رویداد۲۴خیانت اصلا مبحث تازه‌ای نیست و قدمت زیادی در روابط دارد. مدتهاست که به نظر می‌رسد مرد‌ها در پستوی ذهن جوامع بشری مجاز به خیانت هستند بدون اینکه عواقبی متوجه‌شان باشد و خیانت آن‌ها معمولا با تئوری‌های تکامل و بیولوژیکی اینگونه توجیه شده است که «مردها» ذاتا و طبیعتا اهل خیانت‌اند! اما در دنیای مدرن امروز، جوامع پیشرفته‌تر چنین رفتاری را مورد نکوهش قرار می‌دهند، زیرا به اهمیت خانواده‌هایی سالم در اساس یک اجتماع پی برده‌اند.

مواجهه با خیانت اصلا کار ساده‌ای نیست و در بسیاری از موارد می‌تواند منجر به پایان یک رابطه بشود. اما اگر علاقه و عشقی میان دو طرف وجود داشته باشد، این رابطه لزوما محکوم به فنا نیست. انتخاب‌ها و تصمیم گیری‌ها بستگی به نگرش افراد دارند و این نگرش می‌تواند اساس گذشت و آشتی را تشکیل دهد.

آیا بازیابی یک رابطه بعد از خیانت امکان پذیر است؟

اعتماد، اساس هر رابطه‌ای است که رسیدن به آن نیاز به زمان و تلاش دارد، اما می‌تواند در کسری از ثانیه نابود شود.

این طبیعی است که افراد در واکنش به خیانت رفتار‌هایی مانند انکار، خشم، افسردگی، ناامیدی و پریشانی را از خود بروز دهند، اما بعد از این هیجانات اولیه، وارد مرحله‌ی طرح این معما می‌شوند که آیا باید خیانت را ببخشند و ادامه دهند یا اینکه رابطه را کلا تمام کنند.

برای دادن فرصتی دوباره به فرد خیانت کار، دو مسئله را باید مد نظر داشت:

یک: عشق

و دو: پشیمانی

این دو واقعیت که شما دو نفر همدیگر را دوست دارید می‌تواند پشتوانه‌ای برای واقعیتی دیگر باشد که فرد مقصر عمیقا بابت اشتباهی که مرتکب شده متاسف و پشیمان است و رابطه در سطحی است که دلیل و ارزش کافی برای نجات داده شدن دارد.

با هم گفتگو کنید

ارتباط، کلید یک رابطه‌ی سالم است. با طرف مقابل‌تان بنشینید و حرف بزنید، از احساسات‌تان بگویید و هر مشکلی که احساس می‌کنید در این اتفاق دخیل بوده را به بحث بکشید و تحلیل کنید. ضمن اینکه هیجان و احساسی را کتمان و پنهان نمی‌کنید، منطق و درک‌تان را نیز فعال نگه دارید و اجازه ندهید هیجانات، کنترل شما را به دست بگیرند.

مدتی را دور از هم سپری کنید

هر دوی شما به این زمان نیاز دارید تا به دور از هم، به شرایط فکر کنید و مشکلات‌تان را پیش خود ارزیابی نمایید.

تغییراتی ایجاد کنید

شما فریاد قلب‌تان را بروز دادید و احساس‌تان را بیان کردید و به فرد خیانت کار گفتید که در مورد این رفتارش چه فکر و احساسی دارید، اما حالا زمان التیام و حرکت به جلو است. بسته به دلایل خیانت طرف مقابل‌تان، سعی کنید تغییراتی را که رابطه‌تان نیاز دارد ایجاد کنید.

از مشاور کمک بگیرید

اگر با وجود تمام تلاش‌های‌تان هنوز نمی‌توانید با خودتان به یک توافق برسید و خشم و حال بد رهای‌تان نمی‌کند، حتما از یک مشاور خوب در این زمینه کمک بگیرید.

چرا خیانت؟!

هر خیانتی، متغیر‌های خاص خودش را دارد، اما بیشتر افرادی که به همسر خود خیانت می‌کنند، دلایل مشترکی دارند:

افت شور و هیجان به مرور زمان

این احساس که عشق دیگر حاکم بر رابطه نیست، چون شور و هیجان‌های اوایل رابطه و ازدواج دیگر وجود ندارد می‌تواند سبب شود افراد گزینه‌های دیگری را انتخاب کنند.

