«انقلاب ۵۷ کار انگلیس‌ها بود»، «وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است» و... جملاتی است که با جست‌وجوی آن‌ها تنها به یک نام برخواهیم خورد، «محمود احمدی‌نژاد.» این بار موضوع از یک پایگاه خبری اصولگرا آغاز شد سپس با تایید یک پایگاه خبری اصلاح‌طلب به نقل از یکی از نزدیکان سابق احمدی‌نژاد ختم شد.   به گزارش اعتماد، بصیرت از زبان احمدی‌نژاد پیروزی انقلاب را به انگلیس‌ها نسبت داد و انصاف این حکایت را از زبان عباس امیری‌فر، رییس شورای فرهنگی و مشاور فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری؛ روحانی‌ای که سابقه بازداشت در سال ۹۰ برای تهیه مستندی که در آن رییس‌جمهوری سابق را به «شعیب ابن صالح» از نزدیکان امام دوازدهم شیعیان تشبیه کرده را در کارنامه دارد، تایید کرد. ادعای عجیب احمدی‌نژاد! حالا عبدالرضا داوری که امروز از نزدیک‌ترین افراد به ساکنان ساختمان ولنجک محسوب می‌شود، اظهارات امینی‌فر را به طور کامل تکذیب کرده و با انکار برگزاری چنین جلسه‌ای تاکید می‌کند که امینی‌فر بیش از ۳ سال است در جلسات احمدی‌نژاد حضور نداشته و در نتیجه مدعیاتش، بی‌بهره از حقیقت!

امروز نقل‌قولی از آقای امیری‌فر منتشر شد که آقای احمدی‌نژاد گفته‌اند «انقلاب ۵۷ کار انگلیس‌ها بوده است»؛ شما در آن جلسه مورد اشاره حضور داشتید؟!
ماجرا مثل این است که ملانصرالدین به دروغ به مردم گفت که فلان جا آش می‌دهند ولی خودش هم این دروغ را باورش شد و دوید به آن سمت تا آش بگیرد! واقعیت این است که یک خبر کذبی را سایت وابسته به سپاه بصیرت منتشر کرد و آقای جوانفکر آن خبر را تکذیب کرد. حالا آقای امینی‌فر می‌گوید که من در آن جلسه حضور داشته‌ام ولی اگر شما به خبر سایت بصیرت مراجعه کنید، آنجا گفته شده که اخیرا چنین حرفی زده شده که از اساس دروغ است. آقای امینی‌فر امروز بیشتر از ۳ سال است که هیچ ترددی به دفتر آقای احمدی‌نژاد ندارند.

یعنی ایشان بیشتر از ۳ سال است که به ولنجک نیامده‌اند؟
بله دقیقا! قبل از این زمان هم ایشان به صورت خیلی محدود در دفتر حضور پیدا می‌کردند و گپ‌وگفتی با دوستان داشتند.

ولی به هر حال آقای امینی‌فر از نزدیکان آقای احمدی‌نژاد محسوب می‌شوند و مدتی هم در دولت ایشان امام جماعت نهاد ریاست‌جمهوری بودند.
خیر! هرگز ایشان از نزدیکان نبودند. مگر امام جماعت نهاد ریاست‌جمهوری مهم است؟ مگر الان امام جماعت مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست‌جمهوری به آقای روحانی نزدیک است؟ اصلا مگر آقای روحانی آنجا نماز می‌خواند؟

تفاوت اینجاست که آقای امینی‌فر بابت دست داشتن در ساخت مستند «ظهور نزدیک است» بازداشت شدند.
نه! این موارد بیشتر فضاسازی رسانه‌ای است و ایشان تمام نکاتی که گفته‌اند، کذب محض است و حتی ارزش پاسخ دادن هم ندارد. این موضوع اهمیتی هم ندارد که از ایشان بخواهد شکایتی مطرح شود. شما این نکته را باید در نظر بگیرید که تمام دفتر آقای احمدی‌نژاد و تمام نکاتی که مطرح می‌شود یقینا از طرف نهاد‌های امنیتی شنود می‌شود.

