تقی دریکوند، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان لرستان‌ در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، اظهار کرد: هر ساله برگزیدگان مسابقات قرآنی و فعالان قرآنی کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار خواهند کرد که در این راستا امسال ۲۰ نفر از فعالان قرآنی استان لرستان طی روزهای آینده با مقام معظم رهبری دیدار خواهند کرد.
وی با ذکر این مطلب که سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن‌ کریم در پنج بخش بزرگسالان، دانش‌آموزی، طلاب، روشندلان و بانوان از تاریخ ۲۱ فروردین‌ماه در مصلی تهران آغاز شده و تا ۲۵ فروردین‌ماه ادامه دارد، گفت: اختتامیه سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی در ۲۵ فروردین‌ماه ساعت ۱۷ عصر به‌صورت زنده از شبکه قرآن برگزار می‌شود.
دریکوند با بیان اینکه پس از اتمام مسابقات متسابقین کشورهای مختلف به دیدار رهبری مشرف خواهند شد، ادامه داد: از استان لرستان ۲۰ نفر از نخبگان و فعالان قرآنی نیز به دیدار رهبر معظم انقلاب مشرف خواهند شد.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان لرستان گفت: این دیدار در روز دوشنبه، ۲۶ فروردین‌ماه خواهد بود و افراد اعزامی از لرستان نفرات برتر مسابقات استانی اوقاف و تعدادی از فعالان قرآنی استان هستند.

انتهای پیام

منبع: ایکنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بیانیه گام دوم انقلاب باید مستندسازی شود / مسئولین باید به منتقدانشان میدان دهند

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی شبکه رادیویی تهران، آیت الله سید احمد خاتمی درباره بیانیه گام دوم انقلاب می گوید: بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری صادر شد از جمله بیانیه های متنی است، اصطلاح متنی مقصود ما بیانیه هایی است که باید شرح داده شود، توضیح داده شود. بنده معتقدم این بیانیه باید مستندسازی شود. مقام معظم رهبری هم گذشته انقلاب هم حال و هم آینده انقلاب را با بیانی بسیار موجز و پر محتوا تشریح کردند. اگر سیمای جمهوری اسلامی به سمت این مستندسازی برود بسیار قابل توجه خواهد بود. اما مطلب دوم این بیانیه باید به عنوان سند بالادستی نظام و در قانون گذاری در برنامه ریزی ها مورد توجه باشد.

میوه ای که با عمل به این بیانیه برداشت خواهیم کرد تثبیت و تحکیم بیشتر نظام اسلامی است. به شکرانه خداوند نظام ما نظام جا افتاده و تثبیت شده است. با این توصیه هایی که ایشان در بخش علم و پژوهش، در بخش معنویت، در بخش استقلال و آزادی و امثال آن داشتند به فضل خداوند این ریشه، ریشه درخت نظام و انقلاب اسلامی محکم تر خواهد شد.

بدبینی به بیگانگان

خطیب نماز جمعه تهران در پاسخ به این پرسش که برخی ها می گویند شما از اول نسبت به اروپایی ها در برجام بدبین بوده اید، این بدبینی از کجا آمده بود؟ می گوید: اصولا این بدبینی به بیگانگان ریشه قرآنی دارد قرآن به ما میگوید نسبت به بیگانگان بدبین باشید: یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا بِطَانَةً مِّن دُونِکُمْ لَا یَأْلُونَکُمْ خَبَالًا وَدُّوا مَا عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاءُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِی صُدُورُهُمْ أَکْبَرَُ این آیه می گوید؛ دشمن را محرم راز قرار مده دشمن خیر شما را نمی خواهد، در عرصه فرهنگی در عرصه سیاسی و در عرصه های دیگر تلاش در ایجاد فساد دارد و می خواهند شما به زحمت بیفتید. حرف که می زنند از حرف زدنشان دشمنی می بارد، پس بنابراین نفرت از بیگانه یک ریشه قرآنی دارد.

