رئیس پلیس آگاهی کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری زن ۴۹ ساله چرام خبر داد و گفت: جسد این زن ۱۲ اسفندماه امسال در چنارشاهیجان استان فارس کشف شد. ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵ استانها کهگیلویه و بویراحمد نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سرهنگ سعید بالش‌زر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 12 فرودین ماه امسال جسد زنی در منطقه تنگ پل حیات شهرستان چنارشاهی‌جان استان فارس کشف که بعد از انجام آزمایشات لازم مشخص شد مربوط به یک زن 49 ساله در شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

قتل شبانه پسر جوان به خاطر متلکآیا جشنواره‌‌ها استعدادها را به قتل می‌رسانند؟سنای آمریکا همچنان در حال بررسی واکنش لازم به قتل خاشقجی است

وی عنوان کرد: با تحقیقات گسترده و شگردهای پلیسی کارآگاهان پلیس آگاهی استان با همکاری دادسراهای انقلاب شهرهای یاسوج و دهدشت و همچنین پلیس آگاهی شهرستان کهگیلویه قاتل 40 در شهر دهدشت دستگیر شد.

بالش‌زر ابراز کرد: مفقودی این زن 49 ساله 11 اسفندماه سال گذشته اعلام شد که جسد آن 12 فرودین ماه امسال در در منطقه تنگ پل حیات شهرستان چنارشاهی‌جان استان فارس کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه قاتل به بزه انتسابی اعتراف کرده است، افزود: قاتل برای ربودن پول ها و طلاهای مقتول را خفه کرده و با خودروی شخصی خود جسدش را در منطقه تنگ پل حیات شهرستان چنارشاهیجان استان فارس رها کرده بود.

بالش‌زر ادامه داد: با تلاش پلیس همچنین دو مرد و زن در این رابطه  نیز دستگیر شده‌اند.

انتهای پیام/ن

R41452/P/S6,69/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

امید به مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد برگشت

گچساران- ایرنا - در حالی که از سه دهه پیش تاکنون ساز زندگی عشایری ناکوک شده بود و بسیاری از آنان به زندگی مصرف گرایی حاشیه شهرها روی آورده بودند اما توسعه زیرساخت های رفاهی و اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد بسیاری از اهالی را به زادگاه های خود برگرداند.

