فارس نوشت: مقام معظم رهبری در بازه زمانی چهار ساله 1394 تا پایان 1397 مقام‌های خارجی از کشورهایی چون سوریه، روسیه، چین، ترکیه، عراق، اندونزی، سریلانکا، ونزوئلا، آذربایجان، افغانستان، هند، کره جنوبی، آفریقای جنوبی، قزاقستان، ویتنام، غنا، بولیوی، الجزایر، نیجریه، ترکمنستان،  قرقیزستان، سوئیس، اتریش، ایتالیا، یونان، مجارستان، ارمنستان، سوئد، اسلوونی، فنلاند، بوسنی و هرزگوین را به حضور پذیرفته‌اند. البته چندین مقام از جمله رؤسای جمهور ترکیه، روسیه، آذربایجان، افغانستان، عراق و ونزوئلا دو یا چند بار با رهبر معظم انقلاب در طی این مدت دیدار کرده‌اند. 

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه هر کدام در سال‌های 1394، 1396 و 1397 با رهبر انقلاب دیدار کرده‌اند.

«الهام علی‌اف» رئیس جمهوری آذربایجان نیز در سال‌های 1394، 1395 و 1396 به حضور رهبر معظم انقلاب رسیده است. «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان نیز سال‌های 94 و 95 با رهبر انقلاب دیدار کرده و عبدالله عبدالله، رئیس هیأت اجرایی دولت افغانستان نیز یک بار در سال 1394 به حضور ایشان رسیده است.

«نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا نیز سال‌های 1394 و 1395 با رهبر انقلاب دیدار کرده است. رؤسای جمهور و نخست‌وزیران عراق نیز در طی این چهار سال، جمعاً 6 بار به دیدار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رفته‌اند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه و شرکت‌کنندگان در کنفرانس اتحادیه بین‌ المجالس سازمان همکاری اسلامی از جمله دیگر مقام‌هایی بودند که به حضور ایشان رسیده‌اند.

رهبر معظم انقلاب در این مدت حدود 50 ملاقات خارجی داشته‌اند و آخرین دیدار خارجی رهبر انقلاب در سالی که گذشت دیدار «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان با ایشان بود.

ایشان در سال 1397،  6 ملاقات خارجی، در سال 1396 نیز 6 ملاقات، در سال 1395،  17 ملاقات و در سال 1394 نیز 21 میهمان خارجی را به حضور پذیرفته‌اند. 

گفتنی است مقام معظم رهبری در 18 فروردین ماه 1398 نیز «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق و هیأت همراه را به حضور پذیرفتند.

 

 

رهبر معظم انقلاب در این دیدار عنوان کردند: روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق فراتر از روابط دو کشور همسایه است و دولت و ملت ایران، پیشرفت و سعادت عراق را به نفع خود می‌دانند، اما آمریکایی‌ها بر خلاف اظهارات لفظی خود دموکراسی و مجموعه فعالان سیاسی کنونی عراق را به ضرر خود می‌دانند، و بر همین اساس دولت عراق باید کاری کند که نظامیان آمریکایی هر چه زودتر از عراق خارج شوند.

*دیدارهای سال 1397

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان آخرین مقام خارجی بود که هشتم اسفند 1397 به حضور رهبر معظم انقلاب رسید و با ایشان دیدار کرد.

در این دیدار که عصر چهارشنبه انجام شد، رهبر معظم انقلاب، ایران و ارمنستان را همسایگان خوب و برخوردار از ارتباطات تاریخی خواندند و با تأکید بر لزوم افزایش سطح همکاری‌های اقتصادی، خاطرنشان کردند: بر خلاف میل آمریکایی‌ها، روابط ایران و ارمنستان باید مستحکم، مستمر و دوستانه باشد.

ایشان با اشاره به روابط بسیار خوب ایرانیان با هموطنان ارمنی خود و همچنین فداکاری‌های آنان در دوران دفاع مقدس، گفتند: من به منازل این شهدا در تهران سرکشی کرده‌ام، چرا که ما شهدای ارمنیِ جنگ تحمیلی را همچون شهدای مسلمان، جزو افتخارات ایران می‌دانیم.

پاشینیان نیز با ابراز خرسندی و تشکر از شرایط خوب زندگی جامعه ارمنی در ایران، خطاب به رهبر انقلاب اسلامی گفت: یقین دارم با تجربه بسیار زیاد و خوب جنابعالی و نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه، همکاری‌های دو کشور بیش از پیش توسعه خواهد یافت.

 

 

پیش از آن هم بشار الاسد، رئیس جمهور سوریه صبح دوشنبه ششم اسفندماه در سفری چند ساعته به حضور مقام معظم رهبری رسید و با ایشان دیدار و گفت‌وگو کرد. حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار، رمز پیروزی سوریه و به شکست کشاندن آمریکا و مزدوران منطقه‌ای آن را استقامت رئیس‌جمهور و مردم سوریه و پافشاری آنان بر مقاومت خواندند و با تأکید بر لزوم مراقبت در مقابل توطئه‌های آینده خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی ایران، کمک به دولت و ملت سوریه را کمک به حرکت و جریان مقاومت می‌داند و از صمیم قلب به آن افتخار می‌کند.

 

 

 

*فلسطین با قدرت خواهد ماند

«زیاد النَخّاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه نیز دهم بهمن 1397 به حضور رهبر معظم انقلاب رسیدند.

مقام معظم رهبری در این دیدار گفتند: فلسطین با قدرت خواهد ماند و به لطف الهی در آینده‌ی نه‌ چندان دور، پیروزی نهایی ملت فلسطین محقق خواهد شد.

 

 

16 شهریور ماه 1397 نیز «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه پس از برگزاری نشست سه‌جانبه سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه درباره روند صلح در سوریه با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.

 

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پوتین که جمعه شب 16 شهریور 97 صورت گرفت، فرمودند: همکاری ایران و روسیه در موضوع سوریه یک نمونه برجسته و یک تجربه بسیار خوب از همکاری دو جانبه است که به معنی واقعی کلمه، هم‌افزایی است. (بیشتر بخوانید)

 

 

به گزارش فارس، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار عصر جمعه 16 شهریور ماه رئیس جمهور ترکیه و هیأت همراه نیز مهمترین نیاز امروز دنیای اسلام را نزدیکی هرچه بیشتر کشورهای اسلامی و هم‌افزایی آنها دانستند و گفتند: اتحاد و همکاری کشورهای اسلامی قطعاً زمینه‌ساز حل مشکلات منطقه خواهد بود.

