فرارو- حجت‌الاسلام سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در ابتدای خطبه دوم اولین نمازجمعه تهران در سال ۹۸ اظهار داشت: فضای کشور به دلیل نوروز و سالروز میلاد حضرت علی (ع) که افتخار بشر است، فضای بسیار شادی است و امیدواریم همیشه این شادی را در کشور شاهد باشیم و خدا را شاکریم که سال نو همراه با سالروز میلاد امیرالمومنین (ع) بود که عده‌ای توفیق ویژه یافتند و در این روز‌ها معتکف شدند.

وی افزود: از کسانی که در روز‌های نوروز برای کار‌های خدماتی اورژانسی، پلیسی و... مشغول کارند تشکر می‌کنیم. رانندگان با دقت مسافرت کنند. مسئولان مشغول رفع مشکل سیل‌زدگان هستند که البته همه باید دست به دست هم بدهیم تا مشکلات هرچه زودتر رفع شود.   سخنان امام جمعه موقت تهران را می‌خوانید: نامگذاری‌ها از سال ۷۳ توسط رهبری انجام شد و تدبیر بسیار حکیمانه‌ای است و تشریفاتی و شعاری نیست، بلکه کار کارشناسی شده و نیاز کشور در نظر گرفته و راه حل نیاز کشور و پر کردن خلا بیان شده و در حقیقت نقشه راه سال است. چندین سال است که رهبری تشخصی داده اند، مشکل اول کشور اقتصادی است. هرساله شعبه‌ای از اقتصاد مقاومتی است. امسال ایشان رونق تولید را مطرح کردند که از ارکان اقتصاد مقاومتی است. فرمایش رهبری در ابتدای سال سند بالادستی است.

وضعیت اقتصادی کشور نیاز به گفتن ندارد، لیکن ۵ نکته در رابطه با رونق تولید است. نخست رسانه‌ها فرهنگ‌سازی کنند و این بسیار مهم است. صدا و سیما در این عرصه می‌تواند نقش کلیدی داشته باشد. نکته دوم تولید مرغوب است. اگر تولید مرغوب باشد، نیاز به تبلیغات ندارد. مرغوبیت خود تبلیغات می‌آورد. نکته سوم امنیت اقتصادی نقش کلیدی در رونق دارد. مبارزه با فساد و قاچاق بخشی از امنیت اقتصادی است. چهارمین نکته این است که برای رونق تولید باید کار را آسان کرد و تولیدکننده نباید با بروکراسی و کاغذبازی اداری روبرو شود. با این کاغذبازی‌های اداری نمی‌توان انتظار رونق تولید داشت. تلاش شود سد راه رونق برداشته شود. نکته پنجم این است که شرط رونق اقتصادی جلوگیری از واردات غیرضروری است.

{با اشاره به سفر‌های روحانی به عراق و سرلشکر باقری به سوریه} آمریکایی‌ها از سال‌ها قبل گفتند که باید خاورمیانه جدید شکل بگیرد. یعنی اینکه عراق، سوریه و لبنان را در سلطه خود بگیرند. به فضل خدا نه تنها خاورمیانه جدید شکل نگرفته، بلکه مقاومت ضد آن‌ها تشکیل شده است. این سفر‌ها مقاومت را تقویت کرد. مقاومتی خار در چشم استکبار و استخوان در گلوی آن‌هاست و این مقاومت تومار استکبار را در هم خواهد درید.

هفته گذشته در نیوزلند تروریست‌ها حمله کردند و نمازگزاران جمعه را به گلوله بستند. در این رابطه ۳ نکته دارم. نخست اینکه عامل جنایت با صراحت خود را نژادپرست و همفکر ترامپ نامید. سبب این جنایت، اسلام هراسی سالیان طولانی دنیای غرب است. گلوله‌های این‌ها بود که به جان مسلمانان اصابت کرد. نکته دوم اینکه همفکران این تروریست حاضر نشدند بگویند حمله تروریستی بلکه گفتند حمله مسلحانه، اگر مسلمانی کشته شود تروریستی نیست، اما اگر گربه آن‌ها کشته شود، تروریستی است. از نگاه آنان تروریسم خوب و بد وجود دارد. نکته سوم اینکه حمله غرب به ایران نیست، بلکه حمله غرب به اسلام است و باید در مقابل این‌ها فعالانه و شجاعانه ایستاد.

