به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، فهرست بها، کتابچه‌ای حاوی لیست قیمت مواد و مصالح یا خدماتی است که پیمانکاران عمرانی از آن‌ها برای پروژه‌های داخل کشور استفاده می‌کنند. هر ساله سازمان مدیریت و برنامه فهرستی از بهای رشته‌های مختلف پروژه‌های عمرانی را منتشر می‌کند.

یکی از بخش‌های این فهرست به موضوع تأسیسات مکانیکی اختصاص داده شده که سامانه‌های تصفیه آب از جمله زیرشاخه‌های آن محسوب می‌شوند. در لیست جدیدی که سازمان مدیریت و برنامه برای سال ۹۸ منتشر کرده، دستگاه تصفیه آب خاکستری با استفاده از غشاهای سرامیکی نانوساختار نیز درج شده است.

آب خاکستری به پساب‌های خانگی، به استثنای خروجی فاضلاب سرویس‌های بهداشتی، گفته می‌شود که هنگام حمام کردن، ظرف شستن یا رخت‌شویی ایجاد می‌شود.

یک شرکت دانش بنیان، فناوری تصفیه آب خاکستری را ارائه کرده‌است که می‌توان با استفاده از آن، آب‌های خاکستری را دوباره به چرخه مصرف باز گرداند. این سامانه مبتنی بر میکرو فیلتراسیون و اولت را فیلتراسیون می‌تواند با تصفیه آب‌های خاکستری، ۷۰ درصد از آب مصرفی را بازیافت کند.

در این سامانه، آب خاکستری به‌صورت هیبریدی با استفاده از غشاهای نانوساختار سرامیکی چند کاناله تصفیه و گندزدایی می‌شود. جنس غشاهای به‌کار رفته در این دستگاه، سرامیکی بوده که اندازه حفرات این غشاها توسط مهندسان و متخصصان این شرکت با استفاده از فناوری نانو مهندسی شده‌است.

این سامانه در دو مرحله میکرو فیلتراسیون و اولت را فیلتراسیون، پساب ورودی را تصفیه و آب را برای استفاده مجدد به سیستم باز می‌گرداند. در مرحله میکرو فیلتراسیون چربی‌ها، شوینده‌ها و دیگر درشت مولکول‌ها و همچنین تا حدود زیادی میکروب‌ها و میکروارگانیسم‌ها و در مرحله اولت را فیلتراسیون تمامی میکروارگانیسم‌ها و حتی لاشه‌ی میکروارگانیسم‌ها از آب ورودی حذف می‌شود.

محصول نهایی، آب با کیفیتی خواهد بود که دارای استانداردهای داخلی و جهانی است.

کد خبر 4590234 میترا سعیدی کیا

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

پارسا پیروزفر در آستانه میلیاردر شدن

ساعت24 - فروش نمایش "ملاقات" به کارگردانی پارسا پیروزفر به بیش از 836 میلیون تومان رسید و با توجه به ادامه داشتن اجراهای این نمایش ممکن است به یک میلیارد تومان برسد.

دومین آمار فروش تماشاخانه‌های دولتی که شامل مجموعه تئاتر شهر، تالار هنر و تماشاخانه سنگلج می‌شود تا روز جمعه ۲۳ فروردین‌ماه اعلام شد.

در این آمار فروش که شامل تفکیک تعداد مخاطب، روزهای نمایش و جمع کل فروش می‌شود، نمایش "ملاقات" پارسا پیروزفر همچنان از دیگر آثار روی صحنه از نظر فروش جلوتر است. البته لازم به ذکر است که این نمایش، از اسفند ماه روی صحنه بوده و برخی دیگر از نمایش‌هایی که اکنون روی صحنه هستند اجراهای خود را پس از تعطیلات نوروز آغاز کردند.

بر این اساس مجموعه تئاتر شهر آمار تفکیکی اطلاعات فروش و تعداد تماشاگر سه نمایش خود را به شرح زیر اعلام کرد:

نمایش "ملاقات" به نویسندگی فریدریش دورنمات با ترجمه، طراحی و کارگردانی پارسا پیروزفر که اجرای خود را از یکشنبه ۱۲ اسفند در سالن اصلی این مجموعه آغاز کرد تا جمعه ۲۳ فروردین با پشت سر گذاشتن ۲۴ اجرا، میزبان ۱۴۶۷۶ تماشاگر شد. از این ۱۴۶۷۶ نفر، ۵۹۹۵ نفر با بلیت تمام‌بها، ۸۸۵ نفر با بلیت نیم‌بها، ۶۸۲۹ نفر با بلیت تخفیف‌دار و ۹۶۷ نفر با بلیت مهمان به تماشای این اثر نشستند. به این ترتیب با قیمت بلیت ۷۰۰ هزار ریال، رقم هشت میلیارد و سیصد و شصت و چهار میلیون و هفتصد و پنجاه هزار ریال در گیشه این نمایش ثبت شد.

نمایش "سیمین و فروزان" به نویسندگی و کارگردانی فهیمه عابدینی اجرای خود را از یکشنبه ۱۸ فروردین در سالن قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر آغاز کرد. این نمایش در طول شش اجرا تا جمعه ۲۳ فروردین، میزبان ۲۳۹ نفر شد. از این ۲۳۹ نفر، ۷۷ نفر با بلیت تمام‌بها، دو نفر با بلیت نیم‌بها، ۶۹ نفر با بلیت تخفیف‌دار و ۹۱ نفر با بلیت مهمان به تماشای این اثر نشستند. به این ترتیب با قیمت بلیت ۳۰۰ هزار ریال، در گیشه به رقم ۳۹ میلیون و ۹۶۰ هزار ریالدست پیدا کرد.