*دیدار برهم صالح با رهبر معظم انقلاب

بعد از ظهر شنبه  26 آبان 1397 نیز «برهم صالح» رئیس جمهور جدید عراق با رهبر انقلاب دیدار کرد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار رئیس جمهور عراق تاکید کردند: عراق عزیز، قوی، مستقل و پیشرفته برای ایران بسیار مفید است و ما در کنار برادران عراقی خود خواهیم بود.

برهم صالح نیز در این دیدار عنوان کرد: ما بنا داریم عراق را به یک کشور قوی در منطقه تبدیل کنیم و امید داریم بتوانیم از همکاری‌ها و ظرفیت‌های جمهوری اسلامی برای بازسازی عراق، بیش از گذشته بهره‌مند شویم. (بیشتر بخوانید)

 

 

عصر یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ «سیریسنا» رئیس‌جمهور سریلانکا و هیأت همراه به حضور رهبر انقلاب رسیدند.

رهبر انقلاب با اشاره به روابط فرهنگی و تاریخی بین دو کشور و همچنین کشورهای منطقه‌ شبه‌ قاره، سطح کنونی روابط تجاری ایران و سریلانکا را بسیار کمتر از ظرفیت‌های موجود دانستند و تأکید کردند: کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر کار و همکاری کنند، زیرا این همکاری‌ها موجب تقویت آن‌ها خواهد شد.

 

 

*دیدارهای سال 1396

در ماه پایانی سال 1396 وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه (دهم اسفند 1396) با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

در این دیدار که ظهر پنج‌شنبه انجام شد، مقام معظم رهبری با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی از سوریه در خط مقدم مبارزه با دشمنان اسلام، پیروزی را از آنِ ملت‌های مؤمن و مجاهد خواندند و با تأکید بر لزوم پافشاری بر مشترکات اسلامی، گفتند: امیدواریم همگی آن روزی را ببینیم که شما در قدس نماز جماعت می‌خوانید.

 

 

به گزارش فارس، شرکت‌کنندگان در کنفرانس اتحادیه بین‌ المجالس سازمان همکاری اسلامی که در تهران حضور داشتند نیز عصر سه‌شنبه 26 دی ماه 1396 با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

رهبر انقلاب در این دیدار با تأکید بر اینکه دنیای اسلام باید در مسائل اساسی با صراحت و با صدای بلند سخن و موضع خود را بگوید، «فلسطین» و «اتحاد دنیای اسلام» را از جمله موضوعات اساسی برشمردند و گفتند: یکی از موضوعات اصلی و بسیار مهم دنیای اسلام، «تلاش برای پیشرفت علمی» است که تجربه جمهوری اسلامی ایران نشان داد، با تلاش و با تکیه بر جوانان می‌توان رتبه علمی خود را ارتقا داد و در بخش‌های مهمی، در مرز دانش قرار گرفت.

 

 

چهارشنبه شب دهم آبان 1396 نیز «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهوری آذربایجان با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد.

مقام معظم رهبری در این دیدار با اشاره به پیوندهای عمیق دو کشور و لزوم افزایش همکاری‌ها، خاطرنشان کردند: ارتباطات نزدیک و برادرانه ایران و جمهوری آذربایجان، مخالفانی دارد که باید در مقابل وسوسه‌ها و اقدامات خرابکارانه آنها ایستادگی کرد و با اراده و انگیزه مضاعف، روابط و همکاری‌ها را در بخش‌های مختلف گسترش داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به این واقعیت مهم که اکثریت جمعیت جمهوری آذربایجان همچون ایران و عراق از پیروان مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام هستند، افزودند: باید قدر این فرصت مفید و مراسم پرشکوه عزاداری شیعیان در آذربایجان را دانست، زیرا این موارد، هویت ملت و کشور شما را تقویت می‌کند.

 الهام علی‌اف به همراه پوتین به منظور شرکت در دومین اجلاس سه جانبه روسای جمهوری ایران،  جمهوری آذربایجان و روسیه به تهران سفر کرده بود.

 

 

رهبر معظم انقلاب، عصر همان روز یعنی چهارشنبه 10 آبان 1396 «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه را به حضور پذیرفتند. 

ایشان در این دیدار، پوتین را دارای شخصیتی قوی و اهل تصمیم و عمل خواندند و افزودند: به همین علت می‌توان با روسیه به عنوان یک قدرت بزرگ درباره کارهای بزرگ و نیازمند عزم و تلاش، صحبت و همکاری منطقی کرد.

مقام معظم رهبری همچنین پیشنهاد پوتین را برای گسترش چند جانبه همکاری‌های منطقه‌ای قابل قبول خواندند.

 

 

صبح پنجشنبه چهارم آبان ماه 1396 نیز «حیدر العبادی» نخست‌وزیر سابق عراق و هیأت همراه، به حضور رهبر معظم انقلاب رسیدند. این دومین دیدار حیدر العبادی با رهبر معظم انقلاب در سال 1396 بود. (العبادی خرداد ماه 1396 نیز به حضور رهبر انقلاب رسیده بود.)

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار با حمایت از گسترش همه‌جانبه روابط تهران- بغداد در زمینه‌های مختلف، خطاب به آقای حیدر العبادی گفتند: توجه ملت‌های منطقه به موفقیت‌های عراق، نتیجه زحمات و شجاعت‌های مردم عراق، شما و دیگر مسئولان عراقی است.

در این دیدار که اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور نیز حضور داشت، نخست‌وزیر عراق با اشاره به تلاش‌های مردم و جوانان عراق برای حفظ وحدت و تمامیت ارضی این کشور، گفت: با دقت کامل، از وحدت و یکپارچگی عراق محافظت می‌کنیم و همان‌گونه که قبلاً نیز به برادرانمان در اقلیم گفته بودیم، اجازه نمی‌دهیم خطر تجزیه کشورمان را تهدید کند.

حیدر العبادی با تشکر صمیمانه از حمایت‌های ایران در مبارزه عراق با تروریست‌ها، گفت: با اشتیاق کامل برای گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران، تلاش و فعالیت می‌کنیم.

 

 

به گزارش فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه نیز عصر چهارشنبه 12 مهر 1396 با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کرد.

 

 

*به هیچ وجه به آمریکایی‌‎ها اعتماد نکنید

«حیدر العبادی» نخست‌وزیر پیشین عراق عصر سه‌شنبه سی‌ام خرداد 1396 با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد. حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار خطاب به العبادی فرمودند: به هیچ وجه به آمریکایی‌‎ها اعتماد نکنید زیرا آنها منتظر فرصت هستند تا ضربه خود را وارد کنند.

نخست وزیر عراق نیز در این دیدار به ریشه‌های تاریخی فرهنگی و اجتماعی روابط دو ملت ایران و عراق اشاره و تأکید کردند: ما به دنبال گسترش روابط با ایران در همه زمینه‌ها از جمله افزایش خدمات رسانی برای سفر زائران ایرانی به عتبات عالیات هستیم و خدمت به زوار ایرانی را افتخار خود می‌دانیم.

