مراسم ویژه نیمه شعبان در کانون فرهنگی و هنری چهارده معصوم مسجد رضی محله رامسر در سال جاری با برنامه های خاص و باشکوه به همراه جشن و سرور برگزار می شود.

«محمدمسعود رضی کاظمی»، امروز (25 فروردین) به خبرنگار خبرگزاری شبستان در ساری گفت: یک شنبه (یکم خرداد) با نیمه شعبان و ولادت پر خیر و سرور مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) همزمان شده است.

 

وی اظهار کرد: این زمان، تاریخ مبارکی است که آحاد مردم با برگزاری جشن و سرور به پاسداشت میلاد مسعود امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، اقدام می کنند.

 

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری چهارده معصوم مسجد رضی محله رامسر بیان کرد: این کانون همچون سال های گذشته با برگزاری مراسم ویژه و برنامه های خاص و باشکوه نظیر مولودی خوانی، پخش کیک و شیرینی با همکاری اعضای دیگر مسجد، نیمه شعبان و ولادت قائم آل محمد (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را گرامی می دارند.

پایان پیام/86

منبع: شبستان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دولت هنوز با ماهیت اسلامی فاصله دارد/ استقرار نظام حکومت اسلامی در سایه رشادتهای سپاهیان اسلام میسر است

خطیبان نماز جمعه سراسر چهارمحال و بختیاری، این‌ هفته پیرامون مسائل مختلف با مردم و مسئولین سخن گفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ در آخرین نماز جمعه فروردین 98 خطیبان نماز جمعه سراسر استان چهارمحال و بختیاری، پیرامون مسائل مختلف با مردم و مسئولین سخن گفتند.
 

دولت هنوز با ماهیت اسلامی فاصله دارد/ همه کارگزاران دولت‌ اسلامی عمل و رفتار اسلامی دارند

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، با تاکید بر اینکه به‌عنوان منتظران ظهور باید در پنج مرحله انقلاب اسلامی، شکل‌دهی نظام جمهوری اسلامی، دولت، جامعه و تمدن اسلامی حرکت کنیم، گفت: هم‌اکنون دولت اسلامی شکل گرفته اما هنوز با ماهیت اصلی خود فاصله دارد.

وی با اشاره به اینکه نیمه شعبان از جهات عدیده مورد توجه است، گفت: یکی از این موارد فضیلت این شب است، شب نیمه شعبان یکی از پرفضیلت‌ترین شب‌ها است و خداوند در این شب عنایت فراوانی به بندگانش دارد.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه مورد مهم دیگر در بحث نیمه شعبان محتوای آن است، ادامه داد: در این روز مولودی به خاندان نبوت اهدا می‌شود که بنا است جهانی را دگرگون کند.

نکونام با تاکید بر اینکه شعیه‌ای که انتظار بکشد به کمال و تکامل می‌رسد و انتظار یک امر تحول‌آفرین است، عنوان کرد: منتظران باید فعال باشند.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: به‌عنوان منتظران ظهور باید در پنج مرحله انقلاب اسلامی، شکل‌دهی نظام جمهوری اسلامی، دولت، جامعه و تمدن اسلامی حرکت کنیم، هم‌اکنون دولت اسلامی شکل گرفته اما هنوز با ماهیت اصلی خود فاصله دارد، دولت‌های اسلامی باید به‌گونه‌ای حرکت کنند که همه کارگزاران آن عمل و رفتار اسلامی داشته باشند.

وی اضافه کرد: بیانیه گام دوم انقلاب برای شکل‌دهی جامعه اسلامی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی صادر شد، در کنار دولت اسلامی، جامعه اسلامی نیز باید شکل بگیرد، وظیفه سنگین‌تر تشکیل جامعه اسلامی است که باید تلاش کنیم رنگ و بوی اسلامی داشته باشد.

نکونام با اشاره به اینکه امسال سال رونق تولید نامگذاری شده است و باید تلاش کنیم جامعه به سمت رونق تولید درست، سالم و مفید پیش برود، گفت: روز تولد ولیعصر (عج) به نام روز مستضعفان و سربازان گمنام امان زمان نیز نامگذاری شده است.

