مشاهده اخبار داغ روز

رنج ها و رازهای زندگی سلن دیون خواننده مشهور (عکس)

سلین دیون، با نام کامل سلین ماری کلودت دیون خواننده کانادایی تباری اسـت کـه در ۳۰ مارس ۱۹۶۸ در منطقه‌اي حوالی کبک بنام روپانتینیی بدنیا آمد. این خواننده فرانسوی زبان نخستین و دومین آلبوم خودر را درسال ۱۹۸۱ عرضه کرد، و پس ازآن سری دیسک‌هاي خودرا در کبک راهی بازار کرد و بافاصله بـه موفقیت رسید.

;

واقعاً واژه‌اي برای توصیف هنر سلین دیون وجود ندارد، این پرنده خوش‌صدای دنیای موسیقی با صدای ملکوتی خود سالها اسـت کـه میخواند و اگر روزی از صحنه جدا شود، انصافاً باید گفت: دنیای موسیقی چیزی کم خواهد داشت.

سلین دیونی کـه سالها اسـت ترانه‌هاي زیبای وی را زمزمه میکنیم درکنار این کـه از نعمت خدادادی صدای زیبا بهره میبرد، بـه لحاظ شخصیتی نیز بانوی موقر و بااخلاقی اسـت.

هیچ حاشیه‌اي از زندگی او تا کنون دیده نشده اسـت. سیلن دیون چهاردهمین فرزند خانواده‌شان بودو در سن ۱۸ سالگی پس از این کـه یکی از اجرا‌هاي مایکل جکسون را مشاهده کرد با خود عهد بست کـه در دنیای موسیقی چهره‌اي موفق و سرشناس شود.

در همین راستا پدر و مادر سلین، ترانه‌اي کـه دخترشان خوانده بود را برای رنه‌ آنژلیل فرستاند. رنه ارتباط‌هاي خوبی در دنیای موسیقی داشت.گفته میشود پس از شنیدن ترانه سلین دوین، تحت‌تاثیر قرار گرفت و بـه گریه افتاد.

پس ازآن هم بـه سلین دیون کمک کرد تا بـه خواننده‌اي جهانی تبدیل شود. تلاش سلین دیون بی‌نتیجه نمانده اسـت و جایزه‌هاي مختلفی را در کارنامه این خواننده خوش‌ صدا شاهد هستیم کـه یکی از مشهور‌ترین این افتخار‌ها را می توان جایزه ویژه الماس برای پرفروش‌ترین آثار یک خواننده زن در جهان دانست

کـه بـه سلین دیون اهدا گردید.گفته میشود این روز‌ها سلین دیون چیزی حدود ۴۰۰ میلیون دلار دارایی دارد و بـه لحاظ مال و مکنت هیچ نیازی بـه پول ندارد، اما سلین دیون کـه پنجمین دهه زندگی خودش را سپری میکند

اتفاق‌هاي دردناکی را نیز در طول زندگی شاهد بوده و عزیزان زیادی را از دست داده اسـت. بهمین منظور در ادامه قصد داریم باهم اتفاق‌هاي دردناکی کـه سلین دیون پشت‌سر گذاشته اشاره کنیم.

سلین دیون و از دست دادن همسرش رنه آنژلیل

سلین دیون و رنه سالیان سال عاشق و معشوق یک دیگر بودند ودر دنیای پر‌رنگ و لعاب موسیقی، کمتر زوجی را سراغ داشتیم کـه تا این حد بـه یک دیگر وفادار باشند.