رهبری دیروز چهره منافقانه اروپا را برای مردم به خوبی تشریح کردند. با پیروزی انقلاب سوسیال دموکراسی شرق فروپاشید و یکی دو سال قبل از فروپاشی شوروی، امام در این رابطه پیش‌بینی کردند. پس از آن لیبرال دموکراسی غرب احساس کرد رقیبی ندارد، اما اکنون در سراشیبی سقوط است. پلیس سفیدپوست در آمریکا، سیاه‌پوست را می‌کشد. در فرانسه پلیس با معترضان برخورد می‌کند، می‌کشد و کور می‌کند. آن‌ها در برابر نسل‌کشی یمن و حکام بحرین سکوت کرده‌اند و نفس می‌کشند. جلوی چشم آن‌ها آمریکا از توافق نامه برجام خارج شد، اما کاری نکردند. اروپا با آمریکا همراهی کرد. وزیرخارجه فرانسه دروغ می‌گوید که به رغم خروج آمریکا از برجام تلاش قابل توجه برای حفظ برجام داشتیم. کانال مالی اروپا فریبنده است و به تعبیر رهبری به شوخی تلخ شبیه است. بعد هم او گفته که تلاش‌های ما به حکم چک سفید امضا است. خجالت بکشید، مردم‌تان را می‌کشید و کورشان می‌کنید، اما باز دم از حقوق بشر می‌زنید. شما حقوق بشر می‌فهمید؟ گور پدرتان با این چک سفید امضای‌تان. ما به فضل خدا می‌ایستیم و از منافع خودمان دفاع خواهیم کرد.

سال‌های عمر فرصت‌های مغتنم الهی است. امام علی (ع) فرمودند که "فرصت‌ها مانند ابر‌ها می‌گذرند". فرصت‌های خیر را باید غنیمت بدانیم و سال جدید را سال توشه‌برداری برای قیامت خود بدانیم.

بهار فصل زنده شدن طبیعت است و از زمین گیاهان زیبا برمی‌خیزند. قرآن کریم می‌فرماید که نگاه ما به بهار، باید نشان‌بین باشد. بهار نشانی از معاد است که مردگان زنده خواهند شد که هیچ تردیدی در آن نیست. قرآن علاوه بر بهار طبیعت، به بهار جان انسان‌ها هم اشاره کرده‌اند. برخی جان‌ها زنده و برخی مرده هستند. جان مُرده، جانی است که با خدا قهر است. لبیک گفتن به خدا و پیامبر موجب زنده‌شدن و جان گرفتن انسان‌ها می‌شود. همانقدر که به استقبال بهار طبیعت می‌رویم، باید به استقبال بهار جان هم برویم که خوشبختانه امسال نوروز (بهار طبیعت) با ماه رجب (بهار اُنس با خدا) مصادف شده است و خوشا به حال آنانی که از این فرصت استفاده کنند و عید نوروز را مقدمه عید اولیاالله در ماه رمضان قرار دهند.

{ در خصوص حضرت زینب (س)} ایشان همراه با برادرش در کربلا حضور یافت و آن مصائبی که در کربلا و پس از آن برای ایشان پیش آمد برای هیچکس پیش نیامده و تا قیامت نخواهد آمد. اولین مجلس عزا برای امام حسین (ع) را حضرت زینب (س) برگزار کردند و خودشان روضه‌خوانی کردند.

