محسن فروزان دروازه بان تیم تراکتورسازی تبریز با اشتباه فاحش مقابل تیم سپید رود رشت علاوه بر اینکه موجب باخت تیمش شد باعث شد تراکتور از کورس قهرمانی جا بماند. آفتاب‌‌نیوز : در همین رابطه شائبه های درمورد تبانی و احتمال شرط بندی این دروازه بان نام آشنای کشور در بین برخی از اهالی فوتبال مطرح شده که نادر دست نشان و محمدرضا مهدی در این رابطه واکنش نشان دادند.

نادر دست نشان: نباید ضعف تکنیکی فروزان را به شرط‌بندی و تبانی ربط بدهیم؛
نادر دست‌نشان در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره پیروزی 3 بر یک تیمش مقابل تراکتورسازی در هفته بیست‌‌و‌پنجم لیگ برتر اظهار داشت:
 برد بسیار ارزشمندی بود. به‌هرحال تراکتورسازی با این همه بازیکن سوپراستار و مربی خارجی که دارد مهیای قهرمانی در لیگ می‌شد. امکانات این تیم قابل مقایسه با ما نبود، اما جوانان ما با درک شرایط، از روزی که آمده‌ایم روز به روز تلاش‌شان را بیشتر کردند و این روحیه را نزد هواداران به وجود آوردند که با حمایت می‌توانند بازی‌های بهتری هم از بچه‌ها ببینند.وی افزود:
 تراکتورسازی در نیمه اول یک موقعیت گل خوب به دست آورد که خوشبختانه استوکس این توپ را به بیرون زد. بعد از آن هم خط هافبک ما اجازه خلق هیچ موقعیتی به حریف نداد و همه‌ی بچه‌ها شرایط خیلی خوبی داشتند. خوشبختانه بچه‌ها بعد از اینکه بازی یک - یک شد دوباره فوتبالی سرتر از حریف بازی کردند و توانستیم این پیروزی را به دست بیاوریم.
«در هفته بیست‌و‌هشتم به مصاف نفت مسجدسلیمان خواهید رفت و شاید سرنوشت بقای تیم شما در لیگ برتر در این بازی مشخص شود؟»، سرمربی تیم سپیدرود در پاسخ به این پرسش گفت:
 بله صد درصد این بازی تعیین‌کننده است. هم این بازی و هم سایر بازی‌ها. برای ما خیلی مهم است که در بازی‌های خودمان نتیجه خوبی بگیریم و بعد هم امیدواریم مقابل نفت  نتیجه خوبی بگیریم و موفق شویم.
دست‌نشان در خصوص هجمه‌های ایجاد شده علیه محسن فروزان به خاطر اشتباهات این دروازه‌بان مقابل سپیدرود عنوان کرد:
 فروزان کلاً یک اشتباه روی گل اول داشت. من یک فیلمی دیدم که متأسفانه بعد از بازی یک هوادار جلوی فروزان را گرفته است و بدترین فحاشی را که در شأن فوتبال ما نیست نثار او می‌کند. قطعاً این هوادار وابسته به جایی است. او از شرط‌بندی، تهمت و افترا صحبت می‌کند. این آقا که این ادعا را می‌کند، اول بازی نمی‌دانست شرط‌بندی شده است؟ مطمئناً تراکتورسازی باشگاه بزرگی است و آدم‌هایی بزرگ در این باشگاه حضور دارند. نمی‌دانم کسی که این حرف‌ها را می‌زند کیست، اما او می‌توانست قبل از بازی بگوید فایل شرط‌بندی را دارد و فروزان را در دروازه‌ نگذارند، نه اینکه بعد از بازی این ادعا را کند.وی ادامه داد:
 بحث دوم من این است که اشتباه در تمام دنیا رخ می‌دهد. در تیم‌های رئال،‌ بارسلونا،‌ منچستر و کلاً همه تیم‌ها. آیا همه آنها تبانی و شرط‌بندی می‌کنند؟ ما مربی خارجی آورده‌ایم که  از او فوتبال یاد بگیریم. الان باید ببینیم چرا تراکتورسازی هفت موقعیت گل به سپیدرود داده است، نه اینکه این حرف‌ها را بزنیم! در بازی با پرسپولیس پنالتی ما را محمد غلامی از دست داد. ما باید بگوییم او تبانی کرده است؟! دروازه‌بان ما هم جلوی پرسپولیس چند فرصت خوب گرفت، اما دو اشتباه هم داشت، حالا باید از عکس‌العمل‌های او چشم‌پوشی کنیم و بگوییم چون دو اشتباه کرده، پس تبانی کرده است؟ در بازی با تراکتورسازی شوت سرکش ربیع‌زاده و بایرامی را فروزان به خوبی دور کرد. در مورد این موقعیت‌ها چه می‌گویند؟
