معاون اول رییس‌جمهوری بر آمادگی همه جانبه در استان‌های درگیر با سیل و مناطق در معرض طغیان رودخانه‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «اسحاق جهانگیری» صبح امروز (یکشنبه ۲۵ فروردین) در تماس‌های تلفنی جداگانه با استانداران هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان های رضوی و جنوبی، از آخرین وضعیت بارش ها و اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با سیل در این استانها مطلع شد.

 

معاون اول رییس جمهوری از استانداران این استان ها خواست تا با در نظر گرفتن تمامی احتمالات، امکانات و ظرفیت استان های خود را برای جلوگیری از بروز خسارات جانی و مالی به مردم بکار گیرند و دستگاههای امدادی و کمک رسان را تا هر زمان که لازم است در حالت آماده باش کامل نگه دارند.

 

جهانگیری همچنین بر هماهنگی همه دستگاه ها در چارچوب مصوبات جلسه ستاد مدیریت بحران استان تاکید کرد و با اشاره به پیش بینی های سازمان هواشناسی خواستار بکارگیری همه تمهیدات برای کاستن از خسارات احتمالی شد.

 

استانداران این استانها نیز گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته به معاون اول رییس جمهور ارائه کردند و از آمادگی همه جانبه برای مواجهه با سیل خبر دادند./

پایان پیام/50

منبع: شبستان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ارائه لایحه انتقال تابعیت مادر به فرزند برای حمایت از نخبگان/ کارآمدی جمهوری اسلامی در گروی به‌کارگیری همه ظرفیت‌ها

به گزارش خبرنگار ایکنا؛ اختتامیه دومین جشنواره ملی زن و علم (جایزه مریم میرزاخانی) امروز دوشنبه، دوم اردیبهشت‌ماه و با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.   اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در این مراسم با ابراز امیدواری و با بیان اینکه امیدواریم زنان ما این مسیری که شروع کرده‌اند را با قدرت ادامه دهند، اظهار کرد: بسیار خوشحال هستم که یک دانشمند جوان ایرانی توجه همه دستگاه‌ها و انجمن‌های علمی و دستگاه‌های تخصصی و اجرایی را به موضوع زن و علم جلب کرد و به پاس حرمت این دانشمند سالروز تولدش به عنوان روز زن و ریاضیات انتخاب شد.

وی ادامه داد: ایشان در رشته ریاضیات افق‌های جدیدی را گشود و در دنیا سرآمد شد و موجب شد در سطح بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای داشته باشد. لازم است دستگاه‌های اجرایی برای تقدیر از بانوانی همانند میرزاخانی راهی را که شروع کرده‌اند با جدیت ادامه دهند.

جهانگیری افزود: اینکه یک جوان نخبه ایرانی می‌تواند در سطح بین‌المللی بدرخشد و ایران را به عنوان مهد بخشی از نخبگان جوان در جهان سربلند کند باعث افتخار است. ما دانشمندان بزرگی در داخل و خارج از کشور داریم، این‌ها قهرمانان ملی و سرمایه‌های ملی کشور هستند. باید با اتکا به همین سرمایه‌های نمادین، با یاد و نام و کارنامه آن‌ها می‌توانیم انگیزه‌ها را در کشور تقویت کنیم، استعداد‌ها را کشف کنیم و سرمایه‌های اجتماعی را افزایش دهیم و رویداد‌ها و سیاست‌ها را متناسب با همین هدف تغییر دهیم.

معاون اول رئیس جمهور گفت: چه در دوران عمر کوتاه مریم میرزاخانی و‌چه پس از مرگ او، دولت در تلاش بود سیاست‌های حمایتی از زنان را در دستور کار قرار دهد. مریم میرزاخانی درطول حیات خود در تلاش بود تابعیت ایرانی برای فرزندش بگیرد و قانون قدیمی تابعیت فرزند که تابعیت فرزند تنها از سوی پدر امکان‌پذیر بود، مانع این کار شد. میرزاخانی اصرار داشت فرزندش تابعیت ایرانی داشته باشد. به همین دلیل ما در تلاشیم قانونی تصویب شود و فرزند از طرف مادر هم بتواند تابعیت تابعیت ایرانی بگیرد. این لایحه به مجلس رفته است و امیدواریم تصویب شود.

وی افزود: قدرت سرمایه‌های علمی و استعداد‌های کشور در نقاط دور و نزدیک بار مسئولیت بسیار سنگینی بر دوش دولت و همه نهاد‌های علمی می‌گذارد. مسئولیت اصلی در شرایط حاضر این است که کشور را از شرایط دشوار پیش‌رو عبور دهیم، این مهم به مدد این سرمایه‌ها امکان‌پذیر است. گشودن افق‌های جدید و مهم‌تر از آن افزایش امید در داخل کشور، وظیفه این نخبگان است. این مهم به افزایش امید نسل جوان به آینده کشور می‌انجامد. با این همه جامعه ما امیدوارکننده است، چرا که وقتی از منظر یک مسئول اجرایی شرایط دشواری که مردم ما با آن دست و پنجه نرم می‌کنند را می‌بینم، از یک سو با ظالمانه‌ترین تحریم‌های آمریکا مواجهیم و از طرف دیگر اقتصادی که می‌توانست به سمت خوبی‌ها حرکت کند، اما در معرض تهدید قرار دارد و یا با وجود این سیلی که بخش وسیعی از کشور را فراگرفته، اما همچنان اوضاع امیدوارکننده است.