 

 

* دیدارهای سال 1395

رئیس جمهور آذربایجان، آخرین مقامی بود که در ماه پایانی سال 1395 با مقام معظم رهبری دیدار کرد.

«الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور آذربایجان و هیأت همراه، در نیمه اسفند 1395 (15 اسفندماه) به حضور رهبر معظم انقلاب رسیدند. 

 

 

به گزارش فارس، «استفان لوفون» نخست‌وزیر سوئد نیز در سفرش به تهران عصر شنبه 23 بهمن 1395 با مقام معظم رهبری دیدار کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سطح روابط ایران و سوئد را بسیار کمتر از ظرفیت‌های موجود ارزیابی کردند و افزودند: سوئد به‌دلیل ارتباطات طولانی با ایران، در چشم مردم ما کشوری خوش‌نام است و این خوش‌بینی ملت‌ها به یکدیگر، زمینه‌ی مناسبی برای توسعه‌ی همکاری‌ها خواهد بود.

 

 

«رمضان عبدالله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه نیز 24 آذر 1395 با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

 

 

 عصر چهارشنبه 24 آذر 1395 نیز «جوکو ویدودو» رئیس جمهوری اندونزی و هیأت همراه به حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی رسیدند.

 

 

21 آذر 1395 رئیس و اعضای اصلی ائتلاف ملی شیعیان عراق نیز با مقام معظم رهبری دیدار کردند.

 

 

«باروت پاخور» رئیس‌جمهور اسلوونی و هیأت همراه نیز عصر سه شنبه دوم آذر 1395 به حضور رهبر انقلاب رسیدند.

 

 

عصر چهارشنبه پنجم آبان 1395 نیز «سائولی نینیستوو» رئیس‌ جمهوری فنلاند با حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای دیدار کرد.

رهبر معظم انقلاب در این دیدار با اشاره به پدیده‌ تروریسم به‌عنوان یکی از مصائب دردناک جامعه‌ی بشری، کشتارهای دسته‌جمعی همچون کشتار مردم یمن را بدترین نوع تروریسم خواندند و تأکید کردند: مقابله با تروریسم نیازمند اراده‌ جدی همه‌ی کسانی است که در قدرت‌های بین‌المللی نفوذ دارند و عقلای جهان و دولت‌ها و قدرتمندان باشرف دنیا باید برای علاج این پدیده، فکر و اقدام کنند.

 

 

*خاطره سفر مقام معظم رهبری به بوسنی

«باقر عزت بگوویچ» رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین هم از دیگر مقاماتی بود که عصر سه‌شنبه چهارم آبان 1395 با رهبر انقلاب دیدار کرد.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار با یادآوری خاطره سفر به بوسنی و هرزگوین در دوره ریاست جمهوری و استقبال گرم و صمیمی مردم از ایشان و همچنین با تجلیل از شخصیت مرحوم علی عزت بگوویچ رئیس‌جمهور فقید این کشور، افزودند: دولت جمهوری اسلامی ایران برای افزایش همکاری و ارتباطات با دولت بوسنی و هرزگوین در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و هماهنگی در مجامع جهانی، آمادگی کامل دارد.

 


«نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا نیز یکم آبان 1395 به حضور رهبر معظم انقلاب رسید.

 

 

به گزارش فارس، سوم خرداد 1395 نیز «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان و «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند در دیدارهایی جداگانه به حضور رهبر معظم انقلاب رسیدند. اشرف غنی و مودی در این سفر در نشست سه جانبه‌ای با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری ایران شرکت کردند.

 

 

 

*هدیه‌ای که مودی تقدیم رهبر انقلاب کرد

نخست‌وزیر هند در این سفر یک نسخه نایاب قرآن کریم منسوب به امام علی (ع) که به قرن هفتم باز می‌گردد که در کتابخانه «رام پور رضا» و در اختیار وزارت فرهنگ هند بوده است را تقدیم رهبر معظم انقلاب کرد.

*دیدار رئیس جمهور پیشین کره جنوبی با رهبر انقلاب

خانم «پارک گئون هی» رئیس جمهور پیشین کره‌ جنوبی هم از دیگر مقامات خارجی بود که  عصر دوشنبه 13 اردیبهشت 1395 با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد.

رهبر انقلاب در این دیدار با اشاره به نگاه مثبت جمهوری اسلامی ایران به افزایش همکاری با کشورهای آسیایی، «ارتباطات مستمر و پایدار میان ایران و کره‌جنوبی» را برای هر دو کشور مفید خواندند و تأکید کردند: تفاهم‌ها و قراردادها بین دو کشور باید به‌گونه‌ای منعقد شوند که عوارض خارجی و تحریم‌ها بر روی آنها اثر منفی نگذارد، زیرا شایسته نیست که روابط کشورهایی همچون ایران و کره جنوبی، تحت تأثیر و اراده آمریکا باشد.

 

 

رمضان عبدالله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه نیز عصر یکشنبه 12 اردیبهشت 1395 با مقام معظم رهبری دیدار کردند.

رمضان عبدالله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین در این دیدار ضمن تشکر از حمایت‌ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال موضوع فلسطین، گزارشی از آخرین تحولات نوار غزه و کرانه باختری بیان کرد و گفت: مردم غزه با وجود ادامه محاصره و سخت‌تر شدن شرایط، همچنان ثابت‌قدم و استوار ایستاده‌اند و در کرانه باختری نیز با وجود سرکوب شدید و گسترده‌ی رژیم صهیونیستی، شعله‌های انتفاضه با همت و اراده‌ی نسل جدید جوانان فلسطینی سر برآورده است.

 

 

به گزارش فارس، «جاکوب زوما»رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی در سفرش به تهران عصر یکشنبه پنجم اردیبهشت 1395 با رهبر انقلاب دیدار کرد. جاکوب زوما در این دیدار با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم کشورش در مبارزه با رژیم آپارتاید، گفت: مردم آفریقای جنوبی هیچگاه این حمایت‌ها را فراموش نخواهند کرد و سفر ماندلا به ایران نیز در قدردانی عملی از همین حمایت‌ها بود.

 

 

«متئو رنتزی» نخست‌وزیر پیشین ایتالیا هم عصر سه‌شنبه 24 فروردین 1395 به حضور رهبر معظم انقلاب رسید و با ایشان دیدار کرد. 

 

 

«نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور سابق قزاقستان هم عصر دوشنبه 23 فروردین 1395 در سفر به تهران با حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای دیدار و گفت‌وگو کرد. 

