بندرعباس- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان گفت: به منظور مقابله با مشکلات ناشی از سیل احتمالی در نقاط مختلف استان، تمام اماکن ورزشی و بیش از 42 سالن ورزشی برای استفاده مردم در شرایط اضطراری در اختیار ستاد مدیریت بحران استان قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، محمودرضا امیاری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این اداره کل آمادگی خود را برای مقابله با مشکلات ناشی از بارندگی و سیل احتمالی اعلام کرده و تمام اماکن ورزشی هرمزگان با هماهنگی ستاد ساماندهی مسافران نوروزی در مرکز و دیگر شهرستان‌ های استان در اختیار هموطنان قرار می‌گیرد.


وی بیان داشت: با توجه به پیش بینی بارندگی در روز‌های آینده و آبگرفتگی معابر یا سیلابی شدن بخش‌هایی ازهرمزگان، آمادگی لازم در تمام اداره‌ های ورزش و جوانان شهرستان‌ های استان برای مقابله با هر گونه سیل احتمالی اعلام شده است.
مدیر کل ورزش و جوانان هرمزگان گفت: سازمان‌های مردم نهاد زیر مجموعه این اداره کل نیز برای کمک رسانی به هموطنان در صورت بروز مشکلات احتمالی و بارندگی‌های پیش بینی شده، آمادگی و هماهنگی لازم را داشته باشند.

** 28 محل برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی در بندرعباس
اسامی 28 سالن ورزشی و مدارس شهر بندرعباس که برای اسکان اضطراری مسافرین و گردشگران نوروزی در بندرعباس در نظر گرفته شده اعلام شد.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر این استان گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی در خصوص نوسان های جوی در بندرعباس سالن های مدارس نشاط، 12 فروردین، محبوبه دانش، حبیب ابن مظاهر، شهید دارا، شهید آوینی، ام کلثوم، امید ایران، نواب صفوی، جامعه الزهرا، اسداله رییسی، حضرت ابوالفضل، باقر العلوم، اقتداری، کوثر، شهید رجایی، شهید علیاس، سوم خرداد، شهدای نفت، شهید حقانی و سالن های تختی، حجاب، هندبال، والیبال، بستکتبال، بوکس و صخره نوردی آماده پذیرش مهمانان نوروزی است.
رضا برومند ادامه داد: مسافران نوروزی در زمان نامساعد بودن شرایط جوی می توانند از این اماکن پیش بینی شده استفاده کنند.

**آماده باش هرمزگان دربرابر حوادث سیلاب
به دنبال ورود سامانه بارشی و احتمال وقوع سیل در برخی استان های جنوبی کشور از جمله هرمزگان، این استان به حالت آماده باش درآمد و بنادر غرب استان نیز به مقصد کیش تعطیل شد.
موج اول بارش شدید باران در هرمزگان روز جمعه دوم فروردین ماه آغاز شد و تا روز یکشنبه هفته جاری ادامه داشت و پیش بینی برای ادامه بارندگی درسطح استان شده است.
شدت بارندگی در برخی مناطق به گونه ای بود که سبب آبگرفتگی معابر، تگرگ، طغیان رودخانه های فصلی و مسدود شدن برخی مسیرهای ارتباطی شد و تردد در بنادر مسافری این استان متوقف شد.
از روز دوشنبه نیز هرمزگان به دنبال اخطاریه های هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع سیل و بارش شدید باران به حالت آماده باش کامل درآمده و تمام دستگاه های اجرایی در تمام نقاط این استان آماده امداد رسانی سریع در صورت بروز شرایط بحرانی هستند.
احتمال بارش شدید ووقوع سیلاب درحالی برای استان هرمزگان پیش بینی شده که علاوه بر جمعیت یک میلیون و700هزارنفری استان ، یک میلیون 63 هزار گردشگر نوروزی از 25 اسفند تا چهار فروردین وارد استان شدند که شماری از آنان هم اکنون در نقاط مختلف از جمله جزیره های کیش ، قشم و هرمز بسر می برند.
مسوولان استان نیز با برگزاری نشست های فوری به دنبال راهکار برای مقابله با سیلاب در نقاط مختلف شهرها و روستاها هستند زیرا برخی رودخانه های فصلی که از استانهای شمالی از جمله فارس وارد هرمزگان می شوند نگرانی برای مردم ایجاد کرده است.
این رودخانه ها طغیان کرده و از سمت داراب و فسا درسالهای گذشته هم وارد استان از جمله رودخانه شور و بندرخمیر و حتی موجب گرفتار شدن مردم درسیلاب و غرق آنان شده و خاطره غم انگیز درذهن مردم باقی مانده است.
استاندار هرمزگان گفت: با توجه به حضور شمار بسیاری از گردشگران در استان و شرایط آب و هوایی منطقه، باید تمام دستگاه های اجرایی هرمزگان تا پایان تعطیلات نوروز در آماده باش کامل باشند.
فریدون همتی روز دوشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان هرمزگان با اشاره به بارندگی های اخیر در استان، گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان باید آمادگی قابل قبولی برای مدیریت این شرایط داشته باشند.
وی با تاکید بر توجه مردم و گردشگران نوروزی به هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران، افزود: همکاری مردم در مدیریت بحران بسیار مهم است.
استاندار هرمزگان بیان داشت: باید از طریق سیستم پیامک، اطلاع رسانی به موقع توسط دستگاه های اجرایی به مردم انجام و تمامی کالاهای مورد نیاز باید به طور مرتب تامین و توزیع شود.

