به گزارش خبرگزاری بسیج، رسول کرمی در مراسم رونمایی از کتاب شعر نآقا» و تقریظ سردار حاج قاسم سلیمانی بر مجموعه نمایشی سردار مظاهری با اشاره به اینکه شهید آوینی فرمودند که تخصص حقیقی در سایه تعهد اسلامی به دست می‌آید، اظهار داشت: بایستی سرلوحه کار ما همین یک نکته شهید آوینی باشد و تخصص و تعهد به خصوص برای هنرمندانی که می‌خواهند هنر انقلاب اسلامی را معرفی کنند باید در کنار هم باشد.

وی افزود: امروز وضعیتی که در سینمای کمدی مشاهده می‌کنیم سینما را با تنش مواجه کرده است.

مسئول بسیج هنرمندان استان همدان با بیان اینکه انقلاب اسلامی تحول عمیقی در تمامی لایه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ایجاد کرده و هنر نیز جدا از این مقوله نبود، بیان کرد: هنر انقلاب دستاورد‌های مختلفی داشت که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به گفتمان هنر متعهد و شکل‌گیری هنر مردمی، تشکیل نهاد‌هایی نظیر حوزه هنری و بسیج هنرمندان اشاره کرد.

کرمی با تأکید بر اینکه موج اول رشد انقلاب در رشد هنر و در راستای انقلاب پیش آمد و با پیروزی انقلاب شروع شد و در دوران دفاع مقدس به اوج رسید، عنوان کرد: هنر مقاومت در کنار هنر انقلاب به شکوفایی رسید.

وی با اشاره به اینکه هفته هنر را با شعار "هنر بسیج با مردم و به سوی معنویت" شروع کردیم و برنامه‌های مختلفی نیز در این راستا برگزار شده است، ابراز کرد: برگزاری اردوی جهادی در مناطق زده نیز یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

مسئول بسیج هنرمندان استان همدان با بیان اینکه مسابقه عکاسی حماسه حضور با یاری انجمن عکس بسیج برگزار شد، اظهار داشت: در این مسابقه ۴۰۰ اثر عکس حرفه‌ای و موبایلی به دبیرخانه ارسال شد.

کرمی با تأکید بر اینکه کارسازی هنرمندان، در تراز انقلاب برنامه ما در سال ۹۸ است، افزود: استفاده از ظرفیت‌های اقشار بسیج نظیر بسیج و دانش‌آموزی، دانشجویی و طلاب، ارتباط گروه‌های هنری شهرستان‌ها با استان و استفاده از ظرفیت مسجد و مسجد محوری از دیگر برنامه‌های امسال است.

وی با اشاره به اینکه بایستی نقش خودمان را در گام دوم انقلاب پیدا کنیم و بدانیم وظیفه بسیج هنرمندان در این گام و در بیانیه مقام معظم رهبری چیست، بیان کرد: با توجه به شعار سال بایستی به تولیدات هنری استان اهمیت دهیم و مدیران استان در این زمینه ما را کمک کنند چرا که استان همدان از نظر صنایع‌دستی امکانات خوب و توانمندی‌های بسیاری دارد. 

مسئول بسیج هنرمندان استان همدان عنوان کرد: با کمک مسئول انجمن‌های هنری، سومین دوسالانه هنری و ادبی حبیب حرم برگزار می‌شود.

 

منبع: بسیج نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

برخی قوانین منفعت گرا و بازیگرانه است/حرکت ترامپ نشان از بی ادبی، بی شخصیتی این کاسب دلال دارد

آیت الله ملک حسینی:رسالتی که امروز انقلاب اسلامی در مقابله بین دو مفهوم مقاومت و استکبار برعهده دارد این است که مفهوم مقاومت را در جهان و نیز مفهوم استکبار را هم در دنیا روشن کند که به حول قوه الهی انقلاب موفق شده است،استکبار هر روز کانال و شبکه ای را بر ندای پاک اسلام ،مسلمان و ایرانی می بندند درحالی که به لطف خداوند گوش دنیا برای شنیدن صدای انقلاب بازتر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  آفتاب جنوب،آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی،نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در همایش بصیرتی طلاب بسیجی شهرستان های گچساران و باشت که در اردوگاه قدس سپاه ناحیه گچساران برگزار شد،گفت:در آستانه میلاد امام عصر(عج) هستیم و باید پرسید که آیا امروز فرهنگ مهدویت در عرصه سیاسی و اجتماعی و نیز در عرصه های بین المللی می تواندالقاء یک پیام موثر در ارتقای فهم بشریت کند یا خیر؟ که پاسخ کاملا روشن است .