پس شما مدعی شنود کامل دفتر ولنجک هستید؟
قطعا شنود می‌شود، شک نکنید! قطعا نهاد‌های امنیتی هم منابع خودشان را دارند و هم دفتر را تجهیز کرده‌اند. اصلا چنین چیزی امکان ندارد که آقای احمدی‌نژاد چنین حرفی را بزند و بعد یک فردی آن را نقل کند.

شما می‌گویید سایت منتشرکننده این اظهارات وابسته به سپاه است و بعد می‌گویید دفتر به صورت کامل از سوی نهاد‌های امنیتی شنود می‌شود، یعنی بین این مسائل ارتباطی می‌بینید؟
یادتان باشد که آن‌ها شنود‌های خود را در سایت بصیرت منتشر نمی‌کنند، آن‌ها شنودهایشان را در بولتن‌هایی که بعضا به دست مقامات عالی می‌رسد، قرار می‌دهند نه این سایت. اتفاقا این مطلب آقای امینی‌فر با توجه به اینکه ایشان اصرار دارد که در آن جلسه حضور دارد، نشان داد که منبع خبر سایت بصیرت خود آقای امینی‌فر است. یعنی من فکر می‌کنم که ایشان یک خبر کذبی را به این سایت داده و بعد این خبر تکذیب شده است ولی حالا ایشان تلاش می‌کند که به نوعی برای آن خبر مبنا و صحت ایجاد کند. مواضع آقای احمدی‌نژاد مواضع دوگانه‌ای ندارد که در جلسات خصوص یک مدل حرف بزند و در مواضع بیرونی طور دیگری سخن بگوید. حداقل آقای احمدی‌نژاد در عمل نشان داده که شجاعت ایستادگی بر مواضع خود را دارد.

قبول دارید که کف جامعه این استدلال شما را نمی‌پذیرد و عملا به این نتیجه رسیده که احمدی‌نژاد امروز با احمدی‌نژاد دوران ریاست‌جمهوری تفاوت‌های مشخصی دارد.
نکته اینجاست که جایگاه ریاست‌جمهوری، جایگاهی نیست که افراد آنجا وارد مجادلات سیاسی یا تحلیل‌های تئوریک شوند. جایگاه ریاست‌جمهوری بسیاری از ظرفیت‌ها را برای طرح بسیاری از موضوعات ندارد. فردی که رییس‌جمهور می‌شود در قبال کل ملت نقشی واحد دارد و در بسیاری از حوزه‌ها نمی‌تواند آن موضعی که الزاما در ذهن دارد را اعلام کند چراکه موضع رییس‌جمهوری یک موضع ملی و حتی فراملی است. طبیعتا در آن موضع گفتن بسیاری از حرف‌ها با محدودیت مواجه است.

اما در همین یاداشت آقای امینی‌فر آمده که آقای احمدی‌نژاد بعد از رد صلاحیت در انتخابات ریاست‌جمهوری از «رهبری و نظام کینه به دل گرفته است.
ایشان که اصلا در آنجا نبوده که این حرف را زده! آقای امینی‌فر کلا به دفتر نمی‌آمدند پس چطوری اطلاع دارند که آقای احمدی‌نژاد چه گفته؟! ایشان در واقع فکر می‌کرد که در آن انتخابات می‌آید و می‌تواند کمک کند به جامعه که این فضا برای ایشان فراهم نشد و این بار از دوش او برداشته شد که فبهالمراد! واقعا این طور که می‌گویند، نیست! ما از آقای امینی‌فر خیلی توقعی نداریم ولی از رسانه‌ها توقع داریم. اصلا برای او اهمیتی نداشت. ایشان احساس مسوولیت می‌کرد که بیاید و در صحنه حضور پیدا کند تا بتواند به جامعه کمک کند که این فضا فراهم نشد.