** شرایط ناپایدار جوی هرمزگان تا هشتم فروردین ماه ادامه دارد
اداره کل هواشناسی هرمزگان امروز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: شرایط ناپایدار جوی استان تا پنجشنبه هشتم فروردین ماه ادامه دارد.
در این اطلاعیه آمده است: بررسی نقشه ها و مدل های هواشناسی نفوذ و فعالیت دومین موج ناپایدار بارشی را از بعدازظهر امروز دوشنبه به استان نشان می دهد که شرایط ناپایدار جوی استان هرمزگان تا اوایل صبح پنجشنبه هشتم فروردین تداوم خواهد داشت.
مرضیه سی سی پور کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به وزش باد شدید و طوفانی شدن دریا، شناورهای سبک و صیادی از فعالیت در محدوده خلیج فارس خودداری کنند و تمهیدات لازم نیز در بنادر استان اتخاذ شود.

** بنادر غرب هرمزگان تعطیل همچنان تعطیل است
مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه و بنادر غرب هرمزگان گفت: با توجه به اخطاریه های هواشناسی و شرایط نامساعد جوی در محدوده دریایی غرب استان تا اطلاع ثانوی سفرهای دریایی از بندرهای آفتاب و چارک به مقصد جزیره کیش به صورت رفت و برگشت تعطیل است.
قاسم عسکری نسب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: براساس اعلام سازمان هواشناسی امروز، شاهد یکی از هولناک ترین طوفان های دریایی در محدوده دریایی بنادر، سواحل و جزایر استان های خوزستان، بوشهر و غرب هرمزگان خواهیم بود.
وی افزود: برای عبور از این طوفان، ناوگان دریایی هرمزگان در آماده باش کامل به سر می برد.
بنادر چارک و آفتاب مهمترین مبادی دریایی حمل و نقل مسافر و کالا به جزیره کیش است و در این ایام شاهد هزاران مسافر نوروزی است که قصد سفر به جزیره مرجانی کیش را دارند.
از طرفی برخی گزارشهای دریافتی حاکی از آن است که ناپایداری هوا و وزش باد شدید، طی چند روز اخیر موجب بروز مشکلاتی برای ورود گردشگران از مسیر دریایی شده بگونه ای که بسیاری از مسافران نوروزی دربنادر چارک و آفتاب برای بهتر شدن شرایط دریا و حرکت شناورها به مقصد جزیره کیش انتظار می کشند.