بنده نسبت به آمریکا از اول بدبین بودم، الان هم بدبین هستم؛ این بدبینی بنده ریشه قرآنی حدیثی دارد و این تفسیر را از مقام معظم رهبری آموختیم قصه اروپا هم همین است، در قصه برجام قرار بود که اروپایی ها آن مقداری که از برجام باقی مانده کاری کنند که اثربخش برای نظام باشد، اما این کار را نکردند، آمدند و بسته ای را تعریف کردند؛ چند بانک اجازه ارتباط با ما را داشته باشند، نفت مان را بفروشیم پول هایمان در این بانک برود و آنها در برابر غذا و دارو پول هایمان را از این بانک ها بردارند. نفت در مقابل غذا، این چیز جدیدی نیست؛ هیچگاه تحریم ها شامل غذا و دارو نمی شد، من به آبنبات تلخ تعبیر کردم، مقصودم شکلات تلخ بود. ملت ما عظیم و بزرگ است، ملتی که ۸ سال با دنیای استکبار جنگیده، ساده لوحی است که فکر کنیم ما با صدام درگیر بودیم ما با همین 1+5 درگیر بودیم، انواع و اقسام کمک ها را این ها به صدام کردند و این لکه ننگ آمریکا و اروپا و بویژه عربستان است. پس بنا براین حرف من همان است که امام تاکید دارند، مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند اولاً امیدشان به خدا باشد و ثانیاً نگاهشان به درون باشد. هوالّذی ایّدک بنصره وبالمؤمنین، بنده نسبت به بیگانگان آمریکا و اروپا و همه آنهایی که انقلاب اسلامی را نتوانسته اند ببینند بدبین بودم، هستم و خواهم بود.

به منتقدانتان میدان دهید

خاتمی در ادامه درباره نقدپذیری مسئولان صحبت می کند و می گوید: سَعَةُ الصَّدْر یعنی تحمل انتقاد را داشتن، به هرحال حکومت و اداره یک کشور کار آسانی نیست. باید خدا قوت گفت به همه کسانی که برای کشور زحمت می کشند. کارهای خوبی که می کنند باید احسن گفت و کارهای بد را هم باید نقد کرد.

اما شمای مسئول یا این نقد را وارد می دانید یا وارد نمی دانید، اگر نقد را وارد میدانید از انتقاد کننده تشکر کنید و اگر وارد نمی دانید توضیح دهید. با کسی که نقد کرده نبایستی به گونه ای برخورد کرد که منتقد بترسد. البته گاهی اوقات بعضی ها انتقاد می کنند در انتقاد شان عنصر جرم است، مسئولین را متهم می کنند. باید منتقدین مراقب باشند همان حرفی که مسئول گفته همان را نقد کنند، متهم کردن هیچ مسلمانی جایز نیست. نباید منتقدی انتظار داشته باشد به مسئولی تهمت بزند و مسئول حق هیچ گونه برخوردی نداشته باشد. من به منتقدین می گویم انتقاد در چارچوب قانونی و شرعی داشته باشید و به مسئولین هم می گویم به منتقدان تان میدان دهید.

حکومت، حکومت دینی است. افتخار که در این حکومت، حکومت دینی را تقویت کردن و از تقویت های این حکومت این است که نقد سازنده داشته باشیم. برخیها میگویند مردم از آخوندهایی که با حکومت مرتبطند برگشتند. من صد درصد بر این باورم که علی رغم تبلیغاتی که دشمنان دارند روحانیون و علمای دین محبوبیت خودشان را دارند و اینکه برخی از چشم می افتند یک بخش آن مربوط به عمل آنهاست، نباید از تخریب ها هم غافل ماند شبکه های ماهواره ای فضای مجازی آلوده هم کاری می کنند.