خطیب نمازجمعه شهرکرد با بیان اینکه سربازان گمنام امام زمان (عج) در سلامت نظام بسیار مهم هستند، افزود: تامین امنیت و سلامت نظام جمهوری اسلامی کاری مهدوی است، این افراد گمنام هستند، از کار خود گزارشی نمی‌دهند و کسی آن‌ها را نمی‌شناسد اما آثار وجودی آن‌ها در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، مقابله با فتنه‌ها، نفوذ در سازمان‌های مخوف جاسوسی دنیا و... دیده می‌شود.

وی به پنجم اردیبهشت‌ماه سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس توسط طوفان شن اشاره کرد و ادامه داد: سوم اردیبهشت‌ماه نیز روز جهانی کتاب است و راه‌اندازی نهضت کتاب‌خوانی در کشور از ضروریات است.

نکونام تصریح کرد: هفته تکریم مساجد در پیش است که مسئله بسیار مهمی در پایان ماه شعبان به شمار می‌رود، مساجد باید پایگاه حضور جوانان، زنده و پویا باشند.
وی ادامه داد: در ماه گذشته تاسیس بنیاد مسکن و افتتاح حساب ۱۰۰ توسط امام خمینی (ره) را داشتیم تا مشکل مسکن محرومان رفع شود اما در برخی موارد آنقدر بحث مسکن دچار مشکل است که کارهای صورت گرفته به چشم نمی‌آید، در چهارمحال و بختیاری بیش از نیمی از مردم روستاها نیاز جدی به مسکن مقاوم دارند و برای مقاوم‌سازی مابقی مساکن روستایی نیز باید اقدام فوری شود.

نکونام عنوان کرد: با توجه به اینکه بازگشایی گردنه عسل‌کشان در کوهرنگ دستور صریح وزیر راه و شهرسازی بود هنوز هیچ اقدام جدی در این خصوص صورت نگرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری به دوم اردیبهشت‌ماه سالروز تاسیس سپاه پاسداران اشاره و خاطرنشان کرد: هم‌دلی خوبی برای درک جایگاه این نهاد در کشور به‌وجود آمده است، سپاه در خنثی‌سازی فتنه‌ها و جنگی که برای نابودی کشور به‌وجود آمد نقش کلیدی داشت و امروز سپاه با کوهی از تجربه شامل مقابله به داعش و فتنه‌ها، حضور در جنگ و بلایای طبیعی، عمران و سازندگی و... همچنان بالنده است.

 

انتظار فرج از مهمترین وظایف شیعیان در دوران غیبت امام زمان(عج) است

حجت الاسلام حمید بهرامی رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان اردل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اردل با تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت با سعادت حضرت ولی عصر(عج) به شیعیان و دوستداران آن حضرت اظهارداشت: منتظران حضرت مهدی(عج) باید آمادگی خود را برای ظهور نشان دهند و جشن های این ایام را حتی باشکوه تر از عید های دیگر  برپا دارند.

بهرامی  افزود:از اهمیت جایگاه امام زمان (عج)همین بس که درمورد ایشان سخنی گفته شده است که درباره هیچ یک از پیغمبران واولیاء الهی وائمه گفته نشده است وآن تعبیر این است" یملأ  الله  به الارض - قسطا و عدلا کما ملئت ظلما و جورا
" خداوندبه وسیله او زمین راپراز عدل وداد کند همانگونه باظلم وبیداد پرشده باشد.

وی افزود: این سخن درباره هیچ پیغمبری حتی پیامبرآخرالزمان واردنشده است وصرفا این فضیلت رابرای حضرتش مقرر فرموده.

حجت الااسلام بهرامی بیان کرد: انتظار و دعابرای تعجیل فرج امام زمان(عج)  مهمترین  وظایف شیعیان در دوران غیب حضرت مهدی(عج) است.

امام جمعه موقت شهر اردل در بخش دیگر خطبه های این هفته نماز جمعه شهر اردل با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدارشرکت کنندگان در مسابقات بین المللی قرآن کریم گفت:مقام معظم رهبری در این دیدار به دو مطلب امت اسلام اکنون برسر دو راهی عمل کردن به قرآن ویاایستادن دربرابر تعالیم قرآن دارد اشاره کردند.