سرمربی سپیدرود در ادامه یادآور شد:
 نمی‌دانم چرا این صحبت‌ها مطرح می‌شود. با این حرف‌ها پیروزی ما را لوث می‌کنند و ما به خاطر این ناراحت هستیم. اگر بازیکن‌شان خطا کرده با او برخورد کنند، اما تهمت نزنند. بروند به مربی‌شان بگویند چرا تیم‌شان نتوانست دو موقعیت گل ایجاد کند؟ چرا سپیدرود انتهای جدولی هفت موقعیت خلق کرد؟ من احساس خوبی نسبت به این حرف‌ها را ندارم. واقعاً زیبایی‌ها فوتبال را از بین می‌برند و بهتر است با این حرف‌ها بی‌جهت هجمه ایجاد نکنند. جهت اطلاع آدم‌هایی که این حرف‌ها را می‌زنند باید بگویم،‌ فروزان یک عادت تکنیکی در استفاده از پای خود دارد و اصلاً نمی‌خواهم از او دفاع کنم. تعارف نداریم، او این ضعف تکنیکی دارد، اما نباید این ضعف را به پای شرط‌بندی و تبانی بگذاریم. من یک سؤال از همه دارم،‌ آیا دروازه‌بان ما روی گلی که دریافت کرد اشتباهش کمتر از فروزان بود؟ حالا ما باید اسم این اشتباه را چه بگذاریم؟ بهتر است کمی واقع‌بین باشیم و با این حرف‌ها زحمات دیگران را لوث و جو فوتبال‌مان را کثیف‌ نکنیم.
محمدرضا مهدوی: فروزان آدمی نیست که شرط‌ بندی کند
محمدرضا مهدوی، در خصوص برد 3-1 سپیدرود مقابل تراکتورسازی تبریز گفت:
 می‌دانستیم بازی سختی داریم، تنها امیدمان این بود که هر طور شده سه امتیاز این بازی را بگیریم. آقای دست‌نشان از نظر روحی و روانی خیلی کار کرده بود و به ما خیلی انگیزه داده بود تا بتوانیم نتیجه بگیریم. ما روی تیم تراکتورسازی برنامه‌ریزی کرده بودیم، می‌دانستیم که از کجا حمله می‌کنند. از همان جاهایی که فکرش را می‌کردیم استفاده کردیم و گل زدیم. به نقل از فارس، مهدوی در ادامه گفت:‌
 محسن فروزان دقیقه ۳ اشتباه کرد و به همین خاطر به او برچسب تبانی و شرط‌بندی زدند اما این درست نیست، تا جایی که من او را می‌شناسم می‌دانم او چنین کاری را نمی‌کند، اشتباه برای هر بازیکنی پیش می آید. ما بعد از گلی که روی اشتباه فروزان زدیم راحت‌تر بازی کردیم.البته تراکتورسازی هم موقعیت‌های خوبی داشت که یکی از آنها به تیرک ما خورد، در کل بازی قشنگی بود همه آن را پسندیدند، خدا را شکر با این سه امتیاز توانستیم به نفت مسجد سلیمان نزدیک بشویم. 
کاپیتان سپیدرود در مورد اینکه آیا پیش از بازی فکر می‌کردند با چنین نتیجه‌ای تراکتورسازی را شکست بدهند، گفت:
 خیر، قبل از بازی فکر نمی‌کردیم که چنین نتیجه‌ای بگیریم، جلوی تیمی بازی می‌کردیم که سه کاپیتان تیم ملی را دارد. تراکتورسازی در هفته‌های اخیر فوق‌العاده بوده است. به نظرم گلی که دقیقه ۳ زدیم باعث شد بچه‌های ما خونسردتر بازی کنند.فکر می‌کنم ترکیب با تجربه و جوان در کنار هم نتیجه داده و چیزی که نادر دست‌نشان می‌خواست اتفاق افتاده است.در فوتبال باید زحمت بکشید تا مزد آن را بگیرید. ما خوب جنگیدیم، خوب درگیر شدیم و راه‌های حمله را برای تراکتورسازی بستیم و توانستیم در ضدحمله‌ها موقعیت‌های خوبی به دست بیاوریم. روز خوبی داشتیم، می‌توانستیم باز هم گل بزنیم، اما به هر حال نشد. خدا را شکر مردم از این بازی راضی بودند. مهدوی در مورد هجمه‌هایی که پس از این بازی علیه دروازه‌بان تراکتورسازی ایجاد شد،گفت:
