بندرعباس- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان گفت: به منظور مقابله با مشکلات ناشی از سیل احتمالی در نقاط مختلف استان، تمام اماکن ورزشی و بیش از 42 سالن ورزشی برای استفاده مردم در شرایط اضطراری در اختیار ستاد مدیریت بحران استان قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، محمودرضا امیاری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این اداره کل آمادگی خود را برای مقابله با مشکلات ناشی از بارندگی و سیل احتمالی اعلام کرده و تمام اماکن ورزشی هرمزگان با هماهنگی ستاد ساماندهی مسافران نوروزی در مرکز و دیگر شهرستان‌ های استان در اختیار هموطنان قرار می‌گیرد.
وی بیان داشت: با توجه به پیش بینی بارندگی در روز‌های آینده و آبگرفتگی معابر یا سیلابی شدن بخش‌هایی ازهرمزگان، آمادگی لازم در تمام اداره‌ های ورزش و جوانان شهرستان‌ های استان برای مقابله با هر گونه سیل احتمالی اعلام شده است.
مدیر کل ورزش و جوانان هرمزگان گفت: سازمان‌های مردم نهاد زیر مجموعه این اداره کل نیز برای کمک رسانی به هموطنان در صورت بروز مشکلات احتمالی و بارندگی‌های پیش بینی شده، آمادگی و هماهنگی لازم را داشته باشند.

** 28 محل برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی در بندرعباس
اسامی 28 سالن ورزشی و مدارس شهر بندرعباس که برای اسکان اضطراری مسافرین و گردشگران نوروزی در بندرعباس در نظر گرفته شده اعلام شد.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر این استان گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی در خصوص نوسان های جوی در بندرعباس سالن های مدارس نشاط، 12 فروردین، محبوبه دانش، حبیب ابن مظاهر، شهید دارا، شهید آوینی، ام کلثوم، امید ایران، نواب صفوی، جامعه الزهرا، اسداله رییسی، حضرت ابوالفضل، باقر العلوم، اقتداری، کوثر، شهید رجایی، شهید علیاس، سوم خرداد، شهدای نفت، شهید حقانی و سالن های تختی، حجاب، هندبال، والیبال، بستکتبال، بوکس و صخره نوردی آماده پذیرش مهمانان نوروزی است.
رضا برومند ادامه داد: مسافران نوروزی در زمان نامساعد بودن شرایط جوی می توانند از این اماکن پیش بینی شده استفاده کنند.

**آماده باش هرمزگان دربرابر حوادث سیلاب
به دنبال ورود سامانه بارشی و احتمال وقوع سیل در برخی استان های جنوبی کشور از جمله هرمزگان، این استان به حالت آماده باش درآمد و بنادر غرب استان نیز به مقصد کیش تعطیل شد.
موج اول بارش شدید باران در هرمزگان روز جمعه دوم فروردین ماه آغاز شد و تا روز یکشنبه هفته جاری ادامه داشت و پیش بینی برای ادامه بارندگی درسطح استان شده است.
شدت بارندگی در برخی مناطق به گونه ای بود که سبب آبگرفتگی معابر، تگرگ، طغیان رودخانه های فصلی و مسدود شدن برخی مسیرهای ارتباطی شد و تردد در بنادر مسافری این استان متوقف شد.
از روز دوشنبه نیز هرمزگان به دنبال اخطاریه های هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع سیل و بارش شدید باران به حالت آماده باش کامل درآمده و تمام دستگاه های اجرایی در تمام نقاط این استان آماده امداد رسانی سریع در صورت بروز شرایط بحرانی هستند.
احتمال بارش شدید ووقوع سیلاب درحالی برای استان هرمزگان پیش بینی شده که علاوه بر جمعیت یک میلیون و700هزارنفری استان ، یک میلیون 63 هزار گردشگر نوروزی از 25 اسفند تا چهار فروردین وارد استان شدند که شماری از آنان هم اکنون در نقاط مختلف از جمله جزیره های کیش ، قشم و هرمز بسر می برند.
مسوولان استان نیز با برگزاری نشست های فوری به دنبال راهکار برای مقابله با سیلاب در نقاط مختلف شهرها و روستاها هستند زیرا برخی رودخانه های فصلی که از استانهای شمالی از جمله فارس وارد هرمزگان می شوند نگرانی برای مردم ایجاد کرده است.
این رودخانه ها طغیان کرده و از سمت داراب و فسا درسالهای گذشته هم وارد استان از جمله رودخانه شور و بندرخمیر و حتی موجب گرفتار شدن مردم درسیلاب و غرق آنان شده و خاطره غم انگیز درذهن مردم باقی مانده است.
استاندار هرمزگان گفت: با توجه به حضور شمار بسیاری از گردشگران در استان و شرایط آب و هوایی منطقه، باید تمام دستگاه های اجرایی هرمزگان تا پایان تعطیلات نوروز در آماده باش کامل باشند.
فریدون همتی روز دوشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان هرمزگان با اشاره به بارندگی های اخیر در استان، گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان باید آمادگی قابل قبولی برای مدیریت این شرایط داشته باشند.
وی با تاکید بر توجه مردم و گردشگران نوروزی به هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران، افزود: همکاری مردم در مدیریت بحران بسیار مهم است.
استاندار هرمزگان بیان داشت: باید از طریق سیستم پیامک، اطلاع رسانی به موقع توسط دستگاه های اجرایی به مردم انجام و تمامی کالاهای مورد نیاز باید به طور مرتب تامین و توزیع شود.

