خرداد: در این مقاله لیستی از ۱۰ فیلم سینمایی که می‌تواند منجر به موفقیت شما شود را تهیه کرده ایم و با شما به اشتراک می‌گذاریم. در ادامه با ما همراه باشید


 ما همه با کار‌های وودی آلن، جیمز کامرون و کوئنتین تارانتینو آشنا هستیم. این سه نفر جزو نویسندگان و مدیرانی هستند که می‌دانند چگونه مخاطبان را تحت تأثیر قرار دهند. گاهی اوقات فیلم‌های موفقیت می‌توانند پل انگیزشی ما برای رسیدن به موفقیت باشند. همه تجربه دیدن فیلم‌های مختلف را داشته ایم. اکثر ما بعد از مشاهده فیلم خود را جای شخصیت اصلی فیلم می‌گذاریم و با آن همزاد پنداری می‌کنیم. فیلم‌های موفقیت، توانایی الهام بخشیدن و تأثیر بر تصمیمات ما در مورد زندگی را دارند. ما همه با کار‌های وودی آلن، جیمز کامرون و کوئنتین تارانتینو آشنا هستیم. این سه نفر جزو نویسندگان و مدیرانی هستند که می‌دانند چگونه مخاطبان را تحت تأثیر قرار دهند. گاهی اوقات فیلم‌های موفقیت می‌توانند پل انگیزشی ما برای رسیدن به موفقیت باشند. ما در این مقاله بر اساس نظر شخصی خود لیستی از ۱۰ فیلمی که می‌تواند منجر به موفقیت شما شود را تهیه کرده ایم و با شما به اشتراک می‌گذاریم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

Fight Club : ماده گرایی و جدایی

«شما نباید خود را بیش از حد درگیر کار کنید. شما کیف پول نیستید. شما عابر بانک نیستید. شما یک فرد رازآلود و زیبا نیستید.» تایلر دوند.

Fight Club فیلمی که است که در زمینه موفقیت چند درس اساسی به شما می‌دهد. با این حال، یکی از بزرگترین درس‌هایی که ما از این فیلم می‌توانیم بگیریم، ماتریالیسم و جدایی عاطفی است.


 فیلم باشگاه مبارزه Fight Club

با توجه به گفته‌های «تایلر دوند» Fight Club درباره رهاسازی خود از شر زندگی مدرن است، که باعث موفقیت شما خواهد شد. در این حالت خطر مرگ و ابتلا به بیماری‌های مختلف در شما کاهش پیدا می‌کند. Fight Club همچنین از جمله فیلم‌های موفقیت است که می‌توان آن را بار‌ها تماشا کرد و هر بار چیز جدیدی از آن آموخت.

 Pumping Iron: اعتماد به نفس و اعتقاد به خود

«من همیشه افراد بسیار قدرتمند، دیکتاتور‌ها و موارد مشابه آن را درک می‌کنم. من همیشه تحت تأثیر افرادی قرار گرفته ام که می‌توانستند نام خود را برای صد‌ها سال ماندگار کنند؛ مانند عیسی مسیح» آرنولد شوارتزنگر.


 فیلم تپش آهن Pumping Iron

Pumping Iron فقط یک فیلم ساده نیست. در واقع این فیلم مخصوص کسانی است که به ایجاد یک اعتقاد قوی و اراده‌ای راسخ در خود تمایل دارند. آرنولد شوارتزنگر، ذهنیت، نگرش و اعتقادات شخصی خود را در این فیلم مستند و کلاسیک با دیگران به اشتراک می‌گذارد. بی تردید Pumping Iron یکی از فیلم‌های موفقیت است که به شدت الهام بخش شما خواهد بود.

 The Secret: نگرش مثبت

«به جای تمرکز بر مشکلات جهان، توجه و انرژی خود را بر اعتماد، عشق، آموزش و صلح بگذارید».

The Secret یک فیلم بر اساس قانون جذب است. همچنین این فیلم به صورت کتاب نیز منتشر شده و در دسترس همگان قرار دارد. با این که افراد بسیاری در مورد قانون جذب تردید دارند، اما این فیلم فلسفه‌ای بسیار مثبت را برای زندگی به تصویر می‌کشد.


 فیلم راز The Secret

یکی از اهداف اصلی این فیلم کمک به زندگی بهتر با تغییر نگرش ذهنی شما است؛ بنابراین برای هر کسی که به دنبال الهام و انگیزه است، The Secret یک فیلم فوق العاده خواهد بود.