احساس حقارت و دست کم گرفته شدن

یکی از طرفین احساس می‌کند طرف مقابلش او را دست کم می‌گیرد و آنگونه که سزاوار است به او عشق نمی‌ورزد و احترام نمی‌گذارد، بنابراین برای جبران و تائید ارزش خود در بازار عشق و عاشقی و تقویت اعتماد بنفسش دست به خیانت می‌زند.

یکنواختی

شاید رابطه‌ای به طور کلی خوب و راضی کننده باشد، اما در مرحله‌ای، یکی از طرفین از تکرار و یکنواختی خسته شده و تمایل پیدا می‌کند رابطه‌ی متفاوتی را امتحان کند.

گاهی درک این موضوع واقعا دشوار است، اما واقعیت این است که خیانت و بی‌وفایی می‌تواند جنبه‌ی مثبتی هم داشته باشد، چون می‌تواند فرصتی ایجاد کند برای شناخت دوباره‌ی همدیگر و احیای رابطه. بعضی از زوج‌ها زندگی دوباره‌ای را شروع می‌کنند و ارتباطی عمیق، با اطمینان و باز و صمیمی ایجاد می‌نمایند که با زندگی و ارتباطی که تا قبل از آن با هم داشتند متفاوت است.

ما انسان‌ها وقتی در آستانه‌ی از دست دادن کسی که دوستش داریم و برای‌مان مهم است قرار می‌گیریم، رابطه‌مان با آن فرد را دوباره ارزیابی می‌کنیم. ضمنا حتی زوج‌هایی که رابطه‌ی جنسی‌شان خالی از شور و هیجان است، گاهی بعد از وارد شدن یک شوک به زندگی‌شان، شور و هیجان‌شان مجددا شعله ور شده و ارتباط عمیق‌تری با هم برقرار می‌کنند. در واقع این، ترس از از دست دادن است که چنین تحولی ایجاد می‌کند.

خیانت می‌تواند دو بُعد داشته باشد: اول آسیب و سرخوردگی و دوم، رشد و خود یابی؛ بنابراین این ممکن است که رابطه‌ای را بعد از خیانت نجات بدهید و مسیر تازه‌ای بسازید. اما یادتان باشد که برای بازیابی یک رابطه، باید هر دو طرف مایل باشند و از ته دل دوست داشته باشند که برای پیوندی دوباره تلاش کنند.

منبع: رویداد24

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بازی جدید آمریکا با عبارت «معافیت از تحریم»

آمریکا اقدامات ضد ایرانی خود را وارد فاز جنگ روانی کرده بطوریکه امروز دوشنبه رسانه‌های غربی خبرها و گزارش‌هایی را در همین راستا منتشر کرده‌اند.

به گزارش مشرق، رسانه‌های غربی از شب گذشته هیاهوی جدیدی را در راستای تشدید جنگ روانی آمریکا علیه ایران به راه انداخته‌اند و در همین رابطه آسوشیتدپرس و روزنامه واشنگتن پست می‌گویند دولت «دونالد ترامپ» قصد دارد به پنج کشور خریدار نفت ایران بگوید معافیت‌های در نظر گرفته شده برای آن‌ها، تمدید نخواهد شد.

آسوشیتدپرس به نقل از مقام‌هایی که نامی از آن‌ها نبرده گزارش داده، مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، قرار است امروز دوشنبه پایان معافیت‌های نفتی را اعلام کند.

معافیت‌های نفتی روز دوم ماه مه (حدود دو هفته دیگر) به پایان می‌رسند.

گزارش فعلی واشنگتن پست و خبرگزاری اسوشیتدپرس بر خلاف گزارش‌های پیشین است که حاکی از قصد آمریکا برای در نظر گرفتن معافیت‌هایی برای چین، هند، ترکیه و احتمالاً کره جنوبی تا شش ماه دیگر، و همزمان کاهش صادرات نفت ایران به حدود ۶۵۰ تا ۸۵۰ هزار بشکه در روز بودند.

اسوشیتدپرس می‌گوید هنوز مشخص نیست به کشورهای خریدار نفت ایران فرصتی برای کاهش واردات داده می‌شود یا به آن‌ها اعلام خواهد شد از روز سوم ماه مه، در صورت خرید نفت ایران، فوراً هدف تحریم قرار خواهند گرفت.

