تهران-ایرنا-«رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات 2016 آمریکا به تحقیقات دو ساله خود پایان داده و نسخه ای از آن را برای «ویلیام بار» وزیر دادگستری این کشور ارسال کرد.

به گزارش شنبه ایرنا به نقل از تارنمای هیل، محتوای این گزارش محرمانه است و تصمیم گیری در مورد انتشار کامل یا بخش هایی از آن در حوزه اختیارات «بار» است.
«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد: «بار» در مورد اقدامات بعدی تصمیم خواهد گرفت. کاخ سفید هنوز گزارشی توجیهی درخصوص گزارش بازپرس ویژه دریافت نکرده است.
«رودی جولیانی» و «جی سکولو» وکلای شخصی ترامپ هم گفتند که منتظر تصمیم «بار» هستند. این دو وکیل ترامپ در بیانیه مشترکی اعلام کردند: تحقیقات مولر با هدف بررسی احتمال تبانی میان روسیه و ستاد انتخاباتی ترامپ در سال 2016 و کارشکنی ترامپ در اجرای عدالت آغاز شد. این تحقیقات 22 ماه به طول انجامید.
در جریان این تحقیقات، افرادی همچون «پال مانافورت» رئیس پیشین ستاد انتخاباتی ترامپ، «ریچارد گیتس» مشاور ستاد ترامپ، «مایکل فلین» مشاور اسبق امنیت ملی کاخ سفید، «راجر استون» مشاور غیررسمی رئیس جمهوری و «مایکل کوهن» وکیل سابق ترامپ با اتهاماتی مواجه شده اند.
مانافورت که با مولر همکاری کرده است، به دلیل ارتکاب تخلفات مالی به مجموعا هفت سال و نیم زندان محکوم شده است. اتهاماتی که تاکنون علیه این افراد مطرح شده ارتباطی با تبانی میان ستاد ترامپ و روس ها و دخالت روسیه در انتخابات ندارد. بنابراین، همچنان ابهامات زیادی درباره محتوای گزارش مولر وجود دارد.
مولر همچنین پیش تر چندین فرد روسی را به انتشار اطلاعات نادرست برای مخاطبان آمریکایی در شبکه های اجتماعی متهم کرده بود. او همچنین 12 مقام اطلاعاتی روس را به هک کردن ایمیل های حزب دموکرات متهم و علیه آنها کیفرخواست صادر کرده است.
ترامپ تبانی با روس ها را رد کرده و روسیه نیز دخالت در انتخابات و تبانی با ترامپ را رد کرده است. رئیس جمهوری آمریکا همواره به تحقیقات مولر اعتراض داشته و آن را اقدامی علیه خود تلقی کرده است. ترامپ بارها از «جف سشنز» وزیر سابق دادگستری به دلیل امتناع از دخالت در این پرونده به نفع وی، انتقاد کرده بود.
شبک**9423**1392

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دایی: کسی جرات نمی‎‌کند به من پیشنهاد تبانی بدهد / تمام ورزشگاه‌ها برای دولت است

به گزارش ایلنا، علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار مقابل ماشین سازی تبریز اظهار داشت: بازی فردا از نظر جدولی نه برای ما و نه برای ماشین سازی حساس نیست. از نظر حیثیتی اما بازی حساسی پیش رو داریم. دوستان عزیزی در کادر فنی و مالکیت باشگاه ماشین سازی داریم که مطمئنا در تلاش اند تا نتیجه بازی را به سود خود به پایان برسانند.

او ادامه داد: این سه امتیاز برای ما با ارزش است و می تواند ما را به جمع شش تیم بالایی جدول برساند. ما احتیاج مبرم به این سه امتیاز داریم چرا که ما را جزو شش تای اول می کند. برای سه امتیاز به میدان می رویم و فقط دوست داریم که بازی را ببریم. برای تیم هایی مثل ما از نظر انگیزشی کار سختی است که در این هفته ها بازی کنیم. شاید بازیکنان بگویند که ببریم و ببازیم تاثیری در سقوط یا رفتن به بالا ندارد. باید انگیزه لازم را به بازیکنانمان دهیم. تیم هایی مثل ما که نه پول دارد و نه هوادار کار  سخت تری نسبت به بقیه دارد.