 The Social Network: حق

«یک پسر بچه که صندلی زیبا می‌سازد، به هیچ عنوان به افراد دیگری که این کار را انجام می‌دهند، بدهکار نیست».

همه باید با فیلم The Social Network، موفقیت فیس بوک و مارک زاکربرگ آشنا شوند.


شبکه اجتماعی The Social Network


The Social Network فیلمی است که باعث الهام بخشی هر فردی می‌شود که به راستی شایسته موفق شدن است. همچنین برخی از معایبی را که موفقیت می‌تواند در بر داشته باشد در این فیلم به نمایش درآمده است.

Yes Man: فرصت

«بله! چیزی که می‌خواهی را یک میلیون بار تکرار کن»


Yes Man


Yes Man یک فیلم سرگرم کننده است که هرکس آن را ببنید خوشش می‌آید. جیم کری نقش کارل آلن را بازی می‌کند که یک زندگی غیر معمولی دارد. او در یک سمینار به نام Yes شرکت می‌کند و پس از آن زندگی اش به طرز جالبی تغییر شکل می‌دهد. این فیلم شما را با تمام فرصت‌هایی که ممکن است با نه گفتن از دست بدهید، آشنا می‌کند.

 Limitless: انجام کار‌ها

«من در همه حالی می‌دانم که باید چه کاری انجام دهم، همچنین چگونگی انجام دادن آن‌ها را نیز بلد هستم.»


فیلم نامحدود Limitless

بردلی کوپر در نقش ادی مورا در این فیلم بازی می‌کند. یک روز ادی با خوردن یک داروی جدید آینده زندگی خود را می‌بیند. Limitless یکی از فیلم‌های موفقیت است که حتی می‌تواند به افرادی که به مصرف دارو‌های خاص اعتیاد دارند، نیز کمک کند. شما می‌توانید با تماشای این فیلم به تمامی کار‌هایی که در زندگی انجام داده اید، فکر کنید.

این مورد جزو فیلم‌های موفقیتی است که مطمئنا شما را به انجام برخی اقدامات وادار می‌کند که می‌تواند نتایج مثبتی در زندگی تان بگذارد.

 The Wolf Of Wall Street: زندگی و رفاه

«اجازه بدهید چیزی را به شما بگویم. فقر هیچ مزیتی ندارد. من یک مرد ضعیف و یک مرد ثروتمند هستم. من هر روز بین این دو گزینه ثروت را انتخاب می‌کنم.»


فیلم گرگ وال استریت The Wolf Of Wall Street

این فیلم بر اساس داستان واقعی «جردن بلفورت» ساخته شده است و نشان دهنده چیز‌هایی است که شما به هیچ عنوان نمی‌توانید آن‌ها را با پول بخرید. تمامی کسانی که این فیلم را تماشا کرده اند، به شدت تحت تاثیر قرار گرفته اند. The Wolf Of Wall Street فیلمی است که باعث می‌شود شما زندگی خود را دوباره ارزیابی کنید و به دنبال چیز‌های جالبی بگردید.

 The Words: کار خود را انجام دهید

«در برخی موارد، شما باید بین زندگی واقعی و افسانه‌ها یکی را انتخاب کنید. این دو بسیار نزدیک هستند، اما هرگز یکدیگر را لمس نمی‌کنند.»


The Words

یکی دیگر از فیلم‌های بردلی کوپر فیلم The Words است که در نقش یک نویسنده بازی می‌کند. The Words نشان می‌دهد که چگونه موفقیت می‌تواند، دشوار باشد و باعث شود که شما مجبور شوید که برخی از افراد یا برخی از کار‌ها را کنار بگذارید.

این فیلم به شما القا می‌کند که تنها کسی که مسئول کارهایتان است خود شما هستید و باید بهترین کار‌ها را با داشته‌های خود انجام دهید.

 In Pursuit Of Happyness

«اجازه ندهید هیچ گاه کسی به شما بگوید که هرگز نمی‌توانید کاری را انجام دهید. شما باید برای خود رویا‌هایی داشته باشید و از آن‌ها محافظت کنید. مردم اگر نتوانند کاری را انجام دهند به شما نیز می‌گویند که از پس انجامش بر نمی‌آیید. اگر چیزی را می‌خواهید باید به دستش آورید.»