منبع: فرارو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

رانت و امضای طلایی را از سازمان غذا و دارو جمع می‌کنم

نمکی با بیان اینکه در این حوزه اقدامات خوبی انجام شده است، اظهار کرد: اما هنوز هم در این سازمان امضاهای طلایی وجود دارد و هنوز برخی به قول قدیمی‌ها دیزی‌شان پیش فر است و هنوز برخی می‌توانند در این سازمان از رانت استفاده کنند.حتی اگر قرار باشد خودم آنجا بنشینم این رانت را جمع خواهم کرد و با کمال وجود و با تمام قدرتم این کار را انجام می‌دهم. ناطقان: دکتر سعید نمکی در مراسم افتتاح مجموعه داروسازی اکتوور با بیان اینکه این مجموعه قرار بود قبل از عید افتتاح شود که به هر دلیلی نشد، گفت: بنده از دکتر پیرصالحی خواستم بررسی کنند که این کارخانه در چه مرحله‌ای قرار دارد که ایشان گفتند این مجموعه یکی از افتخارات نظام دارویی کشور است. حال شاید زیباترین اتفاقی که باید برای این مجموعه می‌افتاد این بود که امروز و هم زمان با ولادت امام زمان (عج) افتتاح می‌شد.

وی افزود: آنچه ما از امام زمان انتظار داریم این است که بیاید و عدالت گستری کند. زیرا امروز جهان و بشریت از بی عدالتی رنج می‌برند. بی عدالتی در عرصه توزیع منابع، بی عدالتی در توزیع منابع سلامت، بی عدالتی در بهره برداری از زمین و … در جهان وجود دارد. به هر ترتیب امروز صنعت دارویی کشور نیازمند رویکردی جدید است. من در شانزدهم بهمن ماه سال گذشته با اعتماد نمایندگان مجلس رأی اعتماد دریافت کردم. رأی اعتمادی که با بزرگ منشی عزیزان بالاترین درصد اعتماد بود. در برنامه‌ای که اعلام کرده بودم اولین گامم حمایت از تولید داخل بود.

نمکی ادامه داد: در زمان سرپرستی وزارت بهداشت اولین جایی که برایش تصمیم گرفتم سازمان غذا و دارو و مجموعه هیأت امنای ارزی بود. خیلی‌ها در آن زمان به سراغم آمدند که برخی‌شان خیرخواه بودند و برخی‌شان در لباس خیرخواهی می‌خواستند مرا اغفال کنند. انگار که با کودکی کم تجربه سر و کار دارند. می‌گفتند این کار را نکن و این مسئولیت را قبول نکن چرا که بدنام می‌شوی، من گفتم اصلاً من برای نام شهرت نیامده‌ام. من برای این آمدم که بدنام شوم و می‌دانم کجا آمده‌ام. من یک رسالت دارم و یکی از رسالت‌هایم این است که پاکسازی را باید نهادینه کنم.

وی افزود: بنده یک روز در کنار همرزمانم از مرزهای جغرافیایی دفاع می‌کردیم اما امروز باید از مرزهای اخلاق دفاع کنیم. در هفته گذشته در استان فارس ۱۲۰۰ کیلومتر را گشتم. در آنجا مادر شهیدی که دو شهید داده بود و تمام زندگی‌اش را فروخته بود تا بتواند درمانگاهی با نام فرزندانش دایر کند منتظر این بود که وزیر بهداشت جمهوری اسلامی برود تا این درمانگاه را افتتاح کند. حال چطور می‌شود که وزیر بهداشت جمهوری اسلامی وقتی بی اعتمادی عمومی را به دلیل فساد می‌بیند، تحمل کند؟ بنابراین پاک کردن این فساد رسالت بنده است. حتی اگر جانم را بر روی این کار بگذارم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه ما مدت‌هاست که قالی عمرمان از نیمه گذشته است، گفت: به همین دلیل من آقای دکتر پیرصالحی را صدا کردم و از ایشان خواستم که ماموریت‌هایی را انجام دهند. البته بنده دکتر اصغری را سالهاست که با پاکیزگی، صداقت و اخلاص می‌شناسم، اما احساس کردم ایشان خیلی توان در آمیختن با مشکلات سازمان را ندارند. باید توجه کرد که ما در نظام دارویی مملکت‌مان مشکلاتی داریم و اولین مشکل خود ما هستیم. اولین جایگاه پر مخاطره دولت و سازمان غذا و داروست. بنده آقای دکتر پیرصالحی را صدا زدم و اصولی را برایشان تعریف کردم. یکی از این اصول این است که باید صنعت تولید داخل را تقویت کرده و جلوی واردات بی‌رویه را بگیریم.