برگزاری آن جلسه که آقای امینی‌فر مدعی هستند که آقای احمدی‌نژاد آن حرف‌ها را در آن زده را تایید می‌کنید یا از اساس برگزاری جلسه را هم تکذیب می‌کنید؟
این محتوا از اساس کذب است.

آخرین جلسه آقای احمدی‌نژاد در ولنجک چه زمانی بوده است؟
آقای احمدی‌نژاد جلسات مختلفی دارند. جلسات کارشناسی‌های مختلفی را برگزار می‌کنند. جلسات کارشناسی با کارشناسان اقتصادی و علوم اجتماعی همواره برگزار می‌شود ولی آن جلسه که آقایان با آن محتوا گفتند، کذب است. از طرف دیگر یک فردی هم آمده گفته که در آن جلسه حضور داشته که بیشتر از ۳ سال است ترددی به آنجا ندارد.

آخرین حضور آقای امینی‌فر در ولنجک چه زمانی بوده؟
من اگر بخواهم نمونه‌اش را به شما بگویم، این است که آقای امینی‌فر آخرین بار در شهریور ۹۵ مطالبی را علیه آقای احمدی‌نژاد مطرح کردند که بعد از آن دیگر در جلسات شرکت نکردند. قبل از این هم ماه‌ها بود که ایشان به دفتر نمی‌آمدند. یعنی از ابتدای سال ۹۵ به بعد دیگر آقای امینی‌فر به آنجا نیامد. دقیقا ۳ سال است! با این حساب ایشان چطور می‌تواند منبع چنین اخباری باشد؟

شما بگویید.
مشخص است که کسی به ایشان ماموریت داده است. هر زمان که دولت آقای روحانی در یک بحران قرار می‌گیرد و از طرف دیگر مشخص می‌شود که آمار آقای احمدی‌نژاد در نظرسنجی‌ها روبه‌رشد است، این اتفاق می‌افتد.

مگر باز هم نظرسنجی برگزار شده؟
بله! همین الان براساس آخرین نظرسنجی اسفند ماه که توسط یکی از مراکزی که نزدیک به دولت است، انجام شده، نشان می‌دهد که آقای احمدی‌نژاد در مراکز استانی ۷۳ درصد اقبال دارد.

آمار برگرفته از تحقیقات کدام مرکز نظرسنجی است؟
نمی‌توانم بگویم! چون منبع من با این شرط (نگفتن نام) اطلاعات را در اختیار من قرار داده است. از ابتدای عید این کار را می‌کنند. یک روز آمدند و گفتند آقای احمدی‌نژاد بازداشت شده است. یک روز گفتند که آقای احمدی‌نژاد گفته مسوولان نظام فلان و فلان‌اند و انقلاب فلان طور بوده و این حرف‌ها. آن‌ها را تصحیح کردیم حالا یک آدم دیگری پیدا شده و می‌گوید که من در آن جلسه بوده‌ام. واقعا اگر آقای امینی‌فر به عنوان فردی که بیشتر از ۳ سال است پایش را به دفتر احمدی‌نژاد نگذاشته، می‌تواند سند ارایه دهد که آن جلسه و حرف‌ها بوده، ارایه کند. من حرفم این است فردی باید چنین ادعایی کند که حداقل در جلسات اخیر حضور داشته باشد ولی ایشان نبوده‌اند بنابراین افرادی می‌آیند و ماموریت می‌دهند به یک‌سری افراد دیگر تا با ایجاد حاشیه‌هایی باعث فراموشی مسائل دیگر شوند ولی به نظر من این حرف‌ها ریشه‌اش جای دیگری است.

به نظر شما، ریشه‌اش کجاست؟
ریشه‌اش یکی آنجاست که محبوبیت آقای احمدی‌نژاد در افکار عمومی حتی بین طبقات متوسط و تحصیلکرده با رشد چشم‌گیری بالا می‌رود و از طرف دیگر ناکارآمدی دولت مردم را دچار یاس کرده است.