 فوتبالیست در این سطح نمی‌آید شرط‌بندی کند، به نظر من باشگاه تراکتورسازی آنقدر سرمایه و پول دارد که بازیکنانش حق و حقوق‌شان را سروقت بگیرند. شاید آنها مثل باشگاه ما مشکل مالی نداشته باشند. من فکر می‌کنم بازی کردن روی چمن مصنوعی برای اکثر تیم‌ها کار سختی است، نمی‌شود راحت به توپ ضربه زد، به نظرم روی گل اول، فروزان می‌خواست توپ را بلند کند و از روی سر بازیکن ما برای مدافع تیم‌شان بفرست، اما توپ به پایش نگرفت.وی اضافه کرد:
 اشتباهات در چمن مصنوعی خیلی زیاد می‌شود، من اعتقاد دارم محسن آدمی نیست که بخواهد شرط‌بندی کند یا به خاطر اینکه بچه اینجاست، بد بازی کند تا تیم ما نتیجه بگیرد، اتفاقا محسن همیشه سعی می‌کند اینجا بهترین بازی خودش را انجام بدهد. به هر حال روز بدش بود. من شنیده‌ام به او گفته‌اند باید تسویه حساب کند، نباید با یک اشتباه با بازیکن خداحافظی کنند. فروزان برای تراکتورسازی خیلی زحمت کشیده و عملکرد خوبی داشته است. همین حالا خیلی از تیم‌ها آرزوی داشتن فروزان را دارند. ان‌شاءالله روزهای خوبی او هم از راه برسد. کاپیتان سپیدرود در مورد گل زیبای مسعود شجاعی در این بازی گفت:
 هوش بالای شجاعی باعث شد چنین گل قشنگی در این بازی زده شود، او تکنیک بالایی دارد، اما گلی که زد، با گل میثم فردوسی یر به یر شد! در فوتبال ما کم اتفاق می‌افتد که گل‌های قشنگ زده بشوند، خدا را شکر در این بازی گل‌های قشنگی زده شد و مردم شاد شدند. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و در فوتبال ما گل‌های زیبا و قشنگ بیشتری دیده شود. وی در خصوص ادامه کار سپیدرود گفت:
 تمام سعی‌مان این است که بتوانیم نفت مسجد سلیمان را بگیریم و در لیگ بمانیم. در چند بازی‌ای که نتیجه نگرفتیم، تماشاگرانمان کم شدند، اما حالا با برد مقابل تراکتورسازی، آنها خیلی امیدوار شدند، مطمئنم در بازی مقابل فولاد ورزشگاه ما پر خواهد شد، حیف است که سپیدرود سقوط کند. ما در فوتبالمان کمبود تماشاگر داریم، به جز چند تیم مانند استقلال و پرسپولیس، بسیاری از تیم‌ها و حتی آنهایی که سرمایه و امکانات دارند، تماشاگران زیادی ندارند، امیدوارم ما در لیگ برتر بمانیم تا سهمیه لیگ برتری این مردم حفظ شود. 
وی در پایان و در خصوص بازی این هفته مقابل پارس جنوبی جم گفت:
 پارس جنوبی تیم بسیار خوبی است، من آقای تارتار را خیلی قبول دارم، او تیم‌های حریف را خیلی خوب آنالیز می‌کند، با این حال با برد مقابل تراکتورسازی خیلی انگیزه پیدا کردیم و فکر می‌کنم بازی مقابل پارس جنوبی بازی جذابی بشود. ما در پنج بازی پیش‌رو باید سه امتیازها را بگیریم، بازی با پارس جنوبی سخت و یک امتیاز آن هم مهم است، اگر این اتفاق هم بیفتد، به نظرم کار بزرگی انجام داده‌ایم. 