به گزارش ایرنا،ترک مناطق عشایری در این استان از سه دهه اخیر آغاز شد به طوری که جمعیت عشایر کهگیلویه و بویراحمد که در سال 1366 بیش از 17 هزار خانوار با 113 هزار نفر جمعیت بود به 11 هزار و 200 خانوار با 70 هزار نفر در سال های اخیر کاهش یافت.
مدیرکل عشایر کهگیلویه و بویراحمد می گوید: در چهار سال گذشته یک هزار و 200 خانوار به جمعیت عشایر این استان افزوده شده است.
مجید علی پور گفت: جمعیت عشایری کهگیلویه و بویراحمد 11 هزار و 200 خانوار بوده که هم اکنون به 12 هزار و 400 خانوار رسیده است.
وی بیان کرد: پرداخت تسهیلات خرید دام، بالا رفتن سطح درآمد عشایری، اجرای طرح زنجیره ای تولید گوشت و ایجاد زیرساخت های رفاهی از مهمترین دلایل افزایش جمعیت عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.
علی پور ابراز کرد: توسعه فرهنگ استفاده از سوخت های فسیلی در مناطق عشایری در چند سال اخیر موجب کاهش قابل توجه مهاجرت عشایر به مناطق روستایی و شهری استان شده است.
علی پور تصریح کرد: بیش از 80 میلیارد ریال تسهیلات روستایی و عشایری به 273 طرح در در مناطق عشایری این استان در سال گذشته پرداخت شد.
وی ادامه داد: افزون بر یکهزار میلیارد ریال تسهیلات خرید دام به جوانان جویای کار عشایر این استان تاکنون پرداخت شده است.
وی بیان کرد:10 هزار متر مربع انواع گبه، جاجیم، قالی، 400 تن پشم، 26 هزار تن شیر، 180 تن انواع روغن های دامی و هفت هزار و 500 تن گوشت قرمز تولید سالانه از سوی عشایر این استان تولید می شود.
علی پور ابراز کرد: دولت تدبیر امید توجه ویژه ای به زیر ساخت های عشایری این استان داشته بطوری که میزان اعتبارات عشایر کهگیلویه و بویراحمد 90 درصد افزایش یافت.
وی تصریح کرد: اعتبارات عشایری این استان از 10 میلیارد ریال به 160 میلیارد ریال رسیده است.
علی پور اظهار داشت: هم اکنون تعداد دام های در اختیار عشایر این استان 2 میلیون و 40 هزار راس است.
وی تصریح کرد: 73 طرح عمرانی سال گذشته در مناطق عشایری این استان اجرا شد که امسال این تعداد پروژه ها 10 درصد افزایش خواهد یافت.
وی ابراز داشت: احداث 700 هکتار باغ مرکبات با سیستم‌های آبیاری نوین،2 تعاونی خرد محلی برای صنایع دستی، دامپروری نیمه صنعتی نظیر گاو شیرده،زیرساخت‌های آب، برق، گاز، جدول کشی از جمله خدمات انجام شده در مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد است.
با توجه به نامگذاری امسال به نام رونق تولید و نقش عشایر در تولید از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، فراهم شدن زمینه مهاجرت معکوس به مناطق عشایری ضرورتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
عشایر که با طبیعت انسی دیرینه دارند شب های پرستاره که در دیگر نقاط کشور کمتر خودنمایی می کند، نواهای دلنشین طبیعت چون شرشر آب چشمه ها، صدای گونه های حیات وحش، خوردن غذاهایی که به دست خودشان تولید می شود را از زیبایی های زندگی عشایر می دانند.
این قشر کم توقع می گویند:در صورتی که آب و علوفه باشد حاضر نیستند سادگی زندگی خود را با زرق و برق های شهر عوض کنند.
شاید تا چند سال پیش زیبایی های زندگی عشایر به عنوان زیباترین شیوه زندگی سنتی ایرانی آنچنان به چشم نمی آمد اما حالا با بارندگی های سال زراعی جاری و پایان خشکسالی در کهگیلویه و بویراحمد عشایرنشینی رونق دوباره ای گرفته است.
به طوری که پس از سال ها کوچ زود هنگام امسال با توجه به بارش‌های اخیر ، تاریخ کوچ عشایر در استان از ۱۵ تا ۲۰ اردیبهشت تعیین شده است.
به گفته مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد بارندگی های اخیر در این استان موجب جوشش و پر آب شدن 100 درصد از چشمه های خشک شده مناطق عشایری این استان شده است.
مجید علی پور توضیح داد: 350 حلقه چشمه در مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد در سال های متمادی به دلیل کاهش بارندگی و تداوم خشکسالی به‌ طور کامل خشک شده ‌بودند که بر اثر بارندگی سال زراعی جاری هم اکنون دبی آنها به طور چشمگیری افزایش یافته است.
وی افزود: بیش از 570 حلقه چشمه و قنات شناسنامه دار در مناطق عشایری این استان وجود دارد.
جامعه عشایری که به تعبیر حضرت امام خمینی (ره) ذخایر انقلاب هستند علاوه بر ایفای نقشی اثرگذار در تولید، غیرت و تعصب آنها در حفظ یکپارچگی سرزمینی و دفاع از وطن مثال زدنی هستند.
زندگی عشایر در سیاه چادرها و کوچ فصلی به نقاط مختلف کشور برای دستیابی به شرایط بهتر در پرورش دام ، تولید محصول های لبنی و صنایع دستی کشور ، نقش آنان را در خدمت به کشور برجسته کرده است.
در چهار دهه اخیر بهبود زیرساخت های جاده ای، آب،برق،گاز، گسترش سواد و فضاهای آموزشی باعث تغییر های شگرفی در زندگی مردم کهگیلویه و بویراحمد از جمله عشایر شده است.
مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: از بعد از انقلاب تاکنون بیش از 9 هزار کیلومتر ایل راه برای عبور و مرور عشایر در کهگیلویه و بویراحمد احداث شد.
علی پور اظهار داشت: انجام هر کیلومتر زیرسازی و آسفالت در مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد سه میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار نیاز دارد.
جمعیت دانش آموزی عشایر استان سه هزار و 695 نفر است.
برای ارتقای آموزش در مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد 205 مدرسه عشایری در 150 منطقه عشایری این استان احداث شده است.
هم اینک از مجموع 205 مدرسه عشایری استان 88 مدرسه به علت تراکم پایین جمعیت به‌صورت کانکس و چادری و مابقی ساختمان آموزشی دارند.
هم اکنون بیش از 482 معلم کار تدریس به دانش آموزان عشایری را بر عهده دارند.
به منظور جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان عشایر در مقطع دوره اول متوسطه که استان فاقد مدرسه شبانه روزی بود یک آموزشگاه شبانه روزی به بهره برداری رسید.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت که مبادا شرایط خاص امروز، تکنولوژی ، فناوری ها ، دنیای ماشینی امروز و البته برخی مرارت ها و سختی های روزگار سبب فراموشی و غفلت عشایر از گذشته های پرافتخار پدران قد خمیده و مادران رنج کشیده خود شود و دانش آموزان عشایری این مهم را همچنان آویزه گوششان کنند.
علی محمد احمدی با اشاره به اینکه از بعد از انقلاب تاکنون حمایت از عشایر همیشه مورد توجه دولت ها بوده گفت: خدمات دولت ها به عشایر از بعد از انقلاب تاکنون قابل تحسین است.
وی معتقد است که هویت، تمدن کهن ایرانیان و بسیاری از صفات برجسته انسانی و اسلامی به شیوه های ناب زندگی عشایری از گذشته های دور گره خورده است.
او می گوید غیرت و جوانمردی، وفاداری، عشق به میهن، قدرشناسی و سخت کوشی از واژه هایی است که همواره از بعد از انقلاب تاکنون با عشایر دلیر و سلحشور کهگیلویه و بویراحمد و زاگرس نشینان عجین است.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: هرگونه زیرساخت و امکاناتی حتی فضای ارتباطی و فناوری ها و سایر امور زیربنایی باید از مناطق عشایر و روستاها آغاز و ایجاد شود.
احمدی توسعه و گسترش روزافزون شهرنشینی را اشتباهی راهبردی در گذر زمان دانست و گفت: باید این مسیر اشتباهی که فناوری و تکنولوژی را به جای روستاها و مناطق عشایری در اختیار شهرنشینان قرار داده ایم اصلاح شود.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد گفت: ظرف پنج سال گذشته تعداد 55 مدرسه پیش ساخته حتی در دورترین نقطه عشایری در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.
هادی زارع پور اضافه کرد: تاکنون افزون بر 12 هزار نفر از دانش آموزان مدارس روستایی و عشایری در سطح استان مشمول اجرای طرح غربال گری و سنجش سلامت قرار گرفته اند.
وی ابراز داشت: بیش از 60 درصد از مدارس مناطق عشایری این استان هوشمند سازی و به امکانات و تجهیزات روز آموزشی مجهز هستند.
استان کهگیلویه و بویراحمد با 720 هزار نفر جمعیت در جنوب غربی ایران قرار دارد.
8143/6110