رنه آنژلیل مسئولیت مدیریت برنامه‌هاي سلین دیون را از ابتدای حضور او در صحنه‌هاي موسیقی بر عهده داشت و بـه نوعی میتوان گفت: این رنه بود کـه دست سلین را گرفت و وی را از پله‌هاي موفقیت بالا برد.رنه آنژلیل در ژانویه سال ۲۰۱۶ دو روز قبل از این کـه سلین دیون تولد ۷۴ سالگی وی را جشن بگیرد از دنیا رفت 

سلین را در غم و اندوه گذاشت. رنه نخستین بار وقتی سلین دیون تنها ۱۲ سال بیشتر نداشت چشمش بـه چهره ماه او افتاد با صدای افسانه‌اي‌اش آشنا شد ودر همان زمان تصمیم گرفت تا سلیون دیون رابه بلند‌ترین صحنه‌هاي موسیقی برساند.

در آن زمان رنه آنژلیل چیزی حدود ۳۸ سال سن داشت و رابطه کاری این دو با جدیت تمام شروع شد تا سلیون دیون بـه هنرمندی کـه امروز می‌شناسیم تبدیل شود. رنه و سلین تنها در زمینه‌هاي کاری با یک دیگر همکاری داشتند

تا این کـه سلین دیون بـه ۱۹ سالگی رسید و رابطه کاری این دو بـه عشقی آتشین مبدل گردید. در نهایت نیز در دسامبر سال ۱۹۹۴ دریک مراسم باشکوه سلین و رنه در کلیسا باهم ازدواج کردند.

در آن زمان رنه حتی فکرش را نمیکرد کـه روزی فرا برسد کـه مراسم ختم وی را در همین کلیسا برگزار کنند. اما در نهایت عمر رنه آنژلیل بدنیا نبود و بـه‌رغم این کـه سلین دیون چندین سال از عمر خودش را وقف نگه داری از رنه کرد،

بازهم کاری از دست کسی بر نیامد و رنه با فوت خود، سلین را در غم و اندوهی ابدی فرو برد. سلین دیون در مراسم ختم همسرش از رنه با احترام یاد کرد و گفت:رنه آنژلیل کسی بود کـه دست وی را گرفت و بـه صحنه موسیقی برد.

سلین دیون در نخستین اجرای خود پس از مرگ رنه آنژلیل، بـه هوادارانش گفت کـه همسرش همیشه درکنار او بودو در تمامی اجراهایش حضور داشت. حاصل عشق و ازدواج رنه آنژلیل سه فرزند با نام‌هاي رنه چارلز، نلسون و ادی اسـت کـه السون و ادی دوقلو هستند.

سلین دیون هنوز لباس عزای رنه آنژلیل را از تنش بـه در نکرده بود کـه خبر مرگ وخیم برادرش، دانیل دیون در رسانه‌ ها پخش شد. دانیل در سن ۵۹ سالگی بر اثر چندین سرطان مرگبار دارفانی را وداع گفت و این اتفاق دقیقاً زمانی افتاد کـه دو روز از مرگ رنه آنژلیل می‌گذشت.

سیلن کـه بار غم کمر وی را شکسته بود در مراسم ختم برادرش نتوانست حضور پیدا کند، دانیل دیون فرزند سیزدهم خانواده بود.از آنجایی کـه او بـه لحاظ سن و سال با سلین دیون اختلاف زیادی نداشت، رابطه این برادر و خواهر بسیار نزدیک و عاطفی بود.

سلیون دیون بعد‌ها گفت: او و فرزندانش بـه اندازه‌اي در آن روز‌ها برای رنه آنژلیل اشک ریخته‌اند کـه دیگر اشکی برای ریختن در مراسم ختم دانیل نداشتند و طاقت دیدن مراسم خاکسپاری برادرش را نداشت.

در ماه مارس ۲۰۱۶ نیز کـه مدتی از غم و مصیبت‌هاي وارد شده بـه سلین دیون گذشته بود، این خواننده در گفتگو‌اي با مجله پیپل مدعی شد، مطمئن اسـت همان گونه کـه رنه در زندگی مواظب او و خانواده‌اش بوده اسـت در آسمان‌ها نیز از دانیل استقبال می کند و مواظب برادرش خواهد بود.