 
فیلم در جستجوی خوشبختی In Pursuit Of Happyness

In Pursuit Of Happyness فیلم زیبایی است که تقریبا اشک شما را در می‌آورد. ویل اسمیت در این فیلم به عنوان یک فروشنده که با یک مشکل مالی بزرگ مواجه شده است، به ایفای نقش می‌پردازد.

این فیلم نشان می‌دهد که چرا شما هرگز نباید خودتان را ببازید و اجازه ندهید که رویاهایتان نابود شود. این فیلم جزو فیلم‌های موفقیت درجه یک است.

 Good Will Hunting

«فکر می‌کنم اولین چیزی که در مورد زندگی خود می‌توانم بگویم، چگونگی احساساتم است. من در مورد کار‌هایی که نمی‌توانم انجام دهم گریه نمی‌کنم؛ زیرا گاهی به راحتی می‌توانم آن‌ها را یاد بگیرم.»

 
Good Will Hunting

Good Will Hunting یک فیلم خوب است که حاوی مکالمات ارزشمند بین شخصیت‌های مت دیمون و رابین ویلیامز می‌باشد. دیدن این فیلم برای کسانی که استعداد دارند، ولی موفق نمی‌شوند ضروری است. این فیلم مطمئنا الهام بخش شما خواهد بود و مسیر درست را نشانتان می‌دهد.

برچسب ها: فیلم ، سینما ، جهانی

منبع: خرداد

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کشورها باید مراقب سینمای ملی خود باشند/ تاثیر مهاجرت بر فیلمسازان ایرانی

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، کارگاه «سینما، جهانی شدن هویت» با حضور شهاب اسفندیاری رییس دانشگاه صداوسیما ظهر امروز یکشنبه 1 اردیبهشت در سالن شماره 4 پردیس سینمایی چارسو برگزار شد. 

وی در ابتدا با خوشامدگویی به هنرجویان ایرانی و خارجی بیان کرد: از رضا میرکریمی که از ایده من برای بردن جشنواره به دانشگاه ها استقبال کرد، تشکر می کنم. 

وی با معرفی خود و اشاره به کارنامه کاری اش ادامه داد: من مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه مطالعات فیلم گرفته ام و مقطع دکترا را در دانشگاه ناتینگهام در همین زمینه گذرانده ام. تزی هم در زمینه سینمای ایران و جهانی شدن نوشته ام. مجموعه مستندی نیز با عنوان «جهانشهری ها» ساختم که شامل 14 اپیزود درباره افرادی در خانواده های چند ملیتی است. این اثر در انگلیس ضبط و از تلویزیون ایران نیز پخش شده است. همچنین درباره تاریخ برده داری و تمدن در پرو و... نیز فیلم هایی ساخته ام. 

«میلیونر زاغه نشین» مصداقی از جهانی شدن در سینما

وی پس از بیان این مقدمه درباره فیلم «میلیونر زاغه نشین» توضیح داد: این فیلم از یک کتاب هندی برداشته شده و برا ساس مسابقه ای تلویزیونی به نام «کی می خواد میلیونر بشه؟» نوشته و تبدیل به فیلم شده است. این مسابقه تلویزیونی در انگلیس پایه ریزی شد و بعدها فرمت تلویزیونی آن را سایر کشورها برداشت کردند و مسابقه های متعددی برگرفته از آن ساختند. برای مثال در ایران مسابقه «کرور کرور» با اجرای داوود رشیدی در دو شبکه تلویزیونی اجرا شد. اخیرا نیز برنامه «برنده باش» با اجرای محمدرضا گلزار برگرفته از همین فرم در حال پخش است.

اسفندیاری خاطرنشان کرد: بدین ترتیب فیلمی که توسط یک کمپانی بریتانیایی با اقتباس از یک رمان، تولید می شود و حتی به دلیل نداشتن بودجه کافی از شرکت های فیلم سرمایه گذار خارجی جذب می کند، چندین جایزه از بفتا، گلدن گلوب و... را به خود اختصاص می دهد و در گیشه هم به خوبی فروش می کند. 