** مسافران نوروزی به اخطاریه و اطلاعیه ها توجه کنند
جانشین رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: مسافران نوروزی برای برنامه ریزی و انجام سفرهای خود به اخطاریه ها و اطلاعیه های این ستاد و همچنین هواشناسی استان توجه کنند.
رضا مدرس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در 2 روز گذشته شاهد بی توجه ای برخی افراد به این اخطاریه ها و اطلاعیه ها که از طریق رادیو اعلام می شد بودیم که این برای خود مسافران و عوامل اجرایی و خدماتی مشکل ایجاد می کرد.
وی ادامه داد: وقتی بندری تعطیل می شود برای ایمنی سفرهای دریایی و سلامت خود مسافران است و انتظار می رود مردم از ازدحام در بندرها بپرهیزند.
وی اضافه کرد: بندر پل یک بندر خودرویی است و ازدحام تعداد فراوانی از مسافران برای سفر به جزیره قشم ممکن است پیامدهای ناخواسته به همراه داشته باشد.
جانشین رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران هرمزگان افزود: با توجه به پیش بینی وزش باد شدید و مواج بودن دریا در روزهای آینده احتمال بسته بودن بندرهای مسافری وجود دارد.
بنا به گفته مدرس، برخی افراد در شب گذشته با وجود اخطاریه های هواشناسی و منع تردد دریایی اقدام به تردد غیر مجاز در فاصله 2 مایلی ساحل کرده بودند که این اقدام آنان توان نیروهای امدادی را درگیر خود کرده بود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان افزود: این گونه اقدام ها باعث می شود توان عملیاتی نیروهای امدادی برای کمک به نیازمند احتمالی کاهش یابد.
وی اظهار داشت: همچنین از افراد مستقر در محل های اسکان اضطراری خواسته شده این مکان ها را ترک کنند تا آماده سازی های لازم جهت اسکان اضطراری مجدد انجام شود.
مدرس در خصوص آمار افرادی که در مکان های پیش بینی شده برای اسکان اضطراری اسکان یافته اند هم گفت: این آمار امشب جمع بندی و فردا اعلام می شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان هم به خبرنگار ایرنا گفت: سامانه بارشی که 2 روز گذشته بر فراز این استان فعال بود تا ساعت 16 و 30 دقیقه روز گذشته موجب بارش 49 و پنج دهم میلی متر باران در حاجی آباد، 33 و چهار دهم میلی متر در بستک، 25 و هفت دهم میلی متر در بندرعباس، 24 میلی متر در ایستگاه دریایی قشم، 21 و سه دهم میلی متر در بندر خمیر، 17 و هشت دهم میلی متر باران در رودان شد.
علیرضا صفا ایسنی ادامه داد: همچنین این سامانه موجب بارش 16 و هشت دهم میلی متر در میناب، 11 میلی متر در جزیره ابوموسی، 9 و سه دهم میلی متر در پارسیان ( گاوبندی)، پنج و سه دهم میلی متر در سردشت بشاگرد، 2 و هشت دهم میلی متر در سیریکف یک و پنج دهم میلی متر در جزیره سیری، 6 دهم میلی متر در جاسک، 6 دهم میلی متر در کیش، چهار دهم میلی متر در بندرلنگه و 2 دهم میلی متر باران در جزیره لاوان شد.
وی ادامه داد: براساس اخطاریه شماره یک اداره کل هواشناسی هرمزگان، در روزهای دوشنبه و سه شنبه وزش باد شدید جنوب شرقی (گاه بیش از 50 کیلومتر بر ساعت) موجب مواج و طوفانی شدن دریا (بیشتر مناطق مرکزی و غربی خلیج فارس) خواهد شد و ارتفاع امواج دریا در این مناطق به افزون بر 180 سانتیمتر خواهد رسید.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان افزود: با توجه به این اخطاریه احتمال تعطیل ماندن بنادر تعطیل و تعطیل شدن بندرهای مسافری فعال ، برای ایمنی سفرهای دریایی در روزهای آینده وجود دارد.
وی تصریح کرد: بنا به دستور استاندار تمام فرمانداران نشست فوری ستاد بحران در شهرستان تشکیل داده وبه همه اداره ها اعلام شده آمادگی برای مقابله با حوادث احتمالی سیل در منطقه خود داشته باشند.

** ایمنی سفرهای دریایی از مهمترین اولویت های سازمان بنادر است
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به تعطیلی بنادر مسافری قشم ، بندرعباس و کیش به دنبال شرایط نامساعد جوی استان، گفت: ایمنی سفرهای دریایی از مهمترین اولویت های سازمان بنادر است.
الله مراد عفیفی پور در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: از مسافران و گردشگران درخواست می شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند.
وی خاطرنشان کرد: برای گذر از این طوفان سهمگین دریایی، ناوگان دریایی هرمزگان در آماده باش کامل به سر می برد.
عفیفی پور تصریح کرد: اقدامات لازم جهت مدیریت بحران در بنادر تجاری هرمزگان نیز انجام شده و تمام تیم ها در آماده باش هستند.
وی تاکید کرد: به دلیل افزایش بادهای شمال شرقی، از هر گونه فعالیت صیادی، غواصی و تفریحی در محدوده بنادر هرمزگان به طور جدی خودداری شود.
7198/6048

منبع: ایرنا

کلیدواژه: ورزش اماكن ورزشي ستاد مديريت بحران هرمزگان ایمنی سفرهای دریایی مدیریت بحران استان استانداری هرمزگان مسافران نوروزی دستگاه های اجرایی دهم میلی متر برای مقابله آماده باش کامل اسکان اضطراری آماده باش پیش بینی شده وزش باد شدید هرمزگان گفت روز دوشنبه اخطاریه ها اداره کل

تتلو بازداشت شد و به ایران منتقل می شود +عکس

تحریف و تخریب ظریف؛ وزیر خارجه درباره مذاکره با آمریکا چه گفته بود که دلواپسان برآشفته شدند؟

«هاریسون‌ گیت»؛ چرا امثال عباس تبریزیان، آیت‌الله می‌شوند و پرطرفدار؟

نامه علی مطهری به شورای نگهبان: دایه دلسوزتر از مادر نباشد

خلاصه بازی الریان قطر 0-5 استقلال (لیگ قهرمانان آسیا - 2020)

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۲۱۸۹۶۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

تمرین جستجو و نجات دریایی در جزیره خارگ برگزار شد

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، رئیس اداره بندر و دریانوردی خارگ بیان کرد: تمرین محلی جستجو و نجات دریایی با هدف تقویت و افزایش قابلیت‌های تیم‌های جستجو و نجات دریایی و کنترل صدمات در شرایط اضطراری در آب‌های استحفاظی جزیره خارگ انجام شد.