نمایش "بی‌صدایی" به نویسندگی سهیل امیرشریفی و آزاده شاهمیری و طراحی و کارگردانی آزاده شاهمیری از سه‌شنبه ۲۰ فروردین در سالن سایه با ظرفیت ۷۲ نفر روی صحنه رفت. این نمایش در طول چهار اجرا تا جمعه ۲۳ فروردین، میزبان ۱۶۲ نفر بود. این ۱۶۲ نفر، در غیاب بلیت نیم‌بها، ۴۷ بلیت تمام‌بها، ۵۶ بلیت تخفیف‌دار و ۵۹ بلیت مهمان خریدند. به این ترتیب "بی‌صدایی" در طول چهار اجرا در گیشه به رقم ۲۷ میلیون و ۵۴۰ هزار ریال دست پیدا کرد.

تالار هنر نیز آمار نمایش "ساعت ۸ در کشتی" را تا جمعه ۲۳ فروردین به شرح زیر ارائه داد:

نمایش "ساعت ۸ در کشتی" به نویسندگی آلریچ هاپ با ترجمه حسین فدایی‌حسین و کارگردانی مریم کاظمی طی ۱۷ اجرا در تالار هنر با ظرفیت ۲۴۰ نفر، میزبان ۳۰۳۶ تماشاگر شد. از این ۳۰۳۶ نفر، ۱۲۳۰ نفر با بلیت تمام‌بها، ۷۴۹ نفر با بلیت نیم‌بها، ۲۴۶ نفر با بلیت تخفیف‌دار و ۸۱۱ نفر با بلیت مهمان به تماشای این اثر نشستند. به این ترتیب با قیمت بلیت ۲۰۰ هزار ریال، رقم ۳۵۸ میلیون و ۷۵۵ هزار ریال در گیشه آن ثبت شد.

تماشاخانه سنگلج هم آمار تفکیکی "وقایع اتفاقیه" و "طریقه حکومت گجرخان" را این گونه اعلام کرد:

نمایش "وقایع اتفاقیه" به نویسندگی علی موسویان و کارگردانی شهرام عبدلی از چهارشنبه هشتم اسفند در این تماشاخانه روی صحنه رفت. این نمایش طی ۲۹ اجرا تا جمعه ۲۳ فروردین، میزبان ۲۷۸۱ تماشاگر شد. برای "وقایع اتفاقیه" ۵۲۰ بلیت تمام‌بها، ۱۴۲ بلیت نیم‌بها، ۱۷۹ بلیت تخفیف‌دار و ۱۹۴۰ بلیت مهمان صادر شد تا با بهای بلیت ۳۰۰ هزار ریال، در گیشه به رقم ۲۲۰ میلیون و ۲۶۰ هزار ریال دست پیدا کند.

نمایش "طریقه حکومت گجرخان" به نویسندگی مجید امرایی و کارگردانی مشترک مجید امرایی و احسان ملکی اجرای خود را از پنجشنبه نهم اسفند آغاز کرد. برای این نمایش طی ۲۷ اجرا، ۱۴۸ بلیت تمام‌بها، ۸۲ بلیت نیم‌بها، ۲۰ بلیت تخفیف‌دار و ۵۲۴ بلیت مهمان صادر شد تا جمع کل تماشاگرانش به عدد ۷۷۴ برسد. "طریقه حکومت گجرخان" با بهای بلیت ۲۵۰ هزار ریال، در گیشه به رقم ۵۱ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال دست پیدا کرد.

جزئیات گران‎شدن بنزین و CNG از اول خرداد؛ تعیین سهمیه ۶۰ لیتر بنزین برای خودروهای شخصی

پمپئو: آمریکا در کنار مردم ایران می‌ماند| می‌خواهیم ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم!

احد پازاج داغدار فرزندش شد

کلیدواژه: فناوری نانو شرکت دانش بنیان تصفیه آب

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۲۱۹۰۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بهترین گیاهان خانگی که هوا را تصفیه می کنند + تصاویر
 • «عمران‌خان» در فهرست 100 شخصیت تأثیرگذار جهان
 • اعلام فهرست فیلم‌های حاضر در جشنواره کن ۲۰۱۹
 • قیمت و ترتیب قرار گرفتن فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی
 • کرمانی ها سیستم تصفیه آب سیار حمیدیه را راه اندازی کردند
 • روایتی ناگفته از هشت سال جنگ داخلی در سوریه
 • فهرست کالاهای آمریکایی مشمول تعرفه‌های گمرکی اروپا اعلام شد
 • طالبان در واکنش به فهرست کابل: نشست قطر مجلس عروسی نیست
 • «مالی سوئینی» پرفروش‌ترین نمایش تئاتر شهر در سال ۹۷
 • عکس خاکستری آناهیتا درگاهی
 • طرح بازیافت آبهای خاکستری در یکی از مدارس مشهد اجرا شد
 • گزارش تسنیم| واکنش‌ها به فهرست دولت افغانستان؛ نشست قطر جنجالی شد
 • معرفی نمایش های پرفروش تئاتر شهر
 • ثبت مسجد «حاج علی‎اکبر» شوشتر در فهرست آثار ملی
 • معرفی نمایش‌های پرفروش تئاترشهر در سال 97
 • واکنش طالبان به فهرست ۲۵۰ نفری کابل: درک کنید که این کنفرانس مراسم عروسی نیست
 • مقام آمریکایی: واشنگتن نام سودان را از فهرست ترور حذف نخواهد کرد
 • آمریکا نام سودان را از فهرست کشورهای حامی تروریسم خارج نمی‌کند
 • جایگزین فیلم جنجالی «رحمان ۱۴۰۰» مشخص شد