وی با اشاره به دو نظر درباره نحوه بازنمایی تصویر هندی ها در این فیلم اظهار کرد: نقدهای متفاوتی درباره این که این فیلم تصویر هندی ها را چگونه در جهان بازنمایی می کند، وجود دارد. استفاده از لغت سگ در عنوان فیلم در هند اعتراضاتی را به دنبال داشت زیرا «میلیونر زاغه نشین» فیلمی انگلیسی بود که در ارتباط با مردم آنجا از واژه سگ استفاده می کرد. از سویی دیگر موفقیت های این فیلم نیز در هند برجسته شد و این که توانست تا این حد موفق باشد، نظرات مثبتی را هم جلب کرد. 

پنج فیلمساز، پنج مسیر متفاوت

رییس دانشگاه صداوسیما با اشاره به عملکرد برخی از فیلمسازان مطرح بین المللی ایران عنوان کرد: در ایران فیلمسازان مهمی در جهان نامی برای خود ایجاد کرده اند اما هریک راه متفاوتی برای خود انتخاب کرده اند. عده ای از آن ها مهاجرت را بر ماندن در ایران ترجیح داده اند، عده ای در حال رفت و آمد هستند و برخی دیگر فیلمسازی در ایران را بیشتر می پسندند اما آنچه آن ها را در جهان به شهرت رسانده، فیلمسازی در کشور خودشان است. فیلم هایی از این فیلمسازان که در کشور دیگری ساخته شد هرگز موفقیت فیلم های ساخته شده شان در ایران را به دست نیاورد. مجید مجیدی، عباس کیارستمی، اصغر فرهادی، محسن مخملباف، امیر نادری از جمله این فیلمسازان هستند. 

وی با اشاره به فیلم های امیر نادری عنوان کرد: فیلم «دونده» ساخته امیر نادری اولین فیلمی است که موفقیت بین المللی سینمای ایران را به دنبال داشت و پوستر سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر نیز عکسی از این فیلم است اما امیر نادری به نیویورک سفر کرد و در مصاحبه ای از این که نمی تواند دیگر فیلمی مرتبط به ایران بسازد، سخن گفت زیرا مرور این خاطرات او را آزار می دهد. 

فیلم های فرهادی رنگ تازه ای به جایگاه سینمای ایران در جهان بخشید

این مدرس دانشگاه با اشاره به کارنامه کاری محسن مخملباف گفت: این فیلمساز نیز جریان متفاوتی را در سینما دنبال و ابتدا در فضایی مذهبی کارش را شروع کرد. بعدها منتقد دولت شد و راهش را تغییر داد. از ایران رفت آن هم در زمانی که اصلاح طلبان بر سینما نظارت می کردند و می توان گفت شرایط حاکم بر سینما خوب بود. سپس به هند، تاجیکستان و... رفت و فیلم ساخت اما فیلم هایش خوب نبودند و آثار اخیر او در جشنواره ها دیده نشده و جایزه مهمی دریافت نکرده اند. 

اسفندیاری با بیان این که اصغر فرهادی ستاره سینمای ایران بعد از سال 2000 است، توضیح داد: وقتی که گرایش به سینمای ایران در جهان بعد از فیلم های کیارستمی کاهش می یافت، اصغر فرهادی با سبکی متفاوت که تقلید از فیلمسازان دیگر نبود، به یکباره جایگاه دوباره ای به سینمای ایران در دنیا بخشید. فیلم های او با ظاهر رئالیستی، ساختارهایی قوی داشتند. بعد از نمایش فیلم «درباره الی» همزمان با فیلمی از امیر نادری در نیویورک، نکته جالب این بود که فیلم فرهادی جایزه اصلی را دریافت کرد. 

رییس دانشگاه صداوسیما افزود: در ادامه او «جدایی نادر از سیمین» را نوشت و به فیلمنامه اش را به بسیاری از منتقدان ارائه کرد. فرهادی خود در مصاحبه ای می گفت که منتقدان، این فیلم را بیشتر کاری داخلی می دانستند نه فیلمی با ظرفیت های بین المللی شدن اما او این فیلم را ساخت و تمام رکوردها را با گرفتن دو اسکار شکست و «جدایی نادر از سیمین» به بزرگترین فیلم سینمای ایران از نظر فروش تبدیل شد.

وی به موفقیت های کیارستمی در جشنواره های بین المللی اشاره و بیان کرد: کیارستمی فیلمساز مطرح دیگر ایرانی است که بیشتر به جشنواره های خارجی نظر داشت اما قطعا این نسخه به فیلمسازان جوان نمی گوید که می توانند با همین رویکرد موفقیت های او را تکرار کنند. 