محسن جهانگیری درگذشت

پزشکی که خودش را دیپلم معرفی کرد تا ببیند در بیمارستان با او چه می کنند؟

تهیه عکس های شبه پورن از کودکان توسط یک آتلیه/عکس

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۲۰۸۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برخی خانواده‌های کهگیلویه و بویراحمدی از داشتن یک روانداز سالم هم محروم هستند
 • مردم جیره خشک به سیل‌زدگان بدهند/ با دیدن محرومیت برخی مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد شرمسار می‌شوم
 • ناگفته‌های مقام ارشد پلیس درباره قاتل ۱۶ زن مشهدی! +عکس
 • قاتل شیشه ای به دام پلیس افتاد
 • مخابرات کهگیلویه و بویراحمد بدهی مالیاتی ندارد
 • 10 مرکز در کهگیلویه و بویراحمد آماده خرید گندم است
 • قتل بی رحمانه مادر به دست پسرش
 • قتل مادر توسط معتاد شیشه‌ای
 • 120 هزارتن گندم و جو در کهگیلویه و بویراحمد برداشت می شود
 • بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود
 • معتاد شیشه ای در کرمانشاه پس از قتل مادر دستگیر شد
 • اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می‌کنند
 • آسمان کهگیلویه و بویراحمد نیمه ابری تا ابری پیش بینی می شود
 • 4تیم امدادگر از کهگیلویه و بویراحمد در مناطق سیل زده حضور دارد
 • مخفیگاه قاتل فراری را به پلیس معرفی کنید + تصویر و فیلم لحظه قتل
 • پلیس در تعقیب قاتل فراری/ اعترافات وحشتناک مرد همسرکش/ تفریح لاکچری جان دختر پولدار را گرفت
 • پلیس در تعقیب قاتل فراری+ عکس و فیلم
 • انتشار فیلم لحظه قتل در بازار / قاتل را شناسایی کنید / ببینید
 • معمای پوپولیسمی مسئولان کهگیلویه و بویراحمدی/بلاتکلیفی ادامه دار جمع بازار یاسوج+تصاویر