برخی معتقدند که این سکوت آقای احمدی‌نژاد در برابر برخی مسائل مثل تروریستی خوانده شدن سپاه توسط امریکا یا بحث سیل اخیر به این موارد دامن می‌زند.
این اقدام کاخ سفید علیه سپاه را که آقای احمدی‌نژاد حتی در توییتر هم محکوم کرد. با اطلاعات کامل باید با هم حرف بزنیم. مثل همین نامه آقای امینی‌فر. کسی که با آقای احمدی‌نژاد مراوده داشته، می‌داند که این ادبیات، ادبیات آقای احمدی‌نژاد نیست. ضمنا آقای احمدی‌نژاد در مطلبی در کانال تلگرامی واکنش نشان داده است. فارغ از این بحث، آقای امینی‌فر این مساله را گفته‌اند و خودشان می‌دانند این کار که انجام می‌دهند هم خلاف مروت و هم خلاف اخلاق است و هم اینکه دروغ‌گویی است. در واقع به طور کلی اخلاق خوبی نیست به ویژه برای کسی که در کسوت روحانیت است. ایشان حتی در نامه‌ای که برای انصاف‌نیوز نوشته‌اند که گفته رده‌ام، رده سرلشکری است پس چنین آدمی که نباید دروغ بگوید.

درباره سیل هم انتظار وجود داشت که آقای احمدی‌نژاد علاوه بر پیام اقدامی انجام دهند.
نمی‌دانم شما چقدر با مسائل امدادی آشنا هستید. سیل و زلزله با یکدیگر تفاوت دارد. زلزله یک واقعا آنی است در حالی که سیل یک اتفاق مستمر است و ممکن است دو یا سه هفته این موضوع طول بکشد.

اما گویا برخی افراد توجیهاتی کرده بودند که آقای احمدی‌نژاد سمتی ندارد به همین دلیل به مناطق سیل‌زده نرفته است.
آن بحث، بحث دیگری است. شما بدانید کسانی باید به مناطق سیل‌زده بروند که ابزاری برای کمک داشته باشند. شما مثلا در نظر بگیرید که برخی افراد برای کمک به این مناطق بروند ولی وقتی ابزار نداشته باشند، خودشان تبدیل به یک بار برای منطقه می‌شوند.

ولی اگر این مساله را کنار همان ادعای شما که احمدی‌نژاد در مراکز استان‌ها محبوبیت ۷۳ درصدی دارد، بگذاریم به این نتیجه می‌رسیم که این حضور می‌توانست باعث روحیه‌دهی به مردم شود.
چرا! درست است! قطعا هم آقای احمدی‌نژاد به مناطق سیل‌زده خواهد رفت کمااینکه در زلزله سرپل ذهاب بعد از اینکه منطقه آرام شد به آنجا رفت.

یعنی برنامه دارید؟
بله! قطعا ولی الان آنجا منطقه بحران است و فقط کسانی باید به آنجا بروند که می‌توانند کمک کنند.

به هر حال آقای احمدی‌نژاد چندان دست‌وپا بسته نیستند و به هر حال عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بودن که به معنای عضویت در یک نهاد مشورتی است و ایشان اختیاری ندارد. منظور من از سمت این است که شما بتوانید امکانات برای کمک داشته باشید. حالا نکته اینجاست که اگر بروند یک چیز می‌گویند و نروند هم باز یک چیز می‌گویند. الان اگر احمدی‌نژاد به آنجا می‌رفت، می‌گفتند رفته آنجا و با گرفتاری مردم عکس می‌گیرد و شوآف می‌کنند ولی حالا که نرفته، می‌گویند که چرا نرفته و با مردم همدردی نکرده است. یعنی می‌خواهم بگویم که ما هم در یک موقعیت پارادوکسیکال قرار گرفته‌ایم.   و سوال آخر اینکه تکلیف مصاحبه احمدی‌نژاد با خبرگزاری فارس چه شد.
این مساله را باید از آقای جوانفکر بپرسید، چون من خیلی درگیر جزییات آن نیستم. در آن منطقه یک بحثی بود که به نظرم دوستان فارس در آن مصاحبه، رفتارشان چندان رفتار حرفه‌ای نبود. بعد از آن مصاحبه هم آمدند و بدون اجازه فرد مصاحبه شونده متنی را به عنوان متن مصاحبه منتشر کردند که کار غیراخلاقی بود، چون بخش مهمی از آن متن کذب بود. من احساس می‌کنم در این روند آن اعتماد متقابل از بین رفت.

