رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اردبیل گفت: مسابقات بین المللی کیک بوکسینک ، خردادماه امسال در اردبیل برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سبلان‌ما، جمال پیله ور، امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  خرداد ماه امسال مسابقات بین المللی فول کنتاکت – کیک بوکسینگ با حضور ۸ تیم در اردبیل برگزتار خواهد شد.

وی افزود : در این دوره از مسابقات کشورهای ایران ، ژاپن ، دانمارک ،ترکیه، عراق ،ژاپن ،تاجیکستان و آذربایجان حضور دارند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اردبیل تصریح کرد: مسابقات بین المللی فول کنتاکت – کیک بوکسینگ  به مدت دو روز و از  ۱۶تا ۱۷ خرداد ماه امسال در سالن آسمانی اردبیل برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: دانا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نیمی از داوران مسابقات بین‌المللی نخستین‌بار قضاوت می‌کردند/ پیوست آموزش‌های تخصصی

به گزارش ایکنا؛ حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی، دبیر سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران درباره دستاورد‌های این دوره از مسابقات، گفت: تفاوت برجسته این دوره از مسابقات این بود که برگزارکنندگان مسابقه متوجه رقابت واقعی میان شرکت‌کندگان کشورها شدند. سال‌های گذشته رقابت، رقابت نابرابری بود و در سطح مختلف بود اما امسال با نوآوری که داشتیم، مسابقات قرآن ایران توانست بین مسابقات بین‌المللی کشورهای اسلامی با نوآوری راه پیدا کند تا بتواند زمینه‌ای برای هماوردی افرادی که دارای یک سطح هستند، فراهم کند.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف کشور ادامه داد: افراد دعوت شده به ایران پس از یک آنالیز جدی و غربالگری جدی در مرحله مقدماتی مسابقات به مرحله نیمه نهایی و نهایی راه پیدا کردند به گونه‌ای که این حضور موجب شد تا این رویداد برای مستمعان و شنونده‌گان و بینندگان مسابقات، قابل پذیرش باشد. همچنین بُعد تبلیغی و فضای مسابقات نیز تحت تأثیر این جریان بود. همچنین متوجه این هستیم که مسابقات قرآن ایران، مسابقات صد در صد حرفه‌ای است و برای لذت بردن عموم علاقه‌مندان باید انضمام‌هایی را به آن اضافه می‌کردیم و لذا اتفاقات جذابی را در سطح مسابقات شاهد بودیم چون حضور فینال فینالیست‌های برنامه اسرا که در صحنه مسابقات می‌آمدند و رقابت زیبایی که برای آنها شکل می‌گرفت موجب جذاب‌تر شدن فضای مسابقات شده بود.
حسینی ادامه داد: از سوی دیگر این دوره از مسابقات نیز با بزرگترین اردوی قرآنی دانش‌آموزان و حضور 10 هزار دانش‌آموز همراه بود تا با دیدن این صحنه‌ها موجب علاقه‌مندی و انگیزه میان قشر جوان و نوجوان را شاهد باشیم که اینها بخشی از برجستگی این مسابقات بود. امسال شاهد بین‌المللی بودن این دوره از مسابقات بودیم چون برگزاری نمایشگاه مترجمی قرآن و کاتبین قرآنی در کنار سایر رشته‌های مسابقات که فضای مسابقات قرآن را از دو رشته قرائت و حفظ خارج کرد و توانست حاشیه‌های خوبی را در مسابقات ایجاد کند.
وی درباره اثرسنجی مسابقات و اینکه خروجی افکارسنجی و تحلیل مسابقات بدست آمده است، بیان کرد: امسال پنجمین سالی بود که افکارسنجی مسابقات را در حاشیه آن داشتیم و مطالعاتی که در تدوین سند راهبردی مسابقات صورت گرفته، خروجی‌هایی مناسبی را شاهد بودیم اما باید دید چه تغییراتی را برای سی و هفتمین دوره مسابقات صورت بنابراین کمی شجاعت برای عملیاتی کردن آنها می‌خواهد.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: موقع آن شده است که ضمن پاسداشت از دستاوردهای سی و شش سال مسابقات بین‌المللی، بخشی از تحولات را رقم بزنیم چنانکه باید در بحث برگزاری مسابقات و مدیریت آن به ثبات برسیم و اگر بتوانیم با کمک این دوستان برنامه‌ریزی دوره سی و هفتم این مسابقات را داشته باشیم.
در ادامه نیز محمدتقی میرزاجانی، رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن و مسئول بخش فنی سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن درباره رویکرد جدید عرصه فنی و داوری مسابقات، گفت: من توفیق داشتم امسال در کنار دیگر بزرگان جمهوری اسلامی ایران چون استاد عبدالرسول عبایی که از سرمایه‌های قرآنی کشورمان هستند، حضور داشته باشم و از همان ابتدا باید با رویکرد منطقی، اشتباهاتی که با آن روبرو بودیم را رفع کنیم و برخی از نوآوری‌هایی را برای این دوره از مسابقات رقم زدیم.
وی ادامه داد: از دیگر بخش‌های مهم این دوره از مسابقات این بود که مرحله مقدماتی مسابقات که هم باعث تضعیف سطح فنی مسابقات بود و هم هزینه‌های قابل توجهی را به مسابقات، اضافه کرده بود، به صورت پخته‌تر برگزار کنیم به گونه‌ای که این مرحله به صورت غیرحضوری برگزار شد و این موجب شد که قاریان و حافظان ضعیف به مسابقات راه پیدا نکنند و سطح مسابقات ارتقای نسبی پیدا کند.