رهبر انقلاب در این دیدار با اشاره به همکاری‌های قزاقستان با ایران در مجامع بین‌المللی تأکید کردند: با وجود «دین، تاریخ و فرهنگ مشترک» و «ظرفیت‌های فراوان دو کشور»، روابط تجاری و اقتصادی در سطح نازلی قرار دارد و ما از افزایش همکاری‌ها در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری، حمل و نقل و همچنین همکاری در موضوع رژیم حقوقی حوزه دریایی مشترک استقبال می‌کنیم.
در این دیدار که روحانی رئیس جمهور نیز حضور داشت، «نورسلطان نظربایف» ایران را همسایه‌ای بزرگ، قدرتمند و قابل اعتماد و اتکا خواند. 

 

 

*دیدارهای سال 1394

به گزارش فارس، در آخرین روزهای پایانی سال 1394 (25 اسفند ماه) رهبر معظم انقلاب «ترانگ تان سانگ» رئیس جمهوری ویتنام را به حضور پذیرفتند. ایشان در این دیدار به زمینه‌های متنوع اقتصادی، فنی، تجاری و فرهنگی در گسترش روابط دو کشور اشاره و خاطرنشان کردند: شجاعت و مقاومت ملت ویتنام و شخصیت‌های برجسته‌ی آن نظیر «هوشی مینه» و «ژنرال جیاپ» در مقابل تجاوزگری بیگانگان، موجب شده است که ملت شما در چشم ملت ایران، محترم و معتبر باشد و این تکریم و همدلی، زمینه‌ بسیار مناسبی برای افزایش همکاری‌ها است.

 


«یوهان اشنایدر آمان» رئیس جمهوری سوئیس نیز عصر شنبه هشتم اسفند 1394 به حضور مقام معظم رهبری رسید.

مقام معظم رهبری در این دیدار با اشاره به تجربه‌های مردم ایران از جنگ‌افروزی برخی دولت‌های اروپایی از جمله در تحویل موشک‌ها و جنگنده‌های اروپایی به رژیم صدام در جریان جنگ تحمیلی علیه کشورمان، خاطرنشان کردند: این رفتار موجب ایجاد سابقه‌ ذهنی منفی در مردم ما شد، اما چنین ذهنیتی در ایران نسبت به سوئیس وجود ندارد.

 

 

«الهام علی‌اف» رئیس جمهوری آذربایجان هم چهارم اسفند 1394 با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد.

 

 

«جان درامانی ماهاما» رئیس جمهوری غنا هم در سفرش به تهران 25 بهمن 1394 به حضور رهبر انقلاب رسید.

 

 

به گزارش فارس، عصر 19 بهمن 1394 نیز «آلکسیس سیپراس» نخست‌وزیر یونان با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد.

 نخست‌وزیر یونان در این دیدار خطاب به رهبر انقلاب گفت: شما رهبر مردم بزرگ و پرافتخاری هستید که نقشی تعیین‌کننده در تاریخ و در دفاع از آرمان‌ها و استقلالشان ایفا کرده‌اند.

 

 

*دیدار رئیس جمهور خلق چین با رهبر معظم انقلاب

«شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین  نیز عصر شنبه سوم بهمن 1394 با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار و گفت‌وگو کرد. رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار سخنان رئیس‌جمهور چین مبنی بر لزوم احیای «جاده‌ی ابریشم» و گسترش همکاری‌های کشورهای واقع در این مسیر را ایده‌ای کاملاً منطقی و قابل قبول خواندند.

 

 

«عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان هم از دیگر مقاماتی بود که 15 دی ماه 1394 با مقام معظم رهبری دیدار کرد.

 

 

 «ویکتور اوربان» نخست‌وزیر مجارستان هم صبح سه‌شنبه 10 آذر 1394 با حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای دیدار کرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار، سطح پایین روابط اقتصادی و غیر اقتصادی ایران و مجارستان را نامناسب ارزیابی کردند و افزودند: ملت ایران از مجارستان هیچ خاطره ناخوشایندی ندارد و با توجه به هیأت همراه شما که از تراز خوبی برخوردار است امیدواریم با وجود اراده، این سفر مقدمه‌ای برای افزایش همکاری‌ها شود.

 

 

*جنابعالی را پدر و راهنمای همه انقلاب‌های مستقل می‌دانیم

سوم آذر ماه 1394 «او مورالس» رئیس جمهور بولیوی با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد. رئیس جمهور بولیوی خطاب به رهبرانقلاب گفت: جنابعالی را پدر و راهنمای همه انقلاب‌های مستقل می‌دانیم.

 

 

«فؤاد معصوم» رئیس‌ جمهور سابق عراق هم به همراه هیأت همراهش سوم آذر 1394 به دیدار مقام معظم رهبری رفت.

 

 

به گزارش فارس، «عبدالمالک سلال» نخست‌وزیر پیشین الجزایر که برای شرکت در نشست کشورهای صادرکننده گاز به ایران سفر کرده بود نیز دیگر مقامی بود که پیش از ظهر سه‌شنبه سوم آذر 1394 با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد.

رهبر انقلاب در این دیدار با اشاره به نزدیکی دیدگاه‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و الجزایر در بسیاری از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفتند: علاوه بر نزدیکی دیدگاه‌های سیاسی، همواره ملت ایران دیدگاه مثبتی به کشور و مردم الجزایر داشته است و این موضوع هم به دلیل مجاهدت‌های مردم الجزایر بر ضد استعمار، در دوران انقلاب الجزایر است.

 

 

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز که برای شرکت در نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز به تهران سفر کرده بود، دوم آذر 1394 به حضور رهبر معظم انقلاب رسید و با ایشان دیدار و گفت‌وگو کرد. 

پوتین در این دیدار یکی از قدیمی‌ترین نسخه‌های خطی قرآن کریم را که در موزه آرمیتاژ شهر سن‌پترزبورگ نگهداری می‌شد، به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تقدیم کرد.

 

 

«محمد بوهاری» رئیس‌جمهور نیجریه نیز که برای شرکت در نشست کشورهای صادرکننده گاز به تهران سفر کرده بود، پیش از ظهر دوشنبه دوم آذر 1394 با رهبر انقلاب دیدار کرد. 

 

 

*مادورو: درس‌های زیادی از شما آموخته‌ام

 «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا نیز صبح دوشنبه دوم آذر ماه 1394 نیز به حضور رهبر انقلاب رسید.  مادورو در این دیدار با اشاره به احترام و علاقه فراوان هوگو چاوز رئیس‌جمهور فقید ونزوئلا به ایران و رهبر انقلاب اسلامی افزود: من نیز درس‌های زیادی از ملاقات با شما آموخته‌ام و سخنان و توصیه‌های شما تاثیر زیادی در من داشته است.