تشدید جنگ روانی

موضوع تحریم ایران مسئله‌ای جدیدی نیست اما اینکه چرا اغلب رسانه‌های غربی با آب و تاب فراوان در این رابطه مطلب می‌نویسند خود جای بحث دارد. به نظر می‌رسد که هیاهوی رسانه‌های غربی درباره تمدید نشدن معافیت از تحریم‌های ایران، بیشتر در فاز جنگ روانی و تلاش برای تحریک مردم علیه مقامات صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

هند: خرید نفت از ایران نباید قطع شود معنی عدم تمدید معافیت نفتی ایران چیست؟ واکنش چین به احتمال تمدید نشدن تعلیق تحریم ایران

آمریکا در سال گذشته، پس از بازگرداندن تحریم‌ها علیه تهران، به هشت کشور برای مدت شش ماه معافیت داد تا خرید نفت ایران را به طور محدود ادامه دهند. این کشورها چین، ترکیه، هند، کره جنوبی، ژاپن، تایوان، ایتالیا و یونان بودند، اما تایوان، ایتالیا و یونان به رغم داشتن معافیت، نفتی نخریدند.

پیش‌تر، در همین رابطه رویترز گزارش داده بود که ژاپن در ماه جاری هیچ سفارش خرید نفت به ایران نداده و پالایشگاه‌های هند نیز آماده می‌شوند تا سفارش خرید نفت ایران را متوقف کنند. خبرگزاری بلومبرگ نیز گزارش داده بود حداقل پنج پالایشگاه آسیایی سفارش جدیدی برای خرید نفت ایران نداده‌اند.

روزنامه واشنگتن پست نیز در اجرای این پروژه به عنوان اولین رسانه‌ای که نخستین گزارش در مورد تمدید نشدن معافیت‌ها را منتشر کرده، به نقل از یک مقام وزارت خارجه آمریکا می‌گوید «هدف از این سیاست این است که بهای اقدامات مخرب ایران را افزایش دهیم و به‌شکل قوی‌تری به تهدیدهای گوناگون حکومت [ایران] برای صلح و امنیت، بپردازیم».

واشنگتن پست با اشاره به گزارش‌ها و تحلیل‌های مربوط به صادرات نفت ایران می‌گوید این صادرات، احتمالاً به‌دلیل این‌که تهران آماده پیامدهای تحریم‌ها می‌شود، در اوایل سال ۲۰۱۹ افزایش یافت؛ اما در ماه مارس، احتمالاً چون خریدارها آماده جایگزین کردن نفت ایران می‌شوند، کاهش یافت.

اسوشیتدپرس می‌گوید تصمیم نهایی برای توقف معافیت‌های نفتی روز جمعه توسط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، گرفته شده‌است.

مقابله با اقدام آمریکا

در این میان گزارش شده برخی کشورها از جمله ترکیه در حال بررسی ایجاد یک سازوکار جدید تجاری با ایران هستند که مشابه با سیستم «اینس‌تکس» اروپایی عمل کند. «اینس‌تکس» کوتاه‌شده عبارتی انگلیسی به معنی «ابزار حمایت از مبادلات تجاری»، نام نهاد تازه‌ای است که آلمان، فرانسه و بریتانیا برای کاهش اثر تحریم‌های آمریکا علیه ایران راه‌اندازی کرده‌اند. با این حال هنوز مشخص نیست این سازوکار تا چه اندازه کارایی خواهد داشت.

معافیت از تحریم سپاه

اما در میان این هیاهو رویترز در گزارشی اختصاصی می‌نویسد: ایالات متحده معافیت‌هایی برای مقام‌های دولتی، شرکت‌ها و سازمان‌های غیردولتی خارجی، در ارتباط با سپاه پاسداران، در نظر گرفته‌است.

این رسانه غربی به نقل از سه مقام فعلی و پیشین دولت آمریکا، گزارش داده است: معافیت‌هایی که واشنگتن در نظر گرفته سبب می‌شود تا مقام‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌های فرا دولتی خارجی طرف حساب با سپاه، خود به خود مشمول تحریم‌ها نشوند.

به گزارش رویترز، این معافیت‌ها را «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، در نظر گرفته و بنا بر توضیحات یک سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در پاسخ به رویترز، معافیت‌ها به این معنی است که مقام‌های رسمی از کشورهایی مانند عراق، که ممکن است رابطه‌ای با سپاه داشته باشند، لزوماً از دریافت روادید ورود به آمریکا محروم نمی‌شوند.

