مطرح بود و بسياري از خدمات‌رساني بانک سپه در حوزه بانکداري مبني بر فناوري اطلاعات به چندين دهه قبل برمي‌گردد.
* از تجارب بانک سپه استفاده مي‌کنيم
مديرعامل بانک سپه به‌ضرورت استفاده از توانمندي و تجارب مديران و کارکنان اين بانک به‌ويژه در حوزه فناوري اطلاعات تأکيد و ابراز اميدواري کرد با همدلي و انسجام تمامي متصديان اجراي اين طرح در زمان تعيين‌شده با موفقيت عملياتي شود.
مديرعامل بانک سپه به تبديل‌شدن اين بانک به نخستين و بزرگ‌ترين بانک کشور بعد از ادغام اشاره کرد و گفت: بعد از ادغام بانک‌هاي وابسته به نيروهاي مسلح در بانک سپه تعداد شعب اين بانک از 4هزار و پرسنل آن از 40هزار فراتر خواهد رفت.
* توجه به توانمندي‌هاي بانک‌هاي ادغامي
رئيس هيئت‌مديره بانک سپه تأکيد کرد: در فرآيند توسعه بانکداري متمرکز بانک سپه بايد در کنار تجارب اين بانک از توانمندي و تجربه‌هاي موفق بانک‌هاي ادغام شونده در بانک سپه هم استفاده شود.
وي ابراز اميدواري کرد که تلفيق مديران و کارکنان مجرب بانک سپه با نيروهاي جوان، متخصص و متعهد بانک‌هاي ادغامي وابسته به نيروهاي مسلح، نخستين بانک ايراني را به يکي از بهترين و تأثيرگذارترين بانک‌هاي کشور تبديل کند.
چقازردي خاطرنشان کرد: تبديل‌شدن بانک سپه به بزرگ‌ترين، مؤثرترين و کارآمدترين بانک کشور امکان فعاليت مطلوب در عرصه بين‌المللي را براي اين بانک مهيا خواهد کرد.
* شرکت پيمانکار از بين ده‌ها شرکت انتخاب شد
مديرعامل بانک سپه در مورد نحوه انتخاب شرکت داتين براي کمک به اجراي سامانه بانکداري متمرکز در اين بانک (سامانه جامع بانکي اميد)، اظهار داشت: توانمندي‌هاي ده‌ها شرکت متقاضي اجراي اين سامانه در بانک سپه با استفاده از 200سنجه مورد ارزيابي قرار گرفت که از بين آنها ابتدا ده و سپس سه شرکت انتخاب شدند و بين اين سه شرکت در يک فرايند فني و دقيق شرکت داتين متعلق به بانک پاسارگاد انتخاب شد.
قاسمي: بانک سپه به برترين بانک در حوزه فناوري اطلاعات تبديل مي‌شود
مديرعامل بانک پاسارگاد گفت: با راه‌اندازي بهترين سامانه ملي بانکداري متمرکز انتخاب‌شده براي بانک سپه، اين بانک به برترين بانک در حوزه فناوري اطلاعات کشور تبديل خواهد شد.
مجيد قاسمي در گردهمايي افتتاحيه پروژه Core Banking بانک سپه گفت: امروز نقطه عطفي در تاريخ بانکداري ايران است و يک محصول پيچيده و فني مبتني بر دانش بومي و ملي در نخستين بانک ايراني فاز اجراي آن شروع خواهد شد.
مديرعامل بانک پاسارگاد افزود: نرم‌افزارهايي غيربومي به دليل عدم تطابق بافرهنگ و سيستم بانکداري اسلامي و بدون ربا در داخل کشور قابل‌استفاده نيستند در حال حاضر باهمت مهندسين داخلي و اعتماد به دانش بومي مي‌توانيم در صنعت بانکداري کشور حرفي براي گفتن داشته باشيم.
قاسمي خاطرنشان کرد: سامانه بانکداري متمرکز بانک پاسارگاد اولين Core Banking بومي کشور است که ويژگي‌ها و قابليت‌هاي بالايي دارد و حاصل فکر و عمل برترين نيروي انساني متخصص ايراني است.
وي با اشاره به طرح ادغام بانک‌هاي وابسته به نيروهاي مسلح در بانک سپه گفت: سرعت، کيفيت و قابليت هماهنگي با تحولات ديجيتال بخشي از قابليت‌هاي سامانه بانکداري متمرکز مورداستفاده در بانک سپه است و قابليت توسعه و پوشش خدمات بزرگ‌ترين بانک ايراني پس از ادغام را دارد.
عضوهيئت مديره: با اجراي پروژه جديد در مدل کسب‌وکاري بانک تحول ايجاد مي‌کنيم
عضو هيئت‌مديره بانک سپه با اشاره به اجراي پروژه جديد بومي و تمام ايراني بانکداري متمرکز در بانک سپه اظهار داشت: رويکرد بانک سپه از اجرا و پياده کردن اين پروژه مهم به‌منظور توسعه بانکداري متمرکز خود، تحول در عرصه کسب‌وکار بانکي است و صرفا به دنبال استقرار يک سامانه نرم افزاري نيستم.
سيد مهدي حسيني گفت: تحول ديجيتالي، مهمترين عامل در تغيير ديجيتال مدل‌هاي مرسوم و متداول کسب‌وکار بانکي است که براساس اسناد بالا دستي توسط وزارت امور اقتصادي و دارايي به بانک سپه ابلاغ شده است.
وي با اشاره به سه جريان ساز تحول ديجيتالي، يادآور شد: در شرايطي که جريان نسلي به دنبال ارزش‌آفريني جذاب براي نسل‌هاي جديد است، جريان کسب‌وکار بانکي به دنبال سودآوري بانکي و جريان فناوري به دنبال نوآوري مالي است.
حسيني اظهار داشت: بانک سپه قصد دارد تحولات فناوري اطلاعات را در هفت بعد حاکميت فناوري اطلاعات، مديريت خدمات فناوري اطلاعات، توسعه نظام‌هاي پرداخت و بانکداري ديجيتال، حاکميت داده و اطلاعات، ارتقاي زيرساخت‌هاي فناوري اطلاعات و ورود به عرصه بانکداري باز و استقرار راهکار جامع بانکي محقق کند.
عضو هيئت‌مديره بانک سپه خاطرنشان کرد: طرح توسعه بانکداري متمرکز صرفاً مربوط به حوزه فناوري اطلاعات نيست؛ بلکه پروژه‌اي با فراگيري تمام ابعاد کسب‌وکار بانک است و منافع کليه ذي‌نفعان را مدنظر دارد، اجراي اين طرح و پروژه بزرگ گام بلندي در تحقق چشم‌انداز بانک سپه در افق 1400است.
-->