 

 

*ایران و ترکمنستان همسایگانی همچون دو خویشاوند

عصر یکشنبه اول آذر 1394 نیز  «قربان‌قلی بردی محمد اف» رئیس‌جمهوری ترکمنستان با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد.

مقام معظم رهبری در این دیدار، دو ملت ایران و ترکمنستان را همسایگانی همچون دو خویشاوند توصیف کردند و با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های فراوان در جهت توسعه همکاری‌ها افزودند: لازم است که با جدیت در جهت اجرای توافقات صورت گرفته گام‌های مؤثر و عملی برداشته شود.

 

 

به گزارش فارس، «هاینس فیشر» رئیس‌ جمهور پیشین اتریش و هیأت همراه نیز در سفر به تهران سه‌شنبه 17 شهریور 1394 با رهبر انقلاب دیدار کردند. 

رهبر معظم انقلاب در این دیدار با اشاره به دشمنی دولت آمریکا با انقلاب اسلامی به دلیل از دست دادن منافع خود در ایران، دنباله‌روی برخی کشورهای اروپایی از سیاست‌های خصمانه آمریکا در قبال ایران را غیر منطقی خواندند.

 

 

«آلماس بیگ آتامبایف» رئیس جمهور پیشین قرقیزستان نیز شنبه 14 شهریور ماه 1394 با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد. رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند: تنها راه دفع شر قدرت‌های سلطه‌گر، ایستادگی و تقویت ارتباطات کشورهای اسلامی است.

 

 

«حیدر العبادی» نخست‌وزیر سابق عراق هم 27 خرداد 1394 به حضور رهبر معظم انقلاب رسید.

 

 

«فواد معصوم» رئیس جمهور سابق عراق نیز 23 اردیبهشت 1394 با حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر انقلاب دیدار کرد.

 

 

*تهران خانه برادران افغانستانی

 «اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان نیز عصر یکشنبه 30 فروردین 1394 با مقام معظم رهبری دیدار کرد. رهبر انقلاب در این دیدار تهران را خانه برادران افغانستانی خواندند و با اشاره به ارتباطات و دوستی‌های پایدار و قدیمی با دولت همسایه، اظهار امیدواری کردند روز به روز موفقیت‌ها و توانایی‌های داخلی دولت و ملت افغانستان افزایش یابد.

 

 

به گزارش فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه نیز عصر سه‌شنبه 18 فروردین 1394 با رهبر انقلاب دیدار کرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار با اشاره به منافع و مصالح مشترک ایران و ترکیه از تقویت روابط، خاطرنشان کردند: قدرت هر یک از کشورهای مسلمان در دنیای اسلام، در واقع قدرت امت اسلامی است و سیاست کلی جمهوری اسلامی ایران این است که کشورهای اسلامی یکدیگر را تقویت و از تضعیف هم خودداری کنند و تقویت روابط ایران و ترکیه نیز به تحقق همین هدف کمک می‌کند.

 

 

 

منبع: الف

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دکترین انتظار فرج امید به آینده است/سربازان گمنام امام زمان(عج) مدافعان بیدار و بی ادعای امنیت کشور هستند

آیین عبادی _ سیاسی نماز جمعه ظهر امروز با حضور پرشور اقشار مختلف جامعه در شهر کرمانشاه و شهرستان‌های استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصاد ، ائمه جمعه استان کرمانشاه در خطبه‌های امروز نیز پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی به موضوعاتی همچون اشاره کردند که در ادامه مشروح خطبه‌ها را با هم می‌خوانیم:

 

دکترین انتظار فرج امید به آینده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، آیت الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه با بیان اینکه همه ادیان منتظر یک منجی هستند، اظهار داشت: از آنجا که هر عملی عکس العملی دارد این عالم نسبت به آنان که در مسیر ظلم و ستم قرار دارند و سیاست‌های آنان بر این مبنا بنا نهاده شده عکس العملی دارد.

به گفته آیت الله علما این مشعل هدایت، مقاومت و ایستادگی و شکننده ظلم و ستم و فساد و تجاوز و تعدی بالاخره روزی بساط ظلم و ستم را برمی چیند بر همین مبناست که امیر المومنین علی علیه السلام فرمود یک اسوه باشید.

آیت الله مصطفی علما با بیان اینکه باید خودمان زمینه‌ساز ظهور باشیم که در این میان نیز آیات و روایات زیادی نقل شده خاطرنشان کرد: باید عمل و کار ما، سبک زندگی و آینده نگری و سیاست ما همگی دلیلی بر منتظر بودن ما باشد.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه کسی که چنین سطحی از آمادگی دارد مانند آن است که در اتاق تصمیم گیری امام زمان نشسته باشد.

وی افزود: از سوی دیگر باید گفت کسی که منتظر فرج است مثل این است که در خدمت رسول خدا باشد و در رکاب ایشان از حریم اسلام و دین دفاع می‌کند.

آیت الله علما با بیان اینکه فلسفه ظهور حضرت حجت (ع) تحقق عدالت و قسط است و عمل ما نیز باید حکایت از این معنا داشته باشد گفت: یکی از اهداف اساسی انقلاب اسلامی این است که ما زمینه ساز ظهور باشیم و به همین گونه رفتار و عمل کنیم.

آیت الله علما سیل اخیر را امتحان خوبی دانست که در آن ارتش، سپاه و نیروهای بسیجی و انتظامی حضور داشتند و با آمادگی کامل به مردم خدمات‌رسانی کردند.

وی با بیان اینکه نیمه شعبان به معنای عید امید است افزود: در گام دوم انقلاب و بیانات مقام معظم رهبری ۳۵ مرتبه به جوانان اشاره شد که باید به آینده امیدوار باشند زیرا آنان امید آینده هستند و مسئولیت‌های آینده متوجه آنان است.

آیت الله علما گفت: اینکه مقام معظم رهبری سال را به نام رونق تولید نامگذاری کرده یعنی باید به آینده امید داشته باشیم در واقع دکترین انتظار فرج نیز امید به آینده است بنابراین همه باید در راستای رونق تولید تلاش کنیم و با فساد و سوداگری مقابله کنیم.

وی با تاکید بر اینکه نیمه شعبان یعنی مقابله با فساد، سوداگری و خروج دولت از تصدی گری خاطرنشان کرد: دولت باید با حساب و کتاب و با دقت و اصلاح اصل ۴۴ قانون اساسی، برون سپاری کند و این برون سپاری به صورت واقعی و نه صوری باشد.

آیت الله علما گفت: همچنین باید نسبت به اصلاح نظام بانکی که از تأکیدات مقام معظم رهبری و به نفع مردم است، اقدام شود اینها به معنای عید نیمه شعبان است و سبب محکم شدن آینده و قوی بودن نظام و اسلام خواهد شد.