مسئول بخش فنی سی و ششمین دوره مسابقات بین‌‌المللی قرآن کریم درباره مرحله مقدماتی این دوره از مسابقات، اظهار کرد: بعد از فراخوان با همکاری رایزنی‌ها و سفارت‌خانه‌ها در کشورهای مختلف و با در نظر گرفتن سهیمه‌بندی‌ها برای کشورهای مختلف در گروه‌ها و رشته‌های مختلف، آثار متسابقان به صورت تصویری از سوی قراء و ارتباط آنلاین با حافظان متسابق هر کشور انجام شد که موجب انتخاب بهترین‌ها از هر کشور شد و این موجب ارتقای سطح مسابقات شد. این تجربه‌ای بود تا در دوره سی و هفتم مسابقات شاهد رشد بیشتر و بهتری مسابقات باشیم.
وی ادامه داد: سهمیه‌ها با توجه به سوابق حضور موفق نمایندگان در دوره‌های گذشته مسابقات، به کشورها اختصاص یافت. بالغ بر 600 نفر از 84 کشور در مرحله مقدماتی، فایل ارسال کردند که پس از ارزیابی 184 نفر از کشورهای مختلف گزینش شدن به اینگونه که یک نماینده از هر کشور مجوز حضور در مسابقات قرآن کشورمان در مرحله نیمه نهایی و نهایی کسب کردند.
میرزاجانی در باره هیئت داوران این دوره از مسابقات، بیان کرد: در بخش آوایی و مهارتی (شامل رشته‌های تحقیق و ترتیل و حفظ) 57 داور از 13 میلیت دعوت شده بود که شامل22 نفر از اساتید غیرایرانی و 35 نفر از اساتید ایرانی بودند و در مرحله نهایی مسابقات که چهار روزه به طول انجامید، در هر رشته سه نفر متشکل از یک داور ایرانی و دو داور بین‌المللی قضاوت می‌کردند تا ابعاد بین‌المللی مسابقات با این زمینه فراهم شود که به نوعی رضایت مندی درمیان داوران مسابقات ایجاد کرده بود یعین بیش از 50 درصد داوران برای نخستین بار این رقابت‌ها را قضاوت می‌کردند.
وی درباره شایعه‌هایی که درباره عدم کسب رتبه‌ نخست قاری کشورمان در این مسابقات در فضای مجازی هست، اظهار کرد: کمیته فنی مسابقات پس از دریافت تقاضای تجدید نظر «مهدی غلام‌نژاد» در بخش تجوید، به آن رسیدگی کرد به گونه‌ای که گروهی متشکل از رئیس هیئت داوران و سه داور بخش تجوید ایرانی، مصری و افغانستان مطابق ضوابط و آئین نامه، جلسه‌ای را تشکیل دادند و تلاوت وی مجدد بازشنوایی شد و حتی فراتر از آنچه آئین نامه مشخص کرده بود بر روی آن کار شد به گونه‌ای که تلاوت قاری اندونزی نیز استماع شد.
میرزاجانی اضافه کرد: پس از این جلسه اساتید نسبت به نظر قبلی خود تأکید کردند چون در شرایط جدیدی این تلاوت‌ها استماع شد، حتی سطح نمرات تجوید دو قاری تنزل کرد اما این نسبت کما کان باقی ماند. بنابراین در کمیته فنی تمام تلاش برای رسیدگی به تجدید نظر انجام شد. از سوی دیگر قاری نیست که سطح فنی تلاوت آقای غلام‌نژاد را بالاتر از قاری اندونزی نداند اما در شرایط مسابقه متأسفانه آقای غلام‌نژاد از آمادگی 100 درصد برخوردار نبود و لذا به شکل طبیعی قرائت قاری اندونزی توانست نظر هیئت داوران را جلب و جذب کند. همچنین در طول تلاوت قاری اندونزی نیز هیئت داوران وی را مورد تشویق قرار می‌دادند.
میرزاجانی اضافه کرد: امسال تلاش کردیم تا متسابقان پیش از ورود به کشورمان تصویر شفافی از مسابقات ایران را دریافت کنند که این از دیگر ویژگی‌های این دوره از مسابقات بود، به صورتی که با تشکیل گروهی در یکی از پیام رسان‌های فضای مجازی درباره آئیین نامه، سبک برگزاری مسابقات و ... اطلاع‌رسانی انجام شد و با آنها تعاملاتی صورت گرفت و همچنین بررسی تلاوت‌های این افراد و ارائه نقاط مثبت و منفی قرائت‌های متسابقان از برجستگی دیگر این دوره از مسابقات در زمینه آموزش‌های تخصصی مسابقات بود.
وی ادامه داد: به گونه‌ای که از یک ماه گذشته متسابقان از طریق این گروه با اساتید راهنما مراودات جدی و تنگانگ داشتند و همچنین این ارتباط تا زمان پذیرش در مسابقات در هتل محل اسکان و همچنین پس از اجرا در مرحه نیمه نهایی و نهایی انجام گرفت و آنها از نکات اساتید راهنما بهره‌مند شدند.
میرزاجانی افزود: بخشی از تأثیر این مشاوره‌های تخصصی خودش را در مسابقات نشان داد به گونه‌ای که متسابقان متوجه شدند مسابقات قرآن ایران دنبال چه مسائل فنی است و این زمینه‌ای برای پیش‌گرفتن سایر متسباقان نسبت به نمایندگان جمهوری اسلامی ایران شد. پیوست آموزش‌های تخصصی این دوره از مسابقات از نکات قابل توجه است که این گروه هنوز هست و قرار است این ارتباط برقرار بماند. همچنین برای هئیت داوران نیز گروهی در یکی از پیام‌رسان‌ها به منظور مبادله آرای علمی انجام شد که هنوز نیز برقرار است.
مسئول فنی این دوره از مسابقات درباره در نظر گرفتن جوان‌گرایی در ترکیب هیئت داوران طی این دوره از مسابقات، اظهار کرد: تعدادی از اساتید جوان در هیئت داوران امسال حضور داشتندکه باید این امر برای سوابق آینده پررنگ‌تر رقم بخورد تا از چهره‌های باتجربه و جوانی که برای قضاوت مسابقات بین‌المللی استفاده نشده استفاده شود، بهتر و بشتر استفاده شود
میرزاجانی درباره مسابقات قرآن مالزی اضافه کرد: تنها تلاوت «هادی موحد امین» را گوش دادم که به نظر جزو رتبه‌های این دوره از مسابقات مالزی خواهد بود اما مهم اینست که نماینده جمهوری اسلامی ایران آنچه که در توان داشت ارائه داد و حتی بیش از توانش ارائه کرد و توانست اجرای فاخر و موفق داتشه باشد.
یادآور می‌شود، این گفت‌وگو در برنامه رادیویی «افق» امروز، 31 فروردین‌ماه پخش شد. این برنامه روزهای شنبه هر هفته به تهیه‌کنندگی فاطمه رحمانی و اجرای جواد نصیری از شبکه رادیویی قرآن پخش می‌شود.
انتهای پیام