هنوز سلین دیون و خانواده‌اش در ماتم غم از دست دادن دانیل و رنه بودند کـه خبر رسید شوهر خواهر سلین دیون نیز گرفتار سرطان شده بود. سرطان بـه ریه، مغز و استخوان‌هاي او رسید.

سلین دیون مدتی بعد در گفت‌وگو‌اي با تورنتو سان گفت کـه شوهر خواهرش در مؤسسه درمانی کـه با نام پدر فقید سلین دیون نامگذاری شده بود مدتی بستری بود تا این کـه در نهایت در آگوست سال ۲۰۱۶ از دنیا رفت.

شوربختانه باید گفت: خواهر سلین دیون مدت‌ها پیش، فرزند ۱۶ ساله‌اش را نیز از دست داده بود. سلین دیون در گفت‌وگو‌اي بـه این واقعه تلخ اشاره کرد و گفت: بخاطر می‌آورد

کـه خواهرزاده‌اش کارین را در بستر مرگ در آغوش گرفته بودو بـه آرامی برایش ترانه میخواند تا این کـه چشم‌هاي دخترک بسته شد و پس از این کـه چند قطره اشک از چشم‌هاي دخترک فرو ریخت، جان بـه جان آفرین تسلیم کرد.

رنه آنژلیل پیش از این کـه از دنیا برود چیزی حدود ۲۰ سال آزگار بیمار بودو درسال ۱۹۹۹ پزشکان متوجه شدند رنه سرطان دارد. اگر خاطر شـما باشد در آن زمان سلین دیون در اوج فعالیت هنری خود بود

بـه‌رغم این کـه جامعه موسیقی و هواداران، خواهان حضور او در صحنه‌ها بودند، سلین دیون کار و حرفه‌اش رابه‌صورت موقتی متوقف کرد تا بـه همسرش رسیدگی بیشتری داشته باشد.

در آن زمان بخت با سلین دیون و رنه یار بودو پس از حدود ۳۸ جلسه شیمی‌درمانی و پرتو درمانی درسال ۲۰۰۰ شاهد خبر‌هاي خوشی از التیام رنه بودیم. سلین دیون نیز دوباره بـه صحنه‌هاي موسیقی بازگشت

در کنار رنه اجرا‌هاي موفقی داشت تا این کـه درسال ۲۰۱۳ سرطان دوباره گریبان رنه را گرفت و اینبار هم توانست با برداشتن غدد سرطانی از ناحیه گردن، یک‌بار دیگر از چنگ سرطان فرار کند.

هنوز یک سالی بیشتر از بهبودی رنه نگذشته بود کـه درسال ۲۰۱۴ دوباره خبر‌هاي بدی از خانواده سلین دیون شنیدیم ودر رسانه‌ ها داشتیم کـه رنه با بیماری مهلکی دست و پنجه نرم میکند.

در نتیجه سلین دیون کـه جانش برای رنه آنژلیل در می‌رفت یک‌بار دیگر کار و اجرا‌هاي خودرا معوق گذاشت تا بـه بستر رنه بشتابد و از همسرش پرستاری کند.

درسال ۲۰۰۳ پدر سلین دیون کـه حدود ۸۰ سال داشت پس از طی یک دوره بیماری از دنیا رفت. حدوک یکسال بعد از این حادثه دردناک، سلین دیون در برنامه لری کینگ حضور پیدا کرد و موضوع بیماری پدرش رابا هواداران در بین گذاشت. او دراین برنامه اعلام کرد کـه سرطان گریبان پدرش را گرفته بود.

اتفاقات درناکی که سلین دیون تجربه کرده است

سلین دیون در ادمه صحبت‌هاي خود اشاره کرد کـه پدرش را بسیار دوست داشت و واقعاً تحمل فقدان پدر برای او دشوار اسـت. جالب اسـت بدانید پدر سلین دیون تلاش زیادی در رسیدن او بـه موفقیت کرد 

پس از این کـه پای سلین بـه صحنه‌هاي بزرگ موسیقی باز شد، در کنسرت‌هاي دخترش حضور پیدا می کرد و همانند یک طرفدار واقعی، از صدای سلین دیون لذت می برد و دخترش را تشویق می کرد.

