«نعمت احمدی»، حقوقدان، در مورد ادعای عباس امیری فر روحانی نزدیک به احمدی نژاد  که در رسانه ها منتشر شده است به خبرنگار سیاسی برنا گفت: اگر آنچه که آقای عباس امیری فر به نقل از آقای احمدی نژاد بیان کرده، واقعیت داشته باشد که بد به حال ما است و  باید شورای عالی امنیت ملی، قوه قضائیه، دادستانی و همه مسئولین قضائی و امنیتی به این موضوع ورود و این مسئله به وجود آمده را پیگیری کنند. اگر این ادعا درست باشد و ادله ای هم برای آن ادعا وجود داشته باشد، مسئله مهمی است.

او افزود: موضوع دیگر اینکه چون این بحث مربوط به سال 57 است این گفته در تاریخ خواهد ماند. بنابراین اگر امروز این مسئله را واکاوی نکنیم آیندگان ما را نخواهند بخشید زیرا فردی که عضو فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده و هشت سال نیز رئیس جمهور بوده است صراحتا این سخن را گفته که انگلیس در انقلاب سال 57 دخالت داشته است. بنابراین حداقل برای پاسخ به تاریخ هم که شده، این مسئله مورد بررسی قرار گیرد و روشن شود. مسئولین نیز باید پاسخ قاطع و قانع کننده ای را ارائه کنند که این مسئله در تاریخ باقی نماند. اگر ادله ای در مورد این ادعا وجود ندارد به عنوان نشر اکاذیب و به قصد تشویش اذهان عمومی باید آقای احمدی نژاد را مورد تعقیب قرار دهند.

او ادامه داد: آقای عباس امیری فر این گفته ها را به نقل از احمدی نژاد بیان کرده است که در جلسه ای حضور داشته آقای احمدی نژاد این سخن را بیان کرده که «انقلاب ایران کار انگلیس بود». بنابراین باید برای ادعای عباس امیری فر، از او اسناد و مدارک خواست. این جلسه کجا بوده، چه زمانی بوده  و آیا این گفته ضبط شده است یا خیر  و اینکه احمدی نژاد به چه علت این سخنان را بیان کرده است. در نهایت این ادعا اگر صحت داشته باشد مورد پیگیری قرار گیرد. حال باید پرسید که آقای احمدی نژاد که گوینده این مطلب است باید اسناد و مستندات را ارائه کند وگرنه این موضوع  به عنوان نشر اکاذیب و قصد تشویش اذهان عمومی محسوب می شود.

خبرنگار: آزاده رحیمی

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کارنامه درخشان تولید داخلی در حوزه مکمل ها/خلل در صنعت، مسیرهای غیرقانونی ایجاد می کند

به گزارش ایسکانیوز، دکتر عباس کبریایی زاده رئیس شورای سیاست‌گذاری همایش و رئیس سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران ، دکتر مهناز خانوی عضو شورای سیاست گذاری همایش و مدیر کل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو ، دکتر فرزین حلبچی دبیر علمی همایش ومدیر گروه پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی تهران، دکتر عبدالحمید احمدی عضو شورای سیاست گذاری همایش و سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و دکتر جعفر میرفخرایی عضو شورای سیاست گذاری همایش از جمله حاضران در مراسم افتتاحیه بودند.

دکتر عباس کبریایی زاده رئیس سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران و رئیس شورای سیاست‌گذاری همایش، در مراسم افتتاحیه هفتمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی بیان کرد: خدا را شکر که توانسته ایم در دوره ای از تاریخ کاری بکنیم. سال 87 دیدیم که هجمه های شدیدی در حوزه مکمل ها وجود دارد. به این فکر افتادیم که اگر سندیکایی درست نکنیم، باید صنعت مکمل ها را از دست رفته بدانیم. در آن زمان 80 درصد بازار مکمل ها در اختیار واردات بود. همت فراوانی توسط پیشکسوتان این حوزه صورت گرفت و توانستیم به نقطه ای که امروز هستیم برسیم.

وی ادامه داد: بخش عمده ای از همایش ها و نمایشگاه هایی که در سال های اولیه برگزار می شد با حضور شرکت های وارداتی بود. اما فهرست اسپانسرهای این همایش نشان می دهد که تعداد زیادی از حامیان ما، داخلی هستنند.

دکتر کبریایی زاده بیان کرد: همایش ها طی برگزاری مستمر با نگاه عالمانه همکاران، و فعالیت مطلوب شورای سیاست گذاری پیشرفت چشم گیری داشته است. دکتر کبریایی زاده در پایان صحبت هایش از پیشکسوتان و فعالان حوزه مکمل های غذایی و رژیمی تقدیر کرد.