دایی در پاسخ به این سوال که آیا علاقه دارد زمانی سرمربیگری تراکتورسازی را به دست بگیرد، گفت: کار کردن با بازیکن اسمی و غیر اسمی فرقی نمی کند. در تیم هایی بوده ام که از نظر مالی متاسفانه به مشکل برخورد کردند. در همان پرسپولیس که در نیم فصل دوم یک ریال به تیم تزریق نشد و فقط در یک مورد آقای رویانیان آپارتمانشان را فروختند و به تیم تزریق کردند! فوتبال فقط مربیگری نیست. کادری که در پشت صحنه است مهمتر است. ما متاسفانه در سال های اخیر به غیر از البته سال قبل این مشکلات را داشتیم. سال قبل نتیجه این حمایت ها را دیدیم و با یک تیم گمنام چهارم شدیم و البته می توانستیم حتی دوم هم بشویم. ما با صبا جزو هشت تیم جدول بودیم ولی ریالی در نیم فصل دوم برای تیم هزینه نشد.

سرمربی نارنجی پوشان افزود:  در نفت تهران هم با وجود مشکلات بسیار قهرمان جام حذفی شدیم. امسال کارمان به مراتب سخت تر است. از هر نظر که فکرش را بکنید در مشکل بودیم. باید پول داشته باشید تا بازیکن اسمی جذب کنید. سعی ما این بود که با جوانان کار کنیم و جوانان خوبی را به فوتبال این مملکت معرفی کردیم. استفاده از داشته های دیگران و قهرمان شدن همه کار نیست و کار کردن با جوانان ارزش بالایی دارد. زمانی که در پرسپولیس بودم خیلی ها به من توپیدند که طارمی چه کسی است؟ نوراللهی چه کسی است؟ ولی خدا را شکر الان می بینید که این بازیکنان تبدیل به چهره های شاخصی در فوتبال کشور شده اند. مطمئن هستم که همین جوانان امسال ما هم حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت.

دایی بیان داشت: همیشه آرزو کرده ام که تیم های آذربایجانی بتوانند نتایجی در خور شان بگیرند. امیدوار بوده ام که همواره تیمی از آذربایجان قهرمان لیگ برتر شده و در آسیا موفق شود. تراکتور خیلی خوب بود ولی در دو بازی آخر کار را برای خود دشوار کرد. من از مسائل این تیم آگاه نیستم اما مطمئنا بزرگترین سرمایه در فوتبال ما تماشاگر است که تراکتور آن را دارد. در زمین خودمان ما میهمان تراکتور بودیم. همه استادیوم تراکتوری بود. انشالله که این تیم در سال های آینده شایستگی های خود را نشان داده و مقام های بهتری در لیگ کسب کند.

سرمربی تیم فوتبال سایپا با اشاره به مصدومان تیمش عنوان کرد: ما از ابتدای فصل بازیکن مصدوم زیاد داشتیم. هم اکنون هم 5 نفر غایب داریم که خیلی وقت است که نمی‌توانند برای ما بازی کند.

دایی در این باره که آیا چنین مسئله‌ای پیش آمده که پیشنهاد تبانی دریافت کرده باشد گفت: ما با همه داشته هایمان کار می کنیم. کسی جرات نمی کند پیشنهاد تبانی به من بدهد. این یک چیز خنده دار است. تیمی چون یوونتوس در خانه خود با دو گل از آزاکس شکست می خورد؛ باید بگوییم که تبانی کرده اند؟! وقتی دخیا از بارسلونا آن گل را می خورد و خودش هم اسپانیایی است باید بگوییم که تبانی کرده است. ما باید به دنبال زیر ساخت ها باشیم. تا الان شده کسی به مسئولان خرده بگیرد که در استانی چون مازندران باید روی چمن مصنوعی بازی کنند. کجای دنیا روی چمن مصنوعی بازی می کنند؟ همه این صحبت ها برای فرار از شکست بوده اند. من مربی وقتی می بینیم گلرم عملکرد خوبی ندارد چرا آن لحظه تعویضش نمی کنم؟ خواهش می کنم بدون اطلاعات کافی کسی را متهم نکنید. خود ما در این مدت هم از استقلالی ها فحش شنیدیم هم از پرسپولیسی ها! از نظر امکانات ما با تیم های بزرگ کشور قابل مقایسه نیستیم. حداقل آنها طرفدار دارند ما چه کسی را داریم؟ بازیکن بد بازی کند یا اگر نخواهد بازی کند، طرفداری است که او را هو کند؟ ما مقابل همه با تمام توان بازی کرده ایم و ماشین سازی هم این گونه بوده است.