خانواده سلین دیون هرگز ثروتمند نبودند

این روز‌ها سلین دیون رابه‌عنوان یکی از ثروتمندترین و موفق‌ترین خواننده‌هاي زن دنیا می‌شناسیم، اما این خواننده اهل کانادا بی‌پولی‌هاي زیادی را تجربه کرده اسـت و روزگاری بود کـه آه در بساط نداشت.

همان‌گونه کـه برای شـما گفتیم، سلین دیون فرزند چهاردهم پدر و مادرش بودو خانه‌اي کـه در آن زندگی میکردند اصلاً جایی برای حضور این تعداد بچه درکنار هم نداشت.

در همین زمینه سلین دیون درسال ۲۰۱۲ طی گفتگو‌اي با وَنیتی فِیر «Vanity Fair»، از خاطرات سخت دوران کودکی خود گفت و مدعی شد از آنجایی کـه خانه آن‌ها فضای کافی برای بزرگ کردن بچه‌ها نداشت، مادرش بجای گهواره، نوزاد‌ها را در کشو کمد می‌گذاشت.

به گزارش ایران ناز سلین دیون در ادامه صحبت‌هاي خود مدعی شد کـه خانواده آن‌ها ممکن بود بـه لحاظ مالی پول و ثروتی نداشتند، اما عشق بین افراد خانواده موج میزد و اعضای خانواده در تمامی لحظه‌ها از یک دیگر پشتیبانی می کردند.بنظر سلین دیون، عشق و محبت و پشتیبانی اعضای خانواده از یک دیگر برای داشتن خانواده‌اي خوب کفایت میکند و پول دراین بین تأثیر زیادی ندارد.

مدت‌ ها طول کشید تا سلین دیون باردار شود

سلین دیون و رنه آنژلیل بـه اسانی صاحب فرزند نشدند و بارداری سلین دیون وادار شد برای حامله‌شدن از روش لقاح مصنوعی کمک بگیرد. دراین بین درسال ۲۰۰۹، فرزند سلین دیون سقط شد

بـه‌رغم این کـه این اتفاق تأثیر زیادی روی روح و روان او گذاشته بود در گفت‌وگو‌اي با اپرا وینفری گفت: زندگی بالا و پایین زیاد دارد و اجازه نمی دهد سقط فرزندش بیش از حد وی را ناراحت کند.

سلین دیون گفت: خانم‌هاي زیادی برای بچه‌دار شدن تلاش میکنند ودر این میان فرزند‌هاي زیادی نیز سقط می شوند، اما زندگی ادامه دارد و نباید اجازه دهیم برای چنین چیز‌هایي بیش از حد ناراحت شویم. خوشبختانه در نهایت زندگی بـه سلین دیون برای بچه‌دار شدن روی خوش نشان داد ودر ماه می‌سال ۲۰۱۰ شاهد خبر بارداری سلین دیون بودیم.

سلین دیون برای مدتی صدای ملکوتی‌ اش را از دست داد

حنجره طلایی سلین دیون درسال ۲۰۱۲ دچار مشکل شد و بهمین دلیل وادار شاهد خبر لغو کنسرت‌هاي سلین دیون در لس‌وگاس بـه مدت چندین ماه بودیم. این حادثه سلین دیون را وادار کرد بـه مدت شش تا هشت هفته از کار دست بکشد و بـه تار‌هاي صوتی‌اش استراحت دهد.