حجت الاسلام بهرامی اذعان داشت:اما راهی که امت به تبعیت از قرآن دعوت می کند همان دوران بعثت حضرت رسول اعظم(ص) راهی خالی از خطر وبدون سختی نیست برای عمل به دستورات قرآن باید دربرابر طواغیت ایستاد ،باید جانفشانی کرد ،باید سختی کشید ، باید فشار اقتصادی ومحاصره همه جانبه را پشت سرگذاشت .نتیجه پیمودن این مسیر پیروزی است.

وی افزود:راه دوم راهی است که در ظاهر دعوت به عافیت وسلامت می کند امااین عافیت وسلامت دروغین است این راه دردنیا وآخرت به سوی جهنم ختم می شود هزینه هایش سازش دربرابر دشمنان دین وایستادن دربرابر قرآن است.
 
حجت الاسلام بهرامی  یکم اردیبهشت سالروز سربازان  گمنام امام زمان عج الله فرجه الشریف اشاره کرد و افزود:به تعبیر رهبربصیر انقلاب ؛ سربازان گمنام مجموعه خدومی وانقلابی که آقااز این مجموعه به عنوان چشم بینا وبیدار نظام اسلامی یادکردند وفرمودند دراین مجموعه جناح بازی گناه است ویک جناح وجود دارد وآن یک جناح هم جناح انقلاب است این مجموعه حیات خلوت نظام است .خداقوت به همه تلاش گران عرصه پاسداران امنیت.

حجت الاسلام بهرامی با گرامیداشت دوم ادیبهشت سالروز تشکیل سپاه به فرمان امام راحل در سال58 افزود:امام بزرگوار درمورد پاسداران فرمودند پاسدارها اگرنباشند کی می تواند این مملکت را اداره کند؟وفرمودند :ای کاش من هم یک پاسدار بودم.چه افتخاری بالاتراز این برای پاسداران.

بهرامی بیان کرد:نهادانقلابی  که اخیرا توسط رئیس جمهور احمق آمریکادر فهرست سازمانهای تروریستی قرار گرفته،آنچه در عملکرد سپاه همه بایدبدانیم این است آنچه آمریکا از سپاه به جهانیان نمی گویدعبارتند از: مبارزه باتروریسم از القاعده تا داعش،جلوگیری از تجزیه منطقه،مدافعان حریم وحرم  و احیاء روحیه خودباوری در منطقهو روزی که به صراحت می توان گفت برخلاف ادعاهای آمریکا مبنی برتهدید بودن سپاه برای منطقه وجهان نه تنها سپاه عزیز پاسداران تهدیدی برای جهانیان نمی باشد بلکه مولفه های مهم در تحقق امنیت وثبات جهانی است که نتیجه آن رادر عرصه مبارزه باتروریسم میتوان مشاهده کرد مضافاٌ اینکه رویکرد سپاه برخلاف برداشت غلط صرفا امنیتی نیست بلکه ماهیتی کاملا انسانی ومردمی دارد.

 

استقرار نظام حکومت اسلامی در سایه رشادتهای سپاهیان اسلام است

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی تاج زاد، امام جمعه شهرستان لردگان در خطبه اول نماز جمعه این هفته خود و مردم را به رعایت تقوای الهی دعوت نمود و طبق روایت امام علی علیه السلام مردم را به یقین و تقوا و خوبی ها دعوت نمودند.  ایشان دینداری توام با تقوا یقین را عنصر کلیدی سعادت بشر دانستند.

وی در ادامه خطبه به شخصیت وجودی آقا امام عصر عجل الله تعالی و وظایف مومنان نسبت به آن امام بزرگوار اشاره داشتند.
امام جمعه لردگان یاور به مهدویت را در همه ادیان اشاره دانستند، مهدویت و ظهور منجی بی شک در همه ادیان اشاره شده و قطعا انسان به وسیله منجی راه سعادت را در پیش خواهد گرفت.
 
وی وجود امام عصر عجل الله را از زبان پدر بزرگوارش امام حسن عسکری علیه السلام حتمی و بشارت داده شده و دانست و به صحابی خود بشارت غیبت امام عصر را داد و عنوان دانست امام عصر عجل الله و در زمان غیبت توجهات، کرامات و معرفت زیادی نسبت به مومنان دارد.
خطیب جمعه لردگان در ادامه گفت:امام عصر لحظه ای از یاد و حال و کار مومنان غافل نیستند و توجه ویژه به زندگی انسانها دارد.
 