واعظی: همه حقوق‌ها افزایش می‌یابند| گرانی بنزین نهایی نشده| سخنگوی دولت نیستم اما تلاش می‌کنم هفته‌ای یکبار پاسخ رسانه‌ها را بدهم| انتقاد از اظهارات سعید قاسمی| روحانی به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

روحانی: مجوزهای ساخت در جوار یا داخل رودخانه‌ها کار غلطی بود|دولت اجاره مسکن آسیب‌دیدگان را خواهد پرداخت| ۴۸۰ میلیارد متر مکعب آب وارد سرزمین ما شده است

سقوط وحشتناک کودک ۵ ماهه از ساختمان ۵ طبقه

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۲۲۴۱۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فول مچ اورتون - منچستریونایتد (لیگ برتر انگلیس - 2018/19)
 • فول مچ فرایبورگ - دورتموند (بوندس لیگا - 2018/19)
 • فول مچ رئال مادرید - اتلتیک بیلبائو (لالیگا - 2018/19)
 • فول مچ آرسنال - کریستال پالاس (لیگ برتر انگلیس - 2018/19)
 • فول مچ کاردیف - لیورپول (لیگ برتر انگلیس - 2018/19)
 • پخت کیک ۴۰۰ کیلویی برای میلاد امام زمان علیه السلام
 • پخت کیک ۴۰۰ کیلویی برای میلاد امام زمان (عج)
 • میاندوآب قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ آذربایجان غربی شد
 • همدانی ها برای میلاد امام زمان(عج) کیک 400 کیلویی پختند
 • میاندوآب قهرمان مسابقات کیک بوکسینگ قهرمانی استان شد
 • به مناسبت میلاد امام زمان(عج) کیکی ۱۲ متری در میبد پخت و توزیع شد
 • فول مچ بارسلونا - رئال سوسیداد (لالیگا - 2018/19)
 • فول مچ اینتر - رم (سری آ - 2018/19)
 • فول مچ پارما - میلان (سری آ - 2018/19)
 • فول مچ منچسترسیتی - تاتنهام (لیگ برتر انگلیس - 2018/19)
 • فول مچ بایرن مونیخ - وردربرمن (بوندس لیگا - 2018/19)
 • فول مچ یوونتوس - فیورنتینا (سری آ - 2018/19)
 • اردبیل میزبان اجلاس کشورهای عضو اکو/ جشنواره کوچ عشایر مغان در سطح ملی برگزار می‎شود
 • ویدیو| این کیک شکلاتی لیمویی را از دست ندهید