منبع: آفتاب

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

واکنش باشگاه تراکتورسازی به یک خبر

در حالی که گفته می شود بعد از اتفاقات رخ داده در بازی  تراکتورسازی و سپیدرود رشت و اشتباهات فاحش فروزان در این بازی قرار است زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی مهدی رحمتی دروازه بان استقلال را برای فصل بعد جذب کند اما مدیر رسانه ای تراکتورسازی این موضوع را تکذیب کرد. 

مصطفی منطقی مدیررسانه ای باشگاه تراکتورسازی ضمن تکذیب این مطلب در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: موضوع جذب رحمتی دروازه بان استقلال گمانه زنی رسانه هاست چرا که فصل نقل و انتقالات شروع نشده است تا برای جذب بازیکن اقدام کنیم. همچنین هنوز تصمیم قطعی در مورد محسن فروزان گرفته نشده است تا دروازه بانی را برای جایگزینی او به خدمت بگیریم. 

او درباره اینکه قرار بود جلسه کمیته انضباطی درباره فروزان بعد از بازی با پیکان تشکیل شود، گفت: این دروازه بان در تهران به سر می برد تا در جلسه کمیته اخلاق شرکت کند و  زمان دقیق حضورش در کمیته انضباطی باشگاه تراکتورسازی مشخص نیست. 

منطقی درباره اینکه گفته می شود شجاعی، دژاگه و حاج صفی بعد از پایان لیگ از تراکتورسازی جدا می شوند، بیان کرد: این موضوع صحت ندارد و این ۳ بازیکن با باشگاه تراکتورسازی قرارداد دارند و به خاطر اتفاقات یک بازی از تیم جدا نمی شوند. 

 

حمله تند زنوزی به وزیر و تاج

واعظی: همه حقوق‌ها افزایش می‌یابند| گرانی بنزین نهایی نشده| سخنگوی دولت نیستم اما تلاش می‌کنم هفته‌ای یکبار پاسخ رسانه‌ها را بدهم| انتقاد از اظهارات سعید قاسمی| روحانی به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

تبعید و شلاق برای مرد سینماگر به جرم رابطه نامشروع با دختر عاشق بازیگری!

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۲۷۲۹۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شکایت فروزان از مالک تراکتورسازی در دادسرای فرهنگ و رسانه‌
 • دروازه بان تراکتورسازی از قاضی پور شکایت می کند
 • شکایت فروزان از مالک تراکتورسازی در دادسرا فرهنگ و رسانه‌
 • فروزان درمعرض اتهام است/تعلل دررسیدگی به پرونده سئوال برانگیزاست
 • فروزان به طور رسمی از مالک تراکتورسازی شکایت کرد
 • شکایت فروزان ازمالک تراکتور در دادسرای رسانه
 • شکایت فروزان از مالک تراکتور به دادگاه فرهنگ و رسانه‌
 • محسن فروزان به کمیته انضباطی باشگاه تراکتورسازی خواهد رفت
 • شکایت محسن فروزان از محمدرضا زنوزی، مالک تراکتورسازی در دادسرای فرهنگ و رسانه‌
 • شکایت فروزان از زنوزی در دادسرا
 • فروزان از مالک تراکتورسازی شکایت کرد
 • از شمار دو چشم یک تن کم، وز شمار خرد هزاران بیش/تسلیت استادان فلسفه در سوگ «محسن جهانگیری»
 • مراسم تشییع پیکر محسن جهانگیری چهارم اردیبهشت برگزار می شود
 • زمان انتشار آلبوم جدید محسن چاوشی
 • از واکنش محسن فروزان به حواشي اخير تا دلجويي هواداران تراکتور از شجاعي
 • محسن فروزان: من با چمن مصنوعی مشکل دارم و دیگر در آن بازی نمی کنم/ تاوان اشتباهات سوگیتا را باید من بدهم؟
 • واکنش محسن فروزان به حواشی اخیر: من با چمن مصنوعی مشکل دارم و دیگر در آن بازی نمی کنم؛ تاوان اشتباهات سوگیتا را باید من بدهم؟
 • در پی مقصرها؛ از معدنچی تا فرشید و فروزان
 • مصطفی منطقی، مدیر رسانه‌ای تراکتورسازی: جذب رحمتی؟ این موضوع گمان‌زنی رسانه‌ها است