آیت الله علما با بیان اینکه باید با همسایه‌ها هم ارتباط داشته باشیم و با آنها معامله کنیم گفت: اینها همه نویدبخش امید و معنای واقعی عید نیمه شعبان است در این میان نیز امیرالمومنین همیشه به امید به آینده تاکید داشتند البته در همه ی مذاهب هم به این معنا توجه می‌شود.

وی با اشاره به بیانات امیرالمومنین برای دعوت همگان به تقوا و با تاکید بر اینکه همه برای بندگی و اطاعت از خداوند خلق شده‌اند عنوان کرد: روز یکم اردیبهشت با نیمه شعبان به عنوان سالروز ولایت حضرت مهدی و روز جهانی مستضعفین مصادف شده است.

آیت الله علما با یادآوری شعار امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه شرق و غرب می میرد اما حمایت از مستضعفین نمیمیرد گفت: در همان سال سه میلیون نفر مقابل کاخ سفید شعار حمایت از امام راحل را سر دادند.

وی افزود: این روز روز جهانی مستضعفین و روز سربازان گمنام امام زمان است افرادی که خدمات ارزنده را به کشور ارائه کردند و در کشور رکن اساسی هستند اما جز دعا کاری برای آنان نمی‌توانیم بکنیم اینها از روز اول انقلاب تا امروز حق بزرگی بر گردن نظام دارند همچنین این روز سالروز بزرگداشت سعدی شاعر حکیم است.

آیت الله علما با بیان اینکه روز دوم اردیبهشت سالروز تشکیل سپاه به فرمان امام راحل در سال ۵۸ بوده گفت: از همان روز سپاه مورد بغض و کینه دشمنان بود چون سپاه از متن انقلاب برخاسته البته ارتش هم از قبل بوده و بنیان گذار انقلاب هم با تمام وجود از ارتش حمایت کردند.

آیت الله علما با بیان اینکه سپاه یک سازمان نیست بلکه در هر جایی که لازم باشد حضور یافته عنوان کرد: خدمات سپاه محدود به دوران جنگ نیست در سایر ایام از جمله در بحران سیل و زلزله نیز خدمات ارزنده‌ای به نظام و انقلاب اسلامی ارائه کرده است.

وی با اشاره به سالروز تأسیس انقلاب فرهنگی در سال ۵۹ و آغاز تأسیس رادیو در سال ۱۳۱۹ در روز دوم اردیبهشت افزود: روز پنجم اردیبهشت ماه آغاز هفته کار و کارگر است؛ کارگران سهم بسزایی در این کشور دارند و خدمات بسیار ارزنده‌ای را چه در دوران جنگ و چه بعد از جنگ داشته‌اند همچنین روز پنجم اردیبهشت سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در طبس است.

آیت الله علما با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مسابقات قرآن و دیدار با سران ارتش بیان کرد: معظم له با پرسش از دنیای اسلام مبنی بر اینکه امت اسلامی بر سر دوراهی عمل به قرآن یا کرنش در برابر مستکبرین قرار دارد که شما قضاوت کنید باید تابع خدا و رسول باشیم یا کفار؟ باید بعثت رسول خدا را بپذیریم یا تسلیم در برابر مستکبرین.

وی افزود: به فرموده رهبر انقلاب اگر بخواهیم راه خدا را در پیش گیریم خالی از خطر نیست باید در این راه جانفشانی کرد و فشارهای اقتصادی و محاصره اقتصادی را تحمل کرد مانند هر آنچه که به رسول اکرم تحمیل کردند بر ما هم تحمیل شد.

آیت الله علما با تاکید بر اینکه رهبر انقلاب تمسک به قرآن را مایه عزت و قدرت مسلمین دانست گفت: ایشان برادران سپاه و ارتش را ید واحده ای برای دفاع از اسلام دانستند و فرمودند هر کاری که دشمن را عصبانی می‌کند درست است.

به گفته آیت الله علما معظم له اشاره‌ای به امداد رسانی به سیل زدگان داشتند که در آن ارتش و سپاه همه اسباب و ابزاری که داشتند برای خدمت به مردم پای کار آوردند که البته اینها یک نمونه از زنده بودن عید نیمه شعبان است.


در گام دوم انقلاب اسلامى آنچه که باید محقق شود مرحله دولت‌سازى و جامعه‌سازى است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از اسلام آباد خبر،  حجت الاسلام محمدطه مهری امام جمعه اسلام آبادغرب با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللى قرآن کریم گفت: امت اسلامى اکنون بر سر دوراهى عمل کردن به قرآن و یا ایستادن در برابر تعالیم قرآنى قرار دارد. راهى که امت را به تبعیت از قرآن دعوت مى‌کند همانند دوران بعثت حضرت رسول اعظم(ص) راهى خالى از خطر و بدون سختى نیست. براى عمل به دستورات قرآن، باید در برابر طواغیت ایستاد، باید جانفشانى کرد، باید سختى کشید و باید فشار اقتصادى و محاصره همه‌جانبه و... را پشت سر گذاشت. نتیجه پیمودن این مسیر پیروزى است. اما راه دوم، راهى است که در ظاهر دعوت به عافیت و سلامت مى‌کند. اما این عافیت و سلامت دروغین است. این‌راه در دنیا و آخرت به‌سوى جهنم ختم مى‌شود.

وی افزود: هزینه‌هاى سازش و کرنش در برابر دشمنان دین و ایستادن در برابر تعالیم قرآن کریم کم نیست؛ حتى کمتر از هزینه‌هاى مقاومت در برابر استکبار نیز نیست. چراکه مستکبران به کمتر از ذلت زیردستان و تابعان خود راضى‌شوند. ازاین‌روست که نوکران مستکبران در جهان اسلام نیز روز خوش ندارند و رویى به‌سوى موفقیت و سعادت و نخواهند داشت.

امام جمعه شهرستان بیان داشت:  امت اسلامى در برابر دو الگو قرار گرفته است و بر سر یک دوراهى است. الگوى اول؛ تبعیت از منش و روشى است که ملت ایران با انقلاب عظیم خود به ظهور رسانده است. الگویى مبتنى بر مجاهدت در راه سعادت و تلاش براى رسیدن به قله‌هاى ایمانى و کسب سعادت دنیوى و اخروى و الگوى دوم؛ الگو برخى کشورهاى وابسته منطقه و رژیم‌هاى منحوس متکى به غرب مانند آل سعود است که خلاف منطق قرآن عمل مى‌کنند و با طاغوت همدست مى‌شوند و به کشتار مسلمانان دعوت مى‌کنند.

