کارشناس مسائل بین الملل گفت: اعلام سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی به این معنا نیست که آمریکا می‌تواند جنگی را علیه ما آغاز کند. پنتاگون و وزارت جنگ آمریکا نیز با این تصمیم ترامپ مخالف بودند. ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵ رسانه ها خواندنی نظرات - اخبار رسانه ها -

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، محمد حسن قدیری ابیانه استراتژیست و کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با قدس آنلاین گفت: ترامپ و نتانیاهو در یک اقدام هماهنگ جهت تداوم حاکمیت بر فلسطین اشغالی وارد دور جدیدی از رفتارهای غیر انسانی و غیر عقلانی و خلاف بشر شده اند، ترامپ برای تداوم حاکمیت با توجه به نفوذ صهیونیست ها در تمام ارکان آمریکا از جمله اقتصاد، حکومت و رسانه ها و اینکه صهیونیست ها ثروتمندان آمریکا را تشکیل می دهند نیازمند حمایت همه جانبه آنهاست، لذا مرتب در حال باج دادن به صهیونیست هاست و در این مسیر منافع آنها را در نظر می گیرد.

وی دراین باره افزود: ترامپ بر آن است تا با هر راه و وسیله ای حمایت همه جانبه رژیم صهیونیستی را به خود اختصاص دهد و خود را با این حمایتها در انتخابات آتی کشورش تضمین کند، اینکه بیت المقدس را به عنوان پایتخت فلسطین به رسمیت بشناسد و سفارت کشورش را به آنجا منتقل می دهد، جولان اشغالی را جزو سرزمین رژیم صهیونیستی اعلام کرد و اخیرا سپاه را به عنوان سازمان تروریستی اعلام کرده از جمله خواسته های نتانیاهوست که ترامپ مامور اجرای آن شده است.

 کارشناس مسائل سیاست بین الملل خاطر نشان کرد: از سوی دیگر نتانیاهو نیز در آستانه انتخابات رژیم صهیونیستی نیازمند چنین بازیها و تصمیم گیریهای نادرست است، وی به این امتیازات احتیاج دارد او نیاز دارد بگوید من جولان را به سوریه ملحق کردم؛ حمایت آمریکا را گرفتم و بیت المقدس را به عنوان پایتخت و آمریکا و سفارت چند کشور دیگر را به پیروی از آمریکا به این منطقه منتقل کردم. اینکه آمریکا سازمان سپاه پاسداران را به عنوان تروریست اعلام کرده مواردی است که می تواند منجر به رای آوری نتانیاهو در اسرائیل شود، چرا که اصولا صهیونیست ها به کسانی رای می دهند که بیشترین جنایات را مرتکب شوند لذا گاهی در جنگ های دولت های صهیونیستی که منجر به کشتار فلسطینی ها و بمباران بیروت ولبنان می شد سران رژیم صهیونیستی به دنبال آن بودند که به صهیونیست‌ها بگویند ما توانایی کشتار هر چه بیشتر مسلمانان را داریم و چون مردم جنایت کاری هستند هرچه قدر این دولتها جنایتکاری خود را بیشتر نشان دهند و در تجاوز گری از دیگری کم نگذارند منجر به رای آوری بیشتری برای آنها می شود و امکان پیروزی را افزایش می دهد؛ قطعا می توان گفت تصمیم گیریهای آمریکا همه و همه برای کمک به نتانیاهو  در انتخابات پیش رو است، هر چند تمام موارد انجام شده در نهایت به ضرر رژیم صهیونیستی و آمریکا تمام می شود.

محمد حسن قدیری ابیانه گفت: با اعلام تروریست بودن سپاه پاسداران چیزی از قدرت سپاه و کشور کم نمی شود بلکه ایران با عمل متقابل و اعلام بخش هایی از نیروهای نظامی آمریکا در منطقه به عنوان سازمانهای تروریستی مقابله به مثل جدی با آمریکا خواهد داشت، هر چند معتقدم ما باید کلیت نظامیان آمریکایی را تروریست معرفی می‌کردیم نه آنهایی که در منطقه حضور دارند.

وی دراین باره بیان داشت: اعلام سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی به این معنا نیست که آمریکا میتواند جنگی را علیه ما آغاز کند؛ پنتاگون و وزارت جنگ آمریکا نیز با این تصمیم ترامپ مخالف بودند نه به خاطر اینکه آنها مدافع یا خواستار منافع ایران باشند بلکه به این  موضوع واقف هستند این موضع گیری برای آمریکا خطر آفرین است و این نیروهای مسلح آمریکا هستند که در نهایت می توانند قربانی سیاست های آمریکا باشند؛ بخصوص که نظامیان به خوبی می دانند که ارتش آمریکا از پس نیروهای نظامی ایران بر نمی آیند و این را از  دوره های مختلف تجربه کرده اند.