دکتر فرزین حلبچی مدیر گروه پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی تهران و دبیر علمی همایش، در مراسم افتتاحیه هفتمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی بیان کرد: طبق برآوردها در سال 2024 تجارت مکمل ها، 287 میلیارد دلار خواهد شد. طبق مطالعاتی که در آمریکا صورت گرفته، بازار مکمل ها مسئله مهمی به حساب می آید.

وی ادامه داد: چرخه مکمل های غذایی 4 رکن اساسی دارد که برنامه ریزی ما روی این ارکان و برقراری تعامل بین آن ها بوده است. تولیدکنندگان و واردکنندگان – تجویزکنندگان – آگاه سازی مصرف کنندگان و پایش کنترل و نظارت مکمل های غذایی دارویی، این ارکان هستند. هدف ما مطابق سال های گذشته جمع کردن این گروه ها در کنار هم بوده است.

دکتر حلبچی گفت: با وجود خلل در فعالیت تولیدکنندگان و واردکنندگان، مسیر های غیرقانونی و غیرمطلوبی همچون قاچاق مکمل های بی کیفیت ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در این برنامه شاهد حضور مطلوب پزشکان، کارشناسان تغذیه و داروسازان هستیم که نقش مهمی در ارائه و تجویز مکمل های مناسب برای مصرف کنندگان دارند. اگر اطلاعات، دانش و عملکرد مناسب در این زمینه موجود نباشد در تجویز و ارائه مکمل های غذایی رژیمی خلل ایجاد شده و شاهد عرضه این محصولات در عطاری ها و فروشگاه های اینترنتی خواهیم بود.

کارنامه درخشان تولید داخلی در حوزه مکمل ها

دکتر مهناز خانوی مدیر کل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو بیان کرد: استقبالی که این دوره شده است شایسته تقدیر و تحسین است و نشان دهنده ی این است که این سمینار مسیر و جایگاه خود را پیدا کرده است.

وی ادامه داد: نقش سازمان غذا و دارو در این سمینار، استفاده از شرایط موجود است. به هر حال گردهمایی تولیدکنندگان و واردکنندگان و حلقه های مختلف صنعت، فرصت مناسبی است که بتوانیم فعالیت های صنعت را رویت کنیم.

دکتر خانوی گفت: از برگزارکنندگان این همایش قدردانی می کنیم. برگزاری این همایش ها، باعث می شود تولیدکنندگان بیشتری به صنعت اضافه شوند.

وی به بحث تولید اشاره کرد و گفت: خوشبختانه فرآیند تولید در سال 97 فرآیند موفقی بوده است. به جرات می توانم بگویم که سالی پرتولید تر از سال پیش(97) در حوزه تولید مکمل های با کیفیت نداشتیم.

دکتر خانوی ادامه داد: یکی از فعالیت های مثبت سال 97 آموزش مسئولان فنی بوده. شرکت های تولیدکننده و واردکننده که برخوردار از حضور مسئولان فعال هستند که در بررسی پرونده ها و ورود مکمل ها به بازار نقش معناداری دارند.

بحث حساس سلامت مکمل های ورزشی

دکتر عبدالحمید احمدی سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، بیان کرد: دلیل اصلی حضور من در این برنامه ابراز قدردانی و تشکر از دستاندرکاران برگزاری این همایش است. افتخار این را داشتم که در چند دوره قبلی این همایش در خدمت عزیزان باشم. از این جهت که به صورت مستمر این برنامه برگزار می شود، جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: یکی از بخش های مهم در حوزه مکمل ها، بخش ورزش است. ما با یک جمعیت قابل توجه ورزشی مواجه هستیم که به عنوان مصرف کننده مکمل ها در این عرصه حضور دارند و قریب به 23 هزار باشگاه ورزشی وجود دارند که مخاطب و مشتری مکمل های ورزشی هستند.

دکتر احمدی بیان کرد: بحث مکمل های ورزشی برای حوزه مدیریت ورزشی کشور، بحث بسیار مهمی است. اینکه ما اطمینان داشته باشیم که آنچه به عنوان مکمل ورزشی، مورد استفاده ورزشکاران قرار می گیرد از سلامت کافی برخوردار باشد.

وی گفت: وقتی خبرهایی می شنویم که بخشی از مکمل ها به صورت قاچاق توزیع می شود و به لحاظ سلامت، تضمینی ندارد نگرانی های زیادی برای ما ایجاد می شود. سودجویی و سوء استفاده در این حوزه باعث تخریب و تهدید سلامت افراد می شود.