وی تصریح کرد:  بسیارى از کج‌روى‌ها، بدفهمى‌ها، ناامیدى‌ها، خیانت‌ها، دشمنى‌ها و تسلیم شدن در برابر طواغیت، به‌علت دورى از قرآن، و معنویت و معرفت ناشى از آن است.  برخى سران کشورهاى اسلامى به دستورات قرآنى عمل نمى‌کنند و به‌جاى آن‌که «اشداءُ على الکفار» باشند، نوکر و دنباله‌رو آمریکا و صهیونیست‌ها هستند و به‌جاى «رحماءُ بَینَهُم»، زمینه‌ساز اختلاف‌ها و جنگ‌ها همچون جنگ سوریه، یمن و کشتار مردم مسلمان شده‌اند.

حجت الاسلام مهری به مناسبت نیمه شعبان  ولادت باسعادت منجی عالم بشریت  امام زمان عج وروز سربازان گمنامامام زمان گفت: میلاد با سعادت منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) و روز سربازان گمنام آن حضرت فرصت مناسبی است تا از خدمات سربازان گمنام امام زمان و مجاهدت‌های خاموش وتلاش‌های بی‌وقفه  آنهادر پایگاه عظیم مبارزه و جها د و خدمات آن عزیزان در تأمین امنیت کشور تقدیر و تشکر ‌نمائیم. این عید بزرگ فرصت مغتنمی است تا یادی از فداکاری ها، ایثار و شهامت مردانی کنیم که به دور از هیاهوهای رسانه ای و تبلیغاتی، عاشقانه، افتخار سربازی گمنام و با اخلاص امام زمان(عج) را دارند.

امام جمعه شهرستان بیان داشت: حوزه امنیتی کشور با تغییر دولت‌ها و تغییر جریانات سیاسی تغییر نخواهد کرد؛ سربازان گمنام امام زمان(عج) متعلق به اصل نظام هستند نه گروه‌های سیاسی/ با تلاش نیروهای وزارت اطلاعات امروز ما دارای قوی‌ترین سیستم امنیتی منطقه وجهان هستیم.

وی با اشاره به دوم اردیبهشت سال ۱۳۵۸ در روز شمار تاریخ انقلاب اسلامى که مصادف است با سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامى به فرمان حضرت امام خمینى(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامى بیان داشت: ضرورت مقابله با اقدامات براندازانه قدرت‌هاى سلطه و گروهک‌ها و جریان‌هاى ضد انقلاب که از همان روزهاى آغازین پیروزى انقلاب اسلامى، تحرکات خود را براى تجزیه ایران و براندازى نظام نوپاى جمهورى اسلامى آغاز کرده بودند، سبب شد که تشکیل نهاد سپاه پاسدران انقلاب اسلامى در دستور کار رهبرى وشوراى انقلاب وحتى دولت موقت قرار گیرد- قابلیت‌ها وکارآمدى سپاه در حفظ انقلاب ودستاوردهاى آن و ایثار، فداکارى و رشادت پاسداران براى تحقق آرمان‌هاى انقلاب سبب گردید

وی عنوان کرد :اکنون که انقلاب اسلامى بعد از چهل سال عمر با برکت خود وارد گام دوم خود شده است، تهدیدات اخیر دشمنان علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامى به‌ویژه تلاش کاخ سفید در قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌هاى تروریستى، اهمیت نقش سپاه در خنثى‌سازى تهدیدات دشمنان در شرایط کنونى علیه نظام اسلامى را بیش از پیش روشن مى‌کند.

امام جمعه شهرستان بیان داشت:  امروز با توجه با عملکرد ۴۰ ساله سپاه از دفع خطر گروه‌هاى تجزیه‌طلب سال‌هاى اولیه پیروزى انقلاب اسلامى گرفته تا مدیریت ۸ ساله جنگ تحمیلى تا سازندگى کشور با تمام توان و ارتقاء توان نظامى بازدارنده و حضور در میان مردم زلزله زده و سیل زده کشور و آرامش دهنده آلام آن‌ها، دیگر بر کسى پوشیده نیست که سپاه فراتر از یک نهاد انقلابى عمل کرده است و در واقع، مصداق این سخن امام راحل قرار گرفته که «اگر سپاه نبود، کسشور هم نبود.

حجت الاسلام محمدطه مهری امام جمعه اسلام آبادغرب به مناسبت 5 اردیبهشت؛ آغاز هفته «کار و کارگر» اظهار کرد:کارگر ایرانى محور اصلى تحقق شعار رونق تولید هم‌ترین ارکان‌هاى پیشرفت هر کشور، «کارگران» هستند که با تلاش و کوشش خود چرخ‌هاى تولید کشور را در صنایع مختلف به حرکت در مى‌آورند. به‌همین‌دلیل جایگاه این قشر زحمتکش از جامعه همواره ستودنى و حائز اهمیت است؛ جایگاهى که در فرهنگ و آموزه‌هاى دینى نیز از سوى اولیاى دین به آن توجه خاص شده و به تبع آن، نظام اسلامى و رهبر فقید آن حضرت امام خمینى(ره) بر بزرگداشت و پاسداشت آن توجه داشته و آن‌را ارج نهاده‌اند. حضرت امام خمینى(ره) درباره جایگاه قشر کارگر در نظام اسلامى مى‌فرمایند: «دو قشر از ملت ستون فقرات کشور و انقلابند. یک قشر، قشر کارگر که با مجاهدات پیگیر خود، قبل از انقلاب با اعتصابات دامنه دار خود انقلاب را به پیروزى رساندند و بعد از انقلاب هم آن‌ها هستند که با کوشش خود و جهاد خود در راه اسلام این انقلاب را به پیش مى‌برند و من امیدوارم که کوشش آن‌ها در پیشگاه مقدس خداى تبارک و تعالى مقبول باشد و سرفراز باشند.

وی عنوان کرد: در گام دوم انقلاب اسلامى آنچه که باید محقق شود، مرحله دولت‌سازى و جامعه‌سازى است. آنچه که موتور محرک و پیشران این حرکت است، نیروى انسانى ترببت شده است، که محور اصلى آن، عنصر بى‌بدیل «جوان» است که تربیت یافته مسجد هستند. کارگزاران و فعالان مساجد به‌ویژه امامان محترم جماعات و نهادهاى دست اندرکار امر مسجد باید با ایده پردازى‌هاى هوشمندانه و طراحى‌هاى آینده نگرانه و اقدامات سازنده، سهم مساجد را در گفتمان‌سازى، ادبیات پردازى در عرصه‌هاى هفتگانه تعریف کنند. عرصه معنویت و اخلاق و سبک زندگى به‌عنوان دو عرصه‌ى محورى باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

 

سربازان گمنام امام زمان(عج) مدافعان بیدار و بی ادعای امنیت کشور هستند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بااشاره به دیدگاههای مختلف پیرامون پایان تاریخ و چشم انداز نهایت تمدن بشری اظهارداشت : جهان عرب امروز مدعی فرارسیدن پایان تاریخ است و لیبرال دموکراسی را بعنوان غایت نهایی و آمال متعالی تحقق یافته انسان غربی معرفی می کند.