دایی در پایان گفت: آقای مهاجری یکی از قدیمی ترین دوستان من است. زمانی که دانشجو بودم با محمدرضا در تیم ملی دانشجویان بودیم. این چیزها به ما نمی آید. مشکل ما این است که یک فضای مجازی دست مان آمده و در حال خالی کردن عقده هایمان هستیم. به مدارک باید استناد کرد. این مسائل ما را از فوتبال دور می کند. چندین سال است که ما آرزوی قهرمانی در آسیا را داریم؟ آن قدر بچه بودم که قهرمانی در آسیا یادم نمی آید. شما خبرنگاران می توانید مسئولان را بازخواست کنید که به این مسائل مهم رسیدگی کنند. ما امروز در زمین تمرین ماشین سازی تمرین کردیم که شرایط به هیچ عنوان برای تمرین مهیا نبود. ما باید به این نکات مهم توجه کنیم. هیچ تیمی برای خود ورزشگاه ندارد و همه برای دولت هستند. همه ورزشگاهها در شهرهای مختلف را باید تحویل مالکان باشگاه دهیم تا پول بلیط فروشی و حق پخش برای خودشان باشد. از بعضی تیم ها متاسفانه من شنیده ام که ازشان پول می گیرند تا بازی هایشان را پخش کنند! این خنده دار است. ما متاسفانه هر سال وضع اقتصادی باشگاهی ما بدتر می شود. کجای مملکت ما سالم کار می کند که فوتبال مان سالم باشد؟ فوتبال جز کوچکی از جامعه ماست و نحوه اداره هر دو یکسان است.

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

هیچ ارتباطی بین قتل حاجیان و حسین هدایتی وجود ندارد

کلیدواژه: سياسي رابرت مولر ويليام بار دونالد ترامپ

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۱۹۳۷۷۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آیا آمریکا می‌تواند صادرات نفت ایران را به صفر برساند؟/ صندوق توسعه ملی؛ مقصد بالمره «راه‌های غیرمسدود»!/ هشتمین فرمانده کل سپاه را بشناسید/ سیر تا پیاز ماجرای «تحقیقات مولر»
 • نمایندگان منتخب 10 ولایت دیگر نیز اعتبارنامه انتخاباتی دریافت کردند
 • هشدار ترامپ در مورد مقابله با مساله استیضاح
 • دایی: فکر می‌کنید کسی جرات دارد با من تماس گرفته و چیزی بخواهد؟
 • دایی: کسی جرات نمی‎‌کند به من پیشنهاد تبانی بدهد
 • می‌گویند تبانی تا برد بزرگ ما بی ارزش شود!
 • تاریخ برگزاری مجمع انتخاباتی ریاست هیئت فوتبال خراسان رضوی مشخص شد
 • ترامپ: شفاف‌تر از من نیست!
 • ترامپ: دلیلی ندارد بحث مداخله روسیه را ادامه داد
 • انتقاد شدید کلینتون از عملکرد ترامپ
 • کلینتون: باید با ترامپ برخورد قضایی شود
 • ادامه تلاش‌های دموکرات‌های آمریکا برای استیضاح ترامپ
 • اگر ترامپ، رئیس‌جمهور نبود بخاطر گزارش مولر محاکمه می‌شد
 • واکنش کلینتون به گزارش رابرت مولر
 • بحث مداخله روسیه، دست از سر ترامپ برنمی‌دارد
 • هیلاری کلینتون: اگر ترامپ، رئیس‌جمهور نبود بخاطر گزارش مولر محاکمه می‌شد
 • ترامپ: هیچ دلیلی برای موافقت و همراهی کاخ سفید با تحقیقات کنگره وجود ندارد
 • کلینتون: اگر ترامپ اکنون رئیس‌جمهور نبود قطعا تحت تعقیب قضایی قرار می‌گرفت
 • جارد کوشنر: تحقیقات مولر بدتر از مداخله روسیه در انتخابات آمریکا بود