منبع: فرارو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

زنجیره‌ای که به پایان نمی‌رسد!

به گزارش خبرنگار ایلنا، رئیس جمهور قرار بود آخر این هفته مهمان استان کردستان باشد. این اتفاق، بیم و امید را در دل نیروی کار کردستان زنده کرده است. نیروی کاری که بخش بزرگی از آن از فرط کمبود فرصت‌های شغلی به  مشاغل غیررسمی و پرخطر مثل کولبری پناه می‌برند یا پیهِ مهاجرت و روزگار سختِ دستفروشی در کلانشهرها را به تن می‌مالند و آواره تهران و مشهد و اصفهان می‌شوند.

«زندگی در کردستانِ امروز سخت است؛ به خصوص اگر پول و پله‌ای در بساطت نباشد و بخواهی با عرق جبین، نان دربیاوری و روزگار بگذرانی» اینها را احمد امینی می‌گوید؛ نماینده کارگران بیکارشده فولاد زاگرس در قروه کردستان.

امید خیلی‌ها با این انحلال ناامید شد!

فولاد زاگرس، سالهاست که تعطیل است؛ کارخانه‌ای که روزگاری، دورانِ بسیار پررونقی داشت و چرخ‌اش آنقدر خوب می‌چرخید که هیچ نیرویِ جویای کاری از قروه مهاجرت نمی‌کرد؛ واحدی صنعتی که در روزهای شکوهِ اواخر دهه ۸۰ و سال‌های ابتدایی دهه ۹۰ شمسی، ۴۰۰ کارگر شاغل داشت. اما سرنوشت، با کارگران قروه‌ای و بیجاریِ شاغل در این واحد صنعتی، سر سازگاری نداشت؛ شرکت فولاد زاگرس به موجب مجمع فوق‌العاده‌ای که در اسفند ماه ۹۲ توسط سهامداران عمده این شرکت شامل صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد و سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، منحل اعلام شد. بعد از این انحلال، چهار صد کارگرِ فنی و متخصص این کارخانه قدیمی، همگی بیکار شدند؛ امید خیلی از خانواده‌ها در قروه به همین کارخانه بود؛ امید خیلی‌ها با این انحلال ناامید شد.

احمد امینی در مقام نمایندگی این ۴۰۰ کارگرِ بیکار و آواره به همراه یکی، دو نفر دیگر بارها به تهران آمدند و «بازگشایی مجدد» این واحد تولیدی را مطالبه کردند؛ آنها به همه جا سر زدند؛ از وزارت کار گرفته تا دفتر نمایندگان مجلس و راهروهای تودرتوی خانه ملت؛ اما تا همین امروز که رئیس‌جمهور بعد از چند سال دوباره قصد کرده میهمان کردستان شود، هیچ گشایشی در کار این کارگرانِ دل‌خسته ایجاد نشد؛ درهای پلمپ شده‌ی فولاد زاگرس، همچنان بسته ماند که ماند....

«کاش همین تک‌چراغِ امیدِ کارگران قروه را از آنها نمی‌گرفتند؛ می‌دانید آواره شدن یعنی چی؛ آنهم وقتی یک کارگر صنعتی از پای کوره‌های ذوب و دستگاه‌های جوش مجبور شود راه بگیرد برود پشت بساط تره‌بار یا لیف و دستمال یزدی بفروشد!» امینی معتقد است؛ در مناطقی که «نرخ بیکاری» بالاست، باید از همه فرصت‌های اشتغال موجود صیانت شود نه اینکه با دست خودشان و از طریق «مجمع عمومی» بزنند همان چرخ‌های سالم را پنچر کنند!

