به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا؛ موضوع تفکیک معاونت جوانان از وزارت ورزش و جوانان، موضوع تازه ای نیست و پیوسته اعضای این معاونت بر لزوم استقلال این معاونت و تبدیل آن به سازمانی دولتی تاکید داشته اند. این در حالی است که سالهاست این سازمان در ذیل وزارت ورزش قرار گرفته و سیاست های آن بر اساس سیاست های کلی این وزارتخانه معین می شود. 

حوزه جوانان این روزها یکی از پر مسئله ترین حوزه های کشور است. مشکلاتی از قبیل بیکاری، ازدواج، سربازی و تحصیل جوانان سرتیترهایی هستند که مطالب و محتواهای متعددی را می توان برای آنها به نگارش درآورد. همین حالا در بسیاری از نهاهای کشور جوانان نسل سوم انقلاب بر اریکه قدرت تکیه زده اند و همچنین قانون منع به کارگیری بازنشستگان در سمت های اجرایی اهمیت حوزه جوانان را بیش از پیش کرده است. 

با توجه به اهمیت این حوزه بدون شک حضور سازمانی مستقل برای بررسی این حوزه و حل مشکلات آن با هدف گذاری و اقدامات عملی لازم و ضروری است. روز گذشته موضوع تفکیک این معاونت از وزارت ورزش در مجلس شورای اسلامی مطرح شد و یکبار دیگر این مسئله مورد توجه قرار گرفت.

در این باره محمدمهدی تندگویان، معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفتگو با خبرنگار برنا، با اشاره به اینکه این طرح توسط سیده حمیده زرآبادی، نماینده مجلس و عضو کمیسیون اجتماعی مطرح شده است، گفت: این طرح همچنین در چند کمیسیون فرعی مثل کمیسیون بهداشت نیز مطرح شد و رای آورد.

وی با ابراز امیدواری در خصوص رای آوردن این طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر نمایندگان مجلس این طرح را تصویب کنند متعاقبا دولت ابلاغ خواهد شد. 

تندگویان در ادامه با اظهار اینکه لایحه بحث تفکیک امور جوانان از وزارت ورزش قبل از انتخابات حسن روحانی به مجلس رفته است، افزود: با این حال در آن زمان کلیات لایحه رد شد و رای نیاورد اما حالا به دلیل اینکه بصورت طرحی جداگانه تخصیص سازمان ملی جوانان است، امیدوارم با رای هایی که کمیسیون های مختلف داده اند این طرح در صحن علنی نیز رای بیاورد.

وی تاکید کرد: اگر این اتفاق بیافتد تاثیر بسیار خوبی بر حوزه جوانان خواهد گذاشت. 

معاون وزیر ورزش و جوانان در پایان تصریح کرد: جایگاه معاونت جوانان یک جایگاه فرابخشی است ولی در حال حاضر ذیل یک وزارتخانه قرار گرفته از این رو امکان هماهنگ شدن با سایر نهادها و دولت را ندارد.

وی افزود: اگر این معاونت مستقل شود و نمایندگان جوانان بتوانند در دولت کنار سایر وزرا بنشینند، حتما در اقدامات و عملیات های مرتبط با حوزه جوانان تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. 

خبرنگار: محمد جلایی

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

انتخابات پارلمان اروپا؛ اهمیت رای‌گیری پیش رو در چیست؟

نتیجه یک نظرسنجی در مورد انتخابات پارلمانی اروپا نشان می دهد که گروه های منتقد اتحادیه اروپا موفق به افزایش کرسی های خود خواهند شد اما با این حال احزاب طرفدار این اتحادیه اکثریت خود را حفظ خواهند کرد. آفتاب‌‌نیوز : در این گزارش تلاش شده است برخی از ابعاد انتخابات پارلمانی اروپا رو مورد بررسی قرار گیرد.
چه کسانی رای می دهند؟
حدود ۴۰۰ میلیون نفر در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا از روز ۲۳ مه تا ۲۶ مه (دوم تا پنجم خرداد) در انتخابات پارلمان اروپا می توانند رای بدهند. این رقم شامل ۵۰ میلیون رای دهنده بریتانیایی می شود. این در حالی است که بریتانیا طبق برنامه قبلی قرار بود روز ۲۹ مارس (نهم فروردین) از اتحادیه اروپا خارج شود. اکنون با تعویق برکسیت رای دهندگان بریتانیایی نیز برای انتخاب نمایندگان خود در پارلمان آینده اروپا پای صندوق های رای می روند.