** شرایط ناپایدار جوی هرمزگان تا هشتم فروردین ماه ادامه دارد
اداره کل هواشناسی هرمزگان امروز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: شرایط ناپایدار جوی استان تا پنجشنبه هشتم فروردین ماه ادامه دارد.
در این اطلاعیه آمده است: بررسی نقشه ها و مدل های هواشناسی نفوذ و فعالیت دومین موج ناپایدار بارشی را از بعدازظهر امروز دوشنبه به استان نشان می دهد که شرایط ناپایدار جوی استان هرمزگان تا اوایل صبح پنجشنبه هشتم فروردین تداوم خواهد داشت.
مرضیه سی سی پور کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به وزش باد شدید و طوفانی شدن دریا، شناورهای سبک و صیادی از فعالیت در محدوده خلیج فارس خودداری کنند و تمهیدات لازم نیز در بنادر استان اتخاذ شود.

** بنادر غرب هرمزگان تعطیل همچنان تعطیل است
مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه و بنادر غرب هرمزگان گفت: با توجه به اخطاریه های هواشناسی و شرایط نامساعد جوی در محدوده دریایی غرب استان تا اطلاع ثانوی سفرهای دریایی از بندرهای آفتاب و چارک به مقصد جزیره کیش به صورت رفت و برگشت تعطیل است.
قاسم عسکری نسب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: براساس اعلام سازمان هواشناسی امروز، شاهد یکی از هولناک ترین طوفان های دریایی در محدوده دریایی بنادر، سواحل و جزایر استان های خوزستان، بوشهر و غرب هرمزگان خواهیم بود.
وی افزود: برای عبور از این طوفان، ناوگان دریایی هرمزگان در آماده باش کامل به سر می برد.
بنادر چارک و آفتاب مهمترین مبادی دریایی حمل و نقل مسافر و کالا به جزیره کیش است و در این ایام شاهد هزاران مسافر نوروزی است که قصد سفر به جزیره مرجانی کیش را دارند.
از طرفی برخی گزارشهای دریافتی حاکی از آن است که ناپایداری هوا و وزش باد شدید، طی چند روز اخیر موجب بروز مشکلاتی برای ورود گردشگران از مسیر دریایی شده بگونه ای که بسیاری از مسافران نوروزی دربنادر چارک و آفتاب برای بهتر شدن شرایط دریا و حرکت شناورها به مقصد جزیره کیش انتظار می کشند.

