به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه اعتدادی ملی پوش قزوینی به دور جدید تمرینات تیم ملی فوتسال بانوان فراخوانده شد.

اردوی آماده سازی تیم ملی فوتسال بانوان از ۲۶ تا ۳۱ فروردین ماه در مرکز ملی فوتبال ایران برگزار می‌شود.

عیادت پیشکسوت کشتی استان

جمعی از پیشکسوتان و موسپیدان کشتی استان از حبیب کریم زاده، قهرمان دوازده دوره مسابقات کشور در دو رشته آزاد و فرنگی و تورنومنت های بین المللی و مربی تیم‌های کشتی استان عیادت کردند.

ابراهیم جوادی، محمد مهدی یعقوبی قهرمانان کشتی المپیک و جهان، محمد مشهدی آقایی، مرتضی اسماعیلی، محمود حیدری، مهران مهرورز در راستای تکریم و تجلیل از بزرگان کشتی استان در منزل حبیب کریم زاده حاضر و از وی تجلیل کردند.

والیبالیست قزوینی به اردوی مشترک والیبال نشسته با روسیه دعوت شد

مرتضی رمضانی ملی پوش قزوینی در ترکیب تیم ملی در اردوی مشترک با تیم روسیه به میدان می‌رود.

اردوی مشترک تیم‌های ملی والیبال‌نشسته مردان ایران و روسیه از اول اردیبهشت ماه در کمپ تیم‌های ملی فدراسیون آغاز می‌شود.

کد خبر 4591275

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کنترل افسردگی با این تمرینات

مربی یوگای پزشکی در کردستان، گفت: تمرینات یوگا در درمان میزان افسردگی بسیار مؤثر است، حتی عمیق‌ترین نوع افسردگی نیز با تمرینات یوگا قابل کنترل می‌شود، اما باید توجه داشت که تمرینات یوگا در محیط آشرام، که امکان انجام صحیح تمرینات فراهم است، انجام شود. ناطقان: افسردگی به جهت تأثیر منفی که بر ساختار جسمی و روحی انسان دارد بیماری روان‌تنی محسوب می‌شود، اختلافی که در آن سیستم عصبی، شبکه غدد دورن‌ریز، سیستم عضلانی بدن، الگوی خواب و خوراک را دچار مشکل می‌کند.

بنا به گفته "دکتر میرسپاسی" رئیس انجمن روان پزشکان، بین ۱۰ تا ۱۵ درصد ایرانیان مبتلا به افسردگی هستند، اگر چه مصادیق بی‌شماری از افسردگی هم ممکن است تا سال‌ها مورد تشخیص قرار نگیرند، اما به هر حال طبق آمار بالا و به تجربه بسیاری از پزشکان، افسردگی به دلیل تأثیرات مختلف جسمانی و روانی که دارد در فهرست رایج‌ترین بیماری‌ها قرار می‌گیرد.

سیروس جوانبخت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص افسردگی، اظهار کرد: صرف نظر از آسیب‌های بی‌شماری که این بیماری بر خود فرد افسرده وارد می‌آورد اعضای خانواده، دوستان و اطرافیان نیز در معرض آسیب‌های فراوانی خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه افسردگی در میان مردان و زنان به یک اندازه شایع است، تصریح کرد: آسیب‌پذیری هر یک از این دو گروه شامل مردان بازنشسته، زنانی که به سن یائسگی و یا تغییر رویه زندگی می‌رسند، هستند.

مربی یوگای پزشکی در کردستان، افزود: البته افسردگی ممکن است در هر سنی بروز کند، به عنوان نمونه این اختلال می‌تواند در جوانان خصوصاً در میان دانشجویان و تازه عروسان خانه دار مشاهده شود.

برخی افراد از افسردگی خود بی‌خبرند

جوانبخت با اشاره به اینکه افراد افسرده ممکن است نسبت به افسردگی خود بی‌اطلاع باشد و یا حتی این بیماری از دید پزشک مخفی بماند، بیان کرد: بسیاری از افراد، افسرده بودن خود را انکار می‌کنند چراکه احساس ناراحتی ندارند، اما این اختلال نشانه‌های بسیار فراتر از یک ناراحتی ساده دارد که در فرد به صورت بیماری جسمانی مزمنی ظاهر می‌شود.

احساس بی‌حوصله‌گی مداوم خصوصیات فرد افسرده است

وی عنوان کرد: همه علائم افسردگی لزوماً در یک نفر جمع نمی‌شود، لذا احساس تنهایی که فرد حس می‌کند هیچکس قادر به درک حال او نیست، این احساس تنهایی و بی‌حوصله‌گی مداوم یکی از خصوصیات بارز افسردگی است.