نمکی با بیان اینکه در این حوزه اقدامات خوبی انجام شده است، اظهار کرد: اما من هنوز از این اقدامات راضی نیستم و اخیراً هم به آقای دکتر پیرصالحی عرض کردم که گرچه در سازمان غذا و دارو کارمندان شریف کم نداریم، اما هنوز هم در این سازمان امضاهای طلایی وجود دارد و هنوز برخی به قول قدیمی‌ها دیزی‌شان پیش فر است و هنوز برخی می‌توانند در این سازمان از رانت استفاده کنند.

برخی می‌توانند کارهای خودشان را جلو انداخته و کارهای دیگران را عقب بیندازند. این اصلاً مورد نظر من نیست و به دکتر پیرصالحی اعلام کردم که باید این شبکه پوسیده و مزخرف جمع شود و من برای آن زمانی را مشخص می‌کنم و بیش از این تحمل نمی‌کنم. حتی اگر قرار باشد خودم آنجا بنشینم این رانت را جمع خواهم کرد و با کمال وجود و با تمام قدرتم این کار را انجام می‌دهم.

نمکی ادامه داد: اگر منی که صنعت دارو را می‌شناسم و سال‌ها در این حوزه هلدینگ‌ها و کارخانه‌هایی را اداره کرده‌ام نتوانم این رانت را جمع کنم باید درش را ببندیم. من با تمام وجود در این کار ایستاده‌ام. باید سازمان غذا و دارو درست شود. باید همه چیز در این سازمان شفاف باشد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: من این مأموریت‌ها را از دکتر پیرصالحی خواسته‌ام و اگر این اتفاقات تا زمان مشخص شده، نیفتد شخصاً به این حوزه ورود خواهم کرد. دولت نباید مانع توسعه بخش خصوصی شود. دولت نباید این قدر راه را برای برخی ببندد و برای برخی باز کند. در دستگاه دولتی نباید بی‌عدالتی و رانت خواری را جا بیندازیم.

همه اینها باید جمع شود و ما باید این گام را برداریم. در دستگاه دولتی و به ویژه در این حوزه هیچ کس با فرد دیگر فرقی ندارد. فقط کسی فرق دارد که با عرضه‌تر، مردم دارتر و دلسوزتر است و کیفیت کارش بالاتر است.

وزیر بهداشت در ادامه صحبت‌هایش خطاب به صنعت داروسازی کشور نیز گفت: من نمی‌گذارم دارویی که تولید داخلی‌اش وجود دارد، فرد دیگری آن را از طریق رانت وارد کند، اما در عین حال هم نمی‌گذارم دارویی که کیفیت ندارد، وارد بازار شود. من وزیر بهداشت هستم و متولی سلامت مردم. بنابراین همان طور که اجازه رانت در حوزه واردات را نمی‌دهم در حوزه تولید داخل نیز اجازه رانت را نخواهم داد.

نباید در مملکت داروی بی‌کیفیتی وارد داروخانه شود وگرنه من درب آن کارخانه را خواهم بست؛ چرا که من متولی سلامت مردم هستم. بنابراین صنایع داروسازی باید تلاش کنند تا کیفیت را ارتقا دهند و حداقل استانداردهای ملی را به خوبی رعایت کنند.

نمکی با بیان اینکه من نمی‌توانم هم کالایی را گران‌تر بخرم و هم بی کیفیت‌تر، گفت: تولید داخل باید خودش را ارتقا دهد. حمایت از تولید داخل به این معنی نیست که از هر کالایی حتی بی‌کیفیت حمایت کنیم و تاوانش را از جیب مردم بپردازیم؛ این نه سیاست ماست و نه سخن مقام معظم رهبری است. صنعت داخلی باید خودش را ارتقا دهد. در عین حال صنعت داخلی دارو نباید به پای یکدیگر بپیچند.