خوشبختانه این عارضه جدی نبود و سلین دیون توانست ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ دوباره بـه صحنه باز گردد.جالب اسـت بدانید بـه‌رغم این کـه احتمال آن وجود داشت سلین دیون صدای‌اش را از دست بدهد در گفت‌وگو‌اي گفت: اصلاً نگران این نیست کـه دیگر نتواند بخواند، او متذکر شد عاشق خوانندگی اسـت،

اما هرگز خودش را وابسته بـه اینکار نمی داند و معتقد اسـت زندگی هر چیزی کـه پیش ‌روی او قرار دهد را خواهد پذیرفت. وی در ادامه گفت: فرزندانش مهمترین چیزی هستند کـه در دنیا دارد.

پس از این کـه سلین دیون صدایش را بازیافت دوباره بـه صحنه‌هاي موسیقی بازگشت، در اوایل سال ۲۰۱۸ نیز خبر‌هایي از بیماری گوش سلین دیون منتشر شد. گوش میانی سلین دیون مشکل دکتری داشت و وادار شد برای درمان، یک‌بار دیگر تن بـه جراحی بدهد.

سلین دیون در صفحه رسمی خود در فیس‌بوک نوشت، مدتی اسـت شانس با او یار نیست و برای لغو شدن کنسرت‌هایش در لس‌وگاس عذرخواهی کرد.برای این خواننده پر طرفدار آرزوی موفقیت داریم گروه ایران ناز..

منبع: ایران ناز

ماکارونی نخورید، سکته می‌کنید!

لباس خبرساز ایوانکا ترامپ در مراکش+تصاویر

خطر فروپاشی کامل "برجام" و تحریم روی تحریم| ادامه تردیدها درباره FATF چه هزینه‌هایی را به کشور تحمیل می‌کند؟

مرگ ۱۵ کودک ایرانی به علت تحریم پانسمان میپلکس| دور زدن تحریم ممکن نیست

منبع این خبر، وبسایت www.irannaz.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۱۲۴۱۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

حرکت عجیب فوتبالیست مشهور جنگ به راه انداخت! +عکس و فیلم

حرکت عجیب فوتبالیست مشهور جنگ به راه انداخت! +عکس و فیلم

دیگر خبرها

 • غفلت از یادواره‌های شهدا پذیرفته نیست
 • «رباعیات صلوات» کتابی با هزار چراغ فروزان  
 • چرا از «سایه» اجازه نگرفتند؟
 • تفریح لاکچری بازیگر مشهور درکنار مجری ممنوع التصویر/ عکس
 • رئیسی: فساد رنج‌آور شده است
 • اجرای زند وکیلی و ساکت در مراسم جایزه مصطفی (ص)
 • ۴۰ درصد دختران از این فوبیا رنج می‌برند!
 • رئیسی: فساد رنج‌آور شده است؛ در مبارزه با فساد، گرفتار حاشیه‌سازی‌ها نمی شویم
 • جانباز خوزستانی به همرزمان شهیدش پیوست
 • «۴بیمارِ مبتلا به ای‌بی در یک خانواده» درد و رنج یکدیگر را به نظاره نشسته‌اند/ نبود پانسمان میپلکس مرگ فرزندم را رقم زد
 • ابرچالش بیکاری ملت و حکومت را رنج می‌دهد
 • رنج ورزشکاران ازندریانی از نبود سالن ورزشی
 • عوامل زمینه‌سازفرسودگی روابط زناشویی
 • مونتلا پس از باخت 5-2 فیورنتینا مقابل کالیاری: تیم میزبان از هر نظر برتر از ما بود؛ فیورنتینا از فقدان تجربه کافی رنج می‌برد
 • بعد از همه
 • کوله‌های سنگین بر دوش قامت های کوچک/ ۶۰ درصد دانش‌آموزان قزوینی از عوارض جسمانی رنج می‌برند
 • موسس هواوی: حملات آمریکا سخت ترین بحران هواوی نبوده اند
 • اصفهان| روایت رنج و بی‌قراری کودکان بازمانده از تحصیل؛ تمهیدات قانون برای تارکان تحصیل چیست؟
 • عوامل زمینه‌ساز فرسودگی روابط زناشویی