این کارشناس سیاسی افزود: هشت سال جنگ با ایران که مورد حمایت بسیاری از کشورهای دنیا بود نیز نتوانست نتیجه خاصی برای آمریکا و هم پیمانانش حاصل کند، هزینه هفت تریلیون دلاری آمریکا در منطقه که معادل یکصد و چهل سال درآمد نفت ایران است برای آنها نتیجه ای نداشته است؛  آنها به گفته آقای ترامپ در عراق شکست خورده و دستاوردی نداشته اند، آنها امروز حریف طالبان در افغانستان نمی شوند، در سوریه ناچار به خروج نیروها شدند و اصولا سیستم نظامی در آمریکا دچار مشکلات عدیده ای است و آمریکا قطعا امروز از همه نظر از گذشته ضعیف تر است.

محمد حسن قدیری ابیانه گفت: دولت فدرال آمریکا بیش از 22 تریلیون دلار بدهی دارد که معادل 440 سال درآمد نفت ایران است، سالانه بیش از 1 تریلیون دلار بر بدهی دولت آمریکا اضافه می شود که هر سال بیش از 20 سال نفت ایران به بدهی آمریکا اضافه می شود، دولت، شرکت‌ها و مردم  آمریکا بیش از 72 تریلیون دلار بدهی دارند که معادل بیش از 1450 سال درآمد نفتی ایران محسوب می شود. به طور متوسط سرانه بدهی هر خانواده چهار نفره در آمریکا به 10 میلیارد تومان می رسد در حالی که سرانه پس انداز 140 میلیون تومان است، شکاف عمیقی که درون آمریکا ایجاد شده بین آمریکا و هم پیمانان شکاف زیادی ایجاد کرده است این در حالی است که روز به روز کشور و نیروهای نظامی ما قوی تر می شوند.

 وی افزود: آمریکا رو به افول است و از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با آنکه تسلیحات رژیم صهیونیستی نسبت به گروه های مقاومت تکمیل تر و پیشرفته تر است اما آنها در همه جنگ ها از نیروهای مقاومت شکست خورده اند، ترامپ به خوبی می داند، گربه رقصانی هایش نتیجه ای ندارد و تلاش هایی بی فایده برای باقی ماندن در قدرت و خریدن حمایت صهیونیست هاست.

استاد مسائل بین الملل اظهار داشت: قطعا در چنین شرایطی تنها راه حفظ انسجام ملی و بودن حول محور ولایت و ایستادگی قاطعانه در برابر دشمنان است؛ خوشبختانه کسانی که تصور می کردند در مذاکره با آمریکا می توانند آمریکا را از دشمنی با ملت ایران منصرف کنند امروز به این نتیجه رسیده اند که آمریکا درست شدنی نیست، بنابراین آنها نیز مجبور به موضع گیری شده اند، بی تردید امروز سپاه  پاسداران انقلاب اسلامی از هر دوره ای نزد ملت ایران و ملتهای آزاده جهان عزیزتر است و قطعا پیروزی با آزادگان و مسلمانان جهان است چرا که آمریکا و سران رژیم صهیونیستی هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

R41383/P/S9,1299/CT12

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

برای زنده ماندن حاضری «حیوان» باشی؟!‎

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، بگذارید پرسشی صریح و سخت را بی‌تعارف از شما بپرسم، اگر بدانید خیلی زود قرار است بمیرید چه می‌کنید؟ احتمالاً نخستین پاسخ این است که سعی می‌کنیم از فرصتمان برای انجام کارهای خوب و محبت به خانواده خود استفاده کنیم.

این پاسخ سر راستی است اما واقعیت این است که به همین سادگی و راحتی نمی‌توان خود را در این موقعیت قرار و پاسخ داد. فیلم «حیوان» محصول ۲۰۱۸ به کارگردانی آرماندو بو جونیور محصول مشترک اسپانیا و آرژانتین دست روی همین موضوع گذاشته است؛ فیلمی ‌با داستانی پرکشش و اندیشه‌ای که مخاطبان را حتی پس از پایان فیلم درگیر خود می‌کند. این فیلم در نخستین نمایش خود در قاره آسیا، در جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درآمد و یکی از آثار تأثیرگذار جشنواره محسوب می‌شود.

«آنتونیو»، مدیر یک شرکت تولیدات گوشتی، زندگی خوب و برنامه‌ریزی شده‌ای دارد، همه چیز سرجایش است و او، همسر و سه فرزندش در رفاهی نسبی زندگی را به آرامی ‌پشت سر می‌گذارند اما تنش در داستان وقتی روی می‌دهد که او به یک بیماری سخت دچار می‌شود، کلیه‌هایش آسیب می‌بیند و دیالیز می‌شود. چاره کار این است که او به سیستم دولتی اعتماد کند و در صف دریافت‌کنندگان کلیه قرار بگیرد. یادمان باشد در کشوری که او زندگی می‌کند، خرید و فروش کلیه غیرقانونی است اما مرگ یکی از دوستان آنتونیو، او را وحشت‌زده می‌کند، او می‌فهمد که سیستم نوبت‌گیری و انتظار برای دریافت کلیه به صورت قانونی موجب خواهد شد زمان را از دست بدهد و هر روز بیشتر از روز قبل به مرگ نزدیک‌تر شود. وحشت از مرگ و تلاش برای زنده ماندن، او را اندک اندک دگرگون می‌کند. بنیاد خانواده مرفه و خوشبخت او دچار ویرانی می‌شود و آنتونیو که مردی پایبند به قانون و زندگی سالم اجتماعی بود، دست به کار غیرقانونی می‌زند چرا که از سیستم نا امید شده و می‌داند از این سیستم بروکراسی آبی گرم نمی‌شود.