نفت، سپاه و تحریک مردم

همانطور که اشاره شد یکی از اهداف هیاهوی رسانه‌ای غرب در مورد معافیت از تحریم‌های ایران، پیشبرد جنگ روانی و تحریک مردم علیه حاکمیت است. اینکه چرا درست در همان روزی که خبر تمدید نشدن معافیت‌های تحریم‌های نفتی ایران منتشر شده خبر معافیت طرف‌های خارجی طرف قرارداد سپاه از تحریم‌های آمریکا، نیز منتشر می‌شود نیز در همین راستا قابل تحلیل است.

در همین رابطه در هفته گذشته «جینا هاسپل» مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، از اختصاص منابع بیشتر در امور مرتبط با ایران و روسیه خبر داد.

مدیر سی‌آی‌ای در سخنرانی خود در دانشگاه آبرن در ایالت آلاباما گفته است، طی سال گذشته، تیم رهبری ما گام‌هایی در راستای بهبود توانایی سی‌آی‌ای برای مقابله با چالش‌های پیش رو برداشت و تلاش‌های ما در حال نتیجه دادن است.

جینا هاسپل تصریح کرد که زمان، پول و خلاقیت بیشتری صرف مقابله با سرسخت‌ترین دشمنان آمریکا شده است.

به گزارش مهر، استراتژی مدنظر این طرح آن است که دولت ترامپ از طریق تمرکز بر ایجاد شکاف عمیق بین مردم ایران با حاکمیت، فعالانه در زمینه کمک به براندازی نظام فعالیت کند.

منبع: مهر

حمله تند زنوزی به وزیر و تاج

واعظی: همه حقوق‌ها افزایش می‌یابند| گرانی بنزین نهایی نشده| سخنگوی دولت نیستم اما تلاش می‌کنم هفته‌ای یکبار پاسخ رسانه‌ها را بدهم| انتقاد از اظهارات سعید قاسمی| روحانی به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

تبعید و شلاق برای مرد سینماگر به جرم رابطه نامشروع با دختر عاشق بازیگری!

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۳۹۴۱۶۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حدادی فر: امیدوارم نتیجه لازم را مقابل الوصل بگیریم؛ با همه وجود در این بازی به میدان می‌رویم
 • حدادی‌فر: امیدوارم صعودمان از مرحله گروهی را قطعی کنیم/ بازی با الوصل سرنوشت سال بعد ما را مشخص می‌کند
 • منصوریان: اگر فردا برنده شویم می‌توانیم صعودمان را جشن بگیریم/ کامبک برای ما عذاب آور است
 • ترامپ پایان معافیت تحریم‌های نفتی ایران را اعلام کرد
 • منصوریان: فردا می‌توانیم صعودمان را جشن بگیریم
 • انتصاب فرمانده جدید سپاه، آغاز فصل جدید مقابله با استکبار
 • ستاری: سه ماه قرار است که فردا پول بگیریم / پارس جنوبی کل ایران را ساپورت می‌کند اما برای تیم فوتبال پول ندارد
 • چگونه بدون دوربین حرفه‌ای عکس‌های فوق‌العاده بگیریم؟
 • متوسط خشکی تالاب های کشور به ۲۵ درصد رسیده است/ حقابه تالاب ها را نادیده نگیریم
 • پرونده قدیمی؛ چه کسی به استقلال خیانت کرد؟
 • کوری عاطفی چیست؟
 • راه‌های ادامه دادن زندگی بعدازجدایی
 • خلیل‌زاده: موفقیت تیم مهم است نه گلزنی من یا دیگر بازیکنان/ امیدوارم که با نمایشی خوب ۳ امتیاز را بگیریم
 • برانکو: می‌خواهیم از حریفان برای صعود پیشی بگیریم
 • باید از جنگ شکست خورده عربستان در یمن عبرت بگیریم
 • تحلیلگر صهیونیست: باید از جنگ شکست خورده عربستان در یمن عبرت بگیریم
 • ' سیل زباله ' را جدی بگیریم
 • هرچه بیشتر در تحریم قرار بگیریم، صنعت داخلی کشور بالنده تر می شود
 • باید با تمام قوا در مساجد و تکایای  جشن میلاد حضرت مهدی (عج) را بگیریم