تقدیر از پیشکسوتان حوزه مکمل ها

مراسم تقدیر از پیشکسوتان و فعالان حوزه مکمل ها، با حضور دکتر عباس کبریایی زاده رییس شورای سیاست گذاری همایش، دکتر رهبر مژدهی آذر پیشکسوت حوزه داروسازی، دکتر جعفر میرفخرایی دبیر انجمن تأمین‌کنندگان فراورده‌های طبیعی و گیاهان دارویی و دکتر کشاورز متخصص و پیشکسوت حوزه تغذیه، در هفتمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی برگزار شد. دکتر مرتضی رفیعی تهرانی پیشکسوت و استاد داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر کمال لطفی احمدی استاد داروسازی و نویسنده کتاب تاریخچه صنعت داروسازی ایران و مهندس احمد خارزی عضو هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مکمل های غذایی و رژیمی، افرادی بودند که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند.

تجلیل از شرکت های حاضر در هفتمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی

مراسم تجلیل از شرکت های فعال در حوزه مکمل ها، بخشی دیگر از مراسم افتتاحیه هفتمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی بود. در این مراسم از شرکت های حامی این همایش تقدیر به عمل آمد. شرکت داروسازی کارن، شرکت سرمایه گذاری شفا دارو، شرکت پوراطب ، شرکت دارودرمان سپهر، شرکت تدبیرکالاجم، شرکت لابراتوارهای رازک و شرکت مهبان دارو از جمله شرکت هایی بودند که در این بخش از مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند. هفتمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی، از امروز (4 اردیبهشت 98) در هتل المپیک تهران، آغاز به کار کرده و تا 6 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

افتتاح نمایشگاه جانبی هفتمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی

نمایشگاه جانبی هفتمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی امروز (4 اردیبهشت 98) با حضور دکتر عبدالحمید احمدی سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، دکتر عباس کبریایی زاده رئیس سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران و رئیس شورای سیاست‌گذاری همایش، دکتر مهناز خانوی مدیر کل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو و دکتر فرزین حلبچی مدیر گروه پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی تهران و دبیر علمی همایش افتتاح شد.

گفتنی است هفتمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی تا 6 اردیبهشت ماه در هتل المپیک تهران برپاست.

انتهای پیام/

20 / 20 دکتر عباس کبریایی زاده رئیس سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران هفتمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی، دکتر مهناز خانوی مدیر کل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

سکته همزمان هر سه محکوم بانک سرمایه/ کاظمی راهی زندان شد

کلیدواژه: احمدی نژاد برنا اسناد و مدارک امیری فر قضائی و امنیتی

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۳۰۸۴۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رئیس قوه قضائیه در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی: حل کامل مسئله مهریه/ مجازات‌های جایگزین به جای حبس
 • پیام خانواده شهید عباس بابایی به فرمانده سپاه
 • تبریک خانواده شهید عباس بابایی به سرلشکر سلامی
 • تلاش بیهوده ترامپ برای تحریم کامل نفتی ایران
 • وزیر احمدی نژاد به زندان رفت/ سکته همزمان 3 متهم پرونده بانک سرمایه
 • دیدار رئیس فدراسیون بسکتبال با صالحی امیری
 • پاسخ احمدی‌نژاد به ادعای جنجالیِ "کارِ انگلیسی‌هاست"
 • تجلیل از قضات برتر دستگاه قضائی استان خراسان شمالی
 • در داخل متأسّفانه بعضی‌ها غرب را بَزک می‌کنند، نمی‌گذارند افکار عمومی متوجّه بشود که همین دولت‌های ظاهر‌الصّلاح -مثل فرانسه، مثل انگلیس، مثل دیگران- در باطنشان چقدر شیطنت و شرارت وجود دارد
 • تحریم‌های آمریکا حریف قدرتمندی است که باعث رشد ما شد/ به دلیل پیگیری پروژه‌های ماهواره‌ای به دفتر ریاست جمهوری احضار شدم/ نظر مجمع درباره پالرمو مثبت نیست اما باز هم عده‌ای می‌خواهند جام زهر به رهبری بنوشانند
 • قصد دارند حجاب را برای گروه‌های متدین علی السویه کنند/ فشار می‌آورند که گرایش شیعی در آثار نمایشی ما نباشد/ وزارت ارشاد بیشتر از آمریکا روی «دلار» تعصب دارد/ مسئله نفوذ بسیار جدی‌تر شده است/ تئوریسین خلخالی، ابراهیم یزدی بود
 • مصونیت احمدی‌نژادیِ زنوزی
 • استفاده از تجربیات گذشتگان حاوی درس‌ها و پیام‌هایی برای آیندگان است
 • نخبگان جوان به همت کانون امام علی(ع) عباس آباد نکا تجلیل می شوند
 • ائتلاف احمدی‌نژاد و قالیباف برای انتخابات ۱۴۰۰
 • تکلیف دستگاه‌های اطلاعاتی برای اعلام فهرست فرماندهان سنتکام برای تعقیب قضائی
 • انتشار کتابی که صدای احمدی‌نژاد را درآورد!
 • آقای احمدی نژاد! بلوط‌ های زاگرس را از قلم انداختی
 • سفر «محمود عباس» به چند کشور خارجی