در کنار این سیستم اجتماعی قانونی که نتیجه بروکراسی آن مرگ انسان‌ها را رقم می‌زند، یک سیستم غیرقانونی و تشکیلات بزرگ برای دور زدن قانون و قاچاق اعضای بدن وجود دارد که در آن اخلاق و انسانیت قربانی می‌شوند اما نتیجه مبادله‌ای که در آن صورت می‌گیرد، واقعی و نتیجه آن ملموس است. پول می‌دهید و زندگی را می‌خرید. اما اینکه این مبادله به چه قیمتی صورت می‌گیرد و زندگی بعد از این خرید و فروش چه معنایی می‌تواند داشته باشد، البته مسئله مهمی ‌است که فیلم «حیوان» بر روی آن دست می‌گذارد.

نیاز به زنده ماندن و گریختن از مرگ، غریزه‌ای است که در همه جانداران وجود دارد و انسان نیز از این غریزه بهره‌مند است. اما چیزی که انسان و حیوان را در این غریزه از هم متفاوت می‌کند این است که زندگی برای انسان با معنایی که از آن حاصل می‌شود، ارزشمند است. وقتی این ارزش معنوی از زندگی انسان گرفته شد، او تفاوتی چندانی با «حیوان» ندارد و حاضر است برای چنگ زدن به این زندگی، از همه چیز حتی از زن و فرزند نیز بگذرد و از این منظر نمایش این فیلم در جشنواره جهانی فجر، به دلیل ماهیت معنویت گرای آن جای خوشحالی دارد. جالب این است که نمایش این فیلم در جشنواره در روز بزرگداشت سعدی شیرازی، شاعر فارسی زبانی روی داد که قرن‌ها پیش گفته بود:

تن آدمی شریفست به جان آدمیت
نه لباس زیباست نشان آدمیت
اگر آدمی به چشم است و دهان و گوش و بینی
چه میان نقش دیوار و میان آدمیت
خور و خواب و خشم و شهوت شغب است و جهل و ظلمت
حیوان خبر ندارد ز جهان آدمیت

آرش شفاهی
 

قدس آنلاین

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

سکته همزمان هر سه محکوم بانک سرمایه/ کاظمی راهی زندان شد

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۳۷۵۴۸۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گربه سیاه فوتبال ایران در تور رقیب استقلال
 • احتمال بی‌نتیجه ماندن گفت‌وگوهای «دویچه‌بانک» و «کامرزبانک» بر سر ادغام
 • چرا خودرو با وجود بی‌مشتری ماندن باز هم گران می‌شود؟
 • پیوند بین اروپا و آمریکا عمیق‌تر از آن است که اروپا به آمریکا اعتراض کند/ اروپا می‌خواهد ایران را در ماندن و یا خروج از برجام معلق نگه دارد
 • سوال صادقی از ظریف: حفظ برجام چه فایده‌ای برای ایران دارد؟
 • امیدواری پوچتینو به ماندن اریکسن در تاتنهام
 • سؤال محمود صادقی از ظریف: حفظ برجام چه فایده‌ای برای ایران دارد؟
 • سوال محمود صادقی از ظریف: حفظ برجام چه فایده‌ای برای ایران دارد؟
 • حفظ برجام چه فایده‌ای برای ایران دارد؟
 • احضار ظریف به مجلس توسط محمود صادقی به دلیل ماندن ایران در برجام
 • گربه دروازه بان، روی دست بیرانوند بلند شد!
 • بزرگترین وظیفه‌ی منتظران امام زمان(عج)/فقط نشستن و اشک ریختن فایده ندارد
 • انتقاد ظریف به ترامپ برای ساکت ماندن دربرابر اعدام ۳۷ نفر در عربستان
 • تامین منافع ایران شرط ماندن در برجام است
 • حداد عادل: تامین منافع ایران شرط ماندن در برجام است
 • عمار حکیم: گرسنه نگه داشتن ملت‌ها سیاستی بی فایده است
 • عمار حکیم: گرسنه نگه داشتن ملت‌ها سیاستی بی فایده است؛ گفت‌وگو راه حل اختلافات
 • حکیم خطاب به آمریکا: سیاست تحریم ملت ها بی فایده است
 • عمار الحکیم به کاردار آمریکا؛ سیاست تحریم اقتصادی بی‌فایده است