پیوند انسان با آینده

وی افزود:هرگاه انسان چشم به آینده ای روشن بیاندازد امید ، نشاط و تلاش رسیدن برای نقطه هدف حاصل می شود و اساسا گوهر انتظار چیزی بجز همین درک،امید،آمادگی و تلاش نیست و همواره انسان گذشته خودش را با آینده پیوند می زند.

ملک حسینی اظهارکرد:بشر در انتطار منجی،آرمان ونیز درانتظارحاکمیتی است و اگر این انتظار برای انسان به شکل خاص باشد که یک انسان موثر و بازیکن در عرصه میدان است و چقدر تفاوت است بین تماشاگران و کسانی که در متن میدان نقش آفرینی می کنندکه انتظار خاص متضمن چنین حقیقی است.

جهانی مشحون از عدل و داد

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد افزود: هر امامی که می آمد احساس می شد این همان انسانی است که باید جهان را پر از عدل و داد کند و لذا می گفتند که ما همه قائم هستیم اما آن کسی که  جهان را مشحون از عدل و امن خواهد کرد، فرزندنمان مهدی (عج) است.

نقش دجال در تغییر مفاهیم مقدس

وی تصریح کرد:زنان نمی توانند مدعی مهدویت باشد اما مردان فراوان بودندو مردم باید بدانند که مدعیان فراوانی هم خواهند آمد که باید طلسم این ادعا به وسیله آیات و روایات شکسته شود،اما مگر دجال و جبهه استکبار ساده می گذارد و تمام مفهوم ها را تحریف می کنند تا دجال نقشش را در انقلاب مفاهیم ایفا کند.

مراجعه به روایات برای پاسخ به شبهات 

ملک حسینی درادامه تصریح کرد:روزی امام را در حد یک انسان فاسق هم تنزل دادند و گفتند فاسق هم می تواند هم امام شود و روزی عدالت ، علم و بسیاری از ویژگی های امام و امامت را گفتند که نیاز نیست و این تحریف ها شکل گرفت و در حوزه شخصیتی امام زمان (عج) انبوهی از تحریف ها شکل گرفت و اگر به روایات مراجعه کنیم پاسخ ها به آنها را درمی یابید.

وی افزود:وقتی به مفهوم عدالت ، قسط و ظلم و جور هم رسیدند آنها هم تحریف شدند همین الان چه اتفاقاتی در عرصه جهانی رخ می دهد و خبرنگاران و خبرگزاری ها کدامیک را ظلم وکدامیک را عدل می شمارند ؟چگونه به سادگی در یمن می کشند و ویران می کنند؟ اما نهادهای بین المللی صحه می گذارند و اگر هم محکوم کنند یک محکومیت صوری است.

ائمه اطهار به جامعه بصریت می بخشند

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد درادامه گفت:این همان مدیریتی است که بدست دجال ها و دجال صفتان در طول تاریخ غیبت است اما روایات بازهم این طلسم ها را شکسته اند ودقیقا به جنگ این انحرافات و تحریف ها رفته است،ائمه اطهار به جامعه بصریت می بخشند و جامعه را در حوزه های مختلف بیدار می کنند.

انقلاب روشنگربرای جهان هستی

ملک حسینی درادامه افزود:نگاه به آینده روشن در امرزمان نقش پیدا می کند که چگونه باید مدار حرکت را تنظیم کنیم و انقلاب ما یک انقلاب روشنگر برای جهان هستی است و هر ندایی که علیه استکبار بلند شود یک روحانی در راس اوست،اگر هم شیخ زکزاکی و سید حسن نصرالله ودیگر مردانی که هرجا حضور پیدا کرده اند نقش آفرینند در زیرسایه روایت ائمه اطهارعلیهم الاسلام بوده است.