نرخ‌های رسمی صحت ندارد!

نرخ رسمی بیکاری در استان کردستان، برای تابستان ۹۷، ۱۱.۳ درصد اعلام شده است؛ این نرخ در بهار همان سال، ۱۳ درصد و قبل از آن نیز در همین حدود – زیر بیست درصد- اعلام شده؛ اما «بیکاری واقعی» خیلی بیشتر از اینهاست؛ پیش از این فعالان مدنی و اجتماعی و حتی نمایندگان مجلس به این نرخ‌های رسمی بیکاری بارها اعتراض کرده‌اند؛ در مرداد ماه ۹۵ زمانی که مرکز آمار نرخ بیکاری کردستان را ۱۳ درصد اعلام کرده بود، سیداحسن علوی (نماینده مردم سنندج، ایواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی) در انتقاد از این «نرخ» گفت: علیرغم اینکه چند روز پیش یکی از مسئولان نرخ بیکاری را در کردستان حدود ۱۳.۶ درصد اعلام کرده بود باید گفت که چنین چیزی صحت ندارد و نرخ بیکاری کردستان بیش از ۴۵ درصد است.

علوی ادامه داد: در بخش درآمد سرانه، استان بیست و نهم، در ارزش افزوده، استان بیست و چهارم و در بخش منابع بانکی و تسهیلات نیز استان بیست و هفتم کشور هستیم و در شاخص‌های توسعه از وضعیت خوبی برخوردار نیستیم.

وی با اشاره به اینکه استان کردستان ۰.۷ درصد منابع بانکی کشور را در اختیار دارد، اعلام کرد: در بحث شاخص فقر چندبعدی میانگین کشوری ۱۷ درصد است که در استان کردستان ۴۳ درصد بوده و استان اول کشور در این بخش هستیم.

پس از آن هم انتقادات بسیاری به این آمارها که همواره نرخ بیکاری در استان کردستان را زیر ۲۰ درصد نشان می‌دهد، وجود داشته است؛ در کردستان، شهرها بیشتر از روستاها و زنان بیشتر از مردان بیکارند؛ در  تابستان ۹۶، مرکز آمار، نرخ بیکاری زنان شهری ۱۵ تا ۲۴ ساله در استان کردستان را ۷۸.۶ درصد اعلام کرد.

در چنینی شرایطی‌ست که احمد امینی به عنوان نماینده ۴۰۰ کارگر بیکار که از سال ۹۲ به این سو، دست به هر کاری زده‌اند تا معاش خانوار خود را تامین کنند، از رئیس‌جمهور یک مطالبه جدی دارد: تکلیف ما را روشن کنید.

چرا فولاد قروه را تعطیل کردند؟!

او می‌گوید: چرا فولاد قروه را تعطیل کردند و چرا سه سال بعد از تعطیلی، از کلنگ زنی زنجیره فولاد کردستان داد سخن دادند؛ زنجیره فولادی که بعد گذشت چند سال از کلنگ‌زنی، هنوز حتی یک نگهبان هم ندارد!

دی ماه ۹۵ خبر تصویبِ ایجاد زنجیره فولاد در کردستان و در شهرستان قروه، بیم و امید را بار دیگر در دل بیکارشده‌های فولاد زاگرس زنده کرد؛ کارگران در همان زمان، امید کمی داشتند برای اینکه احیای فولاد زاگرس که کارخانه‌ای ریشه‌دار و قدیمی در منطقه است، در این زنجیره جایی داشته باشد. اواخر تیرماه سال جاری، انتظار به سرآمد و زمان کلنگ‌زنی رسید؛ در روزهای پایانیِ اولین فصل از تابستان ۹۷، کلنگ کارخانه جدید فولاد با حضور وزیر صنعت و معدن بر زمین خورد؛ این کارخانه قرار بود در زمینی به مساحت ۳۳۰ هکتار مابین قروه و دهگلان، احداث شود.