** مسافران نوروزی به اخطاریه و اطلاعیه ها توجه کنند
جانشین رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: مسافران نوروزی برای برنامه ریزی و انجام سفرهای خود به اخطاریه ها و اطلاعیه های این ستاد و همچنین هواشناسی استان توجه کنند.
رضا مدرس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در 2 روز گذشته شاهد بی توجه ای برخی افراد به این اخطاریه ها و اطلاعیه ها که از طریق رادیو اعلام می شد بودیم که این برای خود مسافران و عوامل اجرایی و خدماتی مشکل ایجاد می کرد.
وی ادامه داد: وقتی بندری تعطیل می شود برای ایمنی سفرهای دریایی و سلامت خود مسافران است و انتظار می رود مردم از ازدحام در بندرها بپرهیزند.
وی اضافه کرد: بندر پل یک بندر خودرویی است و ازدحام تعداد فراوانی از مسافران برای سفر به جزیره قشم ممکن است پیامدهای ناخواسته به همراه داشته باشد.
جانشین رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران هرمزگان افزود: با توجه به پیش بینی وزش باد شدید و مواج بودن دریا در روزهای آینده احتمال بسته بودن بندرهای مسافری وجود دارد.
بنا به گفته مدرس، برخی افراد در شب گذشته با وجود اخطاریه های هواشناسی و منع تردد دریایی اقدام به تردد غیر مجاز در فاصله 2 مایلی ساحل کرده بودند که این اقدام آنان توان نیروهای امدادی را درگیر خود کرده بود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان افزود: این گونه اقدام ها باعث می شود توان عملیاتی نیروهای امدادی برای کمک به نیازمند احتمالی کاهش یابد.
وی اظهار داشت: همچنین از افراد مستقر در محل های اسکان اضطراری خواسته شده این مکان ها را ترک کنند تا آماده سازی های لازم جهت اسکان اضطراری مجدد انجام شود.
مدرس در خصوص آمار افرادی که در مکان های پیش بینی شده برای اسکان اضطراری اسکان یافته اند هم گفت: این آمار امشب جمع بندی و فردا اعلام می شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان هم به خبرنگار ایرنا گفت: سامانه بارشی که 2 روز گذشته بر فراز این استان فعال بود تا ساعت 16 و 30 دقیقه روز گذشته موجب بارش 49 و پنج دهم میلی متر باران در حاجی آباد، 33 و چهار دهم میلی متر در بستک، 25 و هفت دهم میلی متر در بندرعباس، 24 میلی متر در ایستگاه دریایی قشم، 21 و سه دهم میلی متر در بندر خمیر، 17 و هشت دهم میلی متر باران در رودان شد.
علیرضا صفا ایسنی ادامه داد: همچنین این سامانه موجب بارش 16 و هشت دهم میلی متر در میناب، 11 میلی متر در جزیره ابوموسی، 9 و سه دهم میلی متر در پارسیان ( گاوبندی)، پنج و سه دهم میلی متر در سردشت بشاگرد، 2 و هشت دهم میلی متر در سیریکف یک و پنج دهم میلی متر در جزیره سیری، 6 دهم میلی متر در جاسک، 6 دهم میلی متر در کیش، چهار دهم میلی متر در بندرلنگه و 2 دهم میلی متر باران در جزیره لاوان شد.
وی ادامه داد: براساس اخطاریه شماره یک اداره کل هواشناسی هرمزگان، در روزهای دوشنبه و سه شنبه وزش باد شدید جنوب شرقی (گاه بیش از 50 کیلومتر بر ساعت) موجب مواج و طوفانی شدن دریا (بیشتر مناطق مرکزی و غربی خلیج فارس) خواهد شد و ارتفاع امواج دریا در این مناطق به افزون بر 180 سانتیمتر خواهد رسید.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان افزود: با توجه به این اخطاریه احتمال تعطیل ماندن بنادر تعطیل و تعطیل شدن بندرهای مسافری فعال ، برای ایمنی سفرهای دریایی در روزهای آینده وجود دارد.
وی تصریح کرد: بنا به دستور استاندار تمام فرمانداران نشست فوری ستاد بحران در شهرستان تشکیل داده وبه همه اداره ها اعلام شده آمادگی برای مقابله با حوادث احتمالی سیل در منطقه خود داشته باشند.

** ایمنی سفرهای دریایی از مهمترین اولویت های سازمان بنادر است
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به تعطیلی بنادر مسافری قشم ، بندرعباس و کیش به دنبال شرایط نامساعد جوی استان، گفت: ایمنی سفرهای دریایی از مهمترین اولویت های سازمان بنادر است.
الله مراد عفیفی پور در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: از مسافران و گردشگران درخواست می شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند.
وی خاطرنشان کرد: برای گذر از این طوفان سهمگین دریایی، ناوگان دریایی هرمزگان در آماده باش کامل به سر می برد.
عفیفی پور تصریح کرد: اقدامات لازم جهت مدیریت بحران در بنادر تجاری هرمزگان نیز انجام شده و تمام تیم ها در آماده باش هستند.
وی تاکید کرد: به دلیل افزایش بادهای شمال شرقی، از هر گونه فعالیت صیادی، غواصی و تفریحی در محدوده بنادر هرمزگان به طور جدی خودداری شود.
7198/6048