جهان در یک انحراف اخلاقی است

وی اظهارکرد:313نفر از اصحاب امام تحفه های اصلی هستند،امروز جهان در یک انحراف اخلاقی است و امام برای ابراز اخلاق توحیدی خواهد آمد و همه جا از توسعه اقتصادی پرخواهد شد و معنا این است که در گذشته موازنه اقتصادی وجود نداشته است و این انحصار شکسته خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت:مگر برای آینده عدالت باید ظلم کرد؟ و مگربرای آینده عزت باید ذلت داشت؟ مگربرای آینده امنیت باید آشوب کرد؟ و مگربرای آینده توسعه اقتصادی باید تمامی معادن و ومنابع را ویران کرد؟ و نیزبرای آینده بین المللی باید مغزها را منجمند کرد؟ و یا نه برای همه این آینده ها باید بستر را فراهم کرد و انقلاب ما یک انقلاب بصیرتی و روشنگرانه است یعنی به تعبیرروایات مقدمه فراهم کردن  عرصه برای آمدن امام عصر(عج) است.

انقلاب اسلامی،مقدمه عصرظهور

وی تصریح کرد:امروز بازیگری ها و مطربی ها هنر شناخته می شود و هنرمندان واقعی،یعنی اندیشمندان و عالمان تکریم نمی شوند و طاووس های زرین و سیمرغ ها زرین و نمادها بلورین به کسانی داده می شود که گفت "رو مسخرگی پیشه کن و مطربی آموز تا داد خود از کهتر و مهتر بستانی".

امروز شاهد یک انحراف اقتصادی هستیم

ملک حسینی درادامه افزود:اما متقابلا کسانی که مردان جهاد در لابه لای جامعه اند ،مردانی که درد ها را از دلها می برند، مردانی که فقرها را از جامعه برطرف می کنند و جوانانی که روستا به روستا در این تفریحاتشان می روند کسی دیده است که تا به حال به آنها سیمرغ بلورین و طاووس زرین تقدیم کرده باشند.

امروز ثرتمندان می دزنند

وی افزود: امروز شاهد یک انحراف اقتصادی هستیم و به نوعی تحریف مفاهم اقتصادی ، به سهولت اگر قدیم پشت قاشی گاهی هم فقری گوسفندی می برد امروز دیگر قاش ها پشت ندارند تا فقیری پشت قاشی و یا پشت چیزی نیازش را بردارد امروز ثرتمندان می دزنند ،چرا که همیشه در تاریخ این فقرا بودند که برای رفع نیازشان می دزدیدند و امروز چه اتفاقی می افتد که غنی می دزد.

قانون های منفعت گرا و بازیگرانه

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد:معلوم می شود قانون ها ،قانون های منفعت گرا و بازیگرانه است و به سهولت می شود آنرا تخلف کرد و به سختی می شود تخلف آنرا اثبات کرد،ای کسانی که می خواهید بشر را برای آینده تربیت کنید باید نشان دهید بسیاری از رفتارهای جهان و انسان های که امروز در جهانند رفتارشان انسانی و توحیدی نیست و بشر بایددر مغایرت رفتار توحیدی و رفتار غیرتوحیدی ، آماده رفتار توحیدی شود.

مدیریت انحرافات اخلاقی در تمامی حوزه ها

وی افزود:یکی از حرکت های دجال در آخر زمان تغییرمفاهیم است، مفاهیم مقدس اما حقیقت نامقدس ،کلمات غیرمقدس اما حقایق درون امر مقدس و این حرکت ،حرکت دجال است،دجال مدیریت انحرافات اخلاقی را در تمامی حوزه ها برعهده دارد.

ضربه کاری سپاه به دشمنان

ملک حسینی درادامه گفت:امروز به موضوعی که هر وقت می شنوم افتخار می کنم نام نهاد مقدس سپاه پاسداران است، یعنی نیروی نظامی پاسدار آرمان ها و مرزها که در چنین انحرافی از تحریف های بین المللی به تروریسم یاد شده است که اولا شایسته افتخارو معلوم می شود ضربه به دشمنان چنان که بایدباشد وارد شده است.

نقش آفرینی سپاه در عرصه بین المللی

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمدتصریح کرد: نقش آفرینی سپاه در عرصه بین المللی معلوم می شود که موثربوده است و معلوم می شود که بساط داعش و گروهای تکفری برای مدت ها برچیده شده است و نیزمعلوم می شود سپاه در تصمیمات خودش با فرمان رهبر معظم انقلاب در دیگر کشور ها به خطانرفته و معلوم می شود در ساخت موشک ها و اسلحه ها هم به خطا نرفته است.

وی بیان کرد: این حرکت رئیس جمهور آمریکا که نشان از بی ادبی ، بی شخصیتی و کثافت وجود این کاسب دلال دارد به مثابه یک افتخاربرای ماست و این یعنی همان کلمات نامقدس که در ذیل حقایق و مفاهیم مقدس قرار داده می شود.