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

هیچ ارتباطی بین قتل حاجیان و حسین هدایتی وجود ندارد

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۱۹۳۷۳۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • واکنش کنایه‌آمیز ترامپ به کاندیداتوری جو بایدن
 • تجلیل از مدیران موفق مازندرانی در جشنواره تجارب برتر +‌ فیلم
 • جو بایدن رسما اعلام کاندیداتوری کرد
 • سفرهای خارجی نمایندگان مجلس شفاف سازی شود/ برخی نمایندگان موقع سیلاب در حوزه نمایندگی شان حضور نداشتند
 • «جو بایدن» رسما کاندیداتوری خود را اعلام کرد
 • بایدن رسما در انتخابات آمریکا اعلام کاندیداتوری کرد
 • شرکت‌هایی که با سپاه همکاری داشته‌اند مشمول منع سفر به آمریکا نخواهند شد
 • دردسر جدید آذری جهرمی/ آیا کاندیداتوری انتخابات 1400 از دست می‌رود؟
 • اجرای مفهوم مدیریت ریسک نهادهای با سپر ریسک مالی تمدن
 • تجارب زیستۀ بین‌المللی دانشگاهیان ایران منتشر شد
 • آمریکا برای تحریم‌های خود علیه سپاه پاسداران معافیت صادر کرد
 • مدیریت ریسک در نهادهای مالی به معنای حذف مخاطرات نیست
 • مازندران در تجارب مدیران موفق پیشگام است/ تقویت مدرسه محوری
 • یاری رسانی نمایندگی‌های ایران خودرو در مناطق سیل زده
 • مدیران موفق مازندران در جشنواره تجارب برتر تجلیل شدند
 • گردهمایی آغازین پروژه بانکداری متمرکز
 • راه‌اندازی سامانه جامع بانکی مبتنی بر دانش بومی و ملی «امید» در بانک سپه
 • راه‌اندازی سامانه جامع بانکی مبتنی بر دانش بومی امید در بانک سپه
 • مجموعه دیدارهای مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه نجف آباد