فکر نکنید اگر برای یکدیگر تله گذاشتید و یکدیگر را خراب کردید و برای هم پرونده ساختید و دیگری را از بازار حذف کردید، شما جایگزینش می‌شوید. شاعر می‌گوید «اندر پس پرده گفت‌وگوی من و توست / چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من». من ندیدم ناجوانمردی را که در درازمدت برنده شود و جوانمردی را که در درازمدت ببازد. بنابراین راه را اشتباه نروید و رقابت سالم داشته باشید؛ نه اینکه به نیت حذف یکدیگر رقابت کنید. گرفتن بازار را با لجن مالی یکدیگر دنبال نکنید؛ چرا که در این صورت قطعاً بازی را می‌بازید. چرا که بعد از مدتی پرده‌ها فرو می‌افتد که راه را اشتباه رفته‌اید.

وزیر بهداشت در ادامه صحبت‌هایش نیز گفت: در عین حال از صنعت داروسازی می‌خواهم که مقداری قیمت تمام شده تولید و هزینه‌های سرباری را کاهش دهد. ما با این قیمت‌های تمام شده بازار دنیا را از دست می‌دهیم. البته ما هم باید راه‌هایی را برای شما باز کنیم، اما واقعیت این است که قیمت تمام شده ما همچنان بالاست. زیرا ما هنوز بازار صادراتی را برای خودمان پیدا نکرده‌ایم و هنوز در بسیاری از موارد تولیدات ما کیفیت عرضه در بازارهای جهانی را ندارد. یک زمانی ما اصلاً داروی ترک را قبول نداشتیم، اما امروز ترکیه بهترین بازارهای دنیا را با فرآورده‌هایش می‌گیرد. بنابراین ما هم باید به صادرات به عنوان یک اصل فکر کنیم.

نمکی با اشاره به یکی دیگر از مشکلات صنعت دارویی کشور گفت: مشکل دیگرمان بدنه داروسازهای کشور هستند. به ویژه کسانی که در قسمت عرضه و توزیع کار می‌کنند. اولاً توزیع داروی ما هنوز یک نوع توزیع سنتی و غیر علمی است که باید آن را اصلاح کنیم. از آنجایی که هنوز سیستم توزیع‌مان مدرن نیست، همه چیز را به صورت سنتی و نیمه سنتی پیش می‌بریم. من واقعاً از همکارانم در سازمان غذا و دارو و بخش خصوصی می‌خواهم که نظام توزیع را اصلاح کنند. در حال حاضر قیمت تمام شده بسیار بالاست و پخش‌ها تقریباً با حاشیه ضرر کار می‌کنند.

وی تاکید کرد: موضوع دیگر نظام ارائه و عرضه داروست. متأسفانه داروخانه‌های ما در عرضه داروهای ساخت داخل بی لطفی می‌کنند. در هفته گذشته پیرمردی به من مراجعه کرد و گفت آقای دکتر من به داروخانه‌ای رفتم و داروی داخلی و مشابه خارجی‌اش را روی میز گذاشتند و وقتی که پرسیدم دلیل اختلاف قیمت این دو دارو چیست؟ داروخانه دار گفت که اختلاف اینها مانند ماشین پراید و بنز است.

وقتی داروساز ما به بیمار می‌گوید فرق بین تولید داخل با داروی خارجی مانند فرق پراید و بنز است، این جفا را چه کسی بیرون از صنعت دارو می‌تواند در حق این صنعت روا دارد. آقایان داروخانه‌دار بدانید امروز ۹۷ درصد داروهای تولید داخل ۵۵۰ میلیون دلار ارزبری دارد و سه درصد وارداتی ۱.۳ میلیارد دلار ارز می‌برد. حال اگر این موضوع وارونه شود و اگر صنعت داخلی فرو بریزد همه منابع کشور را هم فقط برای واردات دارو وسط بیاوریم، باز هم کم خواهیم آورد و این یعنی فاتحه صنعت دارو خوانده است و نظام سلامت بر هم خواهد ریخت.