دشمنان هرگز برای ما خیرخواهی ندارند

ملک حسینی تصریح کرد:برطبق یک قاعده آنها دشمن هستند ودشمنان هرگز برای ما خیرخواهی ندارند آنها ابزار دجال هستند برای مانعیت حضور و مدیرتغییر تمام مفاهیم مقدس در دنیا هستند،درحالی که همین کلمه واضح بشر شامل بچه های عراق ، یمن و ...نمی شدو مفهوم این است که بشرمفهومش مسخ شده است.

موفقیت انقلاب در عرصه جهانی 

ملک حسینی درادامه گفت:رسالتی که امروز انقلاب اسلامی در مقابله بین دو مفهوم مقاومت و استکبار برعهده دارد این است که مفهوم مقاومت را در جهان و نیز مفهوم استکبار را هم در دنیا روشن کند که به حول قوه الهی انقلاب موفق شده است.

گوش دنیا برای شنیدن صدای انقلاب بازتر شده است 

وی تصریح کرد:هر روز کانال و شبکه ای را بر ندای پاک اسلام ،مسلمان و ایرانی می بندند درحالی که به لطف خداوند گوش دنیا برای شنیدن صدای انقلاب بازتر شده است و اگر هم پیج های افراد انقلابی در شبکه های اجتماعی اینستاگرام بسته شده است خدا می خواهد که گوش دنیا را برای شنیدن سخنانشان باز کند و تعجب نکنید که خداوند دشمنان را از احمق ها قرار داده است.

سپاه پاسداران درجهان آبرومند است

ملک حسینی اظهارکرد:بستن کانال ها و شبکه ها و امثال اینها به لطف خداوند گوش جهانیان را برای شنیدن بازخواهد کرد، سپاه پاسداران درجهان آبرومند بوده و هست و خداوند هم مقدر کرد که آبرویش را بیشتر کند و این عنوانی که دشمن لقب نهاده است برای بصیرت جهان و شناخت سپاه پاسداران بیشتر و بیشتر خواهد بود و جهان چشمش را به روی حقیقت باز خواهد کرد.

انتهای پیام/

تصاویر| حاشیه‎های جنجالی باخت تراکتورسازی

نوبخت: افزایش 400 هزار تومانی حقوق باید از این ماه برای همه کارکنان و بازنشستگان محسوب شود

محمد کاظم تارتار برنده 100 میلیونی مسابقه برنده باش ۳۰ فروردین ۹۸ کیست؟

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۳۱۰۱۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هنر انقلابی باید هجمه‌های فرهنگی دشمنان را خنثی کند
 • هجمه‌های دشمن علیه ارزش‌های انقلاب با آثار هنری_انقلابی خنثی می شود
 • همایش بزرگ پیاده‌روی حرم تا حرم در اردبیل برگزار می‌شود
 • هنرمند متعهد ارزش‌های انقلاب را بشناسد
 • همایش سعدی و شیلر برگزار شد/بررسی جنبه‌های مشترک ادبی و تعلیمی
 • عکاس ایرانی مهم ترین جایزه عکس بلغارستان را گرفت
 • جایزه بزرگ فودار به عکاس ایرانی رسید/ رمزگشایی عکس‌ها توسط مخاطب
 • جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی برترین‌های خود را شناخت
 • مراسم احیاء نیمه شعبان در حرم منور رضوی برگزار می‌شود
 • کودکان ایرانی برگزیده دوسالانه نقاشی کاناگاوا ژاپن شدند
 • فراخوان ارسال داستان به محفل ادبی انجمن قصه و داستان آستانه اشرفیه
 • «جوادی‌پور»؛ پایه گذار هنر گرافیک در ایران
 • جشنواره هه لپه رکی فرصتی برای معرفی ظرفیت های شهرستان بانه است
 • معاون وزیر ارشاد: نگاه آمایشی از راه های پایداری توسعه هنر است
 • نقطه پایان جشنواره مجسمه‌های نمکی
 • «جایزه بزرگ» دهمین دوسالانه عکس مستند بلغارستان به ایران رسید
 • نخستین سالگرد ارتحال آیت الله حبیب الله مهمان نواز برگزار شد
 • اختتامیه سومین جشنواره سراسری 'هه لپه رکی' با حضور هنرمندان مهابادی
 • اهدای نشان «فیروزه هنر» به سعید تشکری نویسنده مشهدی خادم حرم مطهر و چهره سال هنر انقلاب اسلامی شد