برای موفقیت در سینمای جهان باید متفاوت عمل کرد

این پژوهشگر افزود: جشنواره ها دیگر فیلمسازانی شبیه فرهادی یا کیارستمی نمی خواهند. فیلمسازی نظیر فرهادی نباید خود را تکرار کند، بنابراین اگر می خواهید مورد توجه باشید باید متفاوت عمل کنید. البته متفاوت بودن یک اجبار نیست بلکه از تجربه های زیسته فیلمساز ناشی می شود. موفق ترین فیلم ها، آثار متعلق به کارگردانانی هستند که علم و تکنیک را همزمان تجربه می کنند. 

اسفندیاری با اشاره به یک مصداق موفق از کارگردانان جوان ایرانی خاطرنشان کرد: برای مثال محمدحسین مهدویان از جمله کارگردانان جوان ایرانی است که این مسیر را طی می کند زیرا در عین حال که از سینمای شهید آوینی اقتباس کرده، فرم جدید و خودساخته ای را ارائه می کند. 

وی درباره چیره شدن یک فرهنگ جهانی بر عمده کشورها بیان کرد: دنیای بدون تنوع فرهنگی، دنیای خسته کننده ای است بنابراین باید از فرهنگ های ملی و قومی، صنایع فیلمسازی و موسیقی داخلی محافظت کنیم اما امروز متاسفانه حتی سینمای هند نیز که از صنعت فیلمسازی خود در برابر صنعت فیلم هالیوود محافظت می کند، نیز از این شرایط متاثر است. با این حال همه کشورها تلاش می کنند از فرهنگ خود و سینمایشان محافظت کنند و این بهترین واکنش در برابر سیاست جهانی شدن است. 

در ادامه یکی از هنرجویان این نقد را وارد کرد که در این نشست از سینماگرانی چون سهراب شهیدثالث یادی نشد. 

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Info@Fajriff.com است.

سی‌و‌هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران در حال برگزاری است. 

خبرنگار: علی ناصری

محسن جهانگیری درگذشت

پزشکی که خودش را دیپلم معرفی کرد تا ببیند در بیمارستان با او چه می کنند؟

تهیه عکس های شبه پورن از کودکان توسط یک آتلیه/عکس

کلیدواژه: فیلم سینما جهانی

منبع این خبر، وبسایت khordadnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۳۳۳۳۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گاسپرینی: وقتی آتالانتا موفق به پیروزی مقابل یوونتوس و ناپولی می‌شود، یعنی موفقیت‌های این فصل اتفاقی نیست و ما تیم شایسته‌ای هستیم
 • بازی و سرگرمی؛ بنیان گذار Telltale از سختی های تکرار موفقیت The Walking Dead می گوید
 • قم|سپاه پاسداران به بلندترین قله‌های موفقیت در عرصه‌های نظامی، فرهنگی و جهادی رسیده است
 • نسخه ای برای یک نسل
 • شفر: باید جلوی رسیدن توپ به گومیس را بگیریم/ فردا با همه وجود برای موفقیت تلاش می‌کنیم
 • شفر: برای موفقیت مقابل الهلال می جنگیم
 • شفر:به همه بازیکنان تیمم ایمان دارم/ برای موفقیت مقابل الهلال تلاش می‌کنیم و می‌جنگیم
 • تبریک ایران به مردم و رییس جمهور منتخب اوکراین
 • ایران برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری اوکراین را تبریک گفت
 • سخنگوی وزارت خارجه برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری اوکراین را تبریک گفت
 • موسوی برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات در اوکراین را تبریک گفت
 • آشنایی کامل با فیلم‌های جشنواره بین‌المللی کن +عکس
 • راه موفقیت در آزمون آخرالزمان چیست؟
 • ستاره‌های سالخورده‌ای که هنوز هم سرحال و فعال هستند
 • همه چيز درباره پيوند کليه
 • کار‌هایی که طی ۳۰ روز شما را تبدیل به یک مدیر می‌کند!
 • خلیل زاده: بازی آسان در لیگ قهرمانان نداریم/ هدف ما موفقیت پرسپولیس است
 • خلیل‌زاده: موفقیت تیم مهم است نه گلزنی من یا دیگر بازیکنان/ امیدوارم که با نمایشی خوب ۳ امتیاز را بگیریم
 • در پی مقصرها؛ از معدنچی تا فرشید و فروزان