امام جمعه لردگان به وظایف مومنان نسبت به ساحت امام عصر اشاره کرد گفت: وظایف ما در عصر غیبت در ابتدا معرفت و شناخت امام زمان عجل الله می باشد تا گمراه نشویم، دومین وظیفه ما در عصر غیبت نسبت به ساحت امام عصر عجل الله جذب محبت و توجه امام است و با اعمال و رفتار خالصانه مان می باشد در همین راستا کردار و اخلاق و رفتار همه ما باید مطابق با منویات امام زمان عجل الله باشد.
 
حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی تاج زاده در خطبه دوم نماز جمعه به  ولایت امام زمان عجل الله و روز جهانی مستضعفان اشاره کردند و ولادت امام و نامگذاری این ولادت به نام سربازان گمنام امام زمان را تشریح و به فال نیک گرفتند.

 ایشان امنیت این مرز و بوم را در راستای سختی‌های این سربازان گمنام در راه برقراری نظم و امنیت دانست و سرباز گمنام امام زمان را واقعا برازنده این سربازان دانستند و از زحمات خالصانه همه این سربازان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 وی همچنین به دوم اردیبهشت ماه سالروز تشکیل نهاد مقدس سپاه پاسداران اشاره کردند که سپاه پاسداران را شجره طیبه و یا هویت نظامی و مردمی دانست و عنوان داشتند: استقرار نظام حکومت اسلامی در سایه رشادتهای سپاهیان اسلام است.
 ایشان به نقش های سپاه در همه عرصه های خدمت رسانی، سازندگی و برقراری امنیت اشاره کردند و سپاه را حامی مردم و پشتیبان انقلاب دانستند.

 وی به حضور نیروهای مقاومت در کشورهای دیگر در راستای مبارزه با استکبار اشاره کردند و یادآور شدند نقش سپاه در ظهور این نیروها بی شک بر کسی پوشیده نیست.

 ایشان هم چنین در سالروز تشکیل انقلاب فرهنگی و عملکرد آن در راستای تقویت فرهنگ ایران اسلامی اشاراتی داشتند.
 
خطیب جمعه لردگان در پایان خطبه دوم استاندار چهارمحال و بختیاری را جهت ورود به نابسامانی‌های وضعیت شورای شهر و شهرداری مورد خطاب قرار دادند و از ایشان نهایت همکاری اقدام انقلابی را خواستار شدند.

 

کمک 800 میلیون تومانی مردم شهرستان فارسان به مناطق سیل‌زده

حجت‌الاسلام محسن ملک پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر فارسان گفت: فرارسیدن ایام میلاد منجی عالم بشریت را تبریک عرض می‌کنم امام زمان (عج) نجات‌دهنده مستضعفان عالم، امید همه مردم دنیا، خاتمه بخش به ناامنی‌ها، جنگ‌ها و خونریزی‌ها خواهد بود.

وی افزود: امام زمان (عج) می‌آید و جهان مملو از عدل و داد می‌شود و همه مردم با آسایش خاطر، راحتی و امنیت، اخوت و برادری زندگی خواهند کرد و از خداوند می‌خواهیم تا برکات وجودی آن حضرت را شامل حال همه منتظران ظهور قرار دهد.

 وی تصریح کرد: این روز، روز مستضعفان است خداوند از مستضعفان حمایت کرده است و به همه مؤمنان می‌فرماید چرا برای نجات مستضعفان قیام نمی‌کنید و نمی‌جنگید؛ یعنی مجهز شوید، وحدت و همدلی داشته باشید و اراده خود را جزم کرده و برای نابودی مستکبران و حمایت از مستضعفان محکم باشید.

وی بیان داشت: خداوند نگفته مستضعفان حتماً باید شیعه و یا مسلمان باشند؛ رسول خدا (ص) فرموده‌اند اگر مسلمانی بشنود آدمی از هر دین و مذهب و یا غیر دین‌دار از او یاری بخواهد اما به فریادش نرسد، مسلمان محسوب نمی‌شود.