حالا بیش از  ده ماه از آن زمان گذشته است؛ احمد امینی که در پنج سال گذشته بارها به تهران آمده و پیگیر وضعیت دشوار همکاران خود شده، پس از پنج سال بیم و امید و روزهای سرشار از نگرانی خود و همراهانش می‌گوید: نزدیک به ده ماه از کلنگ‌زنی زنجیره فولاد در قروه توسط وزیر صنعت و معدن می‌گذرد؛ کلنگ‌زنی‌ای که قرار بود سه هزار شغل مستقیم و دو برابر آن شغل غیرمستقیم ایجاد کند، هم‌اکنون حتی یک نگهبان هم ندارد!

کلنگ‌زنی دوباره فقط عوامفریبی‌ست!

او ادامه می‌دهد: در همان روز کلنگ‌زنی گفتیم در ۱۰ کیلومتری کارخانه ذوب آهن کردستان (فولاد زاگرس) که بلااستفاده افتاده و دستگاه‌هایش در حال خاک خوردن است، «کلنگ‌زنی و احداث» بی‌فایده است؛ فقط عوامفریبی است....

نماینده کارگران فولاد قروه که بعد از تعطیلی و بیکاری نابهنگام، متحمل رنج‌های بسیار شده‌اند - برای نمونه چهارشنبه شبی در همین اسفند ۹۷، در میدان میوه و تره‌بار تهران، یک کارگر قروه‌ای که بعد از تعطیلی کارخانه فولاد زاگرس، به کارگر ساده‌ی تره‌بار در تهران تبدیل شده بود، در جریان یک حادثه آتش‌سوزی جان خود را از دست داد- خطاب به رئیس‌جمهور می‌گوید: اگر به کردستان آمدید، به ما هم نگاهی بیندازید؛ زنجیره فولادی که سال گذشته کلنگ زده شد و قرار بود برای هزاران نفر شغل ایجاد کند، امروز حتی یک نگهبان هم ندارد؟!

گزارش: نسرین هزاره مقدم

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

سکته همزمان هر سه محکوم بانک سرمایه/ کاظمی راهی زندان شد

کلیدواژه: احمدی نژاد داوری

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۳۴۴۵۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مهاجری: می‌توانیم بدون دغدغه تک رقمی باشیم / اشتباهات داوری مانند ترمز عمل می‌کند
 • مهاجری: اشتباه داوری ترمز ما مقابل استقلال بود!
 • برگزیدگان «حلقه منتقدان» در جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدند
 • مراسم تشییع پیکر شهید مدافع حرم در کاشان برگزار می‌شود ‌
 • معرفی ۲ برگزیده حلقه منتقدان در جشنواره جهانی فجر
 • دو برنده جایزه حلقه منتقدان معرفی شدند
 • تلاش بیهوده ترامپ برای تحریم کامل نفتی ایران
 • جوان روس برنده جایزه حلقه منتقدان فجر شد
 • پاسخ احمدی‌نژاد به ادعای جنجالیِ "کارِ انگلیسی‌هاست"
 • 2 حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان ری مسدود شد
 • دفن غیر بهداشتی پسماند مراکز غیر بیمارستانی، تیغی بر گلوی البرز/ بی خطر سازی، شرط محیط زیست برای دفن زباله در حلقه دره است
 • حلقه حفاظتی سالانه ۳۰ میلیارد تومان برآورد ترافیکی غیرمستقیم برای شهر دارد
 • مصونیت احمدی‌نژادیِ زنوزی
 • ائتلاف احمدی‌نژاد و قالیباف برای انتخابات ۱۴۰۰
 • عیسی امینی برای یک سال دیگر رییس کانون وکلای مرکز شد
 • انتشار کتابی که صدای احمدی‌نژاد را درآورد!
 • آقای احمدی نژاد! بلوط‌ های زاگرس را از قلم انداختی
 • ۶۲۵ حلقه چاه غیر مجاز در سطح استان زنجان مسدود شده است
 • جام‌جهانی تیراندازی چین/ توقف احمدی و صادقیان و صعود خدمتی به فینال تفنگ بادی