جهانگیری گفت: کشور ما به شدت به این باران نیاز داشت، چرا که یکی از دغدغه‌های ما طی سال گذشته، مسئله کمبود آب شرب و تامین آب مورد نیاز حوزه‌های کشاورزی و صنعت در سال ۹۸ بود. این بارش‌ها یک نعمت بزرگی بود که خدا به ما عطا کرد، اما بخش‌های زیادی را فراگرفت و بیش از ۲۷ استان درگیر آن شدند و بیش از ۴۰ هزار میلیارد خسارت به حوزه‌های مختلف وارد کرد.

وی افزود: با وجود این خسارات ناشی از سیلاب‌ها، اتفاقی که در این رخداد افتاد، حضور مردم، نهاد‌ها و دستگاه‌های مختلف بود که نشان داد فرصت‌هایی وجود دارد که برای پیشرفت کشور می‌توان از آن استفاده کرد. کار زنان، نخبگان و جوانان در این مسیر این است که این فرصت‌ها را شناسایی کنند و در مسیر قاعده‌مندی به کار بگیرند.
آینده ایران در گرو توسعه علم و فناوری است
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ما به زبان مشترک برای طی مسیر و برای عبور از این شرایط سخت به کلیدواژه‌هایی مانند امید و تاب‌آوری نیاز داریم، ادامه داد: کارآمدی جمهوری اسلامی جز با به کار گرفتن همه سرمایه‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود. دستگاه‌های اجرایی باید این فهم را داشته باشند که در این شرایط این جفاست که به استاد دانشگاه و نهاد‌های علمی کشور کم‌توجهی شود. آینده امروز ایران بدون تردید در گرو توسعه علم و فناوری است.
۳۰ درصد مدیریت کشور باید در اختیار زنان باشد
جهانگیری افزود: توسعه علم فقط متوقف به مسائل علمی نیست. مسائل علمی همه ابعاد توسعه کشور را متاثر می‌کند. اقتصاد، مسائل سیاسی، اجتماعی و ... از جانب علم تحت تاثیر قرار می‌گیرد. زنان هم در این میان به عنوان نیمی از جمعیت کشور سهم و جایگاه مهمی دارند. در شورای عالی اداری و در برنامه ششم تصویب کرده‌ایم که باید حداقل ۳۰ درصد مدیریت کشور در اختیار زنان قرار بگیرد، چرا که حضور آنان در جایگاه‌های مختلف چشم‌گیر است، امروز ۴۷ درصد دانشجویان کشور دختران هستند. آن جا‌هایی هم که زنان نتوانستند جایگاه خوبی کسب کنند ناشی از تصمیم مدیریتی بوده و به استعداد و توانمندی آنان توجه نشده است.

انتهای پیام

محسن جهانگیری درگذشت

پزشکی که خودش را دیپلم معرفی کرد تا ببیند در بیمارستان با او چه می کنند؟

تهیه عکس های شبه پورن از کودکان توسط یک آتلیه/عکس

کلیدواژه: سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم سپاه پاسداران سیل مسابقات قرآن خسارت سیل سپاه نماز جمعه خبرگزاری شبستان قرآن کریم مسابقات قرآن کریم خسارت سیل سیل اسحاق جهانگیری

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۱۹۸۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شرکت‌کننده جنجالی «برنده باش» چگونه جایزه ۱۰۰ میلیونی را برد؟
 • جهانگیری:پارک‌های فناوری به جایگاهی برای جذب نخبگان تبدیل شوند
 • بیش از ۷۴۳ نفر سیل زده هیرمندی اسکان داده شدند/ نیرو‌های امدادی در آماده باش کامل
 • جهانگیری: امروز مردم شرایط سختی را تحمل می‌کنند
 • ترفند برنده جنجالی جایزه ۱۰۰ میلیونی «برنده باش» چه بود؟
 • امروز مردم شرایط سختی را تحمل می‌کنند
 • از شمار دو چشم یک تن کم، وز شمار خرد هزاران بیش/تسلیت استادان فلسفه در سوگ «محسن جهانگیری»
 • شرایط باید برای حضور و نقش آفرینی زنان در جامعه فراهم شود
 • جهانگیری خود را موظف به بیان حقایق می‌دید/جمع علم و اخلاق
 • لایحه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندانی که مادر ایرانی دارند به مجلس ارائه شد
 • مراسم تشییع پیکر محسن جهانگیری چهارم اردیبهشت برگزار می شود
 • پیام تسلیت رضا داوری اردکانی به مناسبت درگذشت محسن جهانگیری
 • تبریک جهانگیری به فرمانده جدیدسپاه
 • جهانگیری انتصاب فرمانده جدید سپاه پاسداران را تبریک گفت
 • جهانگیری انتصاب فرمانده جدید سپاه را تبریک گفت
 • مقامات در جریان سیل چه کردند؟
 • مشکل اقتصاد با تغییر استانداران برطرف نمی‌شود
 • محسن جهانگیری درگذشت
 • افزایش آماده‌باش در مناطق صهیونیست‌نشین/شنیده شدن صدای چند انفجار در مرزهای غزه