وی بابیان اینکه این موضوع در ادبیات دینی و آموزه های اسلامی ما در ذیل مبحث مهدویت مورد بررسی قرارگرفته است ادامه داد: رهبر معظم انقلاب الگویی را تحت عنوان مراحل پنجگانه تحقق تمدن اسلامی مطرح فرمودند که به نحوی می تواند الگویی برای تفهیم مهدویت و ترسیم آینده جهان مبتنی بر جهان بینی توحیدی و تبیین جایگاه نظام اسلامی و ملت ایران در این فرآیند باشد.

امام جمعه شهرستان تصریح کرد : فرایند دستیابی به تمدن اسلامی بر اساس دیدگاه رهبری شامل وقوع انقلاب اسلامی، تشکیل نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه و کشور اسلامی و ایجاد تمدن اسلامی می شود که اکنون ما در دوران ایجاد دولت اسلامی قرار داریم.

فاطمی نسب ادامه داد: بدون شک رسیدن به مرحله ایجاد تمدن اسلامی رسیدن به زمان ظهوری است که مقدمات آن فراهم گردیده و در آن شرایط امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف پرچم هدایت تمدن اسلامی را بر عهده خواهد گرفت.

وی بابیان اینکه جوانان بعنوان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب مقدمه سازان ظهور هستند اذعان داشت : جوانان در صف اول زمینه سازان ظهور هستند همانگونه که در متن بیانیه گام دوم به صراحت سخن از ورود به دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی شده است.

ایشان ظهور را نه یک حادثه بلکه یک فرآیند دانست و اظهارداشت : در بعضی از نگاه های انحرافی ظهور اتفاقی است که یکباره محقق خواهد شد و حاصل آن گسترش عدالت در جهان است رخدادی که بیرون از اراده آدمی شکل می‌گیرد اما حقیقت این است که ظهور یک اتفاق نیست بلکه فرآیندی است که برای تحقق گام به گام آن باید تلاش شود اگر منتظر آن به وظیفه خود عمل نکنند و برای تحقق ظهور تلاش نکنند بدون شک فرج و ظهور اتفاق نخواهد افتاد لذا اعتقاد به معنویت، آرمانی همراه با عمل می باشد.

خطیب جمعه شهرستان درادامه به مناسبتهای پیش رو اشاره کرد وبابیان اینکه نیمه شعبان ولادت منجی عالم بشریت و روز سربازان گمنام امام زمان (عج) است اظهارداشت : خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند "ما اراده کرده ایم که مستضعفان منت نهاده و آنها را پیشوایان و وارثان زمین قرار دهیم" این آیه شریفه به صراحت از امامت و حکمرانی مستضعفان و پابرهنگان در عصر ظهور امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و پیشوای مستضعفان سخن می‌گوید و پایان ستم و سلطه استکبار را نوید می دهد امروز یکی از شعارهای اصلی و اولیه انقلاب اسلامی حمایت از مستضعفان است.

وی ادامه داد : در عصر حاضر و در این اوضاع نابسامان امنیتی در مناطق مختلف جهان اگر کشور ما همچنان از گزند و حیله های شیطانی و شوم دشمنان اسلامی مصون مانده است باید به صراحت گفت که همه ما این نعمت بزرگ را مدیون و وامدار افرادی هستیم که مدال افتخار سربازی گمنام امام زمان(عج) را برسینه آویخته اند واین نام برای این مدافعان همواره بیدار و بی ادعا بسیار زیبنده می باشد.

ایشان ۲ اردیبهشت را سالروز تشکیل سپاه پاسداران را از دیگر مناسبتهای پیش رو دانست و گفت : قابلیت و کارآمدی سپاه پاسداران در حفظ انقلاب و دستاوردهای آن، ایثار ،فداکاری و رشادت پاسداران برای تحقق آرمان‌های انقلاب سبب شد که بنیانگذار انقلاب اسلامی پس از گذشت دو سال از تشکیل آن فرمودند که "اگر سپاه نبود کشور هم نبود."

 

انتهای پیام/

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

نوبخت: افزایش 400 هزار تومانی حقوق باید از این ماه برای همه کارکنان و بازنشستگان محسوب شود

محمد کاظم تارتار برنده 100 میلیونی مسابقه برنده باش ۳۰ فروردین ۹۸ کیست؟

منبع این خبر، وبسایت www.alef.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۱۶۴۳۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نامه رهبر کره شمالی به پوتین
 • پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائی درباره «خرج کردن یارانه فرزندان»
 • رئیس‌جمهور: پاسخ رهبر انقلاب در مورد شیوه برداشت از صندوق توسعه دقیق و مؤثر بود/ شب سیل پلدختر تا صبح چند بار از خواب بیدار شدم/ بعد از تلفن استاندار کمی قرآن خواندم و دعا کردم
 • پیشنهاد نماینده ولی‌فقیه در لرستان به رئیس جمهور برای حل سریع مشکل سیل‌زدگان
 • استاندار خراسان رضوی: دولت به خوبی بحران مالی را مدیریت کرد
 • گزارش تسنیم از سفر منطقه‌ای ظریف|حرکت پرشتاب قطار دیپلماسی ایران در مسیر تهران-آنکارا-دمشق
 • سیاست های ارتش بر اساس منویات مقام معظم رهبری است
 • درخواست رهبر کره شمالی از پوتین
 • نامه رهبر کره‌شمالی به پوتین برای توسعه همکاری
 • مهمترین مسئله کشور جبران خسارات سیل است
 • رهبر معظم انقلاب حامی انتخاب و رأی مردم است
 • رهبر معظم انقلاب حامی انتخاب و رای مردم است
 • لرستان| اجرای رهنمودهای ۵ گانه مقام معظم رهبری خسارات سیل را جبران می‌کند
 • مهمترین مسئله کشور جبران خسارات بحران سیل است
 • انتصابات جدید در وزارت امور خارجه/ هشدار متفاوت ظریف به اروپا
 • دیدار وزیر دفاع قطر با مقامات اردن
 • ۳۲۰۰ ناشر با ۴۴۰ هزار عنوان کتاب به نمایشگاه کتاب می‌آیند/تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «در کمین گل سرخ» رونمایی شد
 • تصویری از شناسنامه قدیمی رهبر انقلاب +عکس
 • صفحه انگلیسی رهبر معظم انقلاب در اینستاگرام، رفع انسداد شد