 ایرج صفری افزود: در این تمرین که با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات لازم مانند شناور‌های دریایی و ایستگاه‌های مخابرات رادیویی صورت گرفت، شناور‌های مشخص شده با اعلام اضطرار از سوی کشتی مسافربری «فراساحل ۲» که با ۲۰ مسافر در حال تردد بود مبنی بر آتش سوزی در موتور خانه شناور و ناتوانی در کنترل آتش، عملیات نجات و انتقال مسافران و آسیب دیدگان را انجام دادند و در ادامه با حضور بالگرد و  چهار فروند شناور عملیات نجات حادثه دیدگان از آب نیز انجام گرفت.

او ادامه داد: در ادامه تمرین نیز، فرد مصدوم به وسیله شناور ناجی ۹ به عوامل اورژانس مستقر بر روی اسکه مروارید جزیره خارگ تحویل داده شد. همچنین برای جلوگیری از غرق شدن شناور سانحه دیده، شناور آسیب دیده با دو شناور آتشخوار به طرف اسکله مرواید جزیره خارگ انتقال یافت.

رئیس اداره بندر و دریانوردی خارگ عنوان کرد: در این تمرین، شرکت پایانه‌های نفتی خارگ، شرکت نفت فلات قاره خارگ، شرکت ملی نفتکش خارگ، مجتمع پتروشیمی خارگ، نیروی دریایی سپاه پاسداران، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، فرماندهی مرزبانی خارگ، ناحیه مقاومت بسیج ثارالله خارگ، مرکز بهداشت و درمان صنعت نفت خارگ، اورژانس ۱۱۵، فرودگاه شهدای جزیره خاگ، اداره ورزش و جوانان خارگ، هیات کوهنوردی خارگ و هیات نجات غریق و غواصی جزیره خارگ مشارکت فعال داشتند.

جزیره خارگ در ۵۷ کیلومتری شمال غربی بوشهر قرار دارد و بیش از ۹۰ درصد نفت کشور از این جزیره صادر می‌شود.

انتهای پیام/ک

دیگر خبرها

 • سه سالن ورزشی در اختیار زلزله زدگان خان زنیان
 • «سفیر» رسما بازنشسته شد تا «سیمرغ» مهیای سفر فضایی شود/ طلسم استفاده ماهواره‌بر ایرانی از سوخت جامد با سریر و سروش می‌شکند؟ +عکس
 • تعطیلی اماکن ورزشی گیلان به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س)
 • تیم مدیریت بحران در حال ارزیابی خسارت هستند
 • نصراللهی: سازمان مدیریت بحران در بحران  است/ ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌ها در زمان بحران
 • هشدار مدیریت بحران اردبیل برای جلوگیری از تردد در مناطق مستعد ریزش بهمن
 • موافقتنامه اوراسیا بنادر شمالی کشور را توسعه می‌دهد
 • عکس/ تشییع شهید گمنام در ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش
 • موافقتنامه اوراسیا؛ بنادر شمالی کشور را توسعه می‌دهد/ سرمایه گذاران به بنادر شمالی کشور توجه بیشتری داشته باشند
 • پیکر شهید گمنام دفاع مقدس در ستاد نیروی دریایی ارتش تشییع شد
 • تعطیلی اماکن ورزشی گیلان در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا ( س)
 • میانگین بارش باران در سطح استان به ۱۹۰.۲ میلی‌متر رسید
 • شور و نشاط روابط عمومی‌های هرمزگان با دوشنبه‌های همدلی
 • بررسی واگذاری بنادر به بخش خصوصی
 • مرحله ۳طرح توسعه بندر شهید رجایی ۷۰ درصد پیشرفت دارد
 • بررسی واگذاری بنادر به بخش خصوصی در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی
 • حجم تخلیه و بارگیری در بندر بوشهر رشد ۱۴.۳ درصدی داشته است
 • ۲.۵ میلیون تن کالا در بنادر ۱۴‌گانه استان بوشهر تخلیه و بارگیری شد + فیلم و عکس
 • میانگین بارش در استان کرمانشاه به ۱۹۰ میلی‌متر رسید