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

شناورها ملزم به استفاده از سوخت کم سولفور می شوند

تهران- ایرنا- معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، مهمترین اولویت سال 98 این معاونت را، استفاده از سوخت کم سولفور دانست و افزود: از 8 ماه دیگر شناورها ملزم به استفاده از این نوع سوخت می شوند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان بنادر و دریانوردی، هادی حق شناس‌ با تشریح برنامه‌های امسال معاونت امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی‌، تاکید کرد: شناورها باید از سوخت سنگین نیم درصد استفاده کنند.
وی مهمترین برنامه هشت ماه آینده بنادر کشور را، تامین سوخت سنگین کم سولفور دانست و افزود: در هشت ماه آینده درگیر تحقق این دستورالعمل هستیم.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از اینترنت اشیا به عنوان اولویت دیگر برنامه های این سازمان یاد کرد و افزود: در حال حاضر کشورهای دنیا به سمت این مهم حرکت کرده‌اند تا صنعت دریایی خود را متحول کنند.
وی اضافه کرد: در این زمینه بنادر دنیا به منظور استفاده حداکثری از اینترنت و در راستای هوشمندسازی بنادر گام برداشته‌اند و سازمان بنادر و دریانوردی نیز این آمادگی را دارد که از چنین ظرفیتی استفاده و در همین مسیر حرکت کند.
حق شناس افزود: همین موضوع برای تجهیزات مخابراتی نیز حکم فرما است و باید برای پوشش کامل برای تردد ایمن شناورها در طول سواحل و بنادر گام برداشت، موضوعی که به عنوان یکی از اولویت‌های حوزه دریایی قلمداد می‌شود.
وی با بیان اینکه باید نیم نگاهی به توسعه کشتیرانی داخلی داشته باشیم، گفت: باید بدانیم که کشتی‌ها هر ساله نسبت به سال های قبل از نظر طول، عرض و آبخور بزرگتر می‌شوند و باید شرایط لازم برای بخش داخلی و ساخت و ساز فرآهم شود.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: باید با برنامه‌ای بلندمدت برای ساخت کشتی‌هایی اقدام کنیم که از چنین ویژگی هایی برخوردارند.
وی افزود: بنادری مانند شهید بهشتی چابهار و شهید رجایی با چنین رویکردی در حال توسعه هستند و ظرفیت‌های آنها ارتقا یافته است، از این رو باید در بخش کشتی سازی نیز چنین اراده‌ای حاکم شود تا بتوانیم کشتی‌هایی بسازیم که از طول، عرض و آب خور بیشتری برخوردار باشند.
اقتصام **1070*1834

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

محسن جهانگیری درگذشت

تهیه عکس های شبه پورن از کودکان توسط یک آتلیه/عکس

کلیدواژه: ورزش اماكن ورزشي ستاد مديريت بحران هرمزگان

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۲۱۸۹۶۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • وزیر ورزش و جوانان از برخی اماکن ورزشی اهواز دیدن کرد
 • سارق اماکن خصوصي در بهشهر دستگير شد
 • اولویت اصلی دولت جبران خسارات ناشی از سیل است / تا هنگامی که مردم با رضایت مراکز اسکان را ترک نکنند، تخلیه انجام نمی شود/ نزدیک به 1200 مکان ورزشی در اختیار ستاد های مدیریت بحران استان ها قرار دارد
 • سازمان بنادر باید از ذیل قانون مدیریت خدمات کشوری خارج شود
 • مجموعه ورزشی کارگران زابل در اختیار ستاد مدیریت بحران قرار گرفت
 • طرح های عمرانی امسال در بوموسی احداث می شود
 • ثبت حدود ۹ میلی متر بارندگی در مهاباد
 • ناپایداری جوی و دریایی در هرمزگان
 • پیش‌بینی ناپایداری جوی و دریایی در هرمزگان
 • دستور رییس‌جمهور برای کاهش رسوب کالا در بنادر و گمرکات
 • ناپایداری شرایط جوی و دریایی در هرمزگان/ خلیج فارس تا پایان هفته مواج است
 • ◄ دستور رئیس‌جمهور برای کاهش رسوب کالا در بنادر و گمرکات
 • میزان کالاهای اساسی موجود در بنادر و گمرکات کشور
 • ◄ معرفی 5 بندر در شمال ایران برای توسعه گردشگری دریایی
 • دستگیری سارق اماکن خصوصی با 40 فقره سرقت
 • تامین سوخت کم سولفور و اینترنت اشیا؛ اولویت های مهم دریایی در سال ۹۸
 • رشد ۵۹ درصدی تخلیه و بارگیری بنادر سیستان و بلوچستان
 • مهم‌ترین اهداف تجارت دریایی کشور در سال ۹۸/ لزوم پوشش کامل مخابراتی برای تردد ایمن شناور‌ها
 • از سه شنبه تا آخر هفته خلیج فارس مواج است/شناورهای سبک صیادی و تفریحی از تردد دریایی خودداری کنند