رای دهندگان بریتانیایی ۷۳ نماینده خود را در پارلمان اتحادیه اروپا انتخاب خواهند کرد. این در حالی است که این نمایندگان ممکن است چند هفته پس از آغاز به کار پارلمان جدید اروپا مجبور شوند به دلیل برکسیت از سمت نمایندگی کنار بروند.
رای دهندگان اروپایی ۷۵۱ نماینده پارلمان اروپا را انتخاب می کنند. اعضای پارلمان اروپا نیمی از وقت خود را در بروکسل و نیمی دیگر را در محل پارلمان در شهر استراسبورگ می گذرانند.
کشور مالت با شش کرسی کمترین و آلمان با ۹۶ نماینده بیشترین نماینده را در پارلمان اروپا خواهند داشت.
اهمیت انتخابات پیش رو در چیست؟
موضوعات مطرح در کارزار انتخاباتی پیش رو شامل مخارج اتحادیه اروپا، تغییرات آب و هوایی و حقوق کارگران و کارمندان می شود.
با این حال گروهی از مخالفان اتحادیه اروپا امیدوارند که بتوانند این انتخابات را به نوعی «همه پرسی» در مورد اتحادیه اروپا تبدیل کنند.
بسیاری از ملی گرایان در سراسر اتحادیه اروپا از افزایش ورود پناهجویان به کشورهای عضو ابراز نگرانی می کنند. این در حالی است که طرفداران اتحادیه اروپا بر لزوم همکاری بین کشورهای عضو برای پذیرش پناهجویان و کنترل مرزها تاکید می کنند.

از سوی دیگر برخی بر این باور هستند که انتخابات پارلمان اروپا در بریتانیا می تواند «همه پرسی دومی در مورد برکسیت» باشد. پیروزی هواداران برکسیت در بریتانیا می تواند منجر به تسریع روند خروج این کشور شود. این در حالی است که مخالفان برکسیت امیدوارند پیروزی آنها در انتخابات پارلمان اروپا بتواند مانع از اجرای برکسیت شود.
آیا احزاب اروپایی وجود دارند؟
هشت فراکسیون اکنون در پارلمان اروپا وجود دارد. ائتلاف احزاب راست میانه اروپا (PPE) اکنون ۲۹ درصد کرسی ها را در اختیار دارد و اغلب با همکاری ائتلاف احزاب چپ میانه (با ۲۵ درصد کرسی ها) و لیبرال های میانه رو (۹ درصد) به اکثریت دست می یابد. دو فراکسیون ضد اتحادیه اروپا حدود ۱۰ درصد کرسی های پارلمان را در اختیار دارند.
این در حالی است که رای دهندگان اروپایی اغلب براساس موضوعات ملی در انتخابات پارلمان اروپا رای می دهند. آنها همچنین براساس میزان رغبت به احزاب کشورشان در انتخابات پارلمان اروپا شرکت می کنند.
آیا حضور نمایندگان بریتانیا در پارلمان آینده می تواند مشکل آفرین باشد؟
برخی از مقامات اتحادیه اروپا بر این باور هستند که انتصاب های پساانتخاباتی در اتحادیه اروپا باید تا زمان خروج نمایندگان بریتانیا از پارلمان به تعویق بیافتد. آنها دلیل این امر را جلوگیری از زیر سوال رفتن مشروعیت تصمیمات پارلمان آینده و مقامات اتحادیه اروپا عنوان می کنند.
حضور نمایندگان بریتانیا در پارلمان آینده اروپا به سود منتقدان اتحادیه اروپا، سبزها و سوسیالیستها خواهد بود. این در حالی است که ائتلاف راست میانه به دلیل خروج حزب محافظه کار بریتانیا از این ائتلاف، از حضور نمایندگان این کشور در پارلمان آینده متضرر خواهد شد.
شرکت بریتانیا در انتخابات پارلمان اروپا منجر شده است که اتحادیه اروپا توزیع ۲۷ کرسی از ۷۳ کرسی بریتانیا بین کشورهای دیگر را به تعویق بیاندازد.
به عنوان مثال فرانسه ۷۹ عضو پارلمان اروپا را انتخاب خواهد کرد. این رقم پنج کرسی بیشتر از کرسی های کنونی فرانسه در پارلمان اروپا است. اما این پنج نماینده فرانسه تا زمان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نمی توانند به عضویت پارلمان اروپا در آیند.
با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شمار نمایندگان پارلمان اروپا به ۷۰۵ نفر کاهش خواهد یافت.
آیا برنده انتخابات اداره اتحادیه اروپا را در دست می گیرد؟
جانشین ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا از سوی شورای اروپا به پارلمان پیشنهاد خواهد شد. گروهی از نامزدهای عضویت در پارلمان اروپا وعده داده اند که بر شورای اروپا فشار خواهند آورد تا جانشین ژان کلود یونکر نامزد حزب برنده در انتخابات پارلمان باشد.
این در حالی است که گروهی از رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه با این ایده مخالفت کرده اند.
پارلمان اروپا این اختیار را دارد تا با نامزد معرفی شده از سوی شورای اروپا مخالفت کند.