مربی یوگای پزشکی در کردستان، ذکر کرد: بی‌خوابی و اختلال در الگوی خواب نیز یکی از مشخصه‌های این بیماری است که می‌تواند به صورت مشکل در خواب رفتن بروز پیدا کند اما معمولاً شکایت اصلی افراد افسرده این است که در نیمه شب و یا صبح خیلی زود از خواب می‌پرند و خوابیدن دوباره برایشان میسر نیست.

جوانبخت گفت: گاهی اوقات هم فرد افسرده تا ۱۲ ساعت و یا بیشتر می‌خوابد، اما همچنان زمان بیدار شدن احساس خستگی را با خود دارد.

وی ادامه داد: فرد افسرده معمولاً بی‌حوصله و کوچک‌ترین مسائل او را عصبانی می‌کند هر چند می‌داند که این عصبانیت بی‌دلیل است اما کنترلی بر آن ندارد در واقع فرد افسرده کارهای ساده را هم غیر ممکن پنداشته و انجام دادن آن‌ها را به فردا واگذار می‌کند.

مربی یوگای پزشکی در کردستان، اظهار کرد: رفتارهای توأم با اضطراب و آشفتگی می‌تواند نشانی از افسردگی باشد، زمانی که استرس تنها از طریق دارو و یا تمرینات یوگا از بین می‌رود افسردگی که در عمق وجود فرد ریشه کرده، ظاهر می‌شود.

جوانبخت افزود: با شدت گرفتن افسردگی احساساتی همچون بدبختی و تنهایی به سراغ فرد می‌آید و فرد افسرده احساس می‌کند هیچکس قادر به درک او نبوده و برای دیگران اهمیتی ندارد، فکر خودکشی معمولاً از همین جا آغاز می‌شود در واقع مرگ و خودکشی از جمله افکاری محسوب می‌شود که در میان افراد افسرده معمول قرار دارد.

وی بیان کرد: برای درمان افسردگی، بهترین راه این است که استفاده از داروها برای مدتی قطع و یا نوع دیگری از درمان‌ها جایگزین آن شود تا درجه افسردگی تغییر کند.

مربی یوگای پزشکی در کردستان، گفت: واکنش افسردگی بر اثر صدمات وارده در زندگی طبیعی است، که ممکن است بین ۸ تا ۱۰ هفته طول بکشد و در این مدت نیازی به درمان‌های دارویی نخواهد بود، اما اگر مدت آن طولانی شود می‌تواند نشانی از یک بیماری باشد.

جوانبخت افزود: در افرادی که تازه داغ دیده و عضوی نزدیک از خانواده را از دست داده‌اند علائمی از جمله بی‌خوابی، ناراحتی، ناامیدی، عصبانیت، احساس گناه، بی‌قراری و یا دردهای جسمانی ممکن است برای چند ماه بروز کند.

وی با اشاره به شایع بودن درمان‌های دارویی برای معالجه افسردگی، عنوان کرد: پزشکان داروهای ضد افسردگی همچون تری‌سیلیک‌ها را برای بهبود موقت حال بیمار تجویز می‌کنند اما بلافاصله پس از قطع شدن مصرف دارو، بیمار به حال سابق باز خواهد گشت و از سوی دیگر استفاده طولانی از داروهای ضد افسردگی عوارض جانبی مختلفی به دنبال خواهد داشت.

کنترل افسردگی از طریق یوگا

مربی یوگای پزشکی در کردستان، ذکر کرد: تمرینات یوگا در درمان میزان افسردگی بسیار مؤثر است، حتی عمیق‌ترین نوع افسردگی نیز با تمرینات یوگا قابل کنترل می‌باشد، اما باید توجه داشت که تمرینات یوگا می‌بایست در محیط آشرام، که امکان انجام صحیح تمرینات فراهم است، انجام شود.

درمان افسردگی با تمرین یوگا

جوانبخت تشریح کرد: برای شروع کار یوگا فرد افسرده باید ابتدا مصرف داروهای ضد افسردگی را قطع کند، بنا بر علم یوگا، افسردگی زمانی اتفاق می‌افتد که زندگی به بی‌هدفی کشیده شده و ذهن موضوعی برای مشغول شدن ندارد این حالت مخصوصاً پس از بازنشستگی به این دلیل که فرد هیچ برنامه اجتماعی، فرهنگی و هنری ندارد و نمی‌داند که چگونه اوقات خالی را پر کند اتفاق می‌افتد به این ترتیب ممکن است تمام روز گوشه‌ای نشسته و وقتش را به بطالت بگذارند و این کار امکان دارد بین یک تا ۲ سال ادامه پیدا کند.