برخی از فضاهای مجازی آلوده نیست

وی درباره ظرفیت های استفاده از فضای مجازی توضیح می دهد و می گوید: منبر گسترده همین فضای مجازی است، معتقدم برخی فضاهای مجازی آلوده نیست، فضای مجازی که مراجع در اختیار دارند، آلوده نیست. فضای مجازی که نهادهای صالح در اختیار دارند آلوده نیست. من تعبیر میکنم فضای آلوده، فضایی که کلیدش دست آمریکا و بیگانگان است. بنده عرضم این است که فضای مجازی یک ظرفیت است، از این ظرفیت باید استفاده کرد و اسلام را نشر کرد. در مقطعی من به این باور رسیدم که از این ظرفیت استفاده کنم ولی واقعیت دیدم کار زیادی می برد و این با درس و بحث من سازگاری ندارد. از همان اول در توئیتر نرفتم به دلیل این که خلاف قانون بود و بنده تسلیم این نظام اسلامی هستم. اینستاگرام هم که رفتم چند بار حجمه کردند و خیلی اذیتمان کردند. تلگرام رفتم در تلگرام هم تا وقتی که مقام معظم رهبری در دفتر مقام معظم رهبری در تلگرام بودند من هم بودم و از زمانی که دفتر از تلگرام بیرون آمد، بنده هم بیرون آمدم و دیگر در شبکه های داخلی هم شرکت نکردم، به دلیل اینکه فرصت فعال بودن در این عرصه ها را نداشتم. اما اصل و مبنا را نه تنها قبول دارم، بلکه به جوان های حزب اللهی که در این عرصه ها هستند می گویم قوی و با تمام توانتان وارد شوید، این گونه نباشد که افراد آلوده هر چه میخواهند بگویند و بنویسند و نشر دهند، از این سو جوابی نباشد. پس اصل مبنا را همچنان قبول دارم عذرخواهی می کنم که دیگر نتوانستم ادامه دهم.

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

نوبخت: افزایش 400 هزار تومانی حقوق باید از این ماه برای همه کارکنان و بازنشستگان محسوب شود

محمد کاظم تارتار برنده 100 میلیونی مسابقه برنده باش ۳۰ فروردین ۹۸ کیست؟

کلیدواژه: خبرگزاری بین المللی قرآن ایکنا لرستان فعالیت های قرآنی اوقاف لرستان

منبع این خبر، وبسایت iqna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۱۷۷۷۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ضروری است ساختار بخش تولید برای رونق تغییر کند
 • گفتمان‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب نخستین قدم برای تحقق آن است
 • گفتمان‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب، نخستین گام تحقق است
 • نگران حج نباشید
 • پیشنهاد نماینده ولی‌فقیه در لرستان به رئیس جمهور برای حل سریع مشکل سیل‌زدگان
 • توقع مقام‌معظم رهبری؛ تحول سازمان تبلیغات اسلامی است
 • ۸ میلیارد تومان کمک‌های فعالان اقتصادی قم برای سیل زدگان جمع آوری شده است
 • جمع آوری 8 میلیارد تومان کمک‌های فعالان اقتصادی به سیل زدگان
 • سیاست های ارتش بر اساس منویات مقام معظم رهبری است
 • حضور رییس جمهوری در لرستان مایه آرامش است/ تدبیر مقام معظم رهبری برای جبران خسارت سیل امیدبخش است
 • کمک۲۵۰ میلیون تومانی فعالان گردشگری قم به سیل زدگان
 • دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های خود را برای بازسازی لرستان به صورت مشخص ارائه دهند
 • دومین مرحله بزرگترین اردوی جهادی اصناف ، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور برگزار شد
 • نباید از تربیت دینی نونهالان غافل شد/تشویق دانش آموزان نخبه قرآنی در حد پول یک ساندویچ است
 • مسئولان مراقب بیت المال باشند
 • احیاء نیمه شعبان را از دست ندهید / گمنامی فعالان وزارت اطلاعات در این جهاد بزرگ
 • هدف رهبری سرعت دادن به پیشرفت علم در گام دوم است/ میزان کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده باعث حیرت بیگانگان شد
 • خطیبان نماز جمعه:مردم و دولت همراه انقلاب و رهبری هستند
 • لرستان| اجرای رهنمودهای ۵ گانه مقام معظم رهبری خسارات سیل را جبران می‌کند