منبع: یورونیوز

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

نوبخت: افزایش 400 هزار تومانی حقوق باید از این ماه برای همه کارکنان و بازنشستگان محسوب شود

محمد کاظم تارتار برنده 100 میلیونی مسابقه برنده باش ۳۰ فروردین ۹۸ کیست؟

کلیدواژه: سازمان ملی جوانان وزارت ورزش جوانان تندگویان

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۲۷۵۳۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تاثیر مثبت منصوریان بر ذوب‌آهن
 • چرا باید وزارتخانه های صمت و بازرگانی تفکیک شوند؟+نمودار
 • حمایت دولت از تفکیک سازمان ملی جوانان
 • دولت از تفکیک سازمان ملی جوانان حمایت می‌کند
 • پایان رسیدگی به لایحه بانکداری اسلامی و اصلاح قانون پولی و بانکی کشور در کمیسیون اقتصادی
 • ارائه طرح تفکیک بخش جوانان از وزارت ورزش در صحن علنی مجلس
 • ارائه طرح تفکیک بخش جوانان از وزارت ورزش به مجلس شورای اسلامی
 • اخم زنان به رای مردان بهارستان
 • گزارش تسنیم از سفر منطقه‌ای ظریف|حرکت پرشتاب قطار دیپلماسی ایران در مسیر تهران-آنکارا-دمشق
 • چطور یارانه خود را جدا کنیم؟
 • دلال‌ ها مخالف احیای وزارت بازرگانی‌اند
 • زوج‌های جوان چگونه یارانه خود را جدا کنند؟
 • چه کسانی مخالف تشکیل وزارت بازرگانی هستند؟
 • تاثیر استامینوفن بر احساس همدلی میان افراد
 • احتمال جنگ گسترده بین ایران و آمریکا تقریبا صفر است/ آنچه در آینده رخ می‌دهد، به خود ما بستگی دارد/ ۹۳ درصد از کسانی که به ترامپ رای دادند، هنوز از عملکرد او راضی هستند/ میان تشدید فشار بر ایران بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواه‌ها توافق شده
 • چرا بین ایران و آمریکا جنگ صورت نخواهد گرفت؟/ آنچه در آینده رخ می‌دهد، به خود ما بستگی دارد/ ۹۳ درصد از کسانی که به ترامپ رای دادند، هنوز از عملکرد او راضی هستند/ میان تشدید فشار بر ایران بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواه‌ها توافق شده
 • بررسی طرح دوفوریتی«تقویت جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر آمریکا» در مجلس
 • تفکیک حوزه ورزش وجوانان آزمون وخطای مجدد است/لزوم هدف گذاری اصولی
 • یک مسئول وزارت ورزش و جوانان: سمن ها در حوزه کارآفرینی فعالیت کنند