نمکی ادامه داد: اگر قرار است داروخانه‌های شما فعالیتش را ادامه دهد با همین تولید داخل خواهد بود نه با واردات؛ هر چند که امروز فریبانه برای شما تخفیف‌هایی را قائل می‌شوند، اما اگر صنعت داخلی این مملکت رونق گرفت، درب داروخانه‌ها باز می‌ماند، اما اگر فروپاشید با واردات نمی‌شود قفسه داروخانه‌ها را پر کرد.

دولت هم نمی‌تواند این پول را هزینه کند و اصلاً منابع دولتی جوابگوی واردات دارو نیست. بنابراین همکاران داروسازمان که اکثراً انسان‌های شریفی هستند، بدانند که در پشت میز داروخانه صنعت داروسازی ملی را تحقیر نکنند. خیلی بد است که داروساز چاقو بردارد و بندهای صنعت داروسازی کشورش را پاره کند.

نمکی در پایان گفت: افتتاح این مجموعه داروسازی حرکت بسیار خوبی بود که با عشق انجام شد و باید این عشق را پاس بداریم

منبع: ایسنا برچسب ها: وزیر بهداشت ، رانت و امضای طلایی ، واردات دارو

حمله تند زنوزی به وزیر و تاج

واعظی: همه حقوق‌ها افزایش می‌یابند| گرانی بنزین نهایی نشده| سخنگوی دولت نیستم اما تلاش می‌کنم هفته‌ای یکبار پاسخ رسانه‌ها را بدهم| انتقاد از اظهارات سعید قاسمی| روحانی به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

تبعید و شلاق برای مرد سینماگر به جرم رابطه نامشروع با دختر عاشق بازیگری!

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۲۰۷۹۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کاخ‌سفید: امریکا معافیت تحریمی ایران را تمدید نمی‌‎کند
 • کاخ سفید معافیت‌های نفتی را تمدید نمی‌کند
 • کاخ سفید:ترامپ در مورد صادر نکردن معافیت های نفتی ایران تصمیم گرفته است
 • کاخ سفید: معافیت‌ مشتریان نفت ایران تمدید نخواهد شد
 • کاخ سفید: ترامپ تصمیم گرفته است معافیتهای نفتی ایران را تمدید نکند
 • انتصاب فرمانده جدید سپاه، آغاز فصل جدید مقابله با استکبار
 • عصای سفید نابینایان حکم چراغ قرمز را گرفت
 • از گوجه فرنگی و پیاز تا مسکن و دلار/ خسارات سیل بیشتر است یا فرصت‌ها؟
 • سه نکته برای بازسازی
 • انواع روش هاي سفيد کردن واژن
 • پرتره‌ای از کاخ سفید و فرهنگ دروغ‌گویی‌اش
 • گزارش نیویورک تایمز: پرتره‌ای از کاخ سفید و فرهنگ دروغ‌گویی‌اش
 • برنامه هواداران استقلال برای دیدار با الهلال؛ 1500 پرچم آبی و سفید برای حمایت متحدالشکل از شاگردان شفر
 • ‌نمی‌گذارم دارو با رانت تولید یا وارد شود/ برخی در سازمان غذا و دارو امضای طلایی دارند
 • آبگیری سد سفید رود به حد نرمال رسیده است
 • دال با «کلاغ سفید» از «گذر اردیبهشت» عبور کرد/ یک کنسرت متفاوت
 • خطر دوباره قتل‌های سریالی با قارچ/ کلاه سفید‌هایی که نباید به آن‌ها لب بزنید
 • آیا به استقبال سفید بالک ها می رویم ؟
 • سارقان حرفه ای مسافر را زنده به گور کردند/پسر 23 ساله توسط مردم نجات پیدا کرد