وی بیان کرد: به هر حال در طول این مدت نیروی ذهنی فرد به دلیل بلااستفاده ماندن کم کم رو به تحلیل رفته و دستگاه عصبی ضعیف شده به این ترتیب افسردگی عصبی اتفاق خواهد افتاد.

مربی یوگای پزشکی در کردستان، خاطرنشان کرد: اگر چنین فردی به آشرام وارد شده و حرکات" آسانا و پرایاناما" را صبح‌ها و کارما یوگا را روزانه انجام دهد در طول چند روز بهبود یافته و علائم افسردگی به سرعت کاهش پیدا می‌کند طی این نوع درمان، بیمار می‌آموزد که چگونه لایه‌های افسردگی را درون خود تشخیص داده و چگونه بر آن غلبه کند و تأثیرات منفی آن را بر زندگی روزانه‌اش خنثی کند.

جوانبخت افزود: در آشرام بر حسب ظرفیت و توانایی‌های فرد برنامه‌های مختلفی به او داده شده و در معرض مشغله‌ها و مسئولیت‌های زیادی قرار می‌دهند البته نه در رابطه با خودش، تمامی این کارها غیر مرتبط با فرد بوده و استرسی برای خود شخص ایجاد نمی‌کند.

وی در پایان یادآور شد: کارها باید با صداقت تمام انجام شود و بدون اینکه به حیطه عواطف و احساسات فرد وارد شوند به این ترتیب افسردگی جای خود را به شیوی زندگی در آشراب داده و نیروهای فیزیکی، ذهنی و عاطفی فرد بیدار شده و پرورش می‌یابند کارما یوگا نیز بخش مهمی از درمان افسردگی را تشکیل می‌دهد. منبع: ایسنا برچسب ها: افسردگی ، کنترل ، تمرینات

خاتمی: با جمع و تفریق آمار شورای نگهبان هم ۲ میلیون رای گم شده است| حداقل ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رأی تقلب شده است؛ فتنه واقعی این است| آبروی نظام در مواجه صحیح با خیانت است

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

پشت پرده قضیه رقص‌ یک‌ زن در گلسار رشت و برخورد مأمور پلیس با او! +فیلم

کلیدواژه: فوتسال کشتی ورزش و جوانان قزوین

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۳۴۲۸۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حضور ۱۵ بازیکن به اولین مرحله اردوی آمادگی بازیکنان نوجوانان پسر
 • هشت بازیکن بومی در تمرینات پارس جنوبی حاضر می‌شوند
 • سه گیلانی به اردوی تیم ملی تکواندو ناشنوایان دعوت شدند
 • تمرینات تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران پشت درهای بسته در حال برگزاری است
 • ۳ جودوکار خوزستانی به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شدند
 • دعوت ۳ جودوکار خوزستانی به اردوی تیم ملی جوانان
 • ۸ بازیکن بومی استان بوشهر در تمرینات تیم فوتبال پارس جنوبی جم شرکت می‌کنند
 • حضور ستاره مدنظر استقلال در تمرینات تراکتور+ عکس
 • دعوت از ۲ بازیکن قمی به اردوی تیم‌های ملی پایه بدمینتون
 • 4 كاراته‌كاي قم در اردوي استعدادهاي برتر ايران
 • دعوت ۲ جودوکار کرمانی به اردوی تیم ملی
 • پیگیری تمرینات تیم امید در مرکز ملی فوتبال
 • لیگ‌ ملت‌های والیبال ـ اردبیل|‌تمرینات آماده‌سازی تیم والیبال کشور استرالیا به روایت تصویر
 • آغاز اردوی گروه دوم بازیکنان دعوت شده به تیم ملی امید
 • کاراته‌کاهای راه یافته به اردوی تیم ملی بانوان مشخص شدند
 • استیلی: محدودیتی برای دعوت از بازیکنان دورگه نداریم
 • محصص: تمرینات تیم امید با فرهاد مجیدی امیدوارکننده است
 • آغاز اردوی مشترک کشتی گیران خراسانی و ترکمنستان در مشهد
 • اردوی مشترک کشتی گیران خراسانی و ترکمن در مشهد آغاز شد