امام‌جمعه فارسان بیان داشت: پیامبر گرامی اسلام (ص) می‌فرمایند: اگر مسلمانی صدای مظلومی را که طلب استمداد می‌کند، بشنوند اما به فریاد او نرسند مسلمان نیستند»؛ این حدیث وظیفه ما را در حمایت از مظلومان جهان نشان می‌دهد. و این عین تقواست لذا مجدداً خودم و همه شما بزرگواران را به تقوای الهی سفارش می‌کنم.

وی گفت: روز میلاد حضرت مهدی (عج) روز سربازان گمنام امام زمان (عج) است این مناسبت را خدمت همه سربازان امام زمان (عج) که بدون ادعا و برای رضای خدا جان خود را به مخاطره می‌اندازند و نظام، انقلاب و امنیت مردم و کشور را حراست می‌کنند، خسته نباشید و تبریک عرض می‌کنیم.

وی عنوان داشت: شاید ما فقط در اخبار، یک خبر کوتاهی از دستگیری اشرار و باندهای مواد منفجره و مخدر در کشور می‌شنویم؛ اما بسیاری از جان‌ها به خطر می‌افتد و چه زحمات طاقت‌فرسایی در پشت این خبر وجود دارد که ما نمی‌بینیم.

وی اظهار داشت: همه ما می‌باید سرباز امام زمان (عج) و چشم بیدار نظام باشیم هر خطری را هرکجا مشاهده کردیم باید با حساسیت، مسئولیت و جدیت آن را به گوش مسئولان برسانیم تا دیگران نتوانند به ما آسیب وارد کنند؛ و از همین جایگاه مقدس از زحمات یکایک این سربازان گمنام آقا امام زمان تقدیر و تشکر می‌کنم.

امام‌جمعه فارسان در پایان گفت: از همه مردم خیر و نیک‌اندیش شهرستان فارسان که تا امروز مبلغ 800 میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی را به مناطق سیل‌زده ارسال کردن کمال تشکر دارم.

انتهای پیام/

نوبخت: افزایش 400 هزار تومانی حقوق باید از این ماه برای همه کارکنان و بازنشستگان محسوب شود

جزئیات گران‎شدن بنزین و CNG از اول خرداد؛ تعیین سهمیه ۶۰ لیتر بنزین برای خودروهای شخصی

فیلم برنده صد میلیونی برنده باش امشب

کلیدواژه: سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم مسابقات قرآن سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم قرآن کریم سیل خسارت سیل سپاه پاسداران نماز جمعه مسابقات بین المللی قرآن کریم مسابقات قرآن کریم جشن نیمه شعبان مولودی خوانی

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۲۳۰۸۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • در آستانه نیمه شعبان کاربران از چشم انتظاریشان برای ظهور نوشتند+تصاویر
 • نمودار تشکیل جامعه اسلامی جوانان هستند
 • مراسم ویژه احیاء نیمه شعبان در مسجد ولایت قزوین برگزار می شود
 • سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محدود به قشر خاصی نیست
 • مراسم «احیاء شب نیمه شعبان» در خرم‌آباد برگزار می‌شود
 • زندان؛ ایستگاه آخر چهار سارق حرفه‌ای خودرو در رامسر
 • فیلم‌های جشنواره رشد در دانشگاه آزاد رامسر اکران می‌شود
 • برگزاری جشن نیمه شعبان در مسجد دانشگاه تهران
 • مراسم احیای نیمه شعبان در مسجد ولایت برگزار می‌شود
 • مراسم « احیا شب نیمه شعبان » در مهدیه رشت برگزار می شود
 • اهمیت احیای شب نیمه شعبان و اعمال این شب چیست؟
 • نیمه شعبان چه روزی است؟
 • حدیث نیمه شعبان درباره فضیلت های این روز
 • برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان ویژه منطقه شرق بندرعباس در روستای گرده صفرباقری
 • کانون‌های مساجد ماسال میزبان برگزاری جشن نیمه شعبان
 • برپایی مراسم احیای نیمه شعبان در بیش از ۲۵ مسجد تهران
 • گل شادی در دل سیلاب زده کودکان خوزستان سبز شد/ برگزاری جشن‌های ویژه در زیارتگاه هویزه+تصاویر
 • تدارک ویژه رسانه ملی به مناسبت جشن بزرگ نیمه شعبان
 • اجرای ویژه برنامه های مهدویت